رئیس موساد: ایران اتمی احتمالا تهدیدی برای حیات اسرائیل نیست

 

اسرائیل می گوید ایران از برنامه اتمی فقط جنگ افزار هسته ای می خواهد، اتهامی که جمهوری اسلامی رد کرده است

رئیس سازمان اطلاعاتی اسرائیل، موساد، می گوید که ایران اتمی احتمالا تهدیدی برای هستی اسرائیل نیست.

به نوشته روزنامه هاآرتص، تامیر پادرو، رئیس موساد، در جمع گروهی از سفرای اسرائیل اعلام کرده است: "آیا ایران تهدیدی برای اسرائیل است؟ یقینا. اما اگر کسی بگوید که بمب اتمی در دست ایران تهدیدی برای هستی اسرائیل است و دیگر کارمان تمام است، چنین نیست. عبارت تهدید علیه هستی خیلی نابجا بکار گرفته می شود."

این نخستین بار است که یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل اظهار می کند که دستیابی ایران به جنگ افزار هسته ای، حیات ملت اسرائیل را در معرض نابودی مطلق قرار نمی دهد.

تاکنون مقامهای عالیرتبه اسرائیل از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، تاکید کرده بودند که هدف ایران از دنبال کردن برنامه اتمی ساخت جنگ افزار هسته ای به منظور محو کردن اسرائیل از روی نقشه است.

ایران بارها گفته است که بدنبال بهره برداری صلح آمیز از انرژی اتمی است.

پیشتر نیز ناظران مستقل گفته بودند که حتی اگر ایران بتواند یک بمب اتمی بسازد، نمی تواند اسرائیل را که بنا به تخمینها دستکم ۲۰۰ بمب اتمی دارد، تهدید کند.

اسرائیل داشتن زرادخانه جنگ افزارهای هسته ای را نه تایید می کند و نه تکذیب.

همچنین شیمون پرز، رئیس جمهور اسرائیل، در همین نشست سفرای کشورش اعلام کرد که اسرائیل برای هر گونه تهدید ایران "پاسخ" دارد، ولی پرداختن به پرونده اتمی ایران فقط مسئولیت کشورش نیست.

او گفت: "اسرائیل پاسخهایی برای مساله ایران دارد، ولی این مسئولیت کل دنیاست که این مساله را حل کند."

از دو ماه پیش همزمان با انتشار گزارش تازه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره جنبه های احتمالا نظامی پرونده اتمی ایران، تهدید اسرائیل برای توقف فعالیتهای غنی سازی اورانیوم جمهوری اسلامی تشدید شده است.

+101
رأی دهید
-31

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
با اینکه حکومت اسرائیل هم کثیفه ولی به کثافت حکومت ولی وقیح نمی رسه. حد اقل ضد مردم خودش نیست. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:12
bavar88 - آمستردام - هلند
دیدند که هارت و پورت فایده نداره حالا طرفند جدید دارند پیاده میکنند . تا ولایت فقیه است هیچ غلطی شما نمیتونید بکنید...پیر ما فرمود که پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت آسیب نرسه...
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:10
fdsa60 - تهران - ایران
چی شد ؟؟؟؟ ماستها رو کیسه کردید؟؟ البته کار عاقلانه ای کردید چون درگیری با قوم پارس بجز نابودی چیزی برای شما قوم .... نداشت.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:46
sobhanjan - ابوظبی - امارات
bavar88 - آمستردام - هلند پیرت.... بود خبر نداشتی
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:06
hossein87 - ایران - ایران
خدا این دولت مردان و این حکومت رو لعنت بکنه که کاری کردن که کل دنیا افتاده به جون مردم بخاطر تفکر ساخت بمب اتم حکومت ، ولی هیچکس به اینهمه کشور که بمب اتم دارن اون هم به تعداد زیاد ، کاری نداره . جالبه تنها کشوری هم از این بمب استفاده کرده ، خود آمریکاس!! دیگه وقتی بمب بده، واسه همه بده . مگه میشه واسه آمریکا خوب باشه ، واسه اسرائیل و . خوب باشه ولی واسه ایران بد باشه؟ لعنت به امریکا و اسرائیل و سایر زالوهای دنیا + حکومت و دولت مردان ایران
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:16
love-iran - چابهار - ایران
ههههههه دین هارت و پارت کردن فایده نداره حالا اومدن میگین بابا عیب نداره که صبر کنید ببیند این عرب های نادان به چه فلاکتی گرفتار میشن فقط کمی صبر تا ببنید ایران چه اینده درخشانی داره و امریکا و عرب ها به چه روزی میفتن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:15
baas - روتردام - هلند
ساندیس ۸۸
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:44
james alibi - والنسیا - اسپانیا
پس از آمستردام بیا بیرون، برو پشتیبان باش
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:55
mamat - ایلام - ایران
بمب اتم یا واسه همه یا هیچکس.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:48
Farshid_FF - پاریس - فرانسه
خفه شید کثافتها ، یه مشت پست زورگو
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:55
ari jojeh - تهران - ایران
ساندیس خوران سایبری، این حرف رییس موساد خیلی‌ خطرناکه، یعنی‌ اینکه ایران برای جامعه جهانی‌ خطرناکه!! حالا یه چند تا ساندیس تگری بزنید تو رگ، شادی نزدیک است.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:11
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،. درود بر ایران و اقتدار و جرات حکومت ایران. وطن پرستن و غیور،. اون ترسوها هم برن گم‌شن کنار باد بید،
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:15
Momo Aktiv - مونیخ - آلمان
آفرین ! . به این میگن سیاست و سیاست مداری ! توپ را شوت کردند توی زمینه عربستان و عمارت !!! یعنی‌ الان ایران برای این ۲ کشور خطرناک و تهدید است !!!! آماده سازی این ۳ کشور برای رودر رویی با یکدیگر ! و بزودی طرح ۳فوریتی خرید صدها میلیاردی سلاح‌ها و هواپیماهای مثلا پیشرفته برای این ۳ کشور آغاز خواهد شد !!! حال خود پیدا کنید پرتغال فروش‌ها را برای این ۳ کشور ؟! عربستان و عمارت ایران ؟؟؟!!! . .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:21
trust - بوشهر - ایران
لعنت بر احمدی نژاد و اسرائیل تروریست
جمعه 9 دي 1390 - 00:04
Azadikhah - تكسل - هلند
نه قم خوبه نه کاشان لعنت به هر دو تا شون!
جمعه 9 دي 1390 - 06:04
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
معلوم نیست این جان بر کفان ۲ آتیشه وسط بلاد کفر دارن چه کار می‌کنن؟ احتمالا کفّار رو به راه راست هدایت می‌کنن دیگه
جمعه 9 دي 1390 - 07:20
Azadikhah - تكسل - هلند
این جان بر کفان ۲ آتیشه وسط بلاد کفر در هر حالت پاچه خواری رژیم جهل اسلامی ایران رو میکنند
شنبه 10 دي 1390 - 04:02
shahrooz93 - دبی - امارات
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان. باهات موافقم. هر چه قدر هم که اسرائیل بد باشه و مردم فلسطین را قتل عام کنه باز هم به مردم کشور خودش احترام قائل است. اما ایران... hossein87 - ایران - ایران. واقا راست میگی. اگر چیز بدی هست که قطعا هم بد است پس چرا شما دارید. آن هم ۲۰۰ عدد اسرائیل داره. اما اگر کسی به ایران حمله کنه، فارق از اینکه آیا حکومت را قبول داریم یا نه همگی باید برای حفظ آبروی این آب و خاک بجنگیم. آب و خاکی که برای هزاران سال حرف اول را در دنیا می‌زد، چه در مرام و انسانیت و چه در سلحشوری و غیرت.اما الان ۳۴ سال است که ....
شنبه 10 دي 1390 - 07:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.