عبدالله صالح: به آمریکا می‌روم تا دوران انتقالی سپری شود

 

در روزی که هواداران علی عبدالله صالح با شلیک گلوله چندین نفر را به قتل رساندند، رئیس جمهور یمن اعلام کرد که  قصد دارد به آمریکا برود و در آنجا بماند تا دوران انتقالی در این کشور سپری شود.
 
  هزاران نفر از  مخالفان صالح روز شنبه در شهر صنعا  دست به تظاهرات زدند و خواستار محاکمه وی  شدند؛ برپایه گزارش خبرگزاری‌ها  نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح با شلیک گلوله، گاز اشک‌آور و همچنین خودروهای آبپاش مانع رسیدن معترضان به کاخ ریاست جمهوری شدند.
 
علی عبدالله صالح پس از درگیری نیروهایش با معترضان به خبرنگاران گفت: «من به ایالات متحده خواهم رفت. نه برای درمان چراکه حالم خوب است. به خاطر اینکه می‌خواهم دور از انظار و دوربین‌ها باشم و  دولت وحدت ملی بتواند خود را برای برگزاری مناسب انتخابات آماده کند.»
 
علی عبدالله صالح افزود: «در آمریکا چندین روز خواهم ماند اما برخواهم گشت چراکه من مردم و رفقایم را ترک نمی‌کنم که برای ۱۱ ماه ایستادگی کردند.»
 
صالح گفت: «من از کار سیاسی کناره می‌گیرم و به عنوان  بخشی از اپوزیسیون به خیابان می‌روم.»
 
علی عبدالله صالح که پس از چند بار خلف وعده، پذیرفته است که از ریاست جمهوری‌ کناره‌گیری کند، طبق طرح شورای همکاری خلیج فارس، تا برگزاری انتخابات در ماه فوریه رئیس جمهور  قانونی خواهد بود تا اینکه  قدرت را به معاونش عبد ربه منصور هادی واگذار کند.
 
در ماه جاری میلادی، دولت وحدت ملی، که هدایت آن را اپوزیسیون برعهده دارد، در یمن تشکیل شد و قرار است در دوره سه ماهه انتقالی-تا برگزاری انتخابات- این کشور را اداره کند.
 
روز  سه‌شنبه دهها هزار نفر که خواستار محاکمه علی عبدالله صالح هستند ، از شهر جنوبی تعز به  سمت پایتخت حرکت کردند تا اینکه بعد از ظهر شنبه به صنعا رسیدند. با این حال هوادران  صالح  از روز جمعه در  نزدیک کاخ ریاست جمهوری تجمع کرده تا حمایت خود را از  وی اعلام کنند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از منابع بیمارستانی، در زد و خوردهای روز شنبه، دست کم هفت نفر از مخالفان عبدالله صالح به ضرب گلوله کشته و چندین نفر هم زخمی شدند.
+82
رأی دهید
-17

khosh bavar - يزد - ايران
فقط باید خدا به داد مردم دنیا برسد که اگر این مردم که همیشه من خوش باور که برای مردم بودم و از حق و حقوق مردم هم دفاع کردم، آیا باید از این مردم یمن که هر یک از آنان یک "بن لادن " کوچولو هست، باید از ایده لوژی آنان هم دفاع کنم که قصد نابود کردن تمدن و دنیا و من را دارند !؟
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:02
darkoob - تهران - ایران
امریکا هم همیشه طرفدار دیکتاتورهایی بوده که منافعشونو تضمین میکنن. قابل توچه دوستانی که میگن امریکا بیاد ایرانو آزاد کنه
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:03
jojo2222 - هامبورگ - المان
khosh bavar - یزد - ایران تو برو دنبال اتش پرستیت دفاع کردن از حق مردم پیشکش خودت اتش پرست احمق
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:55
morid - بوشهر - ایران
مهد همه دیکتاتورها امریکاست جای که پرورش می یابند بر گرده ی مردم سوارشان میکند و وقتی ملت بجان آمد دیکتاتور به موطن اصلی خود برمیگردد.ملک عبدالله، عبدالله دوم، خلفای بحرین، کویت و محمد پنجم از مراکش همه از پی صالح روانند. یانکی ها ما هم اومدیم.ایرانی چه موافق جه مخالف حکومت خوب یاد گرفته که امریکا و انگلیس هیچ تخصصی در دمکراسی ندارند.دیدیم چطور جوانان فیزیکدان و اتم شناس و شیمیدان ایران را ترور کردند ویا انها را ربودند.این کاریست که اونها خوب بلدند.هر حکومتی حتی چنگیز و مغول هم بر این آدم کشان و مربیان دیکتاری شرف دارد.
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:56
khosh bavar - يزد - ايران
من که مسلمان بدنیا آمدم و حتما هم بعنوان مسلمان هم بدرک واصل خواهم شد ! پس هر اشتباهی که از من دیدید، آنرا به حساب دین اسلام بدانید و لطمه به آئین آتش پرستی‌ نکنید و شما و امثال شما را لایق جواب نمی‌دانم، ولی‌ اگر من سکوت می‌کردم، شاید این سوتفاهم پیش بیاد که شما حق دارید که مثلا من آتش پرست هستم !
یکشنبه 4 دي 1390 - 11:03
gol andam - ژنو - سویس
بزرگترین دشمنان ایران اعراب و روسیه هستند ،،،
یکشنبه 4 دي 1390 - 11:43
KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
به شک افتاده عقل که لکه هایش در اندیشه نمایان است آنان که در قلب معلومات فقط چرندیات را ایثار میکنند.!. این یمنی را که بنده دنیا دیده میشناسم لیاقتش همان عبدالله صالح است ملتی که غیر از ترویج وترسیم عقاید پلید دست بکار بشردوستانه هرگز نزده تا ما را که در گمراهی غوطه ور هستیم آگاهمان کند تا بیش از این نه غلتیم!!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 14:05
danial nabi - استكهلم - سوئد
نوکران یکی‌ بعد از دیگری، مقصد همیشه گی‌‌ آمریکا،
یکشنبه 4 دي 1390 - 15:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.