تهدید به بستن تنگه هرمز و بازار نفت

 

ایران تلویحا گفته ممکن است در مانوری دریایی تنگه هرمز را به طور آزمایشی روی رفت و آمد کشتی ها ببندد. بسته شدن این تنگه حتی برای مدتی کوتاه می تواند در بازار جهانی نفت تاثیر بزرگی بگذارد و تجارت را در منطقه مختل کند.
کسری ناجی، بی بی سی، گزارش می دهد.

+203
رأی دهید
-62

kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
دمش گرم ولی‌ الان وقتش نیست
یکشنبه 4 دي 1390 - 01:35
Dave07 - سیدنی - استرالیا
صدای دهل جنگ میاید برادر.بالاخره این میمونها با پای خودشون دارن می‌رن توی طلله
یکشنبه 4 دي 1390 - 01:46
amirmontreal - مونتريال - کانادا
اگر آمریکا بخواهد در کمتر از ۱ هفته رژیم ایران رو به زمین میشونه و تمام قدرت نظامی ایران رو ناک اوت میکنه ، ولی‌ ایران‌ رو بهونه کرده که بتونه دور تا در روسیه رو بگیره ، هدف اصلی‌ آمریکا روسیه هست .
یکشنبه 4 دي 1390 - 02:47
اميراردلان - تهران - ايران
درود عزیزان فقط تاریخ را مطالعه کنید بدرود
یکشنبه 4 دي 1390 - 03:44
اهل ایران - اصفهان - ایران
amirmontreal - مونتریال - کانادا. فکر میکنی امیرجان.اگه میتونستن تا الان حتما حمله کرده بودند.در ضمن ما الان هم جنگ پنهان داریم.پس این همه تحریم چیه؟. داشتن انرژی هسته ای و حتی بمب هسته ای حق ماست.چرا بعضی کشورها باید اینو داشته باشند ولی ما نه؟. اگر چه حالم از این نظام نکبت بار بهم میخوره ولی از اینکه مقابل امریکا وایساده تا حقش رو بگیره خیلی خوشحالم .
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:37
khosh bavar - يزد - ايران
چه جالب اقرار هم می‌کنند که " راه ما راه حسین است " ! که فکر کنم بیشتر به راه صدام حسین میخورد که از روی تکبر و جاهلی دستور حمله به کویت را داد تا ببیند که واکنش جهان چی‌ میباشد که عاقبت آنرا دیدم که او را از سوراخ موش در اوردند و حتما شماها را هم از سوراخ جمکران بیرون خواهند کشید ! ولی‌ امیدوارم آمریکا با بصیرت و صبر با این جریحه کردن دنیا از طرف ایران بنگرد تا انها را وادار به جسارت و حماقتی بزرگتری کند تا حتی همه سران احمق دنیا برای نابودی ایران باشند و باعث براندازی این سیستم غیر انسانی‌ شوند !
یکشنبه 4 دي 1390 - 05:47
red.boy - تهران - ایران
اولا ج.ا جرات همچین کاری رو نداره چون اونوقت با آمریکا طرفه و اروپا. درضمن تنگه هرمز الان دیگه به هیچ دردی نمیخوره چون عربستان فکر اون روز رو کرده و برای رساندن نفت به بیرون از دریای سرخ استفاده میکنه.
یکشنبه 4 دي 1390 - 06:14
Rya-m - رشت - ایران
به نظر من کار خوبی می کنه این عربا روشون زیاد شده.
یکشنبه 4 دي 1390 - 06:39
mohd1975 - دبی - امارات
سلام دوستان.... پس از مطالعه کردن تاریخ لطفا این موضوع رو هم به خاطر داشته باشید،،،. توف بر وطن فروش و مزدور.
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:04
amirali01 - مانیل - فیلیپین
Dave07-سیدنی-استرالیا دوست عزیز اولا تله هست نه طله ثانیا جنگ بدبختیش فقط برا مردمه نه صاحبان قدرت
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:09
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
همهٔ مشکلات سیاسی، اقتصادی،فرهنگی‌، .. حکومت ولی‌ وقیح با یکی‌ دوتا موشک آمریکایی حل می‌شه، همانطور که جنگ با عراق مشکلات مون رو حل کرد. آخه باعث همهٔ مشکلات ایران مثل رانندگی‌،اسید پاشی تو صورت همدیگه، مشکلات جنسی‌، .. آمریکای جهان خواره. اگه باور ندارید از جنّتی بپرسید.
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:59
avesta_afshin - تهران - ایران
نظام کثیف جمهوری اسلامی ولایت وقیح هیچ غلطی نمی تواند بکند . [ امام خ......]
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:38
love-iran - چابهار - ایران
amirmontreal - مونتریال - کانادا. اخه شما کارشناس نظامی هستید دیگه
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:49
assassin - ایران - ایران
اگه ایران چنین کاری بکنه باید با دنیا وارد جنگ بشه . ینی نابودی ایران در عرض کمتر از یه هفته
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:57
ایرانزمین - یوتوبوری - سوئد
چندتا قایق فرسوده و سلاحها و هواپیمای روسی که دیگه اینهمه دبدبه و کپ کپه نمیخواد.واقعا همینه که amirmontreal - مونتریال - کانادا.نوشته اگر آمریکا بخواهد در کمتر از ۱ هفته رژیم ایران رو به زانو درمییاره بدون اینکه از کشوری دیگر کمک بخواد..بدبختها این حسین وحسن تو هر مراسم رژیم شرکت دارند.الان هم غیبی جنگ میکنند..........زرشک
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:15
فراز_نروژ - تونسبرگ - نروژ
شرکت های نفتی اگه شده از عمان کانال بزنند این کار را می کنند و تنگه هرمز را از صفحه روزگار محو میکنند. مانند اسرائیل که از صفحه روزگار بالاخره محو شد!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:12
Nur_ir - هامبورگ - المان
ژست رژیم است و برای دلخوشی رهبر سید علی که افسرده گی دارد . رژیم جرات دارد این شاهرگ حیاتی بین المللی را ببیدد . خواهید دید چه پیش خواهد امد . واین تحریکات رژیم برای حمله به ایران است که خودرا مطلوم نمائی . نشان دهد و بگوید ای النهاس اسلام در خطر است و یک اخوند حکم جهاد دهد . اما دنیا دیگر دست این اخوندها را خوانده ومیداند چطور عمل کند . نمونه. ویروس دوکو در مقعر سپاه غرب ایران نزدیک کرج وموشکهای شهاب 3 رفت روی. هوا و سران سپاه هم همینطور بیش از 100 سپاهی کشته شد . رژیم میگوید 36 نفر.
یکشنبه 4 دي 1390 - 11:37
ali1111 - تهران - ایران
خاک با سرتان که انقدر کوتاه بین هستید، این کارها فقط و فقط موقعیت کشور را بیشتر به خطر میاندازد. از آغاز پایه گذاری این حکومت بر مبنای زور، تهدید بوده و امروزه دیگر این رفتارها از لحاظ جهانی‌ جایگاهی نداره...(جمهوری اسلامی بالا بیاد و پائین بره دیگه باید بساطش را جمع کنه).تاریخ انقضا این حکومت سر آماده.
یکشنبه 4 دي 1390 - 12:38
danial nabi - استكهلم - سوئد
آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. زنده باد ایران انقلابی.
یکشنبه 4 دي 1390 - 12:55
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
اهل ایران - اصفهان - ایران. کدام حق؟حقی که به نابودی وطنمان منجر شود.حقی که ۳۲ سال سرکوب ملت را در پیش داشته.مزدور ملت ایران می‌دانند که اگر این رژیم به بمب اتمی برسد و نیروهای بیگانه را مهار کند بلایی بر سر ملت می‌آورند که آن سرش ناپیدا ‌ست. پس لطف کنند مزدوران نگویند حق ملت ایران است بلکه بگویند این حق آفت الله‌های خونخوار هست که به مقاصد پلیدشون برساند.
یکشنبه 4 دي 1390 - 13:26
NedayeAzadi - تهران - ایران
تنها باریکه ی شمالی تنگه ی هرمز جزء محدوده ی آبی ایران است. ورود ایران به آبهای جنوبیتر نقض حاکمیت کشورهای جنوبی خلیج فارس است. پس بنابراین اینها همه سخنان گزاف و بیهوده ی آخوندی است. چون چنین عملی علنا دست آمریکا و کشورهای عربی رو در حمله به ایران باز میگذارد. و همچنین دیگر بهانه ای برای چین و روسیه نیز در حمایت از ایران باقی نمیماند.
یکشنبه 4 دي 1390 - 13:42
azarbayjan362 - تهران - ايران
اهل ایران - اصفهان - ایران. بهتره که یکم به تفسیر های سیاسی صاحب نظران گوش کنی تا قدرت تحلیلت بره بالا
یکشنبه 4 دي 1390 - 15:10
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اگر حکومت احمق و جاهل ولایت سیاهی‌ها هرمز را ببنده( البته اگر با آن آفتابه لگن‌های ۶۰ سال پیش شوروی بتونه!) ظرف کمتر از ۲۴ ساعت باز خواهد شد، این‌بار حتا چین هم به کمک دنیا خواهد آمد! و این تسریع فرubashi حکومت جهل و جنایت خواهد بود، به امید آن روز. آمین
یکشنبه 4 دي 1390 - 15:46
KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
وطن را دوست میدارم. اما نه با حماقت---آزادی را دوست میدارم. اما نه با جسارت.! بستن تنگه هرمز بزرگترین اشتباه در تاریخ خواهد بود. چرا که اشغال سفارت روباه مکار بازار ارز کشور را دگرگون ساخت.. بس لطف فرمائید عزیزان با عشق دل نجوشیم با منطق عقل بخروشیم تا تصمیم خردمنشانه بپوشیم که چنین جام زهری ننوشیم..!!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 16:01
sheemosalman - شیراز - ایران
آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.این کشور صاحبش امام زمانه.و هرشب با امام خامنه ای گفتگو می کنه.مگه جرات دارند به ایران حمله کنن
یکشنبه 4 دي 1390 - 16:10
shahram407 - تهران - ایران
!! ((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!)) کجایی بابا کم پیدایی؟؟. فعلا که تمام گزینه های روی میز!!!! نتونسته هیچ غلطی بکنه!!! در ضمن سواتت رویکخورده بیشتر کن !! شصت سال پیش میشه سال1330 اونموقع ایران. تو سیطره امریکا و انگلیس بود طبعتا افتابه و لگن هاش هم غربی بوده!! اما در مورد ارزویت (بخونیدش توهم سر معده!!!) رژیم اشغالگر چند روز پیش گفته بود ظرف دو هفته قضیه سوریه تموم میشه؟ شد؟؟ نشد؟؟ نه؟؟ غلام!!!
دوشنبه 5 دي 1390 - 13:43
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
شهرام۴۰۷ - تهران - ایران. بی‌ سواده .... ، حکومت جهل و جنایت و سیاهی و... اسلامی بیشتر از ۳۰ سال هست که بدلیل انزوا محکوم به خرید آفتابه لگن‌های فرسوده از شوروی سابق و دوست دیکتاتور دیگرش کره شمالی هست، حالا تو خودتو .... بده و سرتو بیشتر ببر زیر برف، آخر خطین بزودی به زباله دانی‌ تاریخ افکنده خواهید شد. به امید آن روز.آمین
دوشنبه 5 دي 1390 - 15:35
danial nabi - استكهلم - سوئد
ایران اسرائیل آمریکا ۴اور - مونیخ - آلمان شتر در خواب بیند .....ها‌ها ها‌ها ها‌ها ........................
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 09:44
shahram407 - تهران - ایران
((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!)) پس همچین هم که میگی در انزوا نیست؟؟!! سی سال پیش هم اریابای صهیونیست و امریکایت همین ..... تو. رو میگفتن!!!! ولی.. سی تا زمستون اومد و رفت و سیاهی به زغال موند!!!!. در مورد تو همون بیسوات!!! درسته..هه هه هه!!!!
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 13:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.