نجات دختر افغان پس از پنج ماه حبس در توالت

 

                        نجات دختر افغان پس از پنج ماه حبس در توالت  
 
گزارش‌ها حاکی است دختر جوانی در افغانستان که توسط خانواده شوهرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و برای پنج ماه در توالت زندانی شده بود، توسط ماموران پلیس افغانستان نجات یافته و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات پلیس افغانستان گفتند سحر گل ۱۵ ساله را روز دوشنبه در زیرزمین خانه شوهرش در ولایت بغلان در شمال شرقی افغانستان پیدا کردند. والدین این دختر به پلیس گزارش داده بودند که فرزندشان مفقود و گم شده است.
 
 این گزارش می‌افزاید این دختر به خاطر سرپیچی از روسپیگری اجباری در توالت حبس شده بود.
 
فاضل رحمان رییس پلیس ناحیه به خبرگزاری فرانسه گفت: «این دختر را در حالی پیدا کردیم که کتک خورده بود، ناخن‌هایش کشیده شده بود و دستش هم شکسته بود.»
 
وی افزود: «سه زن از جمله مادر شوهر این دختر در ارتباط با این پرونده دستگیر شدند و شوهر این دختر در حال حاضر فراری است و از منطقه خارج شده است که در پی دستگیری او هم هستیم.»
 
این گزارش می‌افزاید چنین پرونده‌هایی از وضعیت اسف بار اجتماعی در افغانستان حکایت دارد که به رغم هزینه‌های مالی سنگین بین‌المللی، هنوز از  مشکلات و ناهنجاری‌های عمیق اجتماعی رنج می‌برد.
 
دکتر گل محمد وردک پزشک معالج بیمارستان «پل خمری» که این دختر به آن انتقال داده شده می‌گوید: «وقتی او را آوردند در شوک بدی بود و پا‌ها، دست و صورتش زخمی بود و ناخن‌های دست چپش کشیده شده بود.»
 
رحیمه ظریفی مسئول امور زنان ولایت بغلان گفت که سحرگل، هفت ماه پیش از ولایت همسایه یعنی بدخشان، به عقد و ازدواج همسرش درآمده و به بغلان آورده شد تا با همسرش زندگی کند. از زمانی هم که به خانه همسرش رفته بود، پدر و مادرش نمی‌توانستند با او ارتباطی برقرار کنند.
 
کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گزارش داده که فقط در چهار ماهه دوم سال جاری میلادی، سال ۲۰۱۱، حدود یک هزار و ۲۶ مورد خشونت علیه زنان ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبلی، کمتر شده است. آمار قبلی حدود دو هزار و ۷۰۰ مورد خشونت علیه زنان را نشان می‌دهد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پرونده سحرگل در حالی مطر ح شده که دادگاه کیفری به تازگی پرونده دختری به نام «گلناز» را در دستور کار داشت.
 
گلناز دختر جوانی بود که توسط فامیل‌های شوهرش مورد تجاوز قرار گرفت و در حالی که در زندان بود، فرزند شخص متجاوز را به دنیا آورد. گلناز پس از تحمل دو سال زندان به اتهام «جرائم اخلاقی»، مورد عفو قرار گرفته و آزاد شد.
 
طبق گزارش آژانس نهادهای کمک رسانی و حقوق بشری، حدود ۸۷ درصد زنان افغانستان قربانی خشونت‌ها و شکنجه‌های فیزیکی، جنسی، روحی و روانی یا ازدواج اجباری هستند.
 
سازمان ملل متحد ماه گذشته گزارش داد به رغم تصویت و تایید نهایی قانون حمایت از زنان در افغانستان در دو سال پیش، تاکنون فقط یکصد مورد پرونده خشونت علیه زنان با استناد به این قانون در دادگاه‌های این کشور مطرح شده و به جریان افتاده است.
+172
رأی دهید
-118

pari paskoye ghaf - ویکتوریا - کانادا
امیدوارم این بانوی هموطن زودتر بهبود یابد و روی آرامش و شادی را ببیند. آفرین که حاضر به روسپیگری نشده است. آفرین
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 01:07
كيارش 88 - تورنتو - كانادا
واقعا ادم تاسف میخوره واسه یه خانم که اینجور باهاش برخورد میکنن .ولی فکر نمیکنم توی ایران هم وضعیت خانما از افغانستان بهتر باشه اونو به زور مجیور به خود فروشی کردند ولی توی ایران بخاطر فقر و گذران زندگی خانما مجبور به روسپیگری میشن خدا لعنت کنه مسببین بدبختی هر جامعه رو
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 01:25
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
وای خدایا جیگرم کباب شد چطور می‌تونن اینهمه بی‌ رحم باشن. چطور می‌شه اینقدر سفاک بود؟ چطور می‌شه با کسی‌ اینکارو کرد؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 02:41
Dara va sara - پرت - استرالیا
اگه از من بپرسین. این مسئله اصلا ربطی به اسلام نداره (و به قول یکی از کاربران ار استرالیا . فقط ربط به مادر زن ایشون داره.)..ولی نمیدونم چرا اینچنین اتفاقاتی در گشورهای اروپایی و پیشرفته اسیای کمتر دیده میشود و بلعکس در کشورهای که اسلام قد علم کرده و دین و میوه ثمر بخش خود یعنی *فقر فرهنگی*که مثل بختک بر سر جماعت بدبخت سایه افکنده. بیشتر دیده میشود.در هر صورت خداوند در کتابش (قران)(همان که شما قسم و آیه میخورین) فرموده: زنان شما کشتزارهای شما هستند و به هر شکل که دلتان میخواهد بر انان بر آید.(آیه نمیدونم چند سوره بقره)
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 03:09
Dara va sara - پرت - استرالیا
pari paskoye ghaf..آیا شما فکر میکنید که مشکل همین یک نفر هست و شما آفرین به او میفرستید. آیا فکر نمیکنید که زمان پیدا کردن ریشه اینهمه بدبختیست؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 03:12
aghareza27 - برگن - نروژ
این که چیزی نیست تو ایران ما ۳۳ ساله که زنان در اسارت آخوندا هستند تازه به بهانه این که روسپیگری نکنند یعنی‌ هم تهمت میخورند هم خشونت می‌بینند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 03:59
demokrasi-solh - صحنه - ایران
واقعا با این کاره آخوندا موافقم که حیواناتی را که نامه انسان روی خود گذاشته و دیگران را شکنجه می دهند و.. را مثله سگ می کشند (البته با کشتنه مخالفانه سیاسیه محترم و بزرگوار این بحث فرق دارد ) اراذل و اوباش و دزدان و باج گیران که به جان و مال و ناموسه مردم تجاوز میکنن را باید با نهایته شدت با آنها برخورد کرد به نظره من آدمهای عوضی و سابقه دار و غیره قابله اصلاح را چاره ایی جز کشتن ،البته بعد از (((((بیحس کردنشان ))))که درد نکشند ، نیست تا جامعه نفسه راحتی بکشد چون اقتصاد کشورهای فقیر اجازه نمی دهد زندانهای وسیع و طولانی مدت برای این تبه کاران وسابقه داران مانند کشورهای پیشرفته ایجاد نمود اگر قلب و کلیه و کبد و.. این جنایتکاران رو بعد از بی حس کردن و قبل از کشتنه بی درده آنها ، به بیمارانه محتاج و دردمند پیوند بزنند به ازای یک جنایتکار ،چندین انسان خوب از درد نجات یافته و جامعه از شره این دیوهای پلید نجات پیدا می کنند
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:15
noshafarin - اکلند - نیوزلند
dara va sara . مثل اینکه کل حوزه اطلاعاتی شما فقط و فقط جستجو در همین سایت است و اصلا با هیچ کس و هیچ جایی دیکه در تماس نیستی که اگه غیر از این بود میفهمیدی از این نمونه ها همه جای دنیا هست و فراونش هم هست 3 روز پیش یک نمونه بدتر اینو داشت تو تلوزیون اینجا تو شوی opra نشون میداد. اون عینک بد بینی رو بد نیست بعضی وقتها واسه تنوع هم که شده از رو چشات برداری بلکه رنگهای واقعی از یادت نره .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:20
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
دوستان عزیز من به دین اعتقاد ندارم ، اما باور کنین این چیزا به دین ربطی‌ نداره، نه به اسلام نه مسیحیت نه یهود، نه ایرانی‌ نه آمریکایی نه عرب. خودتون می‌بینین که هر روز شاهد یه حرکت خشونت آمیز از سراسر دنیا هستیم
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 06:59
hovakhshatare - تهران - ایران
تمام این بدبختی‌ها فقط در کشورهای اسلامی اتفاق می‌افته. 87 درصد زنان مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند! 87 درصد! فاجعه است. فاجعه و تمام اینها از برکات اسلام است. اگه یه مورد بدرفتاری با یک زن تو اروپا صورت بگیره فوری ساندیس خورهای سایت میان و تو بوق و کرنا می‌کنن حالا بیایین و آمار 87 درصد رو توی یک کشور اسلامی تحویل بگیرید. هیچ دین و آیینی در دنیا از اسلام سیاه‌تر و سفاک‌تر نیست.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 07:42
gol andam - ژنو - سویس
خوشحالم که نجات پیدا کرد ،،،کسانی‌ که میگن ربطی به اسلام نداره ،،،یادمون نره که در اسلامه این‌ها دختر زنده به گور میشه ،،،و اسلامه مدرن زن فقط به عنوان کالا و برده مورده استفاده قرار میگیره،،،،
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:29
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
امیدوارم کشور ما از شر ملاهای وحشی رها شود و کشورهای منطقه از نادانی و بیسوادی مذهبی. کجایند کسانی که در تاپیک دیگر دم از با کلاس بودن میزدند و لباس اقوام ایرانی را مسخره میکردند و دم از آزادی و پیشرفت خودشان؟ برای آن چند کاربر معلوم حال که در تاپیک عروسی افغانستان دم از آزادی رقصیدن میزده و ادعا میکردند در ایران تجاوز و اسید پاشی هست و در کشورشان دموکراسی و مردم آزاد و پولدار هستند. چرا اینجا کامنت نمیگذارند؟!!!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:45
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
noshafarin ----آبجی‌ زینب-تو قبول میکنی‌((((زنان کشتزار شمایند از هر سؤ وارد!!!! شوید)))((((زنان را اگر اطاعت نکردند بزنید)))))(((( تعدد زوجات گروپ سکس اسلامی))))(((( زمین را از خون کفّار رنگین کنید))))((( دست چپ و پای راست دزد را قطع کنید)))) و ۱۰۰۰ کوفت و زهر مار دیگر در دین ننگینت را!! آنوقت میائی‌ به همراه یک پان ترک و چند حزب‌اللهی به ۲۰۰۰ سال قبل بر میگردی که در ایران باستان ازدواج با محارم بوده؟؟؟؟؟؟ بابا ملا!! شما عربزادگان را به اینجا میفرستد چون جاسوسان خبر داده اند این قسمت کسانی‌ از دین ننگین تو و آنها انتقاد میکنند؟؟؟اکثر کاربران هم ۲ زاری آنها دیر می‌افتد و شما مزدوران نر و ماده را نمی‌شناسند خوش و بش!!!! ننگت باد!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:47
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
گلناز دختر جوانی بود که توسط فامیل‌های شوهرش مورد تجاوز قرار گرفت و در حالی که در زندان بود، فرزند شخص متجاوز را به دنیا آورد. گلناز پس از تحمل دو سال زندان به اتهام «جرائم اخلاقی»، مورد عفو قرار گرفته و آزاد شد. یعنی کسی‌ که بهش تجاوز بشه زندانی می‌شه؟ به چه جرمی‌؟ اون بدبخت که خودش نبود شده زندانی هم بعد بشه؟ این قانون از کجا اومده؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 11:52
shakila99 - شارجه - امارات
noshafarin حق داری که از ان سر دنیابه کسانی که زیر چتر اسلام زندگی میکنندبتوپی اگه راست می گی بیا ایران چند وقتی زندگی کن وقتی اخوندها برای رنگ لباست هم تعین تکلیف کردن وبه شوهرت اجازه ازدواجهای متعدد دادن ووقتی که ببینی زنی برای دیدن بچه اش به شوهرش التماس میکنه انوقت هم این حرفها را میزنی با بعضی از نظراتت موافقم ام قبول کن که اسلام احتیاج به تعغیراتی دارد در ضمن اگر ایران بودی همان برنامه opraرا هم نمتوانستی نگاه کنی
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 13:25
freepersia - کلگورلی - استرالیا
نوش آفرین اکلند نیوزیلند تو بهتر نبود با اون افکار بر بریتت تو همون مملکت امام زمانیت میماندی زیر سایه ملا که اخرت خودتو تو مملکت کفر خراب نکنی‌ ، .... امسال شماها همین کشورها رو هم با افکار.... اسلامتون به گند میکشید.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 13:24
hamishe-iran - سیدنی - استرالیا
hovakhshatara- تهران. این آمار 87 درصد مال افغانستانه . تو هم اگه وقت کردی بد نیست آویزونه یک امام زاده ای بشی بتونی یک ویزا جفت و جور کنی بیای بیرون از ایران هم ببینی اونوقت میفهمی اونطور ها هم که فکر میکنی نیست
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 13:35
noshafarin - اکلند - نیوزلند
ARTEMIS-SW. اولا چون شما ادب را رعایت نمکنید من معمولا کامنت هاتون رو نمیخونم . دوما شما سواد و اطلاعات کافی تو هیچ زمینه ای ندارین فقط 3 یا 4 مورد در دین اسلام برایتان جالب و توجه است که باز هم به بدترین شکل بیان میکنید و هم این که فقط طوطی وار همان به قول خودتان ایرادات راهی بیان میکنید و مجالی برای شنیدن نمیگذارید. پس بدرود
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 15:42
afgbidin - کرک - ایرلند
leila leila هیچ جای دنیا اینجوری نمیتو بشه که طرف مورد تجاوز قرار بگیره و بعد هم محکوم به زندان بشه. من چندین بار تو اخبار دیدم که دختر‌های کاملا بیگنا مورد تجاوز افراد شریر قرار گرفتند اما یکی از آنها هم حتا یک ساعت هم زندانی نشدند. گلناز خانم احتمالا اول دوستی‌ را با اون شخص شروع کرده و بعد از اینکه اتّفاق بین‌شان افتاده به هیچ کس نگفته یا اینکه تنها به اعضای فمیلش گفته و اونها هم این موضوع را خواستند پنهان بماند. وقتی حاملگی‌ ایشان در بین مردم هویدا شده بعد گلناز جان مجبور شده بگه که بهش تجاوز شده تا این که محکوم نشود.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:21
anti sandis - كنت - انگليس
بمیرم
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:33
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اگه مبارزه آزادیخواهان ایرانی‌ نبود همین آمار زن ستیزی رو ما توی ایران داشتیم. نابود باد جهل و جنایت طالبانی و ولی‌ وقیحی.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:06
morgan123 - واشینگتن - امریکا
شوهر این زن احتمالا در ایران مشغول بنایی است! و یادمان باشد که اسلام در کشور افغانستان خالص تر و ناب تر است و اگر در ایران چنین نیست به خاطر وجود شخصی مثل رضاشاه در تاریخ ایران است
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:04
robo - لوس آنجلس - امریکا
Dara va sara سوره بقره آیه ۲۲۳ noshafarin/ شما مشکلی که در ممالک اسلامی وجود داره رو با همه جای دنیا مقایسه میکنی؟ اصلا فرمایش شما متین همه جای دنیا هست، چرا تو ممالک اسلامی بیشتر هست؟ مگر نه اینکه خدای اسلام آمده که این مشکلات رو حل کنه؟ پس چرا بیشترش کرده؟ ۸۷ درصد زنان یک کشور تحت آزار باشند میدونی یعنی چی؟ تو اتریش یه پدر ۲۴ سال دخترش رو زندانی و تجاوز کرد وقتی فهمیدن همه شوکه شدن!!! میتونی تفاوت این دورو با هم بفهمی یا واقعا نیاز به توضیح داری؟ منتظر جوابهای قشنگت مثل همیشه هستم، راستش خیلی لذت میبرم از نوشته هات، هر چه بیشتر بنویسی آدم های بیشتری میخونن و کمک بزرگی به من و دوستام میکنی، پیشاپیش سپاسگزارم!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:16
Naser hejazi - بهبهان - ایران
افغانستان سقوط کرده
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 19:24
afgbidin - کرک - ایرلند
ادامه: من برای آن دسته از دوستانی که ندانسته قضاوت میکنند و نام قوانین افغانستان را بد میکنند خیلی متاسفم. افغانستان امروز مدررن‌ترین قانون اساسی‌ را در منطقه دارد و اینکه کاملا اجرا نمیشه حسابش جاست. این رسانه‌‌های غربی بجای اینکه بگن تقصیر هر دوتا‌شان بوده، میگن بهش تجاوز شده و بعد هم به زندان اوفتده. اینها میخواهند که دختران افغانستان هم مثل خود اوروپایها بدون ازدواج با هر کس یک جا بشوند و چهار تا پنج تا بچه بدنیا بیارند و بعد هم بگن این دموکراسی و حقوق بشر است. این آرزو را به گور خواهد بردین.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:53
baas - روتردام - هلند
و خداوند در خوابی‌ سنکین فرو رفته بود .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 21:03
yangum - استاوانگر - نروژ
اشک آدم در میاد، یعنی ظلم پایانی نداره؟؟؟؟؟ خدایا چرا ساکت نشستی؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 22:43
noshafarin - اکلند - نیوزلند
shakila . همه اینها که گفتی جدا از صمیم قلب میگم همه پذیرفتنی است و منطقی و وهمش به این دلیل است که قانون کشور ما ایراد داره والا هیچ دینی حق دیدار با فرزند رو از مادر صلب نکرده و هیچوقت رنگ لباس رو تعیین نکرده من منکر این نیستم که بعضی قوانین بنا به شرایط باید تغییر کنه . خداوندی که تجسس تو کار دیگران را منع میکنه نمیتونه با این همه سخت گیرهای بی مورد که در کشور ما حاکم است موافق باشه. یا امر به معروف به معنی تو سری زدن نیست ولی خوب کسانی که در راس هستند از یک آیینی پیروی میکنند که ساخته دست خودشونه. من خودم اعتراف میکنم که زندگی در ایران برای همه عذاب آوره و کسانی که اونجا هستند یا تحمل میکنند یا به شرایط موجود عادت کردند. در هر صورت حرف حساب جواب نداره
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 05:00
mahtab1981 - وین - اتریش
pari paskoye ghaf - ویکتوریا - کانادا - نظرت زیبا بود اما خواستم فقط بگم که این خانم هموطن ما نیست، از کی تا حالا افغانی ها هموطن ما شدند اما این که بهش ظلم شده خیلی دردناکه........ با robo - لوس آنجلس - امریکا موافقم، من خودم اتریش زندگی می کنم اینجا هم تجاوز می شه اما خیلی به ندرت اتفاق می افته و اگر پیش بیاد توسط پناهنده های کشور های دیگه بیشتر اتفاق می افته
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 11:51
Dionysos - پارسی - فرانسه
noshafarin - اکلند - نیوزلند، تو اگه راست می گی شوهرت؟؟؟ با ازدواج با تو مسلمون شده پس حتما یه قرآن انگلیسی باید خونه داشته باشی. این ایه ها رو به زبان ساده ترجمه کن ببینم راست می گی یا نه. اگه راست گفته باشی پس ماله کشیدنت روی قوانین عصر حجری اسلامی چیه اگه دروغ گفته باشی پس یک سایبری و بسیجی هستی که داری وقت برای اغا امام زمانت می خری!! این ایه ها رو ترجمه کن و همینجا بنویس : آیه 223 سوره بقره، آیه های 3، 24،25، 34 سوره نسا. ایه 29ـ30 سوره معراج، ایه 31 سوره نور، آیه 50 تا 53 سوره احزاب. اگه بعد از خوندن اینها باز هم رو داشتی که برای اسلام ماله بکشی بهتره دنبال یه زن دوم برای شوهرت بگردی و وقتت رو صرف ماله کشی اسلام نکنی. آبجی نمی شه مسلمون باشی اما به دستورات الله عمل نکنی!!! مفهوم بود؟!!!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:25
Dionysos - پارسی - فرانسه
noshafarin - اکلند - نیوزلند، جایی نوشته بودی که همسرت نیوزلندیه! بسیجی اسلامی تو تنها چیزی که بهت نمی خوره داشتن شوهر خارجیه اون هم در نیوزلند!!!! اینقدر ماله روی اسلام نکش. تو اول سعی کن تاریخ اسلام رو بخونی بعد بیا اینجا نظر بگذار. تو اگه یک بار قرآن رو خونده بودی می دیدی که زن حکمش در اسلام چیه و می فهمیدی که پیامبر و کتاب خدای شما مسلمانان برده داری رو حق مسلم پیامبرت و سایر مومنان قرار داده. تو اگه راست می گی که مسلمونی پس شوهرت هم مسلمونه و نباید از اینکه سه همسر قانونی دیگه هم بگیره ناراحت بشی. به شوهرت بگو ببنیم نظرش در مورد همسر دوم گرفتن چیه، در هر حال تو به عنوان یک زن مسلمان مجبوری قبول کنی. رو کردن مچ دروغگوهای این سایت برای من کاری نداره و از دروغگوهای اسلام زده ای مثل تو حالم به هم می خوره!!!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:54
noshafarin - اکلند - نیوزلند
dionysos. من نمی فهمم عصبانیت شما ازچیه ولی از همسرم سوال کردی باید بگم من 14 سال پیش ازدواج کردم زمانی که خودم هنوز مسلمان نشده بودم البته همون موقع هم من و همسرم دین مشترک نداشتیم. الان ما 2تا پسر داریم و من مسلمان شدم و همسرم همچنان بر دین خوش باقی مانده البته برای اسلام و مذهب جدید من ارزش و احترام زیادی قایل است و من امیدوار هستم یک روزی برسد که او هم مانند من ااسلام را با جان و دل بپذیرد. اگر هم قانع نشدی از همین جا دعوتت میکنم یک چند روزی مهمان ما تو آکلند باشی تابستان اینجا بسیار زیباست تعارفم اصلا شابدولعظیمی نیست. شاید من تونستم نظر شما رو عوض کنم
جمعه 9 دي 1390 - 00:23
Dionysos - پارسی - فرانسه
noshafarin - اکلند - نیوزلند، تو برای جمهوری اسلامی و اسلام تبلیغ می کنی وگرنه هر بیسوادی می دونه که یک زن مسلمان نمی تونه با یک غیر مسلمان ازدواج کنه یا بعد از اسلام آوردن با یک غیر مسلمان بمونه!! شوهرت به تو حلال نیست متوجه هستی؟!! هنوز اسلام اینقدر مدرن نشده که فتوای ازدواج و زندگی با غیر مسلمان رو صادر کنه!! من ازت خواستم ترجمه ایات رو برام بنویسی ازت نخواستم دعوتم کنی. من نیازی به دعوتنامه کسی ندارم. سایبری مبلغ اسلام تو کوچک تر از اونی هستی که بخوای نظر منو در باره اسلام تغییر بدی. من قرآن رو خوندم و تاریخ برده داری و قتل و غارتهای پیامبرت رو هم خوندم . تو بهتره برای شوهرت یه زن دوم پیدا کنی تا راحت مسلمون بشه! .
جمعه 9 دي 1390 - 06:46
Dionysos - پارسی - فرانسه
noshafarin - اکلند - نیوزلند، قبل از تو سایبریهای زیادی اومدند و رفتند و ادعا کردند که مسلمان نیستند اما برای جمهوری اسلامی و اسلام سینه چاک می کردند. حالا نوبت تو شده که ادعا می کنی قبلا در ایران مسلمان نبودی و وقتی رفتی نیوزلند و با یک خارجی ازدواج کردی و آب و هوا عوض کردی هوس کردی مسلمان بشی!!! خودتی سایبری!!! این داستانها رو تو مسجد محله تون برای پامنبری ها تعریف کن، اینجا خریدار نداره. شما سایبریها شناخته شده هستید با اسامی غیر اسلامی می نویسید و ادعا می کنید مسلمان شدید تا برای اسلام و جمهوری اسلامی تبلیغ کنید!! شما اسلام زده ها فکر می کنید همه مثل شما هالو هستند که این داستانها رو باور کنند. خوب حالا مذهب قبلیت چی بود حاجیه خانم اسلام نسب؟! آشوری بودی یا ارمنی یا یهودی؟!! هنوز غیر مسلمانان ایرانی عقلشون رو از دست ندادند که بخواهند مسلمون بشوند!!! یکی دیگه از گافهایی که دادی این بود که گفتی بیام پیشت تا مسلمونم کنی، این یکی رو زرشک آبجی بسیجی!!!! آرزو بر جوانان عیب نیست!!! خودتی سایبری!!!
جمعه 9 دي 1390 - 09:02
Dionysos - پارسی - فرانسه
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه، دوست عزیز این نوش آفرین ترول جمهوری اسلامیه که می خواد قوانین اسلامی رو خوشبو کنه. به جای نوشتن ایات طفره می ره و ادعا می کنه که شوهرش هم نیوزلندی غیر مسلمانه!!! این یکی سایبری آخرشه!!! حالا اگه ازش بپرسی مذهب قبلیش چی بوده مطمئنا نمی گه چون از همون اول مسلمون بوده و همه اینها یک جور تبلیغ برای اسلامه که بگه ایرانیهای غیر مسلمان خارج از کشور به اسلام رو می یارن!!! ادعای آخرش اینه که فکر می کنه می تونه نظر منو عوض کنه!!! این بدبخت بسیجی فکر می کنه همه مثل خودش امل و بیسوادند و نمیدونند اسلام چیه!!! هر وقت مرغها دندون در بیارند من هم نظرم راجع به اسلام عوض می شه!!!
جمعه 9 دي 1390 - 12:43
noshafarin - اکلند - نیوزلند
dionysos. شما افکارت مریضه قاطی کردی من یک جای دیگه شماره تلفنمو برات گذاشتم اینجام برات میزارم برای اینکه بفهمی آدمها اونی نیستند که تو فکر میکنی بعضی وقتها همونی هستند که نشون میدن .. در هر صورت این تلفن خونه ماست دوست داشتی زنگ بزن هم با من هم با همسرم که فکر میکنی خیالیه صحبت کن فقط واسه این که واست یک درس بشه دیگه اینقدر راحت راجع به دیگران نظر ندی. من اینقدر شجاعتشو دارم که هم عقید مو راحت بیان کنم هم از خودم داستان ننویسم . البته اگه میخوای با همسرم صحبت کنی باید انگلیسی بلد باشی .........
جمعه 9 دي 1390 - 14:14
cheraghe-rah - تهران - ایران
DIONYSOS. جون خودت کشف بزرگی کردی. !! حالا که همه دروغ میگن خودت هم لابد از شابدول عظیم فرانسه هستی !!!! والا به سواد و اخلاقت که میخوره با زندگی شهری هم بیگانه باشی ... کاملا تابلو که داری حسودی میکنی. خیلی هم حسودی میکنی ولی غصه نخور شوهر خارجی هم همچین توفه ای نیست ی. ولی یک چیزیو یاد بگیره ما اینجا فقط با هم اختلاف عقیده داریم دشمن خونی نیستیم همه از یک خاکیم دلیل نداره بیخود و بی جهت واسه دیگران جو سازی کنی و فضای این جا رو مسموم کنی.
جمعه 9 دي 1390 - 16:38
noshafarin - اکلند - نیوزلند
من شمارمو گذاشتم ولی مثل اینکه خود سایت حذف کرده در هر صورت تو را با افکار مریضت تنها میزارم
شنبه 10 دي 1390 - 03:12
Dionysos - پارسی - فرانسه
cheraghe-rah - تهران - ایران، مزدورایی مثل تو فضای اینجا رو مسموم می کنند، مزدورایی مثل تو که از شابدول عظیم عازم تهران شدند و تازه فهمیدند شهر چیه!!! شما اسلام زده های بدبخت چی دارید که آدم به شما حسودی کنه: به قمه زدنتون به صیغه گرفتنتون به دروغ گفتنتون به رهبر جانیتون به پیامبر برده دارتون؟ اصلا تو می دونی من زن هستم یا مرد که برام از شوهر خارجی حرف می زنی؟!!! اگه حرفی برای گفتن نداری جو سازی نکن و غصه شوهر خارجی رو نخور ترشی نمی ندازی بالاخره یه ریشو برات پیدا می شه حسود که از موندن در ایران دق کردی و به خارج نشینها حسادت می کنی و چرند می گی !!! برو کشکتو بساب!
شنبه 10 دي 1390 - 06:23
Dionysos - پارسی - فرانسه
noshafarin - اکلند - نیوزلند، این تو هستی که افکارت مریضه و رفتی یه کشور غربی و از چگونگی صیغه شدن از امام هفتم حرف می زنی. من هم بهت گفتم به جای این حرفها ایه های زن ستیزی قرآن رو بخون و بنویس ، بعد از این اسلامی که نمی شناسی حرف بزن. مذهب قبلیت هر چی بود صیغه و چند همسری نداشت مجبور نبودی برای صیغه در اسلام و شیعه ماله کشی کنی و ارزش خودت رو تا این حد پایین بیاری. وقتی این همه زن مسلمون از تبعیض و بی عدالتی در قوانین اسلامی بیزار هستند و از اسلام خارج می شن تو نشستی تو خونت و با یه شوهر غیر مسلمون از صیغه و خوبیهای اسلام حرف می زنی!!! از دموکراسی غربی برای تحقیر زن استفاده کردن و عقب گرد به سوی تحجر نشان بیماریست!!
شنبه 10 دي 1390 - 06:39
robo - لوس آنجلس - امریکا
خوشا بحال آنان که افکار سالم و شماره تلفن در توالت میگذارند!
شنبه 10 دي 1390 - 07:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.