طرفداران جدایی زن و مرد با پلیس اسرائیل درگیر شدند

یک یهودی افراطی و یک یهودی سکولار در حال بحث

یهودیان بنیادگجرا در شهر بت‌شمش در نزدیکی بیت‌المقدس با پلیس اسرائیل درگیر شدند.

یک نفر از نیروهای پلیس در جریان این درگیری‌ها مجروح شد و چند نفری از یهودیان افراطی هم دستگیر شدند.

این شهر به تازگی محل نزاع یهودیان افراطی و یهودیان سکولار شده. افراطی‌ها می‌خواهند که زن‌ها و مردها در جامعه بیشتر از هم جدا شوند و زن‌ها لباس‌های "مناسب‌"تری بپوشند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه قول داده بود کاری کند تا جلوی تلاش‌ها برای تفکیک جنسیتی اجباری گرفته شود.

درگیری‌های اخیر، بعد از آن روی داد که در روز دوشنبه پلیس داشت یکی از چندین تابلوی مربوط به تفکیک جنسیتی را از خیابان بر می‌داشت.

۳۰۰ نفر از یهودیان افراطی با پرتاب سنگ و تخم‌مرغ سعی کردند که مانع از این کار پلیس شوند. در جریان همین اعتراض‌ها بود که یکی از نیروهای پلیس مجروح شد. معترضان همچنین سطل‌های زباله را به آتش کشیدند.

یک گروه تلویزیونی هم که برای پوشش خبری به محل رفته بودند مورد هجوم قرار گرفتند. این دومین حمله به روزنامه‌نگاران در دو روز گذشته در این منطقه است.

این دختر گفته که از فریادهای یهودی‌های افراطی در مسیر مدرسه‌اش می‌ترسد

روز یکشنبه به یک گروه از برنامه‌سازان شبکه دوی بی‌بی‌سی حمله شده بود. درست یک روز بعد از پخش یک مصاحبه با دختری هشت ساله که گفته بود می‌ترسد به مدرسه برود برای این که یهودیان افراطی بر سرش فریاد می‌زنند.

در آن گزارش یهودیان سکولار گفته بودند که قصد دارند روز یکشنبه بر ضد افراطی‌ها تظاهراتی راه بیاندازند.

عده‌ای از یهودیان افراطی هم گفته‌اند که در این تظاهرات شرکت می‌کنند تا نشان دهند با آنها که "افراطی‌تر" می‌خوانند تفاوت نظر دارند.

یکی از یهودیان افراطی، بیانیه‌ای بدون نام را منتشر کرده که در آن ضمن محکوم کردن خشونت‌ها گفته است که پوشش رسانه‌ای این موضوع طوری بود که عده‌ای از مردم را که می‌خواهند "به راه خودشان زندگی کنند را بد جلوه داده است."

درگیری‌هایی از این دست، در سال‌های اخیر، بیشتر شده که دولت اسرائیل سعی می‌کند مقابل تلاش‌های افراطی‌ها برای جدا کردن زن‌ها و مردها در اماکن عمومی بایستد.

از نمونه‌های مثلا اینکه چندی پیش آنها خواستار جدا شدن بخش زن‌ها و مردها در اتوبوس‌های شهری شده بودند. یا عده‌ای از سربازان اسرائیلی که در زمان اجرای برنامه یک خواننده‌های زن، محل اجرای برنامه را ترک کرده بودند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا هم به این دو عمل اعتراض کرده بود و آن را نشانه‌ای از ضعیف شدن دموکراسی در عراق خوانده بود.

آقای نتانیاهو دستور داد که جداسازی‌ها متوقف شود برای اینکه به عقیده او "اذیت و آزار و تبعیض، جایی در دموکراسی لیبرال ندارد".

یهودیان افراطی، ۱۰ درصد از جامعه اسرائیل را تشکیل می‌دهند. اما زاد و ولد آنها زیاد است و جمعیتشان در حال رشد.

+115
رأی دهید
-79

differenta - استکهلم - سوئد
اه خدای من حماقت همه جا هست فقط لباسش عوض میشه مسلمان یهودیت مسیحیت.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:24
hossein87 - ایران - ایران
نه . ظاهرا بی شعور همه جا هست . جای خوشحالی داره یا ناراحتی؟!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:52
khosh bavar - يزد - ايران
بدیجهت در اکثر بحثها و گفتگو‌ها مانند این تاپیک https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111224155745016 در جواب دوست گرامی‌ potatis به این " امر " تایید می‌کنم : معتدل باشیم ! زیرا افراط در هر چیزی، چه در مورد عشق، دین، غذا و و و باعث حال بهمزنی میشود، پس همواره شاد و معتدل باشیم !
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:52
shakila99 - شارجه - امارات
اول که دعا میکنم که زاد وولدشان کلا قطع بشه دوم اینهاچرا نمیرند عربستان مسلمان بشند اینجوری می تونند کلا زنهاشونودفن کنند!!!!!!!بیچاره زنها همه جا بهشون زور میگند
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:00
kara - روتردام - هلند
جدال شیطان و انسان خداپرست در همه مذاهب و در همه تاریخ ادامه خواهد یافت. دور نخواهد بود که انسان به آن خداشناسی برسد که دریابد که اساس همه ادیان بر پایه دروغ (بزرگ‌ترین دروغ رسالت است) استوار است و شیطان انسان را با دعوت به مذهب و خداپرستی فریفت نه‌ با انکار خدا.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:00
mo.miyai - اسلو - نروژ
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا هم به این دو عمل اعتراض کرده بود و آن را نشانه‌ای از ضعیف شدن دموکراسی در عراق خوانده بود. من نمیدونم این حرف هیلاری کلینتون چه ربطی‌ به عراق داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:27
morgan123 - واشینگتن - امریکا
در تصویرصورت بد منظر اون فرد دست چپ را ببینید فقط یک عمامه کم داره تا بشه یکی روحانی اسلامی! اصولا همین شباهت های عقیدتی همیشه باعث مرافعه میشه دعوای اسلام و بهائیت هم به لحاظ همین شباهت هاست یعنی از یک جنس بودن فکر و باور به عنوان مثال چرا اسلامیون با ارامنه درگیری ندارند؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:40
morid - بوشهر - ایران
ضعیف شدن دمکراسی در عراق؟ چه ربطی داشت؟ از بس رسانه های غربی و ازجمله این سایت جرئت ندارند به اسرائیل از گل نازکتر بگویند ،حالا که بعد از مدتی خواستند یه انتقاد کوچولو بکنند باز هم از سر عادت پای عراق بیچاره را بمیان کشیده اند.!!!!!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:54
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
همیشه وقتی‌ یک ملّت احمق میخوان به خیال خودشون راه درست پیش بگیرن بدبختی و زحمتش گریبان زنان اون جامعه رو میگیره . زن لباس مناسبتر بپوشه . زن زیاد درس نخونه ، زنز خون بیرون نیاد ، زن در سیاست دخالت نکنه . زن خفه بشه . این مذهبی‌ها جامعه رو به قهقرا میکشونن
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 10:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
خاک بر سر هر حزب‌اللهی. از یهودی تا اسلامی----ویروس‌های یک جامعه ی آزاد!!!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 11:14
mortimer - اصفهان - ایران
به عکس اول نگاه کنید و فقط بخندید!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:04
آشی - لندن - انگلیس
زنها باید لخت و برهنه بتوانند در خیابان بیایند تا ما مردها لذت ببریم و کف کنیم و متلک بگوییم. پوشش باید آزاد باشد تا خانمها تا می توانند استفاده کنند و تا آنجایی که می توانند کمتر لباس بپوشند. ایران هم قراره اینطور بشه یا نه؟؟؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:26
Farshid_FF - پاریس - فرانسه
حالا فرض کنید قدرت بیفته تو دسته این ۱۰ درصد با اون صدها کلاهکه اتمی‌ چه آتیشی راه میندازن
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:32
morid - بوشهر - ایران
یه خبر خوش برای برای میکرو نوکرهای بیوطن و جیره خوار- این سایت اکنون چند روزه که کامنت های منو درج نمیکنه با اینکه کاملا مطابق با موازین آن بود،در حقیقت مابلوکه ایم وتحریم.خوب تا میتونید دور همی به ایران وسیستم ان فحش بدیذ بدون اینکه زیر سوال برید.من 3تا اصل را رعایت نمیکردم 1-از رژیم مقدس ایران تعریف میکردم.2-سیاست های امریکا و انگلیس زیر سوال میبردم.3-مچ سایت را باز کردم تا همه بفهمند که فقط مثل اربابانش ادای دمکراسی در میاورد.تذکر= ممکنه برای بد جنسی هم که شده این مطالب را درج کنه.به امید پیروزی ایران سرافراز ونابودی کینه ورزان وبدخواهان سرزمین پارس.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:23
shahram407 - تهران - ایران
مرید-بوشهر-ایران. من هم ارزوی سعادت ایران و ایرانی راستین و نابودی کلیه بدخواهان این سرزمین رو(چه غربت نشین چه وطن نشین وطن فروش!!) رو از خداوند مسالت دارم
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:36
morgan123 - واشینگتن - امریکا
morid - بوشهر - خوب حالا تا دلت میخواد کامنت بگذار ها ها ها !!! بسیجی ها هر جا کم میارن ..... میزنند البته با عرض معذرت از ..... بی آزار !
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:05
morgan123 - واشینگتن - امریکا
morid - بوشهر - ضمنا تو مگر چقدر مهم هستی که بود یا نبودت باعث خوشحالی بشه!! راستش من اولین باره که اتفاقی کامنت تو رو خوندم.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:09
oghab - هلسينكي - فنلاند
دوستانی که تولدی یگر از استاد شفاه را نخواندند حتما تهیه کنند ،،
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 14:02
golly47 - فرانکفورت - المان
دین مانع پیشرفت و تکامل انسانهاست دین وسیله ایست برای کاپیتالیست‌ها و آدم‌های تنبل سودجو و تجاوزگر می‌باشد
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 14:37
noshafarin - اکلند - نیوزلند
Kara. اگر بنا به فرضیه شما همه اساس همه ادیان بر پایه دروغ باشند پس شیطان چی؟!! تو ایدولوجی شما شیطان هم همانند ادیان دروغ تصور میشود یا قدرت برتر؟؟!!. جالبه که همیشه شیطان در برابر دین قرار داده میشه و شماها غالبا دین را زاییده تخیل و یا بهانه بشر قلمداد میکیند ولی هیچوقت کسی در مورد فرضی یا غیر فرضی بودن شیطان صحبتی نمیکنید؟ . از دوستان ضد دین کسی هست جایگاه شیطان را برای من روشن کند؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 16:17
Royan - بوخوم - آلمان
این ۱۰% را + morid و آشی باید شرشون از صفحه روزگار کم کرد تا ملت یه نفس راحتی‌ بکشن تو ضعیف که دیدن یک زن بی حجاب لرزه به اندامت میندازه و نفست به شماره میفته مشکل روح و جسم مریض و سرکوب شده شما ست مشکل زیبایی زنها نیست.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 16:12
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
شکیلا۹۹ - ارجه - امارات, ۱- زاد ولد خودت و آن کسی‌ که تربیت مثلا کردت قطع بشه بی‌ سواد.۲- اختلاف نظر و عقیده در جوامع دمکرات و سکولار مثل اسرائیل امری عادیست، اختلاف عقیده جز جدا نشدنی ۱ جامعه لیبرال و آزاد است.۳-تو و امثا ل تو چون همیشه در محیط بسته‌ائ مثل حکومت جهل و جنون زندگی‌ می‌کنید آی‌کیو تان رشد نداشته.۴- اسرائیل چون دمکرات هست با ماشین نیروی انتظامی مردمش را زیر نمی‌گیره! ویوا اسرائیل تا ابدیت
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 18:07
morgan123 - واشینگتن - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند -خانم نوش آفرین گرامی اتفاقا شما که مذهبی هستی باید وجود شیطان را توجیه کنی به خداوند مهربان باید گفت: اگر ریگی به کفش نداری شیطان چرا آفریدن؟! از دید من شیطان همان پلیدیست که در نفس انسان خفته و نهفته و هر آنی که بیدار میشود آن کار دیگر میکند.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 22:55
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
morid - بوشهر - ایران آقای میکرو نوکر وطن فروش و جیره خوار ولی‌ وقیح. این سایت بیطرفانه بر اساس قوانین و سلیقه خودش سانسور می‌کنه و بارها کامنت‌های من رو سانسور و یا حذف کرده. منظورم اینه که اصلا احساس بزرگی‌ بهت دست نده و مثل ولی‌ وقیح توهم دشمن نداشته باش. در ضمن برادران یهودی افراطی شما هم دست کمی‌ از شماها ندارند فقط هنوز حکومت دستشون نیفتاده و فاقد کهریزک هستند!!!شماها فقط کلاه سیاه کم دارید.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 17:58
Naser hejazi - بهبهان - ایران
morid_ایران_بوشهر . برو مرید همون چلاق باش
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:39
noshafarin - اکلند - نیوزلند
morgan123. مشکل اینجاست که ایدولوجی من با شما فرق میکند . در مذهب من که هم داری خداست هم بشر هم فرشته و شیطان هر کدام در جای خود و به کار خود مشغولند اما برایم این سوال است که اگر در مذهب شما خالقی نیست خدایی نیست و جزا و پاداشی نیست شیطانی هست یا نه و اگر هست جاش کجاست . شما کم هم نمیتوانید منکر خداوند و خلقت و علم به ذاتش بشوید اما پای شیطان که وسط بیاید باز به همان خدای فرضیتان ایراد بگیرید که چرا آفریدش پس آفرینشش را به حساب ضعفش بگذارید ..؟؟؟؟ . اگر جوابی دارید بدهید شما یا هر کسی با عقیده شما برای یکبار هم که شده سوال مارو جواب بدهید بدون فحش و توهین و بغض.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:48
Royan - بوخوم - آلمان
آمدی نسازی‌ها ، فکر کردی اگر این افراطیون کاره‌ای بشوند فقط به اظهار نظر اکتفا میکنند یا اینکه چوب تو آستین ملت کرده و با زور و فشار کشور را زنان مردانه میکنند؟
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:52
potatis - مالمو - سوئد
Karaعزیز این کامنت شما سبب خنده ی من شد، در دروغین و تخیلی بودن ادیان به اصطلاح آسمانی که شکی نیست ولی خنده داره که شما هم با این حرفتون یک دین خیالی جدید آوردین! خوش باور عزیز بر تایید فرمایش شما اضافه کنم اگر در یک جامعه دو چیز معیار قرار بگیره اون جامعه سعادتمند میشه۱-عقل ۲-اعتدال (اینم از آیین potatisi !)
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 01:02
noshafarin - اکلند - نیوزلند
potatis. عقل و اعتدال رو هستم ! اما فکر نمیکنی یک چیزی کم باشه یک چیزی که آدم بتونه عقلشو قانع کنه که اعتدالو نگه داره ؟؟!! آخه خیلی وقتها عقل و دل آدم بد جوری به هم گیر میدن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 02:33
massoudoslo - اسلو - نروژ
بسیجی ها و حزبالله اسراییلی را داشته باشید ! همه از یه لجن حرف میزنند و هستند .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 04:22
aghareza27 - برگن - نروژ
ِِ ِ ِ ِ خیلی جالبه اسرائیل هم آخوند داشته ما نمیدونستیم فکر کنم جمهوری اسلامی بسیجی‌ها را در لباس ایسرألیها فرستاده اونجا برای ایجاد نفاق . توصیه من به اسرائیل به ایران و آخوندا نگاه نکن. بدبخت میشید.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 04:25
مهرتابان - تهران - ایران
این نشون میده که دین ریشه در فرهنگ مردم خاورمیانه داره و متاسفانه ضعف فرهنگ در این منطقه هر روز بیشتر خود نمایی میکنه،وقتی اینها رو میبینم متوجه میشم که به قول خیلی از دوستان فرقی نمیکنه چه دینی همه ادیان در حالت افراطی مخل رشد عقلانیت و انسانیت میشن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:41
bita tehrani - ونکوور - کانادا
مهرتابان - تهران - ایران //متاسفانه همینه هموطن گرامی.دردناک تر از همه این است که خاور میانه که مهد تمدن بشر بوده به چنین معضلی گرفتار شده،و بقیه دنیا روزگار بهتری دارند.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 08:50
morgan123 - واشینگتن - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند -ساده بگم ببینید من با وجود خدا مشکلی ندارم ولی با تعریفی که ادیان از خدا میکنند مسئله دارم .خدایی که به گفته ادیان مهربان و قادر است و با دعا کردن نیازهای کوچک ما را اجابت میکند چرا جلوی شخصی مثل خمینی یا هیتلر را نمیکیرد اگر اشتباه نکنم هیتلر بیش از بیست میلیون انسان را کشت و باعث رنج میلیونها انسان دیگر شد خوب این خدای مهربان که برای تحصیل نمره درسی دعای من را اجابت میکند موقع این جنایات کجا تشریف داشتند ببینید همین عقاید شما باعث شده که خدا موجودی خودپسند و بی خیال جلوه کند ولی تعریف من از خدا : موجودی ناشناخته و پنهان که نظم خلقتش را به هیچ عنوان بر هم نمیزند و دخالتی در روند قوانینی که وضع کرده نمیکند حالا جلوگیری از بین رفتن یک کودک در زلزله باشد یا کشتار هیتلر ضمنا این خدا میتونه ذی شعور هم نباشه خلاصه کنم پرسش در مورد خداوند هنوز بی پاسخه و ادیان قدیمی هم جوابی کودکانه برای آن ارائه میدهند به عنوان مثال داستان خلقت در انجیل را بخوانید -والسلام .
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:03
noshafarin - اکلند - نیوزلند
MORGAN 123. این که خدا چرا جلوی خمینی و هیتلر ... نمیگیرد به این علت است که . 1- این دنیا دار مکافات نیست ما مسلمانان به این اعتقاد داریم که نتجه اعمالمان در دنیایی دیگر محاسبه میشود مگر ستمکاران. 2- اگر قرار بود خدواند به تمامی دعاها برای از بین بردن این اون توجه کند که نسل بشری منقرض میشد. 3- خداوند این وعده را به همه بندگانش داده که مهلت توبه را میدهد . حضرت نوح 900 سال دعوتش طول کشید تا عذاب نازل شد. 4- این دنیا دنیای امتحان است . 5 - خداوند تاکیید کرده که روی زمین گردش کنید و ببینید عاقبت ستمکاران را .. مثل صدام - بن لادن- هیتلر- معمر قدافی و حتی خمینی . و مهمتر از همه :. مرگ برای من و شما نیستی و عدم و فقدان به حساب می آید ولی در کل عوض شدن شکل زندگی است و بازگشت به سوی خودش (خداوند) است پس دلیلی بر بر هم زدن این نظم نیست
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.