درخواست ۴۲ نماینده برای ابطال فوری حکم انتصاب داماد احمدی نژاد

مهدی خورشیدی در حال حاضر رئیس شورای مشاوران محمود احمدی نژاد است 

بیش از چهل نماینده مجلس به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، درباره انتصاب دامادش به ریاست سازمان استاندارد تذکر کتبی دادند.

رسانه های ایران گزارش داده بودند که آقای احمدی نژاد بنا به حکمی تازه دامادش، مهدی خورشیدی، را با حفظ سمت به ریاست سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی منصوب کرده است.


آقای خورشیدی که حدودا ۳۰ سال سن دارد، در حال حاضر رئیس شورای مشاوران رئیس جمهور ایران است.

خبرگزاری فارس امروز چهارشنبه ۷ دی گزارش داده که ۴۲ نماینده اعتراض خود را نسبت به این انتصاب کتبا به آقای احمدی نژاد ابلاغ کرده اند.

در نامه این صراحتا قید شده که مهدی خورشیدی هیچ تجربه مدیریتی ندارد.

آنها نوشته اند: " مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از جمله تخصصی‌ترین سازمان‌های دولتی است که برای فرایند تولید، تجارت، توزیع و مصرف طیف گسترده‌ای از کالاها و خدمات مقررات‌گذاری می‌کند و خود مسئول نظارت بر اجرای آن مقررات نیز هست. هیچ کس نمی‌پذیرد که مؤسسه‌ای با بیان پیچیدگی فنی و علمی به جوان بی‌تجربه‌ای که پزشک عمومی است، سپرده شود. جوانی که تنها تجربه‌اش این است که داماد رئیس‌جمهور است."

سازمان ملی استاندارد از زیر مجموعه های ریاست جمهوری ایران محسوب می شود و وظیفه اش کنترل مطابقت اجناس و کالاهای تولیدی و وارداتی با استانداردهای مصوب برای حفظ حقوق و سلامت مصرف کنندگان است.

نمایندگان معترض در ادامه نامه خود خواهان لغو حکم انتصاب مهدی خورشیدی شده اند.

آنها نوشته اند: " این کار شما اولین مورد از این دست نیست، ولی تعارض این مورد با شعارها و وعده‌های جنابعالی از همیشه آشکارتر و تأسف بارتر است. لغو این حکم از نظر ما نمایندگان ملت ضروری است که باید بدون فوت وقت صورت گیرد."

اشاره این نمایندگان به شعارهای انتخاباتی محمود احمدی نژاد در انتخابات سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ است که وعده داده بود با پدیده فساد فامیلی در ایران مبارزه کند.

احمد توکلی، مرتضی آقاتهرانی، حمید کاتوزیان، الیاس نادران، غلامرضا مصباحی مقدم، حمید رسایی، محمد دهقان، محمد تقی رهبر، سید احمدرضا دستغیب، حسین فدایی، قدرت الله علیخانی و کاظم جلالی از امضاء کنندگان این تذکرنامه معرفی شده اند.

روز سه شنبه نیز احمد توکلی که رئیس مرکز پژوهشهای مجلس نیز هست، در نشستی درباره جرائم و تخلفات بانکی از انتصاب مهدی خورشیدی به ریاست سازمان استاندارد انتقاد کرده بود.

هنوز سایت رسمی اطلاع رسانی دولت ایران حکم آقای خورشیدی را منتشر نکرده ولی رسانه های ایران می گویند این حکم را آقای احمدی نژاد یکشنبه برای دامادش نوشته است.

در آستانه نهمین دوره انتخابات مجلس که ۱۲ اسفند برگزار می شود، فشار اصولگرایان منتقد دولت به آقای احمدی نژاد و یارانش افزایش یافته است.

آنها می گویند که نگران ورود نامزدهای مورد حمایت "جریان انحرافی" به سرپرستی اسفندیار رحیم مشائی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد، به مجلس هستند، زیرا اعضای این جریان بدنبال تضعیف جایگاه روحانیت بخصوص ولایت فقیه در حکومت ایران هستند، اتهامی که از سوی آقای مشائی و یارانش تکذیب شده است.

+111
رأی دهید
-18

zende bad korosh kabir - اراک - ایران
احمقی نژاد و دارو دسته اش با تقلب در ارای مردم به قدرت رسیدن .... قانون و احمقی نژاد ؟..... این دو کلمه کاملا با هم در تضاد است . چه ۱ دلار ، چه ۱۰۰ دلار، چه ۱۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد دلار درامد ایران باشه... چه فرقی میکنه وقتی یک احمق همه چیزو به هم میزنه ... امریکا هم با روی کار آمدن جورج بوش به این بهران اقتصادی دچار شد ... یادمون نره که هم احمقی نژاد هم جورج بوش هر دو نظامی هستن. فکر و ایده جنگ و بر هم زدن دنیا و منطقه تنها چیزی هاست که براشون مهم است ... تا وقتی حماقت در دنیا حاکم باشه ، وضیت ایران یا دنیا بهتر از این هم نمیشه ...
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 05:28
shervin-iran - خرم آباد - ایران
میگم اگه دختر مموتی هم قیافه اش به باباش رفته باشه چه میشه؟......
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 06:02
دل سوخته - اریزونا - امریکا
لعنت به پدر و مادر ادم دروغگو که میگفت کسی از نزدیکان من منصب دولتی ندارن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 10:15
دل سوخته - اریزونا - امریکا
نمیدونم این میمون بد ترکیب چطور فکر میکنه که اینطور اشخاص بی تجربه و کم سن و سال رو پست های مهم میده البته ادم وقتی عقده داشته باشه بیشتر از این نباید ازش انتظار داشت به امید روزی که ایران از قید و شر افراد بی لیاقت پاک بشه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 10:57
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
.. رئیس شورای مشاوران رئیس جمهور.... ؟!!! مورچه چیه که کله و پاچه اش باشه!!!! 3 هزار میلیارد چی شد؟!!!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 11:10
mortimer - اصفهان - ایران
shervin-iran:سبیلاش ولی قشنگ می شه!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:45
niagara - گوتینگن - آلمان
اینجاست که باور ۸۸ و کککس و عدسی شانگ‌هایی‌ .... می‌گیرن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:55
massoudoslo - اسلو - نروژ
معلوم است که این اقا رو باید کرش رو ازش بگیرند . این که نشد این همه متخصص در ایران آنوقت بیایند مستقیم این شخص را انتخاب کنند برا این کار !!؟ احمدی نژاد که میگفت که راند بازی و خاری نمیکند پس چی شد ؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:21
perslland - کلن - المان
آیا داماد یا بستگان احمدی نژاد یا فرزندان مدیران که تظاهر به خدمت میکنند .انها هماشون از نسل اعراب هستند.؟ به عقیدهٔ من نژاده کفتار در خونه مردمان کشورمان آمیخته شده. !
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:13
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
خوبه ولله. آقا مهدی دختر آقا محمود و ........ آقا محمودم ملت ایران. مبارک است انشاالله.
جمعه 9 دي 1390 - 14:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.