حقایقی از زندگی شخصی مهران مدیری

م هران مدیری در میدان بروجردی، سرآسیاب دولاب متولد شده است. او براساس آنچه که در مصاحبه های خود گفته از دوران کودکی آن چیزهایی که در ذدهنش به صورت یک لکه مانده، یک خانه دوطبقه کوچولو و معمولی است. آنها در طبقه پایین زندگی می کردند...

 

نوروز سال 89 یعنی اولین سالی که مهران مدیری در تلویزیون حضور نداشت و سریال های ضعیف تلویزیونی صدای همه را درآورده بود، مجید مجیدی کارگردان شناخته شده سینما که در آن زمان از دست سریال های تلویزیون به خصوص یکی از آنها خیلی شاکی بود با عصبانیت خاصی گفته بود: «باید واقعا به مهران مدیری اسکار داد چون کارش یک استاندارد و کلاس خاصی دارد». حالا او بعد از بازی در «پل چوبی» و بعد از داستان هایی که درباره توقف قهوه تلخ به وجود آمده است، دوباره با ماجرای انیمیشن تهران 1500 در صدر خبرهاست.

 

بازگشت در نقش پیرمرد 160 ساله

به گزارش برترین ها مهران مدیری که این روزها خبرهای بسیاری درباره متوقف شدن سریال قهوه تلخ او منتشر شده، چند روز پیش با حضور در استودیوی انجمن گویندگان جوان، نهایی سازی دیالوگ های انیمیشن سینمایی تهران 1500 را آغاز کرد. با حضور مهربان مدیری در این انیمیشن باید گفت که مرحله جدیدی از فعالیت های متفاوت مهران مدیری در عرصه سینما و تلویزیون آغاز شده است. بسیاری از علاقه مندان بی شمار مهران مدیری منتظر اولین نمایش این انیمیشن هستند.

مهران مدیری که گویندگی نقش اکبرآقا که پیرمردی 160 ساله است را در این انیمیشن برعهده دارد تغییرات نهایی دیالوگ های نقشش را در حضور بهرام عظیمی کارگردان و مهرداد رئیسی مدیر دوبلاژ این انیمیشن اعمال کرد.

همه حامیان مدیری: از مرحوم گل آقا تا پوراحمد و انتظامی

مهران مدیری و کارهایش همیشه در این سال ها حامیان فراوانی داشته. از مرحوم کیومرث صابری فومنی که حدود یک دهه قبل مهران مدیری و همکارانش را دعوت کرده بود به موسسه گل آقا و تقدیر ویژه ای از مهران مدیری به عمل آورده بود تا سال ها قبل که کیومرث پوراحمد یادداشتی مفصل در تحسین برنامه های مدیری در ماهنامه فیلم نوشته بود. سال گذشته نیز عزت الله انتظامی به پشت صحنه قهوه تلخ رفت و به اظهارنظر درباره کارهای مدیری پرداخت.

متولد سرآسیاب

به گزارش برترین ها مهران مدیری در میدان بروجردی، سرآسیاب دولاب متولد شده است. او براساس آنچه که در مصاحبه های خود گفته از دوران کودکی آن چیزهایی که در ذدهنش به صورت یک لکه مانده، یک خانه دوطبقه کوچولو و معمولی است. آنها در طبقه پایین زندگی می کردند و طبقه بالا میهمانخانه بود. مهم ترین وسیله در آن اتاق یک پیانو بود تعداد زیادی صفحه کلاسیک و مقدار زیادی هم کتاب. خب وجود یک پیانو در آن محله بسیار عجیب بود و اتفاقا صدای همسایه ها درآمده بود که این چه سر و صدایی است که صبح تا شب از خانه شما بیرون می آید.

 

فلسفه هگل

کودکی مدیری اصلا شبیه بچه های دیگر نبود. دوستان زیادی نداشت و احساس تنهایی می کرد. دوست داشت در آن اتاق نشسته و کتاب ها را ورق بزند اسم هایشان را حفظک ند و عکس هایشان را نگاه کند. یک روز یکی از دوستان برادرش به شوخی از او می پرسد آیا این کتاب را خوانده ای، این اسمش چیست؟ مدیری بلافاصله می گوید: فلسفه هگل، و تعجب می کند که مهران چطور اسم چنین کتابی را توانسته است ادا کند. مدیری در ادامه به او می گوید اینکه چیزی نیست تازه من می دانم که چه چیزی توی آن نوشته شده و شروع می کند به صورت طوطی وار چیزهایی که در ذهنش مانده بود را برایش تعریف کردن.

خواب سالوادور دالی

برادر مهران مدیری رشته اش زیست شناسی بود و همین باعث شد که او به زیست شناسی هم علاقه مند شود و کتاب های زیادی در این زمینه بخواند؛ به خصوص در زمینه زندگی حیوانات و کتاب های داروین و... این علاقه هنوز هم در زندگی اش مانده است! البته شیطنت های مهران مدیری پایانی نداشت. او پنهان از برادرش می رفت سراغ کتاب های او. برادرش چندتایی کتاب داشت از سالوادور دالی که او آنها را خیلی دوست داشت و شب خوابشان را می دید.

در ریاضیات همیشه خنگ بود

در ریاضیات همیشه خنگ بود. مدیری هنوز که هنوز است علت ریاضیات در جهان را نمی داند. یعنی به نظرش بیهوده ترین و پوچ ترین درس است و هیچ وقت نمره ای بالاتر از 2 در این درس نگرفت! در درس هایی هم که به ریاضی مربوط است مثل جبر، فیزیک و غیره، هیچ وقت موفق نبود. مدیری از ریاضی متنفر بود. به عقیده او ریاضی فقط در حد جمع و تفریق مفید فایده است.

ماجرای بازی در فیلم های کیمیایی

همین چند وقت پیش خبری منتشر شد که مهران مدیری قرار بوده در فیلم جرم کیمیایی بازی کند. به گزارش برترین ها پولاد کیمیایی در مصاحبه با ماهنامه صنعت سینما گفته که قرار بوده نقشی را که حامد بهداد در فیلم «جرم» کیمیایی ایفا کرده، مهران مدیری بازی کند. پسر کیمیایی دلیل بازی نکردن مدیری در این فیلم را درگیر بودن این بازیگر و کارگردان در پروژه های شخصی اش مثل قهوه تلخ عنوان کرده است. اما بد نیست بدانید که بعد از ساعت خوش و بعد از کنار رفتن از تلویزیون چندین کار خوب سینمایی به مدیری پیشنهاد می شود. قرار بود ضیافت را مدیری بازی کند تا پای کلید زدن هم رفتند؛ روز آغاز آمدند و گفتند فلانی نباشد. سر فیلم سلطان هم عین همین اتفاق افتاد. خیلی کارهای خوب سینمایی و تئاتر را در آن سه سال و نیم از دست داد و این برایش ضربه بزرگی بود.

تلخ ترین آدم عمر

چند سال پیش نیز گفت و گویی از بهاره رهنما منتشر شد که در این گفت و گو خانم رهنما گفته بود که مهران مدیری یکی از تلخ ترین آدم هایی است که در عمرم دیده ام. اتفاقا چند سال پیش در مصاحبه ای از مدیری این سوال را کرده بودند که حتما به تو گفته اند که صورت تلخی داری؟ مهران مدیری نیز در جواب گفته بود: «بله، خیلی ها از این هم فراتر می روند و می گویند آدم غمگینی هستی. خیلی وقت ها درست است. در طول روز غمگینی ام به شادی هایم می چربد. زود هم خودش را نشان می دهد. به قول یکی از دوستان، غم اگر به جاهای ناجور نکشه، چیز خیلی بدی نیست. می تواند منشا خلاقیت هم باشد. ظاهرا در شرق برای غم نسبت به شادی اصالت بیشتری قائلند».

وقتی یک شبه صدساله می شوی

حامد بهداد درباره او گفته بود: «چند وقت پیش مهران را دیدم. فهمیدم که مهران سه سال در جبهه جنگیده. من این را نمی دانستم. شگفت زده شدم. نمی دانم این آدم ها برای چه به جبهه رفتند، اما یک دلیل خیلی بزرگ دارند: ایران. یک دلیل بزرگ تر هم مادر است، دفاع از سرزمینمان در حافظه تاریخی ماست، دفاع از مرز و بوم کشورمان و من تازه فهمیدم که یک وجه از وجوه مهران چه چیزی دارد که من ندارم؛ پختگی حاصل از جنگ. او جمله خیلی قشنگی گفت: «وقتی جنگ را ببینی یک شبه صدساله می شوی!» من این حرف را قبول دارم. این حرف را می فهمم».

 

جوک بگویم؟ محال است!

سال ها قبل و در مصاحبه ای از مدیری سوال شده بود که آقای مدیری در یک جمع می توانید جوک تعریف کنید؟ و مدیری گفته بود: «شوخی می کنید؟ جوک تعریف کنم؟! محال است بتوانم چنین کاری ا نجام دهم. اصلا تا دوره نوجوانی فکر می کردم شاد بودن، آواز خواندن و هر کاری که آدم را سرخوش نشان بدهد کاری است به شدت جلف. به نظرم هیچ چیز بهتر از متانت نبود».

شهرام شکیبا: مدیری مثل چلوکباب کوبیده زعفرانی است

بد نیست بدانید که شهرام شکیبا، طنزپرداز معروف، چندی پیش در یادداشت طنزی درباره مهران مدیری نوشته بود: «درتس است که آبگوشت غذای ملی ماست، اما خیلی ها هستند که آبگوشت دوست ندارند، ولی من تا حالا کسی را ندیده ام که چلوکباب کوبیده را دوست نداشته و شناسنامه ایرانی داشته باشد. چلوکباب کبیده به قدری محبوب است که حتی گیاهخواران هم کباب کوبیده گیاهی درست کرده اند. مهران مدیری در ایران حکم چلوکباب کوبیده زعفرانی را دارد».

هم سید است و هم بچه جنوب شهر

حالا دیگر شاید همه آن گزارش معروف درباره محله قدیم مهران مدیری را خوانده باشند. گزارشی که در آن نوشته شده بود: مهران مدیری هم بچه پایین شهر است و هم سید است و هم مادرش خانم جلسه ای است. هر پنجشنبه اینجا جلسات قرآنی برگزار می شود که مادر مدیری در آنها شرکت می کند.

پدر خیلی خوبی داشت

به گفته همسایه های محله قدیم مهران مدیری، مهران پدر خیلی خوبی داتش که بر اثر سکته از دنیا رفت. مرد متین و موقری بود.

به گزارش برترین ها این طور که از حرف های همسایه ها برمی آید، مهران هم به پدرش رفته و از نظر خلق و خو شبیه به اوست. یکی از همسایه ها درباره او می گوید: «مهران خیلی پسر آقایی است؛ پسری تمیز و پاک. من هیچ چیزی از مهران ندیدم. هرکسی که پشت سرش صحبت کرده است که پسر بدی است اشتباه کرده است. او یک پسر ساده و مودب است».

این همسایه در ادامه گفته بود: «ختم پدر مهران مدیری غلغله بود. از همه جا آمده بودند.» او تاکید می کند: «خانواده مهران مدیری همه شان مذهبی هستند، هم از طرف مادر و هم از طرف پدر خیلی مذهبی اند و کلا مومن هستند. همه فامیل هایشان را که در مراسم ختم مهران دیده بودم مذهبی بودند. خود خانم مدیری چادر از سرش نمی افتد.»

شیطنت های فرزند مهران مدیری

سه سال پیش یکی از نشریات معتبر سراغ پسر 17 ساله و دختر 11 ساله مهران مدیری (در آن زمان) رفته و در گفت و گویی متفاوت حرف های جالب و بامزه ای را از زبان فرزندان مهران مدیری منتشر کرده بود. در همین مصاحبه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری بین حرف هایش اعتراف کرده بود: «بعضی وقت ها معلم هایمان را خیلی اذیت کرده ایم. من واقعا از آنها معذرت خواهی می کنم». یکی از آخرین شیطنت هایش این بوده که با بچه ها سر کلاس یکی از معلم ها دوربین ببرند و فیلم بگیرند. بعد فیلم لو می رود و دست مدیر و معاون می افتد و... «خدا رحم کرد. به خیر گذشت. بابا هنوز هم نمی داند که چی شده چون خودمان تعهد دادیم و تمام شد. حالا اینجا بخواند می فهمد!»

نگاه کن شبیه بقال ها شده

اما در همان مصاحبه شهرزاد دختر 11 ساله مدیری به محض ورود به دفتر همان مجله ای که به همراه برادرش برای مصاحبه رفته، یکی از مجله ها را برمی دارد و با دقت ورق می زند، یکی از عکس های پدرش در سریال «مرد هزار چهره» را می بیند و طوری که ما نشنویم به فرهاد می گوید: «نگاه کن شبیه بقال ها شده!» و بعد می خندد. دختر مهران مدیری، تمام کارهای پدرش را دنبال می کند و جزو مخاطبان اصلی سریال های طنز او است. شهرزاد تمام کارهای مهران مدیری را دیده و از بین آنها «شب های برره» را به عنوان بهترین کار پدر انتخاب می کند.

همه تلخی های مدیری

البته نکته دیگری که درباره آقای مدیری باید یادآوری کرد این است که مهران مدیری برخلاف سریال ها و کارهای طنز تلویزیونی اش همیشه به تولید آثار جدی و حتی تلخ علاقه داشته است. به گزارش برترین ها خود او در مصاحبه با برنامه مثلث شیشه ای گفته بود: «در تئاتر نقش های جدی بازی می کردم از نظر شخصیتی هم آدم طنازی نیستم، بیشتر درون گرا هستم و مسائل جدی برایم جدی تر است. در آینده هم قصد ساخت اثری جدی را دارم». جالب است بدانید مدیری چند سال پیش در گفت و گویی پیش از ساخت «شب های ببره» اعلام کرده بود: «تمامی کارهای طنزی که ساخته ام پرمخاطب و موفق بوده اند. اما با این حال از عملکرد خودم در زمینه سنزسازی راضی نیستم. طنزسازی به شغل من تبدیل شده است و همه افراد ازجمله تهیه کنندگان، منتقدان و... از من می خواهند که مجموعه طنز بسازم. اصل من چیز دیگری است. دوست دارم روزی برسد که کمدی موردعلاقه خودم را بسازم که در عین خنداندن، تلخی های بسیاری را نمایان سازد».

+256
رأی دهید
-51

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
مهران مدیری اهل میدان بروجردی، سرآسیاب دولاب نیست و متولد اراک ه.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:11
noshafarin - اکلند - نیوزلند
جدا همه کارهاش جذاب و عالی هستند ایشاله سالهای سال زنده باشه و همیشه موفق باشه !
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:28
cantona - شاهین شهر - ایران
مثل اینکه در سریال جدیدش قراره نقشی به اسم فری را معرفی کنه که مشخصات فریدون فرخزاد عزیز را داره . واقعا اگه همچین کاری بکنه خیلی براش متاسفم.و دیگه مشخص میشه که مدیری از عوامل رژیمه.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:48
Diako - کرج - ایران
به عنوان یه ایرانی از اینکه همچین شخصیتی هموطنمه افتخار میکنم.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:18
miminana - لندن - انگلستان
salomeh بعید نیست،من از نزدیک می‌شناختم کسانی‌ که اطلاعات شخصیشون و دست کاری میکنند و به رسانه‌‌ها میدن هر چی‌ از اول بگن همون تا آخر میمونه تو پروفیلشون خیلی‌ جالبه تحصیلات محلِ تولد حتا سنّ دست کاری میشه معمولان
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:36
ArashAfshin - همدان - ایران
noshafarin - اکلند - نیوزلند من با نظرات و طرز فکرت آشنا هستم. از اینکه خیلی مواقع مورد توهین قرار میگیری ناراحت میشم. با آرزوی موفقیت. در ضمن آقای مدیری آخرشه
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 10:35
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ
پدر طنز ایران ، ، کارش حرف نداره ! ! مخصوصاً ساعت خوش و پاورچین :-)))
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 10:53
behnam2009 - لندن - انگلستان
پدر طنز ایران خیلی واسش سنگینه تا وقتی که تقوایی و دائی جان ناپلئون در ذهن ماست!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:49
noshafarin - اکلند - نیوزلند
arash-afshin. دوست من مرسی از لطفت . را ستی من عاشق شهر شما (همدان) هستم با این که یکبار بیشتر اونجا رو ندیدم ولی یک عالمه خاطره خوب دارم .
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:23
ebadi_ebadi - تهران - ایران
اگه واقعا راست باشه که آقای مدیری سریال قهوه تلخ رو همینجوری نصفه و نیمه رها کرده. باید بگم توهین بسیار بزرگی به ایرانی ها کرده. یادمون نرفته اون همه تبلیغ و هیا هو رو برای خرید این سریال قهوه تلخ . اون همه حمایت های مردم از سریال قهوه تلخ رو یادمون نرفته. میلیارد میلیارد پولی که آقای مدیری حتی فکرش رو هم نمیکرد که به دستش بیاره. ولی آقای مدیری بدونه که همین مردم هستند که اونو به اینجا رسوندن و همین مردم هستند که دارن اون رو حمایت میکنن. اگه قرار باشه با مردم اینجوری بازی بشه و هر زمان که ایشون دوست داشت سریالش رو متوقف کنه و دست مردم رو تو حنا بزاره واقعا از انصاف خارجه و من به شخصه براش متاسفم. اینشالله که اینطور نیست و نباشه.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 14:22
بابک خرم دین - تهران - ایران
واقعا برای کسانی که این مردک اطلاعاتی بی مزه را پدر طنز ایران میخوانند شدید متاسفم و حالا میفهم چرا امثال خمینی و خامنه ای سی وچند سال است که بر کشورما حاکم هستند . آخه با این طرز فکر و کسانی که دوست و دشمن را نمیتوانند تشخیص دهند .وبه یک جنایتکار امام میگویند بایدهم به دستمال وزارت اطلاعات هم لقب پدر طنز ایران را بدهند . یاد اون رپ شاهین نجفی عزیز افتادم که میگوید . . جک میگفتم معترض تعبیر میشدم . حالا این مردک رزل میخواهد چهره ای پاکی مثل فریدون فرخزاد روان شاد را به مسخره بکشد . خاک بر سر ما که جیب یک همچین ادمی را هم پر میکنیم
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 15:02
خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس
مهران مدیری یک آخوند باز پولپرست وطن و هموطن فروشی بیش نیست . هرکی میخواد خوشش بیاد هرکی میخواد بدش بیاد این دیگه ثابت شده هست . یک نمونه کوچکش فیلم مزخرف - طنز ماهواره ایی - واقعا شرم آور بود که برای راضی کردن آخوند خامنه ای اون فیلم را بسازد.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 15:14
ArashAfshin - همدان - ایران
noshafarin ممنون از لطفت من دوست دارم با افرادی مثل تو بیشتر آشنا شم در فرصت بعد سعی میکنم حتی اگه شده از طریق فیس بوک بیشتر باهات تبادل نظر کنم.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 15:50
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
miminana - لندن - انگلستان - درسته متأسفانه اخبار نادرست و دروغ خیلی‌ منتشر می‌شه و باز هم متأسفانه انگار هیچ وظیفه اخلاقی نداران که نسبت به افکار عمومی‌ تصحیحش کنن ! . از جمله در این تاپیکhttps://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111219134531023مرگ دلخراش زن معترض مصری . چون خدا رو شکر این خانم زنده هستن . اما خبر همچنان نادرست باقی‌ مونده
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 17:59
oghab - هلسينكي - فنلاند
حالا این هم کلاس میزاره پیانو,,,,وووو مخملباف هم میگفت در بچه گی عاشق سمفونی ۵ بتهون شدم ،،ولی تا انجا که بنده این خانواده را میشناختم اصلا سوت زدن هم حرام میدانستند ،،،خوب کی به کیه شیشکیه
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 19:09
Royan - بوخوم - آلمان
تنها کار بامزه مهران مدیری ساعات خوش بود , بقیه بیخودو بی مزه و چیپ و دائما با به کار بردن فحش و دریوری و مسخره کردن یکی از بازیگران سعی در خنداندن مردم داشت .
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:34
porharfi - آرنم - هلند
خُب که چی؟؟!!..//
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:58
khosh bavar - يزد - ايران
جورج کلونی made in iran !
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 22:27
azardokht - دورتموند - آلمان
مهران مدیری آدم فرصت طلبی است که از طرف جمهوری اسلامی ساپورت میشود و به هر سازی که آنها بزنند، میرقصد .
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 21:58
man-malaysia - كوالالامپور - مالزي
مدیره یعنی نابغه
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 23:43
Naser hejazi - بهبهان - ایران
مدیری آدم پیچیده ای هستش
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:08
hovakhshatare - تهران - ایران
من واقعا برای کوته‌فکری کسانی که طنز ماهواره‌ای مهران مدیری رو دلیلی برای خائن بودنش می‌دونن متاسفم. اولا که شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی واقعا همون‌قدر که مدیری نشون داد مسخره و پوچ هستند. این که دیگه احتیاج به تعبیر و تفسیر نداره و چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است و خُب وقتی که یک چیزی مسخره است طنزپرداز هم حق داره اون رو به طنز بکشه. بعدش هم چرا فکر نمی‌کنید که مثلا مدیری با مسخره کردن شخصیتی مثل هخا (شخصیت تندر یه جورایی هجو شخصیت هخا بود) و مسخره کردن شخصیت لمپنی مثل اون مرتیکه که در شبکه‌ی رنگارنگ فقط دری وری می‌گفت و فحش می‌داد خواسته بفهمونه که این جور حرکات فقط مسخره است و یک مبارزه‌ی جدی چیزی فراتر ازاین مسخره‌بازی‌ها باید باشه. مهران مدیری با انواع و اقسام متلک‌های پنهان و آشکار توی برنامه‌هاش این رو ثابت کرده که طرفدار رژیم نیست. کارهای طنزش هم که واقعا مسیر برنامه‌های طنز رو که خیلی سطح پایین بود تغییر داد. بیخودی به هرچیز و هر کس توهین نکنیدو کسی با توهین کردن به دیگران بزرگ نمی‌شه. احترام است که احترام میاره نه توهین.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 02:01
choobin - مانیلا - فیلیپین
کارش درسته،باهوش،نون هوششو میخوره،اگه حال نمیکنید نبینید بابا،اگه اینم نبود که صبح تا شب روضه بود که پس دمش گرم.....
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:26
choobin - مانیلا - فیلیپین
کارش درسته،باهوش،نون هوششو میخوره،اگه حال نمیکنید نبینید بابا،اگه اینم نبود که صبح تا شب روضه بود که پس دمش گرم.....
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 05:26
مهرتابان - تهران - ایران
مهران مدیری با ساختن (بمب خنده) با وقاحت تمام به مردم ایران توهین کرد مردمی که با خرید نسخه اصلی قهوه تلخ کلی پول به جیبش ریختن همین مردمی که با حمایتهاشون ایشون رو به اینجا رسوندن.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 07:08
alisam - تهران - ایران
hovakhshatare - تهران - ایران_ همه چیزی که باید میگفتی، گفتی، دمت گرم، مهران مدیری دوست دارم، همیشه مارو خندوندی، نوش جونت هرچی پول به جیب زدی، زحمت کشیدی حقته...
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 13:17
miminana - لندن - انگلستان
khosh bavar آفرین دقیقا شبیه جورج کلونیه
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 14:07
تبسم82 - امستردام - هلند
بهتر از اون فعلاً نیست
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 18:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.