شبکه اول تلویزیون آلمان: خامنه‌ای از حمله ۱۱ سپتامبر مطلع بود

دویچه وله:
در جریان رسیدگی به شکایت بازماندگان واقعه ۱۱ سپتامبر، وکیلان پرونده ادعا کردند رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای از حمله به برج‌های مرکز تجارت جهانی مطلع بوده و ایران با کمک حزب‌الله لبنان به تروریست‌ها یاری رسانده است.

 

 

یک قاضی فدرال ایالات متحده آمریکا، پانزدهم دسامبر سال جاری حکم داد که ایران و حزب‌الله لبنان که مورد حمایت آشکار این کشور قرار دارد در جریان حمله‌های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به شبکه القاعده یاری رسانده‌اند. جورج دانیل این حکم را در جریان رسیدگی به شکایت بازماندگان این واقعه در دادگاهی در منهتن نیویورک صادر کرد. او یک هفته بعد بخشی از مستندات خود را که بر اسناد و اطلاعات ارائه شده توسط وکیلان پرونده تنظیم شده منتشر کرده است.

«خودداری ایران از مهر کردن پاسپورت تروریست‌ها»

پایگاه اینترنتی شبکه اول تلویزیون آلمان، سه شنبه ۲۷ دسامبر نوشت، برابر اسنادی که در اختیار کمیسیون ویژه قرار گرفته ماموران جمهوری اسلامی به هواپیماربایان حمله ۱۱ سپتامبر امکان داده‌اند برای شرکت در اردوگاه‌های آموزشی القاعده در افغانستان از خاک این کشور عبور کنند. بنابر این گزارش ماموران مرزی از زدن مهر ورود در پاسپورت تروریست‌ها خود داری کرده‌اند تا هنگام تقاضای ویزای آمریکا در یک کشور دیگر برای آنها مشکلی ایجاد نشود.

توماس ملون یکی از وکیلان این پرونده  روز ۲۳ دسامبر می‌گوید «بازماندگان قربانیان این حادثه سال‌های زیادی در انتظار این روز بوده‌اند.» او می‌افزاید با رای قاضی دادگاه منهتن جمهوری اسلامی به عنوان مسئول اصلی این جنایت شناخته شده است. قاضی تعیین چگونگی دریافت غرامت ۱۰۰ میلیارد دلاری مورد درخواست بازماندگان را به دادگاه دیگری سپرده است.

برخی از وب‌سایت‌های حامی حکومت ایران مدعی هستند مسئول شناختن تهران در این پرونده از جمله با انگیزه یافتن دولتی برای پرداخت غرامت انجام شده، زیرا راه‌های قانونی و عملی برای دریافت خسارت از طالبان و القاعده وجود ندارد.

استناد به اعتراف ماموران امنیتی سابق ایران

 بر اساس گزارش قاضی آمریکا، ایران و حزب‌الله نه تنها از تروریست‌ها پشتیبانی کرده‌اند، که در اجرای حمله‌های یازده سپتامبر مستقیما دخالت و همکاری داشته‌اند. این گزارش به اسناد و یافته‌هایی اشاره دارد که وکیلان بازماندگان این حادثه، از دستیابی به آنها طی  تحقیقات خود در هفت سال گذشته خبر داده‌اند.

بخشی از اسنادی که به محکومیت جمهوری اسلامی منجر شد گزارش‌های کمیسیون ویژه‌ای است که بررسی حمله‌ی تروریستی در آمریکا را بر عهده دارد. بخش دیگر از اظهارات دو ایرانی استخراج شده که ظاهرا از ماموران سابق امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی بوده‌اند که به ایالات متحده پناهنده شده‌اند.

از ماه‌ها پیش پشتیبانی تهران از تروریست‌ها و فراهم آوردن امکان رفت و آمد آنها از طریق خاک این کشور مطرح بوده است. اما دخالت مستقیم جمهوری اسلامی در عملیات تروریستی یازده سپتامبر تا کنون کمتر مورد بحث قرار گرفته است.

ده سال در انتظار معرفی مسئولان و مقصران

 شبکه خبری العربیه سی‌ام اردیبهشت ماه سال جاری به نقل از نیویورک‌تایمز نوشت، در گزارش وکیلان بازماندگان آمده است «شواهد غیرمستقیمی وجود دارد مبنی بر اینکه فعالان ارشد حزب الله نیز در نوامبر ۲۰۰۰ در انتقال برخی از هواپیماربایان این حمله به ایران همکاری نزدیک داشتند اما این کمیسیون اعلام کرد هیچ مدرکی دال بر اینکه ایران یا حزب الله از این حمله آگاه بودند نیافته است.»
 


روزنامه آلمانی فرانکفورتر روندشاو، ۲۷ دسامبر به نقل از همسر یکی از قربانیان عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر اعلام رای دادگاه منهتن را "یک روز تاریخی خواند" و از قول او نوشت «ما از ده سال پیش در جستجوی مقصران و مسئولان این جنایت بوده‌ایم و سرانجام پاسخ خود را دریافت کرده‌ایم.»

«اطلاع خامنه‌ای از برنامه تروریستی»

مطابق اسنادی که تا کنون مورد بحث بوده ظاهرا در مورد رفت و آمد عاملان حمله به برج‌های مرکز تجارت جهانی به افغانستان و از طریق خاک ایران تردیدی وجود ندارد؛ آنچه اکنون و در جریان برگزاری دادگاه منهتن مورد تایید قرار گرفته آگاهی مسئولان جمهوری اسلامی از برنامه‌ی تروریست‌ها و حمایت فعال از اجرای این عملیات است.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه اول تلویزیون آلمان، مطابق برخی از اسناد ارائه شده به دادگاه، که قاضی جورج دانیل آنها را باورپذیر ارزیابی کرده، رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای ۱۴ مه ۲۰۰۱ در جریان این عملیات قرار گرفته و به دستگاه امنیتی کشور دستور داده روابط خود را با القاعده و حزب‌الله لبنان محدود کند.

بر اساس گزارش کمیسیون ویژه، مهر نکردن پاسپورت تروریست‌ها توسط ماموران مرزی ایران نیز شاهد دیگری بر مطلع بودن تهران از این اقدام‌ها تلقی می‌شود. با این همه تاکون اسناد ومدارکی که آگاهی قبلی تهران از جزییات عملیات ۱۱ سپتامبر و همکاری مستقیم با تروریست‌ها در این برنامه را اثبات کند منتشر نشده است.

خرید برنامه شبیه‌سازی پرواز بوئینگ

 گزارش یاد شده می‌افزاید یکی از ماموران امنیتی سابق ایران که به عنوان شاهد در دادگاه حضور یافته گفته است، جمهوری اسلامی از طریق یکی از شرکت‌های صوری خود اقدام به تهیه برنامه‌ی شبیه‌سازی پرواز بوئینگ های ۷۵۷، ۷۶۷، و ۷۷۷ کرده، در صورتی که هیچ یک از هواپیماها را در اختیار ندارد. این در حالی است که تمام هواپیماهایی که در عملیات ۱۱ سپتامبر ربوده شدند و به هدف‌های مورد نظر اصابت کردند بوئینگ‌های ۷۵۷ و ۷۶۷ بوده‌اند.

گفته می‌شود مامور سابق اطلاعاتی جمهوری اسلامی همچنین به عضویت در کارگروهی اعتراف کرده که وظیفه‌ی بررسی عملیات اضطراری علیه ایالات متحده را بر عهده داشته است. مطابق این گزارش او مدعی شده که در این کارگروه موضوع ربودن هواپیماهای مسافربری و حمله به اهدافی چون کاخ سفید، پنتاگون و برج‌های مرکز تجارت جهانی بررسی شده است.

اتهام ایران به آمریکا؛ سناریوسازی ناشیانه

 وکیلان پرونده شکایت بازماندگان قربانیان ۱۱ سپتامبر، برای تهیه‌ی گزارش خود  به جز یافته‌های کمیسیون ویژه که بخشی از آن تا کنون منتشر شده است به اظهارات اعضای سابق کمیسیون، ماموران سازمان سیا و اظهارات ماموران سابق اطلاعاتی جمهوری اسلامی استناد کرده‌اند.

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی سوم دی‌ماه ادعای نقش این کشور در طراحی حملات ۱۱ سپتامبر را "سناریوسازی ناشیانه‌ی" دولت آمریکا خواند و گفت «جمهوری اسلامی ایران معتقد است جامعه جهانی با توجه به پیامدهای اینگونه رفتارهای غیر مسئولانه مقامات آمریکایی نسبت به عواقب آن هوشیار بوده و لازم است نگرانی‌های عمیق خود را نیز به دولت آمریکا منعکس کند.»

 

+227
رأی دهید
-118

kara - روتردام - هلند
بی‌ کفایتی حکومت اسلامی در کلّ و بی‌شرفی شخص خامنه‌ای ایران را به سوی پرتگاه میبرد. لعنت بر ما که با دست خود حکومتی برقرار کردیم که ریشه ایران را میزند. این اتهام چه درست باشد چه غلط نتیجه سیاست خامنه‌ای است. روزگار را ببین که چند عرب بی‌ وجدان هزاران بیگناه را کشتند و ایرانی‌ باید تاوان پس بدهد.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:45
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫حزب الله وایران شیعه هستند والقاعده سنی و هرگز همکاری بین اینها وجود نداشته. ‫آلمان یک برده مطلق آمریکا بعد از جنگ حهانی دوم . کسی که مثل من در اینجا زندگی می کنه میدونه
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:39
darkoob - تهران - ایران
تازه ایران هیتلرو وادار به آغاز جنگ جهانی کرده. من خودم به هیتلر گفتم تانکاتو بتازون تو اروپا.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:52
mm1313 - سنندج - ایران
غلط میکنند حالا دنبال سر کیسه کردن ایران هستند ، خودشون میبرند و میدوزند،طالبان دستپخت خود آمریکا و انگلیسه.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:12
RADAR GORIZ - هامبورگ - آلمان
همه تون سر و ته یک.....هید.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:13
ab shangooli - لندن - انگلند
آمریکایی‌ها بزرگترین تروریست و باعث ایجاد تروریست در دنیا هستند، برای این همه اتهام اگر مدرکی‌ دارید ، رو کنید ، احمق‌ترین و بی‌ لیاقت‌ترین رئیس جمهوری آمریکا کسی‌ نیست به جز باراک اوباما.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:13
yersiniya - سيبو - فيليپين
آمریکا داره دستو پاهای آخرشو می‌زنه.همه میدونن که ۱۱سپتامبر کار امریکییا بود.اینا دیگه چاره ندران نشستن داستان میسازن هرّوز.طالبان دست پروردهٔ خودشونه.فکر می‌کنن مردم دنیا مثل خودشون احمقن
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:19
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
تا سر ه مار که همان حکومته جهل و جنایت و سیاهی‌های ولایت تازیان فاسد ه وقیح است کنده نشود، دنیا رنگ سعادت و خوشبختی را نخواهد دید. این حکومت جنایتکار نه تنها قاتل میلیون‌ها ایرانی‌ بلکه دستا نش به خون هزاران انسان‌های بی‌ گناه در سراسر دنیا آغشته است. ترور شاهپور بختیار، فریدون فرخزاد، عبد الرحمن قاسملو، بمب گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین، کشتار مردم در عراق،فتنه در افغانستان.. ننگ بر این حکومت
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:15
دختر ایران - تهران - ایران
اینم از این حرفها بود.مسخره است.این همه فیلم .کتاب .مستند. مدرک که نشان میدهد خود امریکا و اسرائیل این عمل وحشیانه را انجام دادن بعد اقایون ایران را متهم میکنن!!! امریکا در وضیعت بدی بسر میبرد.وضعیت اقتصادی وحشتناک.تظاهرات مردم.کشتار مردم در خیابان و.... .اقایون با گفتن این حرفها میخوانن نگاه و ذهن مردم را از کشور خود دور بکنن تا بتوانن در سکوت به جنایتهای خود ادامه بدهند.و بتوانن یه طوری این غرامت را از کشوری دیگر بگیرن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:37
shahrooz93 - دبی - امارات
واقعا بازی سیاست چه قدر کثیف است. ایران میگه آمریکا مقصر بوده، امریکا می‌گه ایران! . اما یک چیز جالب اینه که جرج بوش گفته بود که اولین برخورد هواپیما را به صورت زنده از تلوزیون دید و چون عجله داشت نتوانست خوب دفت کند و فکر کرد که یک فیلم سینمای است. این در حالی است که برخورد اولین هواپیما اصلا در همان روز حادثه به صورت زنده از هیچ تلوزیونی پخش نشد. عجیب نیست؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:41
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
متاسفانه اگر هم خامنه‌ای در این اقدام دست نداشته، سوابق حکومت اسلامی در ترور آنقدر خراب است که هر کسی‌ ، در هر عملیات تروریستی که در جهان رخ دهد، اول به ایران شک می‌کند! گذشته از درست یا نادرست بودن حکم دادگاه !
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:43
sal_iran - تهران - ایران
خامنه‌ای رهبر ما خدا زده تو سر ما
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:49
با احترام - منچستر - انگلستان
این یک ادعای دورغ است و برای رهایی جهان باید امریکا واسرائیل محو شوند
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:58
romano - تهران - ایران
دوستان خودتون می‌دونید من مخالف سر سخت این نظامم ولی شک ندارم اینها در کنار هندوانه رئیس گوگل و .. یک بازی سیاسی خیلی ماهرانه برای ساختن یک تهدید جهانی از ایرانه کاری ندارم ایران اینکار را کرده یا نه همان 6 ماه اول کمیته‌های مخصوص آمریکا ته و توی ای ماجرا را در آوردند و جزئیات آنرا در هزاران برگ مستند می‌کنند دادگاه در واقع صورت اجتماعی این ماجراست. اینها بشدت دارند تلاش می‌کنند ایران را تبدیل به یک تهدید جهانی کنند و چون می‌دانند طرف هم بسیار کوته مغز است و خوشش می‌آید نقش بچه لاتهای تازه دو کرک بر گونه سبز شده را بازی کند او را قشنگ در راستای همین هدف قرار می‌دهند. از طرفی عربستان برزیل و ترکیه جزو بیست اقتصاد اول جهان هستند که به این یک کلاب سیاسی می‌گویند (یعنی اینها قاطی بازی هستند!) اگر بخاطر بیاورید ویکی لیکز حاوی هزاران برگ سند غیر رسمی ولی معتبر در مورد نامه نگاریها و سیگنالهای دولتها به هم بود یک علامت (نامه غیر رسمی) آمریکا این سناریو را رقم زده وگرنه صحبت تحریم ایران چیز جدیدی نیست که همه اینها یکشبه داخل آن شدند ادامه ..
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 16:07
Royan - بوخوم - آلمان
آره بابا کار خود خامنه‌ای است نمیخواد سناریو و داستان بنویسید تا افکار عمومی را آماده کنید ,مثل بن لادن بزنید دخلش را بیاورید و ملت ایران را خوشحال کنید، . فقط یکی‌ بزن روی سر خامنه‌ای بقیه اش با ملت.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 16:13
romano - تهران - ایران
پس از صحبت ترور سفیر عربستان این توطئه سازی شیب زیادی گرفته خیلی هم سند و مدرک نمی‌خواهد فقط باید پرو پگندا (هیاهوی تبلیغاتی) کنند تا آستانه افکار عمومی را برای یک صدام حسین دیگر فراهم کنن. من فکر می‌کنم هدف اینها این است 1- حمله موقت به ایران و نابود کردن زیرساختهای نظامی ایران که کشورهای محیط را تا 20 سال دیگه از طرف ایران بیمه خواهد کرد (تثبیت نظامی امریکا و گرفتن کامل این ناحیه استراتژیک از دست شرقیها که عطش انرژی دارند) 2- ایران نیاز به دخالت مستقیم نظامی سنگین ندارد تنها یک حمله کوتاه بین‌المللی می‌تواند مردم را به آستانه شلوغیهای سال 88 وارد کند (یاد موشک باران تهران و پایان جنگ بیفتید). و چرا ایران پس از حمله کره شمالی نمیشود اینها وقتی انفجار مرکز موشکی را انجام می‌دهند هزاران چشم و گوش و خبر از ارتش ایران دارند بخوبی می‌دانند که سطح نارضایتی سپاه چقدر است (بالاخره کروبی و موسوی و رفسنجانی برای سپاهیها عزیز بودند) دیگر اینکه ادامه ...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 16:14
سيروس - صومعه سرا - ایران
من که باورم میشه این مردک هم در این فاجعه دست داشته باشه.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:44
romano - تهران - ایران
اینها نقل و انتقالات خامنه‌ای را در سطح قدرت 3 سال است رصد می‌کنند خامنه‌ای براستی مرد جاهلیست و یک دیکتاتور تمام عیار و خیلی بی استعداد چرا چون هیچ تغییر و تحولی در سیستم قدرت در این 3 سال به دادش نرسیده بلکه شکافش را بیشتر کرده و غربی ها خوب استاد این بازی هستند آنها می‌دانند وقتی چینین مردی در صدر کار است نمی‌تواند یک سیستم نظامی کارآمد ایجاد نماید( چون اصلا نظامی نیست و صرف نظر از اینکه رشوه‌هایش به سپاه نهایت خامی و مشاوره ضعیفش را می‌رساند). غربیها قصد ندارند به ایران حمله کنند قصد دارند یک عملیات تخریب در انبار باروت ملت ایران ایجاد کنند دو جنازه خونین ایرانیها را به سرحد جنون از خامنه‌ای و فروپاشی این نظام خواهد رساند. اما اگر من خامنه‌ای بودم هم اکنون چکار می‌کردم سریع با خاتمی شروع به لاس سیاسی می‌کردم و در یک حرکت جانب مدارنه ملت انتخابات زودهنگام می‌گذاشتم و احمدی را بای بای می گفتم (اینها که گفتم چرت است برای این مردک دیگر راهی نمانده او خود را در نمازجمعه سال 88 گشت و دیگر راهی وجود ندارد) پس منتظر باشید و ببینید که این تهدید سازی چه سریع پیش می‌رود و خداحافظ ولایت.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 16:24
fdsa60 - تهران - ایران
خبر فوری- رئیس پلیس قزوین (سردار جعفری)بجرم تجاوز به دختران دستگیر شده در طرح امنیت اخلاقی(بدحجابی)توسط اطلاعات دستگیر شد. این دومین سرداره که توسط اطلاعات به جرم تجاوز دستگیر میشه اگه یادتون باشه اسم اولیش سردار زارعی بود.کلانتریهای 12- 13-14 قزوین در این ماجرا دست داشتند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:15
golly47 - فرانکفورت - المان
ترور سفیر عربستان نشد برو بریم ۱۱ سپتامبر بعد از ده سال بهانه چرا میارید همینطوری بگو بابا جان ما غربی‌ها از قیافه ایرانیها خوشمان نمیاد برای اینکه مثل عربها نمی‌تونیم ازشون سواری بگیریم می‌خواهیم باهاتون بجنگیم
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:16
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
قابل توجه ساندیس خورای رژیم نکبت بار رژیم که همینکه یه خبر به نفع خودشون پیدا میکنند سرو کلشون یهو پیدا می‌شه.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:48
afshin71741 - تهران - ایران
این شبکه آلمانی یه 10 سالی دیر به فکر جعل خبر افتاد. عزیزم نمیتوانید به ایران حمله کنید. بر فرض محال هم اگر این کار رو بکنید ما بسیجی ها که نمردیم. مگه تو جنگ تحمیلی ندیدید چه پدری از صدام و متحدش آمریکا در آوردیم؟ راستی چرا هیچ شبکه خبری در مورد نفت عراق و نفت لیبی خبر درست و حسابی نمیده؟ آها وضع اقتصادی اروپا و آمریکا خراب شده دارن ازشون میدزدن. !!!!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:49
love-iran - چابهار - ایران
هههههه بعد 10 سال اومدن میگن ایران دولت اصلی هست بر فرض هم که باشه چیکار میخواید بکنید اره دولت هم میاد 100 ملیارد خسارت میده بد هم میگه ببخشید 1 دهم درصد هم کار ایران باشه دستش درد نکنه تا معنی درد رو واسه اونها ترجمه کرد تا بفهمن اون هم بدبختی که تو ویتنام کشتن یعنی چی
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:52
nazli_akrami - تبریز - ایران
حالا دوستان بیان بگن اعتماد سازی لازمه. بگین اینم تقصیر احمدی نژاده. این حملات که زمان خاتمی با طرح دکترین گفتگوی تمدنها بود. اینو دیگه چرا؟؟؟. بابا امریکا واسش فرقی نداره هر وقت بخواد سر موضوعی توپ رو شوت کنه زمین یکی دیگه رسانه ها رو بسیج میکنه. الان اینقدر این طرح دست داشتن ایران تو جریان 11 سپتامبر رو دیکته میکنن که همه بهش ایمان پیدا میکنن. میگی نه نگا کن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:03
sheemosalman - شیراز - ایران
اول اینکه امام خامنه ای مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین هیچ اطلاعی نداشتند. دوم اگر هم اطلاعی داشتند جهاد دراه خدا و کشتن کافرین بر همه مسلمین واجب است.پیامبر اکرم هم با کفار نبرد های زیادی داشتند .امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی هم فرمودند درخت اسلام فقط با خون آبیاری می شود.جهاد در خدا خشنودی آقا امام زمان هست و بس
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:06
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
خوب البته، مگه ممکنه چنین اتفاق مهمی بیفته و دولت ایران از اون بی‌ خبر باشه؟ ۱۰۰% که خبر داشته
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:24
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
و بعدش هم دولت ایران میاد و حمله ی تروریستی رو محکوم میکنه!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:25
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
و بعدش هم دولت ایران میاد و حمله ی تروریستی رو محکوم میکنه!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:25
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
و بعدش هم دولت ایران میاد و حمله ی تروریستی رو محکوم میکنه!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:25
NASA astronaut - دوبی - امارات
تازه فهمیدین!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:27
morgan123 - واشینگتن - امریکا
بهانه خوبیست برای شکار خامنه ای .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:43
danial nabi - استكهلم - سوئد
خود جرج بوش هم خبر داشت.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:46
bache shapoor - يوسدال - سوئد
ماه همیشه زیر ابر پنهان نمیماند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:53
karaji - گتنبرگ - سوئد
۱۰۰ میلیارد بدهی هدیه‌ای دیگر از آخوندها به ملت ایران !!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 20:41
oghab - هلسينكي - فنلاند
این اشغال‌های غربی کاری میکنند که روز به روز طرفداران خامنه‌ای و دیکتاتورهای دیگر بیشتر بشه ،، ازبس مزخرف توبرنامه هاومصاحبه‌هاشون میگن بابا بی‌شرف‌ها دنیا فهمید کار خودتون بود دنیا فهمید منظور از حمله به عراق چی بود
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 20:44
birmingham - شیراز - ایران
جواب ابله‌هان خاموشی، اون وقت تا حالا کار صدام و بنلادن بود حالا منابع عراق و افغانستان رو به دست آوردن میگن بگیم خامنه‌ای هم دس داشته تا منابع ایران رو هم قارت کنیم اون فیلم ۱۱ سپتامبر رو خود آمریکا ساخت برای بهانه حمله به عراق و افغانستان .یهو بگین اقتصاد کشورمون نابود شده مثل انگلیس از خامنه‌ای پول زور بگیرین و جالب اینجاست که خمینی،صدام،بنلادن همه دست نشانده‌های انگلیس و آمریکا هستند .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 21:50
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
دلایل موجود نقطه سنجی های عمیق سیاست را رقم زده. و از فنداسیونش مشخص است که خیلی ماهرانه کار انجام شده و از دست و دلبازیهای رژیم آخوندی شکی بر بعید بودن این قضایا نمی بینم.!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 22:22
دنیای وحشی - تهران - ایران
الله اعلم .خدا میدونه مقصر اصلی و واقعی ماجرا کیست .ولی هردسته و گروهی و فردی که بوده و به راحتی توانسته جان هزاران نفر را درکمتراز چند دقیقه بگیره لعنت بر رو ح پلید خودش و یارانش .آمین
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 23:38
Camran - بـغداد - عــــراق
شرم و حیا هم خوب چیزیه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 00:22
t.g.tehran - تهران - ایران
پس دلیل حمله به افغانستان چی‌ بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 02:01
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
شیمسلمن - شیراز - ایران . تو دیگه از کدام سوراخی بیرون آمدی؟ همین امسال تو مزدور دنبال رو رهبر هستند که ایران را به فلاکت رسانده اند. وقتی‌ که مزدوران رهبر اسـ... به بمب گذاری در آرژانتین متهم شدند و ترور‌های فعالان سیاسی شون سر به فلک کشیده چه در خارج و چه در داخل. شک ندارم که کار خود آخوندها هست.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 03:21
shahram407 - تهران - ایران
!!!عجب حرف مسخره ای زده این قاضی و این وکیل ها!!هه ههه !! راستش چند روز دیگه میگن کشتار ارامنه در ترکیه عثمانی و چه میدونم ماجرای برده داری در قرن هفدهم و جنگ های صد ساله هم کار اطلاعات ایران بوده!!! و چه دلیل مسخر های.. ایران پاسپورت اونها رو مهر نزده!!!!!! از چیزی که وجود نداره برای ادعاشون دلیل اوردن!!! اما گذشته از این شوخی ببینید امریکای ها چفدر بد بختن با این دستگاههای عریض و طویلشون!!!! دارن میگن در یک حمله با این. مختصات وسیع ایران که هزاران کیلومتر دور تر از امریکا هست از قبل خبر داشته . ولی خود امریکای ها که قضیه تو کشورشان اتفاق افتاده و چند تا هواپیما رو کوبیدند به چند جای مهم خبر نداشتند!!!!!! زرشک!!!!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 03:35
massoudoslo - اسلو - نروژ
romano .تهران .ایران . من با نظر شما کاملا موافقم . و بیشتر این که غریبی ها میدانند و دارند سعی میکنند که ایران را در شرایطی قرار دهند که خود آغاز گر جنگ باشد (مثل همین گردوخاک بستن تنگه هرمز از طرف ایران ). نکته دیگه اینکه امریکا فقط تشنه انرژی خار میانه نیست بلکه علل تن دادن به جنگ برای امریکا تصاحب و کنترل بازار و مارکت های غرب به شرق است و دوم اینکه از قدرت نظامی اشباع شده!! غرب میداند که ماهیت سیاسی حکومت ایران به سرعت تغیر خاهد کرد و در مدت ۲۰ سالی که شما گفتید از حکومت و سیاست های ج. اسلامی چیزی نخاهد ماند .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 04:39
shahrooz93 - دبی - امارات
sheemosalman - شیراز - ایران. چرا با این حرف‌ها اسلام را زیر سوال می‌بری؟ پیامبر اسلام کی گفت کشتار کنید. در ضمن مگر جهاد فقط به معنی جنگ است. به جای این که این حرف‌ها را بزنید بیایید تا ایران را آباد کنیم. نه این که به آمریکا کار داشته باشیم.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 06:04
shahrooz93 - دبی - امارات
sheemosalman - شیراز - ایران. جهاد یعنی جنگیدن در راه خدا. جنگ به معنای خون ریزی نیست. به معنای سعی و تلاش کردن برای ترویج دین اسلام در بین بشریت. آن هم نه با خون ریزی بلکه با سخن با عمل. همانطور که خدا در فرآن گفته: «لا اکراه فی دین» به معنی: در دین هیچ اجباری نیست. این یعنی ما می‌تونیم به کارفران پیشنهاد بدیم اگر قبول کردند که خدا را شکر اگر نه «در دین هیچ اجباری نیست». تنها در صورتی جنگ با کفار اجبار است که آن‌ها قصد صدمه زدن به مسلمانان را داشته باشند. تازه جنگ هم آدم و رسومی دارد و نباید همانند اعراب زمان پیامبر که ایران را به تاراج بردند کشتار کرد.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 06:10
kammrann - برس - سوئد
خود آمریکا با خبر بود تا برسه به علی‌ گدا
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 09:30
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
پس نتیجه می گیریم خامنه ای به یهودیان و صهیونیست ها و به خصوص فراماسون ها علاقه ی خاصی داره که اونا رو از قبل در جریان حمله قرار داده که هیچ کدوم به اون برج ها نرن!!!!! پیشنهاد میکنم یکی از پر فروشترین کتاب های تاریخ امریکا-کتاب عملیاتی از داخل-رو بخونید ویا مستند مایکل مور-فارنهایت ۹/۱۱ - رو ببینید و به این مزخرفات توجه نکنید.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 09:48
پریستوک - تهران - ایران
تو روح خامنه ای و دار و دستش تو روح خمینی تو روح احمقی نژاد، تو دروغ. تو دروغگویی آمریکا تو این قضیه شکی نیست ولی هیچکی توجه نکرد : - غرامت ۱۰۰ میلیارد دلاری، کشورمون تا 100 سال دیگه حراج رفت. حالا میان خامنه ای رو 10 بار می کنن تو چاه .... و در می یارن ولی غرامتشون و از ما می خوان :(
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 09:38
habibollah - تهران - ايران
شک نکن که حملات 11سپتامبرکارخودآمریکابوده!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:22
morgan123 - واشینگتن - امریکا
با احترام - منچستر - انگلستان - حاجی چند تا نخود بفرست چیزی نمونده تا امریکا را محو کنیم !!! هاهاها
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:28
Arash آرش - لندن - بریتانیا
پخش این خبر بعد از تهدیدات تروریستی بستن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی رژیم آخوندهای مرتجع و پاسداران تروریست و قاچاقچی از شبکه اول تلویزیون آلمان علامت بسیار واضح دیگری از خسته شدن جهان متمدن از اعمال و تهدیدات تروریستی رژیمی است که تمامی رهبران آن از بدو دزدی حق حاکمیت ملت ایران مانند دزدان سرگردنه با ملت ایران و همچنین جهان متمدن برخورد کرده است. بنظر میرسد بتدریج جهان متوجه این حقیقت میشود که رژیم تروریستی پسمانده از آیت الشیطان العظمی خمینی شارلاتان و ضد بشر قابلیت ادامه حیات در جهان قرن بیست و یکم را ندارد
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:13
avesta_afshin - تهران - ایران
خامنه ای چه پشت این قضایا باشه چه نباشه وقتش دیگه تموم شده به زودی زود سرازیر میشه تو چاه ....جمکران در کنار مهدی موعود امام زمان
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:51
sheemosalman - شیراز - ایران
دبی-امارات-داداش من اسلام ما زوری هست اگر بخوایم به لا اکراه فی دین عمل کنیم که دیگه مسلمونی تو ایران وجود نداره. هر کس که بخواد در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی موضع بگیره و ساز مخالف بزنه ما با آنها به شدت برخورد می کنیم.شما خودتون بهتر می دونید که این آمریکا ئیان جنایتکار کا رو زندگی که ندارن فقط صبح تا شب از سر بیکاری دارند بر علیه این کشور امام زمانی توطئه می کنند.بعد از کربلا و قدس نوبت به فتح کاخ سفید رسیده که بزودی کاخ سفید رو هم فتح خواهیم کرد انشاءالله
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:27
Arash آرش - لندن - بریتانیا
sheemosalman - شیراز - ایران. ساعت خواب. آمریکا چند ایرانی رو کشته و به کشتن داده؟ خمینی و خامنه ای و احمدی نژاد و سایر سران تروریست و غارتگر رژیم ضد بشری و ضد انقلابی چند تا؟ اگر برای شما جنایت مهمه، اول دزدهای سرگردنه یعنی همین رژیم آخوند-پاسدارهای تروریست و قاچاقچی و غارتگر رو بچسب!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:22
Arash آرش - لندن - بریتانیا
sheemosalman - شیراز - ایران. ساعت خواب. آمریکا چند ایرانی رو کشته و به کشتن داده؟ خمینی و خامنه ای و احمدی نژاد و سایر سران تروریست و غارتگر رژیم ضد بشری و ضد انقلابی چند تا؟ اگر برای شما جنایت مهمه، اول دزدهای سرگردنه یعنی همین رژیم آخوند-پاسدارهای تروریست و قاچاقچی و غارتگر رو بچسب!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:23
oghab - هلسينكي - فنلاند
پس معلوم شد . مخالفان نظام با دشمنان ایران وایرانی وتاریخ ایران هم گام هستند پس دست سعید مرتضوی درد نکنه که . تو کهریزک به این وطن فروشان اموزش خوبی داد .واز این به بعد اماده کهریزک‌های قشنگتر باشید ،،نکت و مرگ بر دشمنان ایران و ایرانی
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:15
avesta_afshin - تهران - ایران
ننگ و نفرین بر دین و مذهبی که درختش با خون آبیاری شود .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:25
mamat - ایلام - ایران
من خوشم از خامنه ای نمیاد ولی این امریکا هم دیگه داره شورشو درمیاره ،دیگه خفه شو توهم ، ماجرا سفیر بزغاله عربستان بجایی نرسید حالا نوبت 11 سپتامبره
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:52
bita tehrani - ونکوور - کانادا
sheemoslman/قشنگترین اعتراف دنیا را کردی بسیجی‌ شیرازی! خیلی‌ خندیدم،دمت گرم،خودتون هم میگید که همه چیرا به زور به مردم میچپانید!! آقا یکی‌ این لحظه تاریخی‌ را ثبت کنه،قبل از اینکه حاج آقای فرمانده این بسیجی‌ کار دستش بده!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:13
shahrooz93 - دبی - امارات
sheemosalman - شیراز - ایران. سلام. دوست عزیز وظیفهٔ هر مسلمانی در درجهٔ اول رسیدگی به کشور، مردم، قوم و اهالی خانواده‌اش است. اگر این کارها را به درستی انجام دادیم بدانید که خود مردم غیر مسلمان هم به دین اسلام ایمان می‌آورند. وگرنه اگر بخواهیم فقط به فکر فتح کردن، آن هم به روش خون و خون‌ریزی باشیم چیزی جز نفرت مردم از دین اسلام باقی نمی‌ماند و بدان که باید پاسخ گوی خداوند هم باشی که چرا با رفتارت این دین را زیر سوال بردی. در ضمن هیچ کاری زورکی نمی‌شه. خداوند به انسان قدرت «اختیار» و «انتخاب» داده و هر کس باید به «میل خود» کاری را انجام دهد. سپاس از شما.
جمعه 9 دي 1390 - 06:36
shahrooz93 - دبی - امارات
sheemosalman - شیراز - ایران. در ضمن شما می‌گویید اگر زوری نباشد هیچ مسلمانی باقی نمی‌ماند. خوب باقی نماند. اما لااقل آن‌هایی که باقی مانده‌اند مسلمان واقعی هستند. نه مثل الان که انسان با خدا و شیطان‌پرست را نمی‌توان از هم تشخیص داد.
جمعه 9 دي 1390 - 06:41
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
با احترام - منچستر - انگلستان با احترام به شما احترام آقا. قسمت اول نظر شما شاید (شاید) درست باشه. ولی‌ در مورد محو آمریکا ا اسرائیل، از این خوابها خمینی هم دید، خودش زودتر محو شد. به درک.
جمعه 9 دي 1390 - 14:21
danial nabi - استكهلم - سوئد
شیمسلمن - شیراز - ایران. با گفته ت اصلا موافق نیستمین گفته امام اول شیعیان است باید آن گفته را اجرا کرد حتا اگر تنها یک مثلمان باقی‌ بماند، با این حرفات دهان دشمنان دین را باز میکنی‌، تحقیق کنی‌ بهتره تا از روی تعصب حرف بزنی‌.
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.