دبیر کمیسیون اصل ۹۰ :مواضع احمدی‌نژاد تحریم‌ها را ۱۰ سال جلو انداخت

آفتاب: نماینده خدابنده و دبیر کمیسیون اصل ۹۰ در صحن علنی مجلس گفت: مواضع احمدی‌نژاد تحریم‌ها را ۱۰ سال جلو انداخت.

سید فاضل موسوی در خصوص عملکرد دولت احمدی‌نژاد در شش سال و نیم گذشته، گفت: دولت احمدی‌نژاد در شش سال و نیم گذشته حدود هزار و چهارصد میلیارد دلار درآمد داشته است و امروز باید گزارش دهد که با این درآمد چه کرده است.

وی افزود: دولت امروز مانندیک حزب تمام عیار وارد فعالیت انتخاباتی شده است و این به معنی تزریق سم مهلکی به کشور است و اگر آنچه دوستان در رسانه‌ها اعلام کردند صحت داشته باشد باید فاتحه مجلس مفید و با ارزش را خواند.

دبیرکمیسیون اصل ۹۰ درخصوص مواضع احمدی‌نژاد در مورد مسائل بین المللی، گفت: آقای احمدی‌نژاد شما علاوه بر پاسخ‌گویی درخصوص منابع مالی خود به مجلس و پیشگاه ملت باید در زمینه مواضع خود نیز پاس‌خگو باشید، چرا که مسئله هلوکاست مسئله‌ای فراموش‌شده بود اما مواضع شما ۱۰ سال تحریم‌های موجود علیه کشورمان را جلو انداخت.

نماینده خدابنده خطاب احمدی‌نژاد ادامه داد: آیا می‌دانید کاغذ پاره‌خواندن تحریم‌هاو خس و خاشاک و بزغاله‌گفتن‌ها چه هزینه‌هایی برای کشور در بر داشته است؟

سیدفاضل موسوی در ادامه سخنرانی خود در صحن علنی مجلس با اشاره به درگیری روز گذشته رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها با یکی از نمایندگان مجلس گفت: جمله زشتی را که روز گذشته در مجلس شنیدیم رضاخان برخاسته از‌‌ همان محیط قبیله به مجلس گفت، اما همین رضاخان طویله‌ای سه دوره مدرس را تحمل کرد.

نماینده مجلس هشتم همچنین خطاب به قوه قضائیه گفت: آیا قوه قضائیه نباید در مورد حصر‌ها چاره‌ای بیندیشد و در این زمینه با حکم قانونی عمل کند و مراحل تفهیم اتهام را رعایت کند؟

وی افزود: این روز‌ها مردم منتظر رای شما در مورد فساد مالی هستند که رای قاطعی صادر شود.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ با طرح این سوال که آیا ما به دین اسلام و دیدگاه‌های رهبری و امام تقید داریم، ادامه داد: اگر این تقید را داریم باید زمینه حضور همه جریان‌های سیاسی را در کشور مهیا کنیم و اگر این زمینه هست چرا محقق نمی‌شود؟

وی تاکید کرد: اگر شرایط عادی و عادلانه در کشور ایجاد شود ۶۵ تا ۷۰ درصد رای کشور به جریانی غیر از جریان حاکم در کشور خواهد بود.

سیدفاضل موسوی در ادامه سخنان خود در خصوص عملکرد مجلس گفت: آنچه امروز در کشور هست عملکرد ما است و باید از نمایندگان این سوال را پرسید که آیا از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها راضی هستید و آیا از تاراج منابع عظیم ایران از سوی کشورهای همسایه خبر دارید؟

موسوی تصریح کرد: آیا دولت برای هزار و ۱۴۰ میلیارد دلار از فروش گاز و نفتی که روزانه قطر از میادین مشترک استخراج کرده است فکری کرده است؟ و آیا دولت نمی‌توانست با سرازیر کردن این ثروت رویایی به کشور راهکاری را برای مبارزه با بیکاری و همچنین رشد منفی اقتصاد کشور بیاندیشد؟

گفتنی است پس از پایان نطق سید فاضل موسوی درحالی که تعدادی از نمایندگان شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه سر می‌دادند، تعدادی دیگر از نمایندگان نیز با فریاد «احسنت» از سخنرانی نماینده خدابنده ابراز رضایت کردند.

شایان ذکر است محمود احمدی بیغش نماینده شازند و از حامیان دولت با نزدیک شدن به سیدفاضل موسوی قصد ایجاد تنش داشت که با حضور نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس این اتفاق رخ نداد.

+89
رأی دهید
-21

محمداصلی - تهران - ایران
عامل تخریب سرمایه های مادی و معنوی میهن فقط احمدی نژاد نیست بلکه مجرم اصلی شخص خامنه ای و کل روحانیت می باشند . نمایندگان فرمایشی مجلس هم به نوبه خود در این تخریب و تاراج نقش دارند . اظهارات این نماینده آخوندها فرار به جلو است تا خود و رژیم فاسد را تبرئه کند که باز هم بتوانند به حیات ننگین خود و غارت و تابودی سرمایه های کشور ادامه دهند .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 05:10
zende bad korosh kabir - اراک - ایران
احمقی نژاد و دارو دسته اش با تقلب در ارای مردم به قدرت رسیدن .... قانون و احمقی نژاد ؟..... این دو کلمه کاملا با هم در تضاد است . چه ۱ دلار ، چه ۱۰۰ دلار، چه ۱۰۰۰۰۰ میلیارد دلار درامد ایران باشه... چه فرقی میکنه وقتی یک احمق همه چیزو به هم میزنه ... امریکا هم با روی کار آمدن جورج بوش به این بهران اقتصادی دچار شد ... یادمون نره که هم احمقی نژاد هم جورج بوش هر دو نظامی هستن. فکر و ایده جنگ و بر هم زدن دنیا و منطقه تنها چیزی هاست که براشون مهم است ... تا وقتی حماقت در دنیا حاکم باشه ، وضیت ایران یا دنیا بهتر از این هم نمیشه ...
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 05:31
behnam2009 - لندن - انگلستان
مواضع احمدی نژاد به آقا نزدیک است. پس آقا تحریم ها را جلو انداخت.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 07:24
sharafYabi - بيمبه - انگولا
متأسفانه دیر از خواب بیدار شدید و این قطار نابودی ایران و ایرانی‌ عزیز، سالهاست که از خط بدون برگشت عبور کرده است.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 07:34
پریستوک - تهران - ایران
تعدادی از نمایندگان شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه سر می‌دادند، باور نمی کنم. ساختگیه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 09:09
پریستوک - تهران - ایران
این قدر تو خوندن خبر عجله داشتم که جمله ی 4 رمی رو مرگ بر اصل ولایت فقیه خوندم. از کامنت قبلیم عذرخواهی می کنم که هولهولکی و بی دقت بود و نمی دانم چه طور دچار این اشتباه شدم (:
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 10:15
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
هزار و چهارصد میلیارد دلار درآمد..؟!!!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 11:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.