مجیدی:‌ مسئولان استقلال خیلی راحت با جدایی‌ام موافقت کردند


فرهاد مجیدی بدون اینکه از ماجرای دخترش حرفی بزند دلیل جدایی‌اش را از استقلال عدم توافق با مسئولان این باشگاه اعلام کرد.

 

به گزارش  فارس فرهاد مجیدی در اولین گفت‌وگوی خود پس از جدایی از استقلال و عقد قرارداد با الغرافه در گفت‌وگویی با روزنامه الرایه قطر درباره ابهامات جدایی‌اش از استقلال صحبت‌هایی را مطرح کرد. نکته جالب اینکه فرهاد مجیدی در این مصاحبه به هیچ عنوان از دخترش "تیام" نامی نبرده است. این در حالی است که مسئولان استقلال بارها اعلام کردند که وی به خاطر دخترش می‌خواهد از استقلال برود.
 
 *لطفا در مورد شرایط همکاری با الغرافه صحبت کنید. چگونه پیشنهاد این تیم را گرفتید؟

 
ابتدا بگویم خیلی خوشحالم که اینجا هستم و قرار است برای الغرافه بازی کنم. از ورود به چالشی جدید در جوی متفاوت خرسندم. با تمام احترام به باشگاه قطری باید بگویم از نظر مالی، برای من این همکاری و حضور، بهترین قرارداد ممکن نیست. دو پیشنهاد همزمان دیگر از امارات داشتم اما الغرافه را ترجیح دادم که تجربه تازه‌ای کسب کنم. متوجه شدم در این تیم می توانم به پیشرفت ادامه دهم.
 
 *در مسیر انتقال به الغرافه مشکلات خاصی هم برایتان بوجود آمد؟
 
برعکس باید گفت مردم اینجا بسیار مهربان برخورد کردند. موقع مذاکرات با شیخ حامد بن تامر الثانی متوجه علاقمندی زیاد او شدم. در جریان رایزنی‌ها دیدم رئیس باشگاه چه تمایل زیادی برای تحقق انتقالم و امضا قرارداد با الغرافه دارد. ایشان چهره‌ای بسیار زیرکی هستند که راحت به هنگام صحبت‌های تلفنی مان مرا متقاعد کردند به الغرافه بیایم. آن هم در شرایطی که دو پیشنهاد با شرایط مالی بهتر در همان زمان داشتم. خیلی هم خوشحالم که مشکلی در این بین دیده نشد و توافق در کمترین زمان ممکن بدون هیچ مشکلی خاصی به دست آمد. من به عنوان بازیکن علاقمندم با الغرافه تجربه تازه‌ای کسب کنم و سراسر انگیزه برای این حضور هستم.
 
 *در شرایط کنونی الغرافه با وجود ۷ امتیاز فاصله از رقابت با لخوویا صدرنشین فاصله دارد. جایگاه خودتان را با توجه به وضعیت ادامه فصل جاری تیم چگونه می بینید؟ فکر می‌کنید الغرافه در شرایطی است که به کورس قهرمانی بازگردد؟
 
در فوتبال ۷ امتیاز به معنای فاصله و اختلاف نیست. این فاصله به یکباره پاک نمی‌شود. و می‌توان به مرور از آن کاست. چیزی که در لیگ قطر سخت نیست. به نظرم در ادامه راه و در نیم فصل دوم، الغرافه این قابلیت را به توجه به بازیکنانش، مدیریت و هواداران دارد که به جنگ قهرمانی بازگردد. احساسم به من می گوید تیم برای کسب مقام قهرمانی خواهد جنگید.
 
 *در مورد برنو متسو، مربی تیم چه نظری دارید؟ او را می‌شناسید؟
 
تمریناتی که برونو متسو می دهد، در این منطقه از جهان برای همه بازیکنان چیزی شناخته شده و معروف است. او را از زمانی که در امارات کار می کرد و همچنین زمانی که مسئولیت تیم‌های بزرگی مثل سنگال و قطر را برعهده داشت، می شناسم. خیلی خوشبختم که بازیکن تیم او هستم و زیر نظر یکی از مربیان بزرگ کار می کنم.
 
 *شما بازیکن شاخصی هستید. آیا قبلا با پیشنهاد کار از الغرافه مواجه شدید؟
 
(لبخندی می‌زند) آنچه شما نمی دانید و شاید مردم کشورم ندانند؛ از همین الغرافه 10 سال قبل پیشنهاد بازی در سال ۲۰۰۱ داشتم. ا‌ز این رو وقتی پیشنهادشان را مجددا دریافت کردم، به یاد 10 سال قبل افتادم و این بار جدی‌تر با قضیه برخورد کردم. واقعا آرزوی حضور در این جا را داشتم و اکنون به خاطر بازی برای الغرافه خدا را شکر می‌کنم که گفت‌وگوها، منجر به حضورم در این جا شد.
 
 *اما سئوال اساسی این است از الغرافه واقعا چه می دانید؟
 
می دانم الغرافه تیمی است که در لیگ قهرمانان نمایش خوبی داشته و در سه دوره گذشته لیگ قطر به مقام قهرمانی رسیده است و همچنین در رقابت‌های باشگاهی بی‌شمار دیگری در سطح قاره مثل لیگ قهرمانان حضوری چشمگیر داشته است. فکر می کنم این تیم در جایگاهی است با اندکی بخت و اقبال بازهم بتواند مقام کسب کند.
 
 *می‌دانستید عقد قرارداد با شما در الغرافه به منزله پایان دادن به مشکل گلزنی است؟
 
بله. وقتی تیمی با بازیکنی قرارداد می بندد، بدیهی است که می خواهد با استفاده از توانایی او به مشکلاتش پایان دهد تا به موفقیت برسد و حواشی نیز خاتمه پذیرند. من به خوبی با مشکلات کار در اینجا آشنا هستم. بر این باورم در ادامه لیگ قطر می توانم برای تیم بدرخشم.
 
 *قرارداد شما با الغرافه ۵ ماهه است. آیا قرار نیست پس از این مدت همکاری ادامه یابد؟
 
چرا من بازیکنی حرفه‌ای هستم. خیلی هم خوشحالم که اینجا حضور دارم و با مربی ام حرف می زنم و یکسری مسائل را به او منتقل می کنم و او نیز از من نقطه نظرم را می پرسد. به هر حال هر بازیکنی دوست دارد به ثبات برسد و کماکان به بازی ادامه دهد.
 
 *آیا این مطلب درست است که جدا شدن شما از استقلال و پیوستن به الغرافه به دلیل مشکلاتی با کادر مدیریتی بود؟
 
بله این درست است. ما درباره خیلی مسائل که اینجا جای ذکر آن نیست، به توافق نرسیدیم. برایم سخت بود که به شکل مطلوبی که می‌خواهم بازی کنم. چند پیشنهاد داشتم و تصمیمم این شد که از استقلال جدا شوم و به لیگ قطر بیایم و در الغرافه بازی کنم.
 
* برای آمدن به الغرافه در ایران مشکلی داشتید؟
 
برعکس. به دلیل تمایل دو طرف [من و باشگاه] برای قطع همکاری، این کار خیلی طول نکشید و کادر مدیریت اصلا مخالف رفتن من نبود بلکه فورا موافقت کرد و به همین دلیل از آنان تشکر می‌کنم. افتخار می‌کنم که استقلال یکی از بهترین باشگاه‌های آسیا که دو بار قهرمان شده است، بازی کردم.
 
 *شما بازیکنی بزرگ در سطح آسیا هستید. یک ستاره بین المللی که در تیم ملی ایران سابقه بازی زیاد داشته است. نظر شما در مورد فوتبال قطر چیست؟
 
فوتبال قطر اکنون خیلی بهتر از گذشته است. قهرمانی السد در لیگ قهرمانان آسیا دلیلی محکم بر این نکته است. کاملا نقش و قابلیت لیگ ستارگان این کشور و جام حذفی، همینطور نقش تیم‌های قطری در لیگ قهرمانان نمایان است. همه این ها بیان‌گر موقعیت خوب این فوتبال در آسیا است و این که قطری‌ها می توانند رویاهای خود را برای گسترش این ورزش در آینده تحقق ببخشند.
 
 *در مورد فوتبال ایران با توجه به وجود ستارگان بزرگ فکر می کنید انتظارات برآورده شده است؟
 
اول بگویم به این که ایرانی هستم افتخار می کنم. در فوتبال ایران مشکلی خاصی وجود ندارد. فکر می کنم بهترین‌های فوتبال ایران در قالب تیم ملی ۹۰ درصد بخت راهیابی به جام جهانی دوره بعد در برزیل را دارند. ضمن آنکه تیم‌های برتر باشگاهی ایران نیز در سطح لیگ قهرمانان آسیا قابلیت فراوان برای کسب مقام قهرمانی را دارا هستند. این نکته و موضوع قبلی نشان می دهد فوتبال ایران در مسیری صحیح در حال حرکت است. دوم خطاب به هواداران الغرافه می گویم از همکاری با این تیم بسیار خرسندم و حضور در این تیم برایم افتخار است که پیراهن آن را در ادامه فصل می‌پوشم. با تمام وجود تمام تلاشم را برای سربلندی و بازگشت الغرافه به جمع مدعیان قهرمانی لیگ قطر به کار خواهم گرفت چرا که الغرافه را در حد قهرمان می بینم.
 

+73
رأی دهید
-43

parandeh_shargh - كرمان - ايران
استقلالیا کامل این حرفهای استورشونو بخونن ببینن چهجوری داره پاچه خاری عربارو می‌کنه بعدش بیان با اسطورهٔ فوتبال آسیا علی‌ کریمی‌ مقایسش کنن ، اون کسائی هم که اینجا خودشونو .... که بخاطر مشکلات دخترش رفت بخونن و بنویسین یه چند بر از رویه این متن شاید توی مغزشون بره که این آقا بخاطر پول رفت و اینهمه هودرو بی‌خیال شد و گفت گور بابای همشون ، تا وقتیم کارش توی استقلال گیر بود همش پاچه خاری اونارو‌ میکرد تا جدا شد رسید قطار خودشو نشون دادا بالاخره استقلالی دیگه :د دوستان من از این فارسی نویس که سایت گذشته استفاده می‌کنم اگر غلط املای داره ببخشید
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 07:04
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
لطفا مصاحبه دوباره فرهاد هم بذارید که گفته ماجرای دخترشو نگفته به عربا...الان باز چند لنگی سوخته که هرشب کابوس فرهادو میبینن میریزن خودشونو جر میدن ذوق میکنن:))
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 08:17
pandora - کلن - آلمان
لابد توقع دارند فرهاد بیاد جار بزنه زنش رو طلاق داده یا ماجرای دخترش رو به عربا بگه!این ترجمه یه مصاحبه بود با روزنامه قطری.اگه اختلافی بود تو ایران زود میپیچید،۲ ساله داره با حاجی کار می‌کنه کوچکترین اختلافی نبوده و حتی حاجی بهش گفت بازیکن پروازی باش و .. شماها که فرهاد همیشه سوراختون کرده باید این حرفا رو بزنید, بخندیم.حالا هم رفته تیمی که ۵تا زد به لنگ تاریخی‌ ابکشش کرد کابوس همیشه باهاتونه،حاجی و فرهاد و پرویز و کلا استقلال کابوس همیشتونه.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 11:57
pandora - کلن - آلمان
فقط اگه سوخته نباشی‌ می‌فهمی حرف روزنامه قطری درسته یا اینهمه استقلالی ! امروز پرویز خان هم مصاحبه کرده هم راجع به بازی حذفی فردا هم فرهاد و گفت حتی خودش با تیام چند بر حرف زده.فرهاد بی‌نیاز از پول هست و گفت اگه رضایت نامه ندید فوتبال رو میزارم کنار ! اینم لابد مثل حاجی دروغ میگه،اختلاف بوده اما هیچکس نفهمیده ! تو فوتبال ایران آب بخوری همه فهمیدن اون‌وقت اختلاف کاپیتان و مدیر تو تیمی مثل استقلال رو هیچکس نمی‌فهمه تا یه قطری کشف کنه:))
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:13
pandora - کلن - آلمان
هه هه ببین لنگیا چی‌ میگن ! اسم لپه پاک کن اومد که چند سال دستمال کش عربا بود یادشون رفته لابد،اسطوره !هنوز معنی اسطوره نمیدونن چیه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:27
pandora - کلن - آلمان
بابا این فارسی نفهمیدن مشکل همه لنگیاست پس ! اگه همین مصاحبه رو قبول دارید که توش خود فرهاد میگه ۲تا پیشنهاد مالی بهتر داشته:))اصلا نیاز به پول نداره،مگه نمیگید اختلاف با مدیریت بوده؟خودتون می‌فهمید چی‌ میگید؟اگه واسه پول بود اول فصل میرفت که بازم چندتا پیشنهاد داشت،یعنی‌ فهمیدن این واقعاً سخته؟چرا باید بذاره نیمفصل واسه پول بره از اول میرفت بیشترم گیرش میومد!!حالا این لپه پاک کن شما اگه عمران ۳تا پیشنهاد از عربا داشته باشه:)) فرهاد هرجا باشه لنگ سوراخ کنه،حالا همگروه لنگ تو آسیا شده،ببینید چه کارتون می‌کنه اینم همون تیم که ۳سال پیش ۵تا زد بهتون کریمی‌ و باقری هم تو تیم بودن توی اون بازی تاریخی‌:))
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:33
parandeh_shargh - كرمان - ايران
واقعاً بعضیا یا .... فوتبالو یا خودشونو میزنن به نفهمی خنددارترین کرشونم اینه که علی‌ کریمیو با مجیدی مقایسه می‌کنن بابا مگه یادتون رفته کریمی‌ اینقد بزرگ که استیل آذین بود از شالکه ۰۴ اومدن دنبالش اگه الان یه چراغ سبز به عربا نشون بده که سرو دست میشکنن براش ، بعدشم این روزنامهٔ قطری کشف نکرده بلکه خود مجیدی اطراف کرده که چی‌ شده ما حرف خودشو باور می‌کنیم نه تجزیه تحلیلی که بر اساس سلیقه باشه بعدشم مگه قراره شما از همچی پشت پرده خبر داشته باشین اگه یکم فک کنین می‌بینین که ما شاید فقط از ۴۰ درصد مسائل فوتبال خبر داریم بقیش همه پشت پردیست و ما خبر نداریم توی ایران یه چشماشو ایندفعه توی برنامهٔ نود دیدیم ،چقد سوختن داره که یهو استورشون باهاشون اینکارو کرده واقعاً هل کردن نمیدونن چی‌ دارن میگن ، کریمی‌ کسیه که از تیم استیل آذین به تیم منتخب جهان دعوت شد
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:08
Hamid1970 - ارواین - امریکا
اهای لنگها اگر مصاحبه بعدی فرهاد بخوانید حالیتان می شد چی گفته (اگر در نیم فصل دوم با استقلال می ماندم بیشتر پول می ساختم) حالا برید عذاب بکشید.در ضمن لنگ حمام را هم بکشید ها ها. Pandora کلن-المان و Ashkan -m2013 و تمام ابی دلان و مسؤولین iranianuk سال ٢٠١٢ را به همه شما تبریک می گویم.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:17
ensanam arezoost - خارگ - ایران
pandora - کلن - آلمان؛ تعصب و افراطی بودن عقل و منطق رو از تو گرفته، آرام باش و با آگاهی و اندیشه بیشتر و بهتر نظر بده...
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:41
Naser hejazi - بهبهان - ایران
متأسفانه این مصاحبه رو تحریف کردند فرهاد هم خودش تأیید کرده که مصاحبه اش تحریف شده پس pandora و ashkan مطمئن باشید این مصاحبه غیرواقعیه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:37
lucas71 - اوپسالا - سوئد
حال می‌‌کنم به خدا،،، هر دم از این باغ دسته گلی میرسد! خدایش آدم کنف بشه چه حالی‌ داره... براشون آرزوی پول بیشتر می‌‌کنم..... شما‌ها هم لطفا زیاد صداشو در نیارید . خوبیت نداره... اما خدایش یارو خبرنگار چه سؤال‌های درست حسابی‌ پرسده بود... فرهاد جان هم که چقدر بال بال زد‌ها ها‌ها ها ها
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:45
pandora - کلن - آلمان
حمید جان ممنون دوست عزیزم،همچنین به شما:) تعطیلات هم حسابی‌ با سوژه‌های سوخته لنگی چسبید و خندیدیم
جمعه 9 دي 1390 - 02:28
pandora - کلن - آلمان
همه گفتنیا گفته شده،من مسول توهم یا کم هوش بودن و سوزش چندتا لنگی نیستم که،شما ادامه بدید به جکاتون ما میخندیم.سناریو مسخره خودتون رو فکر کنید درسته،به همین خیال باشید که فرهاد واسه اختلاف رفته و لنگ هم با افندی شاخ می‌شه،آینده همه چیز رو نشون میده.فقط منتظر سوراخ از طرف فرهاد باشید،مثل همیشه:د
جمعه 9 دي 1390 - 02:29
pandora - کلن - آلمان
وای وای وای،دیدی چی‌ شد؟:))فرهاد ۱ سال با استقلال تمدید کرده بعد رفته قطر،وای وای وای چه حالی‌ دارن این لینگیا که زود گول خوردن؟چی‌ شد اختلاف پس؟هی‌ ما بگیم واسه تحصیل تیام بده،ساله بعد هم اگه مشکل مدرسه اگه حل شد میاد ایران.به هر حل ساله بعد بازیکن استقلاله چون امضا کرده.وای حالا کی‌ می‌خواد کسانی‌ که این ۲-۳ روز اینقدر مثل همیشه ضایع شدند رو جمع کنه؟این ۲تا خبر رو بخونید.لازمم نیس بوق بزنید،فقط بخونید:)). https://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901009000455. // . https://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901009000467
جمعه 9 دي 1390 - 11:51
parandeh_shargh - كرمان - ايران
بعضیا نمیدونم چرا نمی‌فهمن ما چی‌ میگیم البته از استقلالیا انتظار بیشتری نمی‌شه داشت ، ما میگیم که استورتون دروغ گو هست که دیگه ثابت شد چهجوری می‌شه که امسال واسه ۶ ماه مشکل داره دخترش بد ساله بد دیگه مشکلاتش حل می‌شه اون که میگفت شرایط دخترم جوریه که نمیتونه ایران زندگی‌ کنه ، واقعاً زندگی‌ ارزش اینهمه دوروقو نداره بابا :د درود به عالیه کریمی‌ که مس یه مرد همیشه حرفشو زده ،
جمعه 9 دي 1390 - 16:56
lucas71 - اوپسالا - سوئد
همونی که من گفتم هر دم از این باغ دسته گلی‌ میرسد!!! چه ذوقی کرده این پاندورا .... حال تیام چطوره؟؟!!! آی‌ خدایی من این استفراغی‌ها از رو نمی رند.. بس که رو دارند... مربی میگه من خبر ندارم!!!! بازیکن میگه اختلاف داشته!!!! مدیر تیم میگه که قرار داد جدید با بازیکن تیم دیگه داره.. بعد آقا میگه که من بازیکن حرفه‌ای هستم... این کجاش حرفه‌ای است که بازیکن با ۲ باشگاه قرار داد بنویسه.. ما که ندیدیم و نشنیدیم .... از این استفراغی‌ها همه چیز بر میاد ....
جمعه 9 دي 1390 - 17:47
pandora - کلن - آلمان
ضعیفترین و بدبخت‌ترین دسته از آدما اونایی هستند که هیچوقت نمیخوان بپذیرند که اشتباه کردند و با لجبازی بر جهل و نقص خودشون اصرار میکنند،به عبارتی جهل مرکب دارند !یا به قول دوستمون نمی‌دانند که نمی‌دانند و ترجیح میدند که هیچوقت هم ندانند که نمی‌دانند! جمله معروف من میگه :هرجا سخن از لنگی است،نام سنگ پای قزوین میدرخشد ( سنگ پا هم جلو لنگیا لنگ انداخته ) / لنگیا تا یه خبر ناا موثق می‌خونن همه ذوق می‌کنن همه‌جا رو پر میکنند،۲ روز بعد که حقیقت معلوم می‌شه از خجالت باید قایم بشن،البته حق میدم که ذوق کنند چون همیشه از این افراد سوختند،تا چیزی ازشون میشنون عنان از کفّ میدند اما کاش واسه دفعه بعد بشه عبرت که می‌دونم نمی‌شه،اگه میشد که اسمشون لنگی نبود :) جریان مدرسه تیام هم ۲ بار قبلان گفتم،کسی‌ که کار باشه نمی‌فهمه مدرسه انگلیسی تهران بعد از اشغال سفارت بسته شد و .. میفهمم چه آبه یخی ریخته شد رو شماها،لپه پاک کن هم مثل مرد حرف زده،مثل مرد هم زده زیرش:))
شنبه 10 دي 1390 - 03:18
pandora - کلن - آلمان
قرار نیس مغز کوچیک شما همه چیزو بفهمه.اگه می‌فهمیدید که مدیر میشدید:))با قطر ۴ماهه بسته،قرارداد واسه سال بعد تمدید کرده که بازیکن استقلال باشه،یه تمدید ساده بوده از ۱ ساله به ۲ ساله،واسه ۴ ماه هم رضایت نامه گرفته و رفته.بابا اینقد همش نزنید دیگه،بیشتر ضایع میشید:))
شنبه 10 دي 1390 - 03:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.