پیام کروبی نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان وارد بازی اعاده آبروی حکومت نشده‌اند

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت. تهران، ۲۳ اکتبر ۲۰۰۹.
 

رویا کریمی مجد

 مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ایران که در حصر خانگی به سر می‌برد، در پیامی به مناسبت نزدیک شدن به انتخابات مجلس نهم گفته‌است که «حکومت خود را برای برگزاری انتخابات فرمایشی آماده می‌کند.»
 
آقای کروبی بیش از ۳۰۰ روز است که در حصر خانگی به سر می‌برد ولی بر اساس گزارش سایت سحام‌نیوز، نزدیک به این رهبر مخالفان دولت، وی به صورت هفتگی با همسر خود، فاطمه کروبی، دیدار می‌کند.
 
جزئیات بیشتر در گزارش زیر و با گفت‌وگو با سراج‌الدین میردامادی، فعال سیاسی:
 
هر چند که مهدی کروبی ظاهراً در خانه خود محبوس است اما از عمده‌ترین محدودیت‌هایی که علیه وی اعمال می‌شود، به گفته خانواده‌اش ممنوعیت دسترسی به اخبار آزاد است. آن گونه که فاطمه کروبی به سحام‌نیوز گفته مهدی کروبی تنها به اخبار صدا و سیما و دو روزنامه دسترسی دارد.
 
فاطمه کروبی این هفته پس از ملاقات با همسرش از آخرین اظهار نظرهای وی در مورد انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی خبر داد. فاطمه کروبی از همسرش مهدی کروبی نقل کرده‌است که «هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده آقایان، ستاد مبارزه با تخلفات انتخاباتی را با حکم رئیس قوه قضائیه تشکیل داده‌اند و اینها نشان‌دهنده آن است که آقایان هیچ اعتقادی به رأی مردم ندارند و از هم اکنون خود را برای برگزاری انتخاباتی فرمایشی آماده می‌کنند.»
 
سراج‌الدین میردامادی، فعال سیاسی نزدیک به اصلاح‌طلبان ساکن پاریس، انتشار صریح چنین دیدگاهی را نشانه شکست حاکمیت در تغییر دیدگاه‌های رهبران جنبش سبز می‌داند و می‌گوید: «رهبران جنبش سبز، آقایان میرحسن موسوی و مهدی کروبی و به طور مشخص آقای کروبی بیش از ۳۰۰ روز است که در حبس خانگی قرار دارند و حاکمیت سعی کرده با بستن مجاری اطلاع‌رسانی و قطع ارتباط این افراد با دنیای خارج آنها را مرعوب کرده و به فرمانبرداری و اطلاعت مجبور کند. اما با پیامی که بیرون آمده مشخص می‌شود حاکمیت در این پروژه شکست خورده و نتوانسته با تمام فشار و تنگناهایی که ایجاد کرده این بزرگواران را مرعوب کند و آنها را به تبعیت از سیاست‌های دیکته شده وادارد.»
 
سراج‌الدین میردامادی ادامه می‌دهد: «به طور مشخص در زمینه انتخابات هم حاکمیت یک بزنگاه مهم سیاسی در پیش دارد و در این بزنگاه سیاسی تلاش می‌کند بخشی از مشروعیت و آبروی از دست داده خود را در انتخابات سال ۸۸ بازسازی کند و در این بازسازی برایش اهمیت دارد کسانی که در رأس جنبش اعتراضی بودند و موجب شدند این مشروعیت از پیکر حاکمیت کنده شود، به حاکمیت بپیوندند و تلاش کنند تنور سرد انتخابات را به نوعی گرم کنند که عملا جنبش اعتراضی و اصلاح‌طلبان وارد این بازی نشده‌اند. پیامی که از آقای کروبی بیرون آمده درست در همین موضع است که یک پیکره عظیم از بدنه سیاسی- اجتماعی جامعه وارد بازی انتخابات نشده و آن را فرمایشی اعلام کرده‌اند. بنابراین انتخابات با سردی بسیار مواجه است مضاف بر این که آقایان دچار کاستی هستند و سخت نیاز دارند اصلاح‌طلبان و جنبش سبز این فضای سرد را گرم کنند ولی امیدی به بازگشت بدنه مهم سیاسی- اجتماعی به عرصه انتخابات ندارند.»
 
*
 
به گفته فاطمه کروبی، مهدی کروبی از دیگاه‌های مقام‌های جمهوری اسلامی استنباط کرده‌است آقایان از تداوم قهر و نارضایتی مردم به خوبی مطلع هستند و می‌خواهند انتخاباتی فرمایشی و دستوری ترتیب دهند و با رد صلاحیت و ابطال بعضی حوزه‌ها و پرکردن صندوق‌های رأی از رأی‌های بدون صاحب و سپس برخورد و دستگیری و به وجود آوردن رعب و وحشت و امنیتی کردن کشور، پروژه تکراری انتخابات ۸۸ را بار دیگر پیاده کنند.
 
این رهبر مخالفان ابراز امیدواری کرده‌است مردم ایران در فرصتی مناسب ارزش‌های موجود در قانون اساسی ۵۸ را البته با اصلاحاتی که در گذر زمان ضروری می‌نماید احیا کنند.
 
سراج‌الدین میردامادی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضع‌گیری صریح سبب خواهد شد شایعات مبنی بر آزادی رهبران جنبش سبز در روزهای باقیمانده تا انتخابات مجلس نهم نیز منتفی شود، می‌گوید: «بله همین طور است. البته حاکمیت تلاش می‌کند طبق سنت همیشگی در آستانه هر انتخابات مقداری فضا را بازتر کند و کمی آرامش و امنیت موقت ایجاد کند تا بتواند مردم را پای صندوق‌های رأی بکشد و درست درهمین راستا این شایعه را پخش کردند، اما بر اساس شایعات نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد. این فریبی است که حاکمیت دارد به کار می‌بندد برای انحراف افکار عمومی و کشاندن مردم پای صندوق‌های رأی ولی به نظر نمی‌رسد کافی باشد.»
 
انتخابات مجلس نهم قرار است روز دوازدهم اسفندماه سال جاری در ایران برگزار شود و کار ثبت نام نامزدهای انتخاباتی از روز جمعه، دوم دی ماه، در سراسر کشور آغاز شده‌است.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران تا پایان روز دوم ۶۳۹ نفر کاندیدا برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند که ۶۱۰ نفر از آنها مرد و ۲۹ نفر زن هستند. گزارش‌های خبرگزاری فارس درباره ثبت نام نامزدها بیانگر آن است که اکثر این افراد از حامیان دولت و اصول‌گرایان هوادار آیت‌الله خامنه‌ای هستند.

+144
رأی دهید
-35

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
من که واقعا به جز اظهار تأسف برای کشور و مردمم که میبینم داره از دست میره هیچی‌ نمیتونم بگم
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 06:01
red.boy - تهران - ایران
درود بر شیخ مهدی کروبی و میرحسین موسوی. کسانی که ادعای مبارزه با ج.ا را دارن و نشستن به موسوی و کروبی هم بدو بیراه میگن خودشون تو چندتا تظاهرات شرکت کردن خودشون طاقت یک ماه حبس خانگی رو دارن؟ پس الکی ایراد نگیرید. البته از اقای خاتمی انتظار داریم در نبود اقای موسوی و کروبی نقش راه این دو عزیز را در پی بگیرد و خودش رو مثل 8 سال ریاست جمهوری اش جاودانه کند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 07:40
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
پرچم مبارزه با فتنه را تنها اهل بصیرت و استقامت و آگاهان به حقایق امور میتوانند بر دوش گیرند. حماسه 9 دی بر همه ایرانیان بیدار گرامی باد. کور شود چشم سران فتنه
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 07:48
romano - تهران - ایران
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا دوست عزیز اگر مردم باهم انسجام داشته باشند و به هم توهین و توسری نزنند اتفاقا این سراشیبی نابودی رژیم است که از سال 88 سرعتی چند ده برابر گرفته. به نرخ دزدیهای دولتی نگاه کنید دقیقا سالیان آخر کمونیزم همینگونه بود مسئله این است که مدیران لایه‌های میانی میدانند زیاد دوام شغلی نخواهند داشت بنابراین سعی در کسب درآمد در کوتاه مدت دارند و از آنطرف چون این یک سیستم افسار گسیخته است و نظارت ندارد و نظارت حکومت تنها نظامیست (حتی شما برای دیکتاتوری کلاسیک هم نیاز به کنترل دقیق مفاسد اقتصادی دارید و این بخشی از سیاستی دیکتاتوریست) شما می‌توانید در کنار فشارهای بین‌المللی و فروپاشی اقتصادی شاهد سقوط رژیم باشید. بگذارید سقوط رژیم را بررسی کنیم. این یک دیکتاتوری کلاسیک است و به سه پایه قدرت نیاز دارد. ادامه ...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 07:56
romano - تهران - ایران
نظامی اقتصادی و ایدولوژیک. خوب کدام یک را شما در حال حاضر در بهترین وضعیت خود می‌بینید (پس فرسودگی مال مردم تنها نبوده رژیم هم همین وضع را دارد) از میان 3 مورد فوق بخش نظامی هم دچار شکاف فوق‌العاده است یادمان باشد در این انتخابات جمعیت زیادی نظامیان بودند که به موسوی رای دادند همینطور زمان خاتمی. در همین سیستم شخص صاحب قدرت بسرعت مشغول اشتقاق سیستمهای قدرتیست و هر کدام را برای اطمینان و دلگرمی بیشتر خود دارد تقسیم بندی می‌کند اخیرا دارند درمیان بسیجیها نیز گردانهای ممتاز مانند عماریون و .. ایجاد می‌کنند که این دقیقا همین سیستم بسیج فعلی را نابود می‌کند و چند پاره میکند و در میان آنها نیز اختلاف می‌اندازد و دقیقا در کار نظامی انسجام نیرو و وحدت ایدولوژیک حرف اساسی را می‌زند. حالا اینها چرا یکباره نابود می‌شوند. دلیلش این است که زمان سقوط صدام قدرت نظامی در حداکثر قدرت کنترل کشورش بود هزاران جاسوس نیروی ویژه و .. قذافی، چاوشسکو رومانی، روسیه و حتی چین که خیلی سریع فهمید و تغییر رویه داد. ادامه ...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:06
romano - تهران - ایران
جواب اینکه چرا در قدرت می‌پاشند این است شما تمام انسانها را نمی‌توانی نظامی کنی و شما آنقدر پول نداری که همه انسانها را فاسد کنی پس میان انسانها اختلاف می‌افتد و این رقابت اکثر مواقع بر سر پول قدرت و سکس است. چه زمانی اینها نابود می‌شوند جواب این است خامنه‌ای در نمازجمعه سال 88 که 25 میلیون رای به صندوق احمدی نژاد ریخت مرد! مردم ایران تهران را یکبار فتح کردند نفهمیدند الان هم یک حکومت مرده دارند که قدرت نفرت مردمی از آن 10 برابر بیشتر خرداد 88 است و در همه ارکان حتی نظامی قدرت 88 را هم ندارد (می‌گویید بیشتر شده من می‌گویم نه چون از درونشان خبر دارم اختلاف و عصبانیت سپاهیان مخصوصا در شهرستانها که باید معطل یک وام 9 باشند بی حد حساب شده و 80 درصد سپاهیان این را به عنوان یک حرفه می‌بینند) و هنوز متوجه نشده‌اند این حکومت متوقف شده 3 سال است نرخ رشد 1% دارد ارز خارجی در آن 30 درصد در یک مدت کوتاه رشد داشته و از همه مهمتر بحران زایی درونی دارد که حل آن برای حکومت یک کار غیر ممکن شده منتهی چه می‌شود کرد که مردم ایران در فرصت طلبی سیاسی دیر جوشند ولی بسیار نزدیک است که این اتفاق بیفتد.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:16
سربازان گمنام امام زمان - تهران - ایران
آخه موندم این پیر کفتار چی می گه.جنبش سبز مثل یک مورچه ای بود که نظام رو قلقلک می داد.حماسه 9 دی رو فراموش نکنین که تعداد افرادی که در راهپیمابی شرکت کردن رو جذر بگیریم باز هم ازجنبش سبز بیشتر بود.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 09:10
*miti* - تهران - ایران
درود بر میر حسین و کروبی. ما فرصت برنده شدن رو از دست دادیم:(. واقعا نمیدونم باید چیکار کنیم. همه جای دنیا روز به روز بر تعداد مردم افزوده شد. اما مال ما روز به روز کمتر شد:(. واقعا نمیدونم کی‌ و چیجوری میتونیم پیروزشیم:(.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 09:16
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
کشور ما زمانی‌ از دست رفت که دنبال خمینی جلاد افتادیم. زمانی که بجای امیرکبیر آغاسی پذیرفتیم و بجای مصدق ملاها را کمک کردیم. کشور ما زمانی‌ از دست رفت که گفتار نیک‌ و کردار نیک‌ را با نهج بلاغه عوض کردیم. شاهنامه را با قرآن. بابک را با حسین . آرش را با علی‌.رستم را با عباس. پورندخت را با زینب. کشور ما زمانی‌ از دست رفت- که دیگر نام خود را کاوه و سهراب بر خود نگذاشتیم بلکه غلام علی‌ و غلام حسین. و خود را برده کردیم. زنده یاد کسروی می‌‌گفت. وای به حال ملتی که به تاریخ خود خیانت می‌‌کند. یک نویسنده زمانی‌ گفت تاریخ دوبار تکرار می‌‌شود. یک بار تراگودی و غمگین و بار دیگر کمدی و دلقک گونه. غمگین گونه برای ملت ایران. که شاهان ما آنقدر ستمگر بودند. که تن‌ به بردگی اسلام در ۱۲۰۰ سال پیش دادیم. جوک برای بار دوم که هنوز بعد از ۱۲۰۰ سال درک نکردهایم که چه بهایی پرداخت کردهیم.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 09:52
bavar88 - آمستردام - هلند
سالومه_ف‌‌ - ساکرامنتو - آمریکا. تاسف برای آمریکا بخور که داره خون مردم منطقه را می‌کنه تو شیشه...این دفعه مردم حضوری به مراتب بیشتر از دفعه قبل خواهند داشت...فردای انتخابات برای سیاه روزان دیدنی‌ خواهد بود.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 11:42
bahane88 - تهران - ایران
دوباره این شیخ احمق(احمق هم از سرت زیاده) حرف زد،تو که 1 میلیون رای هم نیاوردی چرا خودت را قاطی ماجرا کردی،حالا موسوی یه چیزی ،تو همون احمقی هستی که با حرفت سعودیها را تحریک کردی و باعث کشته شدن حجاج ایرانی در مکه شدی.کاش همون موقع خفه میشدی
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 11:51
dara20 - تهران - ايران
روزی که مردم ایران بفهمند که سگ سیاه برادر شغال است قادر خواهند بود این رژیم ضد بشری را از قدرت به زیر بکشند. اینها همه سوگند خردگان حکومت پلید اسلامی هستند. گمان مبرید اگر در فردای محال این جماعت به قدرت برسند ما خوشبختانه و در رفاه زیست خواهیم کرد و ایران آزاد خواهد شد. فریب آخوند جماعت را نخورید. تنها راه نجات از دست اینها گذر کامل از حکومت فاسد اسلامی است.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 12:58
کاپیتان - تهران - ایران
مسیح پسر مریم - تهران - ایران- و پرچم آزادی و آزادگی نیز در طول تاریخ توسط غیور مردان و شیر زنانی برافراشته شده که بندگی و غلامی هیچ بشری را تاب نیاورده اند. هیچ گاه اسیر شرک و بت پرستی نشده و هیچ کس را فراتر از انسان و انسانیت ندانسته اند. همان کسانی که دل در گرو یکتا پرستی داشتند و دارند و پر بهاترین چیزها نزدشان جان و آبرو و کرامت انسانها بوده است. نه در برابر کسی کرنش و تعظیم کردند و نه چاپلوسی و فرمانبرداری دیگران را بها دادند. حال در این زمانه که بی خردان چرخ ایام را به کام خود و اربابانشان به گردش در می آورند و روز جهانی ساندیس را گرامی می دارند، چه جای تعجب است که چون تویی که سر در توبره ی ظالمان داری و از خون مردمان ارتزاق میکنی تاب شنیدن سخن حق را نداشته باشی و در آستانه این روز دم از حماسه و بصیرت و .. بزنی که اگر جز این بود باید به تاثیر این همه ساندیس و بن کالا و امتیازات گوناگون شک میکردیم. روز جهانی ساندیس بر شما مبارک.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 13:57
Ahmad1345 - گوتنبرگ - سوئد
ماشالله زبان فارسی کلمه زیاد دارد! از روز اول انقلاب ملاها اسم روی هر آدمی‌ گذاشتند که باهاشون چپ افتاد: منافق، جاسوس، منفور، معاند، وهابی، نفوذی، و و و . اخریش: فتنه‌گر و در نهیات: جریان انحرافی!‌ها , میگید بعد از این چی‌ میاد؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:09
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
بله دوست عزیز انتخابات شکوهانه . آنقدر بزرگ که معجزه امام زمانی‌ پدید آمده. هنوز انتخابات شروع نشده است. ۹۹ % شرکت کرده‌اند. ۹۹ % شما مثل %۹۹ سوریه و چین می‌‌باشد. دروغ چرا . یکبار در زندگی‌ خود آخوند صفت و ریا کار نباشید. بگویید. اسلام همین می‌‌باشد. در اسلام جاهی برای انتخابات و آزادی نیست. اگر ستمگر هستید باشید. وجدان شما می‌‌باشد. ولی‌ دروغ نگوهید. ما می‌‌دانیم . شما خودتان می‌‌دانید و شما می‌‌دانید که ما می‌‌دانیم. پس چرا ریا ؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:43
RADAR GORIZ - هامبورگ - آلمان
بمیر،خفه.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:19
دختر ایران - تهران - ایران
درود بر موسوی و راه سبز ازادی.درود بر کروبی.این مرد غیور که خود در این نظام بود و میدانست با گفتن حقیقت چه بلاها که سرش نمیارن اما گفت و با گفتنش بدترین اهانتها و رفتارها را شنید و دید.درود بر همه ایرانیانی که سال88 یک صدا تنها شعار حق طلبی سر دادن.و نفرین بر انان که ان زمان با شلوغ بازی و جو دادن باعث شدن این تظاهرات به خون و خونریزی تبدیل بشه.نفرین خدا بر انان که پرچم یا حسین را اتش زدن و در محرم روزی که ارمنی و مسیحی و یهودی هم به احترام حسین و اهل بیتش عزادار میشوند.اما این کافران از خدا بی خبر به جشن و پایکوبی میپردازن.ما خودمان فکر میکنیم این خود نظام بود که روز عاشورا اون کار را کرد تا ورق برگردد و مردمی که با وحشیگری انتخابات حقیقت را یافته بودن به سوی انها برگردن.از عمد هم دست رو تعصب مذهبی انها گذاشتن تا بتوانن مردم را به خیابان بکشن.اما به قول خود خامنه ای اگر کمی بصیرت داشته باشیم میفهمیم همه اشوبها از خود نظام بود.البته غرب و منافق هم کم ظلم نکردن و تو تظاهرات مردمی و ساکت دخالت نکردن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:27
red.boy - تهران - ایران
درد و بلای کروبی و موسوی بخوره تو سر کسایی که نشستن خونشون میگن سگ زرد برادر شغاله و میخوان شهرام همایون هواپیما سوار بشه بیاد ایران رو ازاد کنه.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:47
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
شیطان پسر خمینی ملعون - تهران - ایران ، حماسه ۹ دی‌ همانی بود که تو گوگل مپ اتوبوس‌هایی‌ را میشد دید که ظاهرا مردم بی‌ دفاع را با زور و تهدید به تهران آورده بودند؟‌ها ها‌ها ها بی‌ سواد اگر رهبر جاهل و ابله .... بسیجی‌ را برا ۱ روز بکنه تو ....دوباره خواهید دید حماسه یعنی‌ چه؟! گرچه لزومی به این کار دیگر نیست، حکومت جهل و جنایت به پایان ننگ آلود خود بسیار نزدیک است توسط مردم+اسرائیل+آمریکا+ناتو. به امید آن روز.آمین
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:55
KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
درود بر شما هموطن گرامی KHORRAMDIN BABAK فرانکفورت-که اصل مطلب را بیان میکنید نه سواد و تحصیلات را خود نمائی.!اگر روزی ملت عزیزمان از زیر ذره بین سانسور بیرون بیایند و بدانند و ببینند که جهان امروز هر چه دارد از اندیشه دیروز ایرانیان بشردوست هست هرگز که چنینند مپندارند که این چنین بمانند. ریشه تمام این مفاسد از کتابی جان بقا میگیرد که آتش در خرمن نه تنها ایرانیان بلکه در جهان انداخته است. و جالب اینکه خیلی ها باور دارند دوران جهالت عربهای قبل از اسلام را. بنده فقط بخاطر خلاصه بحث یک نمونه را خدمت آندسته که خود را وارث این میراث خون افشان میدانند بیان میکنم. عربهای قبل از اسلام خیلی فهمیده و باشعور تشریف داشتند بعنوان مثال خانم خدیجه که محمد را به همسری پذیرفت ایشان تاجر بودند و حتی خود محمد هر چند زنی که داشته بعد از فوت خانم خدیجه به وقوع پیوسته است
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 16:11
bastan - ساری - ایران
miti v babk khrmdin تهران و فرانکفورت،این اسلام نبود که ما را از هم بیگانه کرد.این دعا را باید به‌‌ پهلوی بزرگ و کوچک و پیروان آنان کرد.بابک خرم دین ،،مگر اسلام نبود که ما را بارها در برابر ،کمونیسم و بیگانگان متحد کرد.این پیرون ،صادق هدایت ایرج افشار،فریدون آدمیت و،و،و،شاه و طرفداران او ،،راسیسم،پوسیده،بیچاره مان کرد.چرا جنبش سبز راکت ماند.چون ........کونشان را ٔبر زمین چسباند.و گفت ما را که از خود نمی دانند .و همه را برای خود و استبدادی دیگر.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:27
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
باور۸۸ - آمستردام - هلند خودتون رو گول نزنید افرادی مثل شما بهتره دست از خیال‌بافی‌های ابلهانه ، بردارین. من کشورم رو می‌خوام اون رو به من پس بدین که مثل هزاران ایرانی‌ دیگه آواره کشورهای دور و نزدیک نباشیم. سرزمین مادریمون رو به ما برگردونید
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:52
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
romano - تهران - ایران ممنون از توضیحات بسیار خوبتون ، اما من نگران این هستم که بعد از سقوط این دیکتاتوری آیا واقعا کشورمون تجزیه نخواهد شد؟ در این که اینها رفتنی هستن شکی نیست، چون در طول تاریخ سقوط همه ی دیکتاتورها رو دیدیم. اما بعد چه خواهد شد؟؟؟ اینه که آدم رو نگران میکنه
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:57
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اعاده آبرو؟!!! کدوم آبرو..!!! مگه حکومت ایران آبرویی هم داشته که بخواد اعاده کنه؟!! مگر اینکه اسم جهل، جنایت، دزدی،دروغ،... آبرو باشه!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:18
ملاصدرا - شیراز - ایران
سالگرد نهم دیماه روز حماسه ی ساندیس بر همه ساندسخورها گرامی باد!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:27
oghab - هلسينكي - فنلاند
من تعجب میکنم ،جوانانی که در راهپیمایی سبز اللهی‌ها شرکت داشتند بعضا اعدام ،،،شدن .ولی رهبران اخوند کروبی اخوندزاده موسوی حبث خانگی ،،واقعا که ..خودتونی ...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 20:52
floramartinez - لندن - انگلیس
ستودنی است که پس ازبیش از 300روز زندان خانگی هنوز هم برسرپیمان خود با مردم استواربود. درو بر موسوی وکروبی و دکتر رهنورد
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 21:41
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
این انتخابات نمایشی بیش نیست و طبقه معمول عوام فریبی اما مردم دیگر آگاه شده اند و دست کثیف و خون الود این رژیم و دستندر کاران و طرفداران ساندیس خوری مثل مسیح -پسر مریم‌تهران...باری همه رو شده و کسی شرکت نخواهد کرد ..آنها‌یی‌ هم که شرکت میکنند بسیجیان سپاه و دیگر جیره بگیران زیر مجموعه هستند..بزودی سفره همه این خائنین جمع خواهد شد و سران و افراد مجلس به شغل اصلی‌ خودشون روز خوانی و توالت تمیز کردن بر میگردند...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 23:04
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
مسیح پسر مریم - تهران - ایران تو پسر کی‌ هستی‌؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 23:16
kurosh-h - گوتنبرگ - سوئد
موسوی در زمان کشتار دهه ۶۰ نخست وزیر بود. یکی‌ از بزرگترین جنایت‌ها بعد از جنگ ۲ جهانی‌. بد بخت مردمی که ناجی آن موسوی و کروبی باشه !!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 00:24
Shahram khosh maram - تهران - ايران
من کلا از کروبی خوشم نمی اید و عملکردش را وقتی رییس مجلس بود نمیپسندم ولی شجاعت و پایداریش را بسیار ستایش میکنم. هر روزی که در حبس باشد، بر اعتبارش اضافه میشود. من حبس خانگی یک کار بزدلانه هست. یک حکومت باید جرات و توان این را داشته باشد که بیاید و یک نفر را محاکمه کند و به زندان بیندازد. حبس خانگی یعنی قوه قضاییه فعلا جرات و توان محاکمه و زندان را ندارد و از عواقبش میترسد (به اصطلاح میگویند مصلحت نیست) .انتخابات امسال یکی از محدودترین انتخابات بعد از انقلاب هست و کارگزاران و اصلاح طلبان که همیشه حضور داشتند هم دیگر حضور ندارند.به نظر من تضعیف احزاب سقوط حکومتها را تسریع میکند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 23:40
dara20 - تهران - ايران
رعد.بوی - تهران - ایران. شما که خودت فدای و سینه چاک آخوندا هستی‌ پس از کیسه دیگران مایه نگذار. میبینم که خوب از دستمال اهدای آخوندا استفاده میکنی‌.
جمعه 9 دي 1390 - 15:42
gol andam - ژنو - سویس
خیلی‌ جالبه ساندیس خورها چه حرصی میخورن : )
دوشنبه 12 دي 1390 - 11:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.