نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه: مجلس باید در دست افراد اصولگرا باشد

علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ایران در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور گفت که مجلس شورای اسلامی باید در دست "انسان های اصولگرا و متدین" باشد.

                                               نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه: مجلس باید در دست افراد اصولگرا باشد

آقای سعیدی امروز دوشنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) در یک کنفرانس خبری گفت که جایگاه سپاه بالاتر از آن است که از گروه های سیاسی حمایت کند یا پرچمدار احزاب شود، اما از اینکه مواضع سیاسی افراد و گروه ها "دقیقا منطبق با معیارهای سپاه" باشد، استقبال می کند.

او گفت که جریان سیاسی اصولگرا در ایران "به حاکمیت دینی و شاخص های امام، انقلاب و رهبری" اعتقاد دارد و گفتمان آن "بر گفتمان امام، رهبری و در نتیجه گفتمان علوی" منطبق است.

سپاه پاسداران در گذشته به دخالت در انتخابات و مداخله در کشمکش گروه های سیاسی متهم شده بود، اما مقامات آن همواره تأکید کرده اند که این نهاد تنها در چارچوب وظیفه خود که حفاظت از انقلاب اسلامی در ایران است فعالیت می کند.

آقای سعیدی امروز گفت که کشورهای غربی در صدد براندازی حکومت جمهوری اسلامی در ایران از طریق انتخابات هستند و به همین دلیل آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، در مورد احتمال بروز چالش های امنیتی در انتخابات آینده مجلس هشدار داده است.

او افزود: "در حقیقت آنها به دنبال این هستند که افرادی را که می دانند رد صلاحیت می شوند در انتخابات مجلس نهم ثبت نام کنند تا پس از رد صلاحیت شدن، از این فرصت استفاده کنند و انتخابات را به چالش امنیتی بکشانند".

آقای سعیدی احتمال داده است که در جریان انتخابات امسال مجلس هم وقایعی شبیه وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ رخ دهد.

اشاره او به اعتراضات گسترده به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش است که به کشته شدن ده ها نفر و زندانی شدن تعداد زیادی از فعالان سیاسی منتقد حکومت منجر شد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح طلب انتخابات مذکور که رهبری اعتراضات پس از آن را به عهده داشتند، در حال حاضر در حبس خانگی به سر می برند.

آقای کروبی اخیرا از طریق همسر خود نسبت به برگزاری انتخاباتی "فرمایشی" برای مجلس آینده هشدار داده است.

او با اشاره به سخنان وزیر اطلاعات و دبیر شورای نگهبان گفته است که مقامات حکومتی از نارضایتی و "قهر" مردم مطلع هستند و احتمالا قصد دارند با رد صلاحیت نامزدهای انتخابات، ابطال بعضی صندوق ها، پر کردن بعضی دیگر از آن ها با "رأی های بدون صاحب" و سرانجام بازداشت و برخورد با فعالان سیاسی، تجربه انتخابات دو سال پیش را تکرار کنند.

+55
رأی دهید
-48

SIAVASHOMA - منچستر - انگليس
آخه از این قیافه چه انتظاری هست؟
دوشنبه 5 دي 1390 - 14:52
hossein87 - ایران - ایران
این انتخابات کاملا بی معنی ست.
دوشنبه 5 دي 1390 - 14:58
dara20 - تهران - ايران
طویله اسلامی پیشکش وجود منحوس شما. یک مشت مزدور دست نشانده ضحاک علی‌ که در بی‌ غیرتی و خیانت به ملت سرامد مفسدین هستند لیاقتی بجز طویله نشینی ندارند . مهتر طویله هم در بیت چمبره زده و امثال جانورانی نظیر تو برایش وق وق می‌کنید.
دوشنبه 5 دي 1390 - 15:13
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
چشم. امری فرمایشی؟!!! ما که با هم این حرفا رو نداریم. مال شما
دوشنبه 5 دي 1390 - 15:50
Nur_ir - هامبورگ - المان
نماینده اقا را ببین / وای حالم بهم خورد همه اش اخوند و عمامه بسر. وقتی . میگوید *باید * یعنی * باید * چنین شود . حرف . حرف اقاست .دیکتاتور . مطلق.
دوشنبه 5 دي 1390 - 16:43
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
گوربابای از اصولگرا تا اصلاح طلبتان سر هر ۲ در آخور اسلام! و مجلس طویله!!
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:42
ari jojeh - تهران - ایران
این ...... زاده‌های ساندیس خور سایبری پیداشون نیست؟؟؟ حالا تیتر بزنن یک مگس امریکائئ تو آسمان ایران با پیف پاف برادران جان بر ته سپاه سرنگون شد، بیا و ببین مثل خرمگس چه جولانی میدن!
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:42
دختر ایران - تهران - ایران
بابا جون چرا زور میزنی.مجلس از قبل انتخابات انتخاب شده.مطمئن باش همشون اصولگران.یه سری دزده.خونخوار . جلاد و وطن فروش.والله یه جنینم بعده 8 سال ریاست اصولگرایان فهمید جز بدبختی و نکبت چیزی برای این کشور و مردم نداشتن!!!!!!!بد تو.بابابزرگ هنوز نفهمیدی چقدر فاسد و شیاد و خونخوارید؟!!!!این دیگه از اون حرفا بود.
دوشنبه 5 دي 1390 - 20:44
hamtarane - سیدنی - استرالیا
جالبه که کار سپاه به جایی رسیده که انتظار داره "مواضع سیاسی افراد و گروه ها "دقیقا منطبق با معیارهای سپاه" باشد،
دوشنبه 5 دي 1390 - 22:10
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
نماینده رهبر الدنگ همه چی دست خودتون هست فقط چشم بصیرت می‌خواهد که ببیند که تو و رهبرت و مزدوران نظام اسـ... ندارید.
دوشنبه 5 دي 1390 - 22:33
mahdad - تهران - ایران
می خواستم از مبانی استدلالی خود نماینده ولایت فقیه مستقر در سپاه استفاده کنم و بپرسم: به نظر ایشان بلاخره مجلس باید در دست افراد اصولگرا باشد تا آقایان خوششان بیاید و یا جایگاه سپاه بالاتر از آن است که از گروه های سیاسی حمایت کند یا پرچمدار احزاب شود؟ . دستور آقا !؟ چیست؟ تکلیف چه می شود؟
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 03:24
gol andam - ژنو - سویس
مجلسی که باید مردمی باشه اتاق خواب این عمامه به سر هاست ،،،تازه اضافه حقوق و پول‌های کلان برای باز نشستگی هم میخوان،،،،حرف هم حرف خودشونه ،،،کسی‌ هم جرات داره دهان باز کنه!!!!! ؟ خودشون میبرن میدوزن تن ملت می‌کنن،،،سپاه هم منتظر کسی‌ بگه این لباس یه کم تنگه
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.