هشدار ایران به هلیکوپتر خارجی در جریان رزمایش آب‌های جنوب

 

تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد به یک هلیکوپتر خارجی در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز هشدار داده شده وارد فضای رزمایش نشود و از هرگونه نزدیکی به محیط آن خودداری کند.
                      هشدار ایران به هلیکوپتر خارجی در جریان رزمایش آب‌های جنوب
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود موسوی از فرماندهان نظامی و از سخنگویان این رزمایش گفته است: «یک هلیکوپتر نظامی خارجی قصد نزدیک شدن به محوطه رزمایش داشت که ما پیام دادیم و هلیکوپتر یاد شده به سرعت از محل دور شد.»
 
وی همچنین افزود به تمامی نیروهای خارجی در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان گفته شده که ایران در حال برگزاری رزمایش دریایی در مرزهای خودی است و نباید به محیط رزمایش نزدیک یا وارد شوند.
 
گزارش واحد مرکزی خبر به مشخصات دقیقی از این هلیکوپتر اشاره‌ای نکرده است.
 
رزمایش ده روزه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، موسوم به «رزمایش ولایت ۹۰» از صبح روز شنبه آغاز شده و در حال برگزاری است.
 
به گفته مقامات ایرانی، این رزمایش، منطقه شرق گذرگاه هرمز تا خلیج عدن  را به مساحت حدود دو هزارکیلومتر مربع در بر می‌گیرد و در آن  تجهیزات جدید نظامی و تاکتیک‌های نیروی دریایی به آزمایش گذاشته می‌شود.
 
رزمایش نیروی دریایی ارتش در دریای عمان در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های ایران از سال ۱۳۸۸، مسئولیت عملیات در خلیج فارس را به سپاه پاسداران واگذار کرده‌اند و ارتش جمهوری اسلامی نیز ماموریت‌های مربوط به شرق تنگه هرمز را بر عهده دارد.
 
نیروهای نظامی ایران در سال های اخیر رزمایش های گسترده ای برگزار کرده‌اند و دلیل آن را «آمادگی نیروها و انجام تمرین های نظامی برای مقابله با هر گونه حمله احتمالی آمریکا و اسرائیل» عنوان کرده‌اند.
 
رزمایش تازه ایران پس از آن برگزار می شود که رسانه ها و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی تهدید کرده‌اند در صورت حمله به ایران، تنگه هرمز از سوی ایران مسدود خواهد شد. در حال حاضر ۴۰ درصد نفت دنیا از مسیر این تنگه روانه بازارهای جهانی می‌شود.
+223
رأی دهید
-93

shan15551 - اهواز - ایران
بر دشمن فرضی پیروز شدند !!! مشالا!!!
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:41
baas - روتردام - هلند
رزمایش ولایت !!!! زکی‌
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:52
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
‌ها ها‌ها ها بی‌چاره هلیکوپتر ه با دیدن آفتابه لگن‌های فرسوده ساخت ۱۹۴۵ شوروی سابق حتما بهش شو ک دست داده و فکر کرده ۱ لحظه که وسط جنگ سرد گیر افتاده!!!‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها، خریت برادران بسیجی‌ ذوب شده در جوراب گندیده ولایت جهل و جنون واقعا بی‌ انتهاست.‌ها ها‌ها ها‌ها
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:55
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
این عکس مربوط به ساله ۱۳۸۳ می‌باشد این هلی کوپترRH است چون ۳۰۳ در یک تست دچار حادثه شد (چک ۱۰۰ ساعت) به خلبانی‌ ناخدا ۲ اسمأیلیان و بیش از ۷۰ درصد عملا از بین رفت و در آشیانه اسقاط برده شد و این یکی‌ از اون ۳ هلی کوپتر جا مانده آمریکا در طوفان شن طبس می‌باشد.و اینجور که مشخص هست ۳۰۷ هم زمین گیر ,چون در ویدئو مربوط به این رزمایش فقط یه فروندSH دیده شد
دوشنبه 5 دي 1390 - 21:04
shiraz..711 - شیراز - ایران
درود بر ایران...حالا با آخوند یا بی‌ آخوند.. خاک بر سر کسانی‌ که کشور خودشو کوچیک میشمره زنده باد خلیج همیشه فارس...شمو که فقط حرف میزانی‌ نمیتونی‌ ۱ساعت تو شرجی بندر باشی‌ پس .......وطن وطن.
دوشنبه 5 دي 1390 - 21:14
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان- من آخرش نفهمیدم شما به چی مثلا خندیدی!!؟به آفتابه لگن های ایران یا به فرار هلی کوپتر ؟شایدم به اینکه هلی کوپتر فکر کرده وسط جنگ سرد(!!!!!!!!!!!!) گیر کرده.
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:13
boofekoor - مونترال - کانادا
اینا که صد سال دیگه هم تنگه هرمز رو نمیبندن ، چون نه ابزارشو دارن ، نه دستورشو(از بریتانیا) ، اما این ککی که تو تنبون این عربا و بقیه انداختن خیلی‌ جالبه .
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:27
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
آفرین بر ارتش ایران و ایرنیهأی که جونشونو واسه ایران همیشه میدهند و آماده هستن تا پوز آمریکا، اسراییل و... رو بزنن. مرگ بر وطن فروشانه کثیف که در خارج از کشور دارن کارگری می‌کنن و یا حقوق دولتی می‌گیرن و دلشون خوش زندگی‌ می‌کنن.‌ ها ها هاااا. زنده بد ایران و مرگ بر دشمنان ایران و وطن فروشا.
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:38
bahane88 - تهران - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان: از این همه ادوات جنگی فقط اسم آفتابه و لگن را یاد گرفتی :-)،زکی
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:47
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران. به حماقت حکومت جهل و جنایت دارم میخندم، یاد دون کیشوت میوفتم که چه شجاعانه با آسیاب‌ها میجنگید!!!‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 01:14
hashamdar - تهران - ایران
حالا بهترین فرصت هستش که در این رزمایش ۱۰ روز آمریکا با یه حملهٔ هوایی از خجلتشون در بیاد. میدونید چقدر اشغال از روی زمین محو می‌شه، همشون هم پاسدار هستند که مال سپاهند.. دیگه فرصت بهتر از این...
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 01:16
mahsa1356 - تهران - ایران
اخطارشون به این هلیکوپتر عنوان بوده:. یا سریعا" این منطقه را ترک می کنی یا اگر نکنی ما رزمایش قطع می کنیم و بر میگردیم.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 03:48
kohyaar - بروکسل - بلژیک
آفرین شیراز ایران ، زنده باد ایران، و ایرانئ
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 04:19
shahram407 - تهران - ایران
((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!)) و (( رژیم اشغالگر+ اورشلیم+رژیم اشغالگر)) من هم یک چیزی میگم تا بخندین البت ایندفعه به ریش خودتون!!! همین افتابه لگن ها فرسوده هنوز پنج روز از رزمایشش تموم نشده که بهای نفت رو تو بازار چند دلار بالا برده !!!! حالا حسابی بخندین؟؟؟!!!! هه هه هه !!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 04:24
arman1357 - کالیفرنیا - آمریکا
شاهین-۲رون۲ - تورنتو - کاناداaghaye محترم که دم از وطن میزانی‌ حالا تو خودت چه بر نمیگردی ایران عزیز‌ها . می‌ترسی‌ تا پات برسه به فرودگاه دخلتو بیارن پاشو پاشو جم کن بر گرد برو ایران البته اگه میتونی‌ انقدر هم در از ایران ایرانی‌ بودنو وطن نزن از خارج نظر نده عزیزم..
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:05
danial nabi - استكهلم - سوئد
ایران۴اور - مونیخ - آلمان مواظب باش زیاد نخندی دندونای زشتت تو سا یت‌ هم پیداست.
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 06:53
saeid-banglor - کالمار - سوئد
منیخ -آلمان تمام شناورهای جنگی ایران ساخت انگلیس می باشد 1977تازه این عکسه احتمالا ناوشکن جماران است مدل 2010 زکی......
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 08:49
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
hashamdar- تهران - ایران- بابا تو باید سناتور می شدی . حقتو خوردن والا.حیف که امریکایی ها یه نابغه ی نظامی مثه شما ندارن وگرنه حتما همین تاکتیک پیشرفته ای که شما طراحی کردی رو به مرحله اجرا در می اوردن.واقعا حیف!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 12:56
azarbayjan362 - تهران - ايران
نیروهای ایران با حمله به دشمن فرض 2 کشته و 40 مجروح به جای گذاردند
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 17:19
fkasravi - مشهد - ایران
یارو به هلیکوپتره گفته : یا محل رو ترک میکنی یا مثل ملارد خودمون خودمونو میترکونیمو............
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 20:41
hashamdar - تهران - ایران
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران. ما نظرمون رو جمعی‌ نوشتیم، آدم معمولی‌ از جیره تو که کم نمیشه تو سعی‌ کن معمولی‌ بمونی همین واسط بهتره چون حکومت اسـ... جیره تو و امسال تو رو نگه می‌داره.
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.