پروتزهای غیراستاندارد سینه و خطر سرطان


 

هزاران زن در فرانسه به دلیل کاشت سیلیکون‌های غیراستاندارد در عمل زیبایی سینه، در معرض سرطان قرار دارند. وزارت بهداشت فرانسه توصیه کرده که این سیلیکون‌ها به‌منظور پیشگیری و احتیاط از بدن افراد عمل کرده خارج شوند.

۳۰ هزار زن فرانسوی از نوعی بافت سیلیکونی برای کاشت و برجسته کردن سینه خود استفاده کرده‌اند که احتمال سرطان‌زایی آن بالاست. این سیلیکون‌ها توسط شرکت "پی‌آی‌پی" تولید شده‌اند که اینک ورشکسته تلقی می‌شود و کارش به دادگاه کشیده شده است. مرکز این شرکت در شهر مارسی  و نام کامل آن "پیپ ایمپلیمنت پروتز" است.
 
وزارت بهداشت فرانسه از زنانی که از این نوع سبلیکون در جراحی زیبایی استفاده کرده‌اند، خواسته که از روی احتیاط، اقدام به عمل دوباره و برداشتن این ماده از بدن خود کنند.
 
هم‌چنین والری پیکریز، سخنگوی دولت فرانسه از تمام زنانی که از این بافت سیلیکونی استفاده کرده‌اند، خواسته که فورا به پزشک خود مراجعه کنند. تاکنون ۲۰۰۰ شکایت از سوی زنانی که از این محصول استفاده کرده‌اند، به دست پلیس فرانسه رسیده است.


 
دستکم ۱۹ مورد پارگی سیلیکون کاشته شده در آلمان گزارش شده است

 

خبر خطرناک بودن سیلیکون‌های تولیدی شرکت پی‌آی‌پی پس از آن بالا گرفت که مشخص شد میزان ابتلاء به سرطان نزد زنانی که از این محصول استفاده کرده‌اند، بالاتر از حد معمول است. گروه‌های مدافع حقوق بیماران گفته‌اند که دستکم ۸ مورد سرطان سینه و مرگ یک بیمار با سیلیکون‌های تولید "پی‌آی‌پی" مرتبط است.
 
اما خطر سرطان سینه، تنها مشتریان فرانسوی این شرکت را تهدید نمی‌کند. زنان آلمانی نیز از گزند سیلیکون نامرغوب شرکت فرانسوی در امان نمانده‌اند. طبق اعلام اداره سراسری محصولات دارویی و پزشکی آلمان، کیسه‌های کاشته شده ژل در سینه زنان آلمانی مشتری این شرکت، دستکم در ۱۹ مورد پاره شده‌اند. هفته‌نامه " فوکوس" هم نوشته که حدود ۷۵۰۰ زن آلمانی در عمل جراحی سینه خود از سیلیکون‌های شرکت پی‌آی‌پی استفاده کرده‌اند.
 
اداره سراسری محصولات دارویی و پزشکی آلمان نیز به زنان این کشور که جراحی سینه کرده‌اند، توصیه کرده که برای ویزیت‌های پیشگیرانه و احتیاطی به پزشک خود مراجعه کنند.
 
به نقل از رسانه‌ها  ۸۷ درصد محصولات این شرکت صادر می‌‌شده و بیشترین میزان صادرات این پروتزها به ونزوئلا، برزیل، کلمبیا و آرژانتین بوده است.


 
ایران نیز در شمار مشتریان شرکت پی‌آی‌پی بوده است

 

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که در بین مشتریان شرکت پی‌آی‌پی، علاوه بر کشورهای یاد شده و اروپای شرقی، نام ایران، ترکیه، اسراییل، سوریه و امارات متحده عربی هم به چشم می‌خورد.
 
یکی از دلایل مصرف بالای بافت‌های سیلیکونی پیوندی پی‌آی‌پی، ارزان‌تر بودن آنها به نسبت محصولات مشابه بوده است. برآورد می‌شود که حدود ۳۰۰ هزار زن  در سراسر جهان از سیلیکون‌های شرکت یاد شده برای جراحی پستان خود استفاده کرده باشند.
 
طبق شواهد موجود، سیلیکون‌های استفاده شده این شرکت، پس از جراحی پاره شده یا نشت کرده‌اند. گروهی دیگر از زنان عمل شده نیز گفته‌اند که از ورم  سینه‌های خود رنج می‌برند.
 
 استفاده از سیلیکون‌های تولید "پی‌آی‌پی" در جراجی‌های زیبایی پس از پیدا شدن میزان غیرمعمولی از سیلیکون‌صنعتی در آن ممنوع اعلام شد. به گزارش روزنامه "لوموند"، پس از مشخص شدن خطرات و اشکالات بافت سیلیکونی شرکت پی‌آی‌پی، ۵۲۳ مورد عمل خارج کردن این بافت‌ها از بدن زنان انجام شده است.
 
دولت فرانسه می‌گوید که هزینه جراحی زنانی را که از سیلیکون غیراستاندارد شرکت "پی‌آی‌پی" استفاده کرده‌اند، خواهد پرداخت. به این ترتیب، هزاران زن ناچارند عمل دیگری را برای خارج کردن این بافت از بدن خود تحمل کنند. اما هنوز معلوم نیست که آیا دولت فرانسه، هزینه کاشت دوباره سینه مصنوعی را به این گروه از زنان پرداخت می‌کند یا نه.

+171
رأی دهید
-38

ari jojeh - تهران - ایران
البته تو ایران زیاد مصرف نمیشه، چون ماشالله تو ایران هر کدومش یه تلویزیون رنگی‌ می‌شه روش گذشت و جای طاقچه ازش استفاده کرد، و بهتر از سیلیکونیشه!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 04:10
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ari jojeh - تهران - ایران دوست عزیز من نه مخالف استفاده از سیلیکون هستم و نه کسیو محکوم کردم، نه متحجر هستم نه فمینیسم. فقط گفتم بهتره از بعضی‌ اظهار نظر‌ها در بعضی‌ جاها خود داری کنیم ، همین. ( مربوط به مطلب قبلی‌()(
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:20
کتی خانوم - بوشهر - ایران
ari jojeh حالا چرا تلویزیون رنگی؟؟؟؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:11
mortimer - اصفهان - ایران
مگه نمیشه سینه رو با تمرینات فیزیکی بزرگ کرد که پروتز می ذارند؟!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 10:40
Naser hejazi - بهبهان - ایران
ari jojeh _ایران_تهران. چه خبر بود؟!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 19:31
ari jojeh - تهران - ایران
کتی خانوم ، یه دوست داشتم که همیشه ورد زبانش بود، میگفت ماشالله هر کدومش یه تلویزیون رنگی‌ می‌شه روش گذشت، و همیشه باعث خنده بود! یادمون رفت دلیلشو بپرسیم؟ حالا هرکی‌ تلویزیون رنگی‌ رو امتحان کرد به ماهم بگه دلیلشو بفهمیم!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:20
ari jojeh - تهران - ایران
salomeh_f عزیز. شما اگر واقعا در آمریکا زندگی میکنی‌ باید این‌ را فهمیده باشی‌ که این نظراتی که میدهی‌ فقط نظراته خاله باجی‌های ایرانه، و دنیا خیلی‌ وقته گذشته از این حرفها،و اصلا تره هم براش خورد نمیکنن!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:23
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ari jojeh - تهران - ایران- بهتره شما به فکر تصحیح ادبیات کوچه بازاری خودتون باشین دوست عزیز. شما اصلا حرف منو نگرفتی‌ که چی‌ گفتم.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 02:46
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ضمنا ari jojeh - تهران - ایران رکیک و بی‌ پرده حرف زدن نشونه امروزی بودن نیست دوست عزیز
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 03:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.