نظر نماینده رهبر جمهوری اسلامی درباره انتخابات مجلس و جایگاه سپاه پاسداران

علی سعیدی، نماینده‌ی رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران


 علی سعیدی، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران می‌گوید، مجلس آینده باید در دست افراد "اصول‌گرا و متدین" باشد. وی از جمله به جایگاه سپاه پاسداران در ساختار جمهوری اسلامی و مواضع این نهاد در قبال انتخابات پرداخت.

نماینده‌ی علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید «مواضع سپاه مستقل است و سپاه در خط رهبری با امام حرکت می‌کند و از هیچ حزب، گروه یا شخصی حمایت نمی‌کند».
 
علی سعیدی پیش از ظهر دوشنبه (۲۶ دسامبر/ ۵ دی) در سخنان خود «سقف سپاه» را بالاتر از آن دانست «که از گروه‌ها یا اشخاص حمایت کند یا اینکه پرچمدار فلان حزب، گروه یا فرد شود.»
 
با این حال به گفته‌ی سعیدی، مجلس شورای اسلامی آتی باید در دست کسانی باشد که «انسان‌های اصول‌گرا و متدین» هستند.
 
محمد علی جعفری، فرمانده‌ی سپاه، نیز تأکید می‌کند که «دفاع محافظه‌کارانه از انقلاب به درد انقلاب نمی‌خورد. این طور نیست که سپاه صرفا یک سازمان نظامی باشد.»
 
وی به نقل از رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که «سپاه یک سازمان امنیتی، فرهنگی، سیاسی و نظامی است».


  
محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

 

منتقدان، سپاه را "حزبی پادگانی" می‌دانند و به دخالت در انتخابات به سود جریانی خاص متهم می‌کنند. پیش از این برخی از این چهره‌ها از جمله مصطفی تاج‌زاده، محسن امین‌زاده، عبدالله رمضان‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، محسن صفایی فراهانی، محسن میردامادی و بهزاد نبوی در نامه مشترکی خطاب به  روسای قوه قضائیه و سازمان قضایی نیروهای مسلح، از فرماندهان قرارگاه ثارالله، به اتهام «دخالت غیرقانونی» در انتخابات ریاست جمهوری شکایت کرده و خواستار محاکمه این فرماندهان شده بودند.


 
"نقشه‌ی غرب" برای انتخابات
 

 
علی سعیدی در سخنان دوشنبه "پاسداری از نظام" و "حرکت در محور رهبری" را دو اصل مهم در سپاه دانسته است. او "جریان اصولگرا" را معتقد «به حاکمیت دینی و شاخص‌های امام، انقلاب و رهبری» معرفی کرده است.
 
نماینده‌ی خامنه‌ای در سپاه "استکبار و به خصوص آمریکا و اروپا" را به براندازی متهم و ادعا کرد که غرب بر روی انتخابات متمرکز شده است. او احتمال داد که «خط و خطوطی از خارج از کشور بدهند یا در داخل کشور افرادی که مطمئنا ردصلاحیت می‌شوند، ثبت‌نام کنند و بعد که صلاحیت آنها رد شد، سر و صدا به راه بیندازند».
 
این در حالی است که بسیاری از چهره‌های سیاسی نزدیک به حاکمیت در ایران از جمله محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، «فتنه» اصلی در انتخابات پیش رو را برخاسته از سوی "اصولگرا نماها" می‌دانند.


 
تفاوت بین آقازاده‌ها

 
 
مهدی هاشمی رفسنجانی به پشتیباتی از «فتنه سبز» متهم می‌شود

 

سعیدی از مردم ایران انتظار دارد «بین آقازاده‌ای که همراه نظام است و آقازاده‌ای که از راه درست خارج شده و در مسیر فتنه حرکت می‌کند، تفاوت قائل شوند».
 
پس از ناآرامی‌های انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بارها از مجتبی خامنه‌ای، پسر رهبر جمهوری اسلامی، به عنوان یکی از مهره‌های کلیدی در «کودتای انتخاباتی» نام برده شده بود.
 
مهدی هاشمی رفسنجانی، پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز از "آقازاده"هایی بود که به حمایت از «فتنه» متهم شد.
 
مهدی خزعلی، پسر آیت‌الله خزعلی، نیز بارها به دلیل انتقادهای خود از حاکمیت به زندان افتاده است.
 

نرگس کلهر، فرزند مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد که سال ۲۰۰۹ در آلمان پناهنده شد، محسن روح‌الامینی، از کشته‌شدگان بازداشتگاه کهریزک، حسن یونسی، فرزند وزیر سابق اطلاعات که در یکی از راهپیمایی‌های اعتراضی به انتخابات ۱۳۸۸ بازداشت شد، فرزندان آیت‌الله بیات زنجانی، فرزندان مهدی کروبی، و فائزه هاشمی رفسنجانی از جمله "آقازاده"های معترض هستند.

+106
رأی دهید
-36

محمداصلی - تهران - ایران
از سخنان این مردک معلوم می شود مجلسی که در نظام فاسد آخوندها تشکیل میشود از ملت نمایندگی نمی کند بلکه ابزاری است در دست حاکمیت . چرا حاکمان باید در مورد ترکیب مجلس تصمیم گیری نمایند که باید در دست چه کسانی باشد ؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 04:07
gol andam - ژنو - سویس
واقعا آدم به چهرهٔ منفور اینا که نگاه می‌کنه به عمق فاجعه پی‌ میبره این قدر کشیدن که حاجی با اون عمامهٔ منو یاد فیلم‌های سابقه‌ ایرانی‌ میندازه که کلاهشون رو اگه میخواستن دعوا کنن عقب میکشیدن ،،،بیچاره ملت ما ،،،بی‌ خود نیست در ترس و وحشت به سر می‌برن ،،،و اعصاب‌ها خورده ،،،،مرگ بر آخوند و حاامیانشون
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:45
ملاصدرا - شیراز - ایران
وی به نقل از رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که «سپاه یک سازمان امنیتی، فرهنگی، سیاسی و نظامی است».مهمتر تز همه جنبه ی اقتصادیش هست که سرمایه های مملکت را چاپیدن و طلبکار مردم هم هستند
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 17:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.