موافقت مجاهدین خلق با انتقال ۴۰۰ ساکن اشرف در اولین فرصت

عده‌ای از ساکنان اردوگاه اشرف
 

دو روز پس از آن که اردوگاه اشرف برای چندمین بار هدف راکت قرار گرفت، مریم رجوی از موافقت سازمان مجاهدین خلق ایران با جابه‌جایی ۴۰۰ ساکن اردوگاه اشرف «در اولین فرصت» خبر داد. به گفته خانم رجوی، این اقدام بر اساس تضمین دو مقام برجسته بین‌المللی صورت می‌گیرد.
 
سازمان مجاهدین خلق سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که در صورت دریافت تضمین امنیتی از سوی  آمریکا و سازمان ملل متحد، بیش از سه هزار عضو این سازمان آماده‌اند تا اردوگاه اشرف را ترک کرده و به مکان دیگری منتقل شوند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از بیانیه این سازمان، ۴۰۰ ساکن اردوگاه اشرف از این محل که در ۶۵ کیلومتری شمال بغداد، پایتخت عراق، قرار دارد به قرارگاه نظامی سابق آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد با عنوان اردوگاه لیبرتی [آزادی] نقل مکان خواهند کرد.
 
سازمان مجاهدین خلق ایران هنوز زمان دقیق این جابه‌جایی و برنامه انتقال باقی ساکنان اردوگاه اشرف یعنی حدود سه هزار تن دیگر را اعلام نکرده است.
 
عراق و سازمان ملل روز یک‌شنبه اعلام کرده بودند که معاهده‌ای برای استقرار ساکنان اردوگاه اشرف در محلی دیگر به امضا رسانده‌اند و عراق متعهد شده است تا زمان تعیین تکلیف این افراد، امنیت آنها را تامین کند.
 
در همین زمینه مریم رجوی در بیانیه‌ای که از پاریس به خبرگزاری رویترز ای‌میل کرده است جابه‌جایی این تعداد از ساکنان اشرف را «آزمونی» برای دولت عراق و میزان پای‌بندی‌اش به تعهدات خود دانسته است.
 
رویترز به نقل از خانم رجوی این اقدام تازه را مبتنی بر تضمین‌های هیلاری کلینتون، ‌وزیر خارجه ایالات متحده، و مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، توصیف کرده است، تضمین این که جان و امنیت این ساکنان اردوگاه اشرف محترم شمرده خواهد شد.
 
خانم کلینتون پیشتر گفته بود که اعضای سفارت آمریکا در بغداد برای حمایت از طرح سازمان ملل «منظم و مرتب» از اردوگاه جدید اعضای سازمان مجاهدین خلق بازدید خواهند کرد.
 
این تصمیم تازه در حالی اعلام شده است که اردوگاه اشرف در هفته جاری دست‌کم دو بار هدف اصابت چند راکت «از منبع ناشناس» قرار گرفته است.
 
در حالی که هنوز هیچ سازمان یا گروهی مسئولیت این حملات راکتی را نپذیرفته است،‌ یکی از سخنگویان سازمان مجاهدین گروه‌های شبه‌نظامی نزدیک به ایران را مسئول حمله به این اردوگاه معرفی کرده است.
 
روز ۲۵ دسامبر نیز حمله مشابهی به محل استقرار نیروهای سازمان مجاهدین خلق صورت گرفت.

+121
رأی دهید
-35

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
امیدوارم همه ساکنان شهر اشرف به سلامتی به کشور دیگری انتقال پیدا کنند تا حکومت ولی وقیح در حسرت کشتار این هموطنان بمونه. هر مخالف حکومت ضد ایرانی ولی وقیح بیش از تمام حکومت ایران ارزش داره. ایران آزاد فردا به همه ایرانیان آزاد اندیش برای ساخت کشور نیاز دارد. اتحاد برای سرنگونی حکومت ولی وقیح تنها راه نجات ایران عزیزمونه. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:08
bavar88 - آمستردام - هلند
تو یکی‌ از پست‌ها یک مزدور خارج نشین گفته که اونجا بچه کوچیک هستش چطور بمب زدند...بی‌چاره ظاهراً یخ کرده بود و نمیدونست که ازدواج در کمپ منافقین ممنوع است و مردان اخته و زنان رحم در آورد هستند...ننگ بر مفأقین کردل و سر دست اون که خودش را گمو گور گرد و این ساده لها را اسیر و آواره...همچنین مربع بر حامیان اونا توی سایت..
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:06
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
خبر خوبیه. امیدوارم که همه شون جانشون حفظ شه.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:46
احتراز - دورف - آلمان
قیافه هارو، صد رحمت به بسیجیها. اینها هر جا برن اونجا هم به گند میکشن.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:31
baas - روتردام - هلند
مجاهدین خلقِ / حکومت اسلامی / پشکل نصف شده .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:42
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
bavar 88 همه می‌دونن که اونجا بیشتر مردها و زنها رو از توانائی داشتن فرزند محروم کردن، من گفتم بهتره کشتار دسته جمعی انجام نشه ، اگه دقت کرده باشی‌ گفتم تروریست باید از رو زمین محو بشه. هیچ کس مجاهدین رو تأیید نمیکنه دوست عزیز
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:55
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ضمنا کی‌ مزدور خارج نشینه؟ شما از کجا میدونی‌ من کی‌ هستم و چرا اینجا هستم؟ از کجا میدونی‌ که من هیچ سهمی در مبارزه نداشتم؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:58
Royan - بوخوم - آلمان
قیافه هاشون از فاطی کماندوها ترسناک تر است , النگ النگ از دست گرگ نیافتیم دست پلنگ , امیدوارم که پای اینها هزگز به ایران باز نشود همین ها باعث تمام بدبختی ایران شدن.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:49
Momo Aktiv - مونیخ - آلمان
به عنوان یک هموطن ایرانی‌ دلم برایشان میسوزد بنده‌های خدا از همه طرف در فشار هستند امیدوارم که شرایطی برایشان فراهم شود که از این مصیبت رهایی یابند . هموطن ، اینها درمانده هستند و ایرانی‌ باید یاری‌شان کرد نه اینکه به آنها اهانت کرد و در شرایط گرفتاری که برایشان پیش آماده است مادام خطاها و اشتبا هاتشان را عین یک شاخ در چشمانشان کرد .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:31
abi6156 - ایبو - مالزی
خدا حفظشون کنه . مرگ بر رژیم آخوندی
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:10
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
bavar88 - آمستردام - هلند برادر من شما که اینقدر جان بر کفّ هستی‌ نمیدونم تو آمستردام ( شهر سکس و مواد مخدر ) چکار میکنی‌، ! و مارو مزدور خارج نشین صدا میکنی‌، حتا دقت نمیکنی‌ که من نوشتم ریشه ی تروریست باید محو بشه . شما حتا به حرف‌های خودت هم باور نداری و اون کسی‌ که سرش کلاه رفته و ذهنش شستشو داده شده شمایید، نه مردم آگاه ایران،
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:16
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
bavar88 - آمستردام - هلند برادر من شما که اینقدر جان بر کفّ هستی‌ نمیدونم تو آمستردام ( شهر سکس و مواد مخدر ) چکار میکنی‌، ! و مارو مزدور خارج نشین صدا میکنی‌، حتا دقت نمیکنی‌ که من نوشتم ریشه ی تروریست باید محو بشه . شما حتا به حرف‌های خودت هم باور نداری و اون کسی‌ که سرش کلاه رفته و ذهنش شستشو داده شده شمایید، نه مردم آگاه ایران،
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:17
trust - بوشهر - ایران
لعنت بر این گروه تروریستی پست کثیف
جمعه 9 دي 1390 - 00:00
sobat - تهران - ایران
ایشا لله همتون برید ریر زمین و نابود بشین تا همه راحت شوند و اینقدر برای پناه گرفتن از کشور های آمریکا و اروپا گدایی نکتیدکه آّروی ایرانی رو بردید...رجوی که الحمدلله سقط شده رفته جهنم....مریم رجوی هم خبرمرگش همین روزا سقط میشه....لاشخورهای متعفّن.....
جمعه 9 دي 1390 - 01:13
faghat khoda - شمال - lنگلستان
به امید روزی که هیچ ایرانی‌ آور نباشه . و باشه که یه روز همه ی هموطنان عزیز در ایرانی‌ شاد و آزاد ،و بدون ترس زندگی‌ کنیم.
جمعه 9 دي 1390 - 01:28
irane/azad - رتردام - هلند
امیدوارم هر چه زودتر این بند‌ههای خدا نجات پیدا کنن اینها هم انسان هستند که سر دو راهی‌ ماندند
جمعه 9 دي 1390 - 05:37
invincible - مینستا - آمریکا
من یادم میاد موقعی که مجاهدین پاسدارها و آخوندهای کثیف رو محو میکردن، خیلی‌‌ها آفرین میگفتن،ولیکن حالا هر عدمی‌ که می‌خواد اظهار نظر کنه، بعدی مجاهدین رو میگه، از قدیم میگن باید به آدم زورگو و بد ضدیّت کرد نه با افرادی که جان و هستیشون رو در راه مبارزه برای مردم ایران گذاشتن در آخر باید گفت به کوری چشم ساندیس خورها، آخوندها، پاسدارها مجاهدین و مردم ایران تا آخر وایستادن-- مرگ بر اصل ولایت فقیه-درود بر مبارزین
جمعه 9 دي 1390 - 06:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.