پرداخت یارانه نفدی به ده میلیون ایرانی متوقف می شود

محمدرضا فرزین، دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها، در گفتگو با تلویزیون دولتی ایران گفته است که هم اکنون ۷۴ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می کنند اما به زودی ۱۰ میلیون نفر از افراد متعلق به دهک های بالای درآمد از فهرست دریافت کنندگان یارانه حذف می شوند.

وی گفت که در آغاز اجرای طرح پرداخت یارانه نقدی، هدف این بود که اقشار پردرآمد از طریق "خوداظهاری" شناسایی و به تدریج از دریافت یارانه منصرف شوند و در آغاز نیز، حدود پانزده میلیون نفر چنین کردند اما این رقم بعدا کاهش یافت.

وی افزود که در نظر است کسانی که یارانه های نقدی به ۵ تا ۱۰ درصد درآمد آنان بالغ می شود مشمول پرداخت یارانه نشوند و با حذف اقشار پردرآمد، انتظار می رود که میزان یارانه به خانوارهای دریافت کننده افزایش یابد.

+82
رأی دهید
-159

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
کار بسیار درستی است. اصلا از اول یارانه ها را نقدی کردند کهکسانی که احتیاج ندارند نگیرند ولی حالا کسانی که حال گرفتن روغن و شکر کوپنی را هم نداشتند همه ثبت نام کرده اند و سوبسید بگیر شده اند.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:47
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
گل بود به سبزه نیز آراسته شد. اینهمه صرفه جویی اینهمه درآمد از مردم درواقع بهتر بگیم دزدی از مردم و با وجود ثروتی که از منابع نفت و گاز حاصل میشه باز هم مردم تنگ دست تر میشن و زندگی براشون مشکلتر میشه و باز هم تو دنیا منفورتر از گذشته میشیم ای تف به گورت کنن خمینی با این غلط زیادی که کردی یکی نبود بهت بگه تو رو سه نه نه این غلطا به تو و امثال تو که جانماز آبکش هستین و هر کاری (سیاست و..........) رو با اسلامتون انجام میدین نیومده.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:13
kara - روتردام - هلند
واقعا معلومه چی‌ میگن؟ ۷۴ میلیون نفر یارانه میگیرند. ۱۵ میلیون نفر هم از همان اول "خود اظهاری" کرده و از یارانه منصرف شده اند. اینکه میشه ۸۹ میلیون. آخرین آمار جمعیت هم که ۷۵ میلیون هست. از طرفی‌ میخواهند یارانه کسانی‌ که یارانه ۵ تا ۱۰ % درامد آنهاست را قطع کنند، زیر ۵% چی‌ میشه؟ خوش باور جان به داد برس که دیگه نمیدونم چی‌ به چیه.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:44
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. آخه این احمقی نژاد بیسواد و دزد و وق وق کن چه چیزیز از اقتصاد میدنه نفت بشکی بالاتر از ۱۰۰ دلار گرفتند و میگیرند ولی‌ چه باای سر کشور و ایرانی‌ جمع که در نیاوردند خدایا انتقام ازشون بگیر. به امید پیروزی عقل و علم و نابودی جهالت و امام زمان‌های قرون وسطی احمقی نژادی
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:46
arman-ms - لندن - انگلیس
من واقعا برای مردمی که در داخل ایران زندگی میکنند و با رنج و مشقت زیادی دارن روزگار خودشان را سپری میکنند متاسفم!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:11
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. دولت اینکار رو باید قبلا انجام میداد،،،،چون یک گروه از مردم خارج از کشور بودند و به ناحق یارانه دریافت میکردند.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:23
miminana - لندن - انگلستان
اولین کسی‌ که در محلِ کارِ من اسمش برای سهمِ عدالت دراومد دکتر ولایتی وزیرِ خارجه سابق و تئوریسینِ رهبر و ریاستِ بیمارستان مسیح دانشوری بود و بعد پزشکانی که راننده شخصی‌ داشتند،احتمالا کم کم یارانه‌ها هم فقط به این قشرِ خاص تعلق خواهد گرفت و بقیه حذف می‌شند.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:05
fdsa60 - تهران - ایران
دمتون گرم 10 میلیون پولدار مفت خور که خیلی ها شون هم خارج نشین هستند دست مبارکشون از یارانه ها کوتاه میشه.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:47
morgan123 - واشینگتن - امریکا
یک کار درست و حسابی توی او مملکت بکنید تا دهان ما هم بسته بشه! فقط یکی نه بیشتر!!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:58
طراوت - تهران - ایران
به کوری چشم دشمنا 5 نفر از زندانیای ایرانی تویه سوریه ازاد شدن من نمیدونم شماها که از جایی خبر ندارید چطور میتونید درباره هموطنانطون بدجور قضاوت کنید که اینا از بسیج یا قدس بودن حتی اگه بودن که نبودن خداروشکر ازاد شدن همون بهتر که سالها پیش از ایران با نکبت فرار کردید و خیلی هاتون دیگه اصلا نمیتونید برگردید ایران به ادم فروش ها و بی رگهایی مثله شما اصلا نیاز نداره بهتره اونجاهم که هستید خودتونو ایرونی نخونید
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 10:49
gogoli - تهران - ایران
این کار مقدمه حذف کامل یارانه هاست!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 11:47
mortimer - اصفهان - ایران
تا حالا هم پرداخت نمی شده..دوزار یارانه و به اندازه ی پول خون پدرشان مالیات(از راه های مختلف).
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:02
dara20 - تهران - ايران
این جفنگ گویی رو فقط خرفت‌های حکومت باور می‌کنند مگر جمعیت ایران چند میلیون نفر است که ۷۴ میلیون نفر در حال حاضر یارانه میگیرند ۱۵ میلیون نفر هم داوطلبانه انصراف دادند!!!!! پس آمار کلّ جمعیت ایران ۸۹ میلیون نفر است!!!!! این هم نوع دیگری از حساب کتاب کردن به سبک احمق نژادی است. حساب آن ۲۰ میلیون رای هم همینطوری شمارش شد.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:13
ghafas - مشهد - ایران
طراوت - تهران - ایران. ...بهت گفته هر کی خارجه ضد انقلاب و فراریه ؟ ..خیلی هاشون دکتر و مهندس و مخترع و آدم حسابی اند که امثال تو ساندیسی رو نوکر در خونه شون هم قبول نمی کنن و مقامات با التماس دنبالشونن که بیان وطن و سرمایه گذاری کنن و از علم و تمدنشون استفاده کنن..اما تو ..تو زینب حوزه ای یک چشم بیرون بی سواد چه جوری چه جوری به این سایت میای بدبخت ؟...آخی خیلی دلت می خواد از میون سایتهای آشغال مزخرف نوحه و روضه و ...فرار کنی بیای اینجا بین ما نفس بکشی نه ؟ اونقدر که نمی توانی وانمود نکنی که هستی و فقط خواننده خاموش باشی تا لو نری؟..
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 15:01
meghdad - تهران - ایران
اصلا خودشون هم نمیدونن چکار می‌کنن هرروز ۱ برنامی‌ دارن پیاده می‌کنن کشور به آخرش رسیده
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 16:07
mohammad68 - تهران - ایران
حقوق بسیجی‌ها مفت خور پولدار هم باشن هم جای خودش.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 16:12
amir-amir - تورنتو - كانادا
اگر از من خارج نشین ها بپرسید یارانه اى دریافت نمى کنیم وانگهى کسى که در ایران درآمد ۵۰۰ هزار در ماه دارد با این حساب باید یارانه اش قطع شود در حالیکه اجاره یک آپارتمان ۲ خوابه متوسط ۵۰۰ هزار بعلاوه پول پیش است بعد هم پرداخت یارانه ها به خرده بیزنس ها به دلائلى در عمل پیاده نشده در آمد دولت هم از قطع سوبسید ها مطابق اظهارات خودشان ۳۰ در صد کمتر از کل پرداختى یارانه بوده از هر زاویه اى نگاه مى کنى این طرح ایراد داشته چرا ? یکى از دلایلش این است که پارچه را اندازه نگرفته بریده اند
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 17:14
v_1984 - آستاراخان - روسیه
وقتی میگن ثروت ملی متعلق به همه است چه پولدار چه فقیر. هر کی زحمت بکشه پولدار میشه ولی به شرط اینکه مثل دولتمردان حق مردم رو نخورن
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 18:15
arianboy - ایران - ایران
از خودمون میگیرن میدن به خودمون////////افسوس
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 18:23
arash hitler - کرج - ایران
دوست عزیز من(arman-ms-لندن-انگلیس)من هم در این کشور و با همین مردمی که میگید زندگی میکنم .اما یادمان باشد وقتی با تکیه بر اعتقادات مذهبی و احساسات خود را در مسیری سخت قرار میدهیم نتیجه میتواند حتی بدتر از این هم باشد یا به عبارتی هر چی بکاری همان رو برداشت می کنی با آرزوی بهترینها برای شما
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 18:50
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این یارو توی کلاس مموتی حساب و کتاب یاد گرفته؟!!! قبلا ۲ تا ۲ میشد ۴ تا. ریاضیات هم توی حکومت ولی‌ وقیح ددمناشم شده که!!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:25
faegeh_60 - لندن - انگلیس
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران آفرین حرفات دلمو خنک کرد ایول ولی کو ؟. کی صدای تو و امثال تورو می شنوه؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 21:35
ari jojeh - تهران - ایران
تمام کامنتها رو خوندم، هیچ کس نفهمید اینا میخوان چیکار کنن، این دولت دیگه به هیچ کس یارانه نمیده چون پول نداره، چون خودشون دزدن، چون بازار سکه و آرز رو هزار بر بالا و پأئین می‌کنن تا یه پولی‌ به جیب بزنن، از این به بعد هر کسی‌ که یارانه نگرفته خیال میکنه جزو اون ده میلیون نفره و همینطور بقیّه !!!!!! اینهم کلک مرغابی حکومت دزد!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:40
ari jojeh - تهران - ایران
تمام کامنتها رو خوندم، هیچ کس نفهمید اینا میخوان چیکار کنن، این دولت دیگه به هیچ کس یارانه نمیده چون پول نداره، چون خودشون دزدن، چون بازار سکه و آرز رو هزار بر بالا و پأئین می‌کنن تا یه پولی‌ به جیب بزنن، از این به بعد هر کسی‌ که یارانه نگرفته خیال میکنه جزو اون ده میلیون نفره و همینطور بقیّه !!!!!! اینهم کلک مرغابی حکومت دزد!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:40
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
ارینبی - ایران - ایران اشتباه نمیکنی‌ دوست عزیز.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از خودمون می‌گیرن، میدن به خودشون.!!!!!!!
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 21:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.