بازداشت گروهی از مسیحیان اهواز در آستانه کریسمس

 

خبرگزاری هرانا - نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی صبح روز جمعه دوم دی ماه (۲۳ دسامبر) با یورش به کلیسای جماعت ربانی اهواز کشیش کلیسا "فرهاد سبکروح" و خانم "شهناز" همسر این کشیش و تمام اعضای کلیسا را ضمن بازداشت بوسیله دو دستگاه اتوبوس به مکان نامعلومی انتقال دادند و تا ساعاتی هیچگونه خبری از وضعیت آنان در دست نبود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اهواز، نیروهای امنیتی که به هنگام یورش به داخل کلیسا صورت های خود را پوشانده بودند حتی بچه‌های کوچک کانون شادی که به شدت ترسیده بودند را نیز با خود بردند.

این ماموران بلافاصله تلفن های همراه حاضرین در کلیسا را ضبط کرده و تمام اتاقها را مورد بازرسی قرار دادند و چند دستگاه کامپیوتر و تجهیزات متعلق به کلیسا را نیز به همراه خود بردند.

کلیه بازداشت شدگان به غیر از فرهاد سبک روح و همسرش شهناز و دو تن از اعضای کلیسا کماکان ساعتی پس از بازجویی آزاد شدند اما از وضعیت چهار بازداشتی فوق الذکر اطلاعی در دست نیست.

دسنگاه امنیتی همواره در آستانه کریسمس با یورش به کلیساهای خانگی و رسمی اقدام به بازداشت نوکیشان از انجام مراسم و جشن در این ایام جلوگیری میکند.

سال گذشته نزدیک به شصت تن از اعضای کلیساهای خانگی در شهرهای مختلف کشور بازداشت شدند و یک تن از این شهروندان مسیحی همچنان در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می برد.

این اقدام اخیر در حالی گزارش می شود که بنا بر گزارش منابع مسیحی یک دانشجوی مسیحی در مشهد نیز از ماه پیش در این شهرستان مفقود شده است و دوستان وی از احتمال بازداشت وی خبر داده اند.

+149
رأی دهید
-135

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
بله این خبر قبلان توسط این جانب در قسمت نذراته سایت ، مندرج شده بود. از سایت ایرانیان به خاطره این اطلاع رسانی تشکر می‌کنم! البته تلاش شیطان برای جفا رساندن به پیروان مسیح چیز جدیدی نیست!البته این از نشانه‌های آزادی یه در حد مطلق! در ایران است!که پیروان یک آیین آسمانی، که بر خلاف دروغ‌های رهبران ایران که با آنها انگ سیاسی میزنند، فقط به خاطره اجرای مراسم جشن میلاد مسیح، آنهم در یه کلیسای رسمی‌ و ثبت شده، این گونه مورد آزار قرار میگیرند! این هم جواب دوستانی که می‌گفتند در ایران آزادی برای اقلیت‌ها وجود دارد! به هر حل برای آزادیه این عزیزان و همهٔ کسانی که در راه آزادی در بندِ رژیم دروغ و سرکوب هستند دعا می‌کنیم!
یکشنبه 4 دي 1390 - 00:06
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
بقیه خبر کو؟ اینکه مال بی بی سی هست و خیلی طولانی تر بود. به کی رحم کرد این رژیم که به اینا بکنه؟
یکشنبه 4 دي 1390 - 00:43
faghat khoda - شمال - lنگلستان
من کاری به دین و مذهب خاصی‌ ندارم ،ولی‌ امیدوارم روزی بشه که هر نفر با هر عقیدای که خواست بتونه زندگی کنه .
یکشنبه 4 دي 1390 - 02:15
Islam zoda - تورنتو - کانادا
درود بر شما که این مکتب شیطانی رو به کنار گذاشتید و از جان خود در این راه مایه میگذارید..
یکشنبه 4 دي 1390 - 02:07
sama128 - شیراز - ایران
من یک سوال از این رژیم سفاک دارم مگر نمی گیم خدا یکیه مگر مسیحیت دین الهی نیست پس چرا شما عوضی ها به کار مردم دخالت می کنید اگر دین اسلام خوب و عالی و درجه یکه خود مردم می فهمند و گرایش پیدا می کنند به دین اسلام دیگه چماق و زورو اعدام و این حرفها نداره پس مشکل از دین شماست که اینقدر خالی بندی و دروغ و دغل توش چپوندین که مردم از اون فراری شدند . طرف به دستورات اسلام عمل نمی کنه نه نمازی نه روزه ای و .. میگن تنها و تنها چون تو مسلمان زاده بودی بری توی دین مسیحیت مرتدی و باید اعدام بشی اگر این تفکر در دین مسیحیت هم باشه غلطه اساسا این تفکر غلط هستش هر کس هر طور که بهتر می تواند خالق خود را بپرسته بدون دغل بدون ریا بدون تزویر اون درسته . بعد میان تفتیش عقاید می کنند سازمان ملل قطعنامه میده علیه عدم رعایت حقوق بشر در ایران پشت سرهم لاریجای باد معده میگه نه کدام عدم رعایت ما در ایران اساسا زندانی نداریم اساسا ما در ایران مرگ و میر هم نداریم اساسا در ایران همه مادام العمر هستند همه مغز متفکرند همه مهندس و دکترند و 100 البته علی الخصوص دانشمند حجج اسلام فیلسوف عالم به غیب و ماوراء غیب از عقب پروفسور گراز سید احمد خاتمی و امثالهم مثل فضله موش دانشمند جنتی
یکشنبه 4 دي 1390 - 03:15
robo - لوس آنجلس - امریکا
مسلمانان گرامی، کی گفته دیگر ادیان که اسلام هم قبولشون کرده تو ایران آزاد نیستن؟؟؟ بفرما اینهم سندش
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:16
ari jojeh - تهران - ایران
حقشان هست، اگر ابله نباشند دین ۱۴۰۰ سال پیش رو ولش نمی‌کنن برن به ۲۰۱۲ سال پیش، از مسلمان احمق تر این مسیحیان. و به همین نسبت خرافاتی تر. (نکته: منظورم اصلا توهین به دین یا دیانتی نیست، فقط رساندن وضعیت واقعی این دو ملت می‌باشد)
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:35
ari jojeh - تهران - ایران
جالب اینه که اگر بهشون پیشنهاد ماشین ۴۰ ساله پیش بکنی بهشون بر می‌خوره و میگن قدیمیه و آفتابه خرج لحیمه و ماشین نو و صفر کیلومتر میخوان و میگن تکنولوژی باید به روز باشه اما دینو می‌رن واسه ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش پیدا می‌کنن.
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:40
noshafarin - اکلند - نیوزلند
جدا جای تاسف دارد ... ما مسلمانان عیسی (ع) را پیامبر خداوند و کتابش انجیل را کلام خداوند و به همه مسیحیان جهان مخصوصا هم وطنان مسیحی درود میفرستیم. حساب جمهوری اسلامی با اسلام واقعی خیلی جداست . کسی که فرق علی (ع) را شکافت (ابن ملجم ) مسلمان بود و از قضا به مسجد هم میرفت . ضربه ای که این جمهوری اسلامی و این ملاها به اسلام زدند در طول تاریخ تکرار نشدنی است. کریسمس مبارک
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:54
shakila99 - شارجه - امارات
به امید روزی که همه ازادانه بتوانند هر دینی را که عقیده دارد ببزیرند.وبتوانیم به همی ادیان احترام بگذاریم.
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:57
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
درود به شرف هر ایرانی‌ که با کنار گذاشتن مذهب پوسیدهٔ اسلام خود و ایندگا نش رو از بنده خرافات نجات میده
یکشنبه 4 دي 1390 - 05:25
Sadat Sayed - هرات - افغانستان
این هم از کشوری که صحبت از حقوق بشر و دیموکراسی میزند. به امید آزادی ادیان در ایران عزیز
یکشنبه 4 دي 1390 - 05:43
mona.b77 - تگزاس - امریکا
قربونتون بشم همه در دعا هستیم براتون،. ریختن تو خونتون و شما رو در حال دعا کردن گرفتن؟؟؟ پس این خدا کجاست؟؟؟ چرا کاری نمی‌کنه؟؟. خواهش می‌کنم براشون دعا کنید الان ۳ روز که هیچ خبری ازشون نداریم :(
یکشنبه 4 دي 1390 - 06:54
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
وقتی‌ با مسیحی‌ که مثلا قبول دارند چنین میکنند و کشیش دیباج و یک کشیش دیگر را در ۱۳۵۷ اعدام میکنند که چرا در زمان شاه تغییر مذهب داده وای به حال بهائیان!!!!!! مرگتان با د سوسمارهای عربستان!
یکشنبه 4 دي 1390 - 07:51
avasar - وین - اتریش
من فرهاد سبک روح میشناسم اون اصلا"مسیحی نیست ولی در هرحال حرکت وحشیانه دولت جمهموری اسلامی رو محکوم میکنم.
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:06
delmorde - یوتوبوری - سوئد
سئوال اینجاست چرا زمان شاه کمتر کسی پیدا میشد که تغییر مذهب بده؟ اصلا ما کلیسای خانگی انزمان نداشتیم چرا؟ زیرا مردم اسلام را بدرستی نمی شناختند وگرنه انقلاب نمی شد که اخوند بیاد راس کار و اگر انقلاب میشد به اخوند چنین اجازه ای ملت نمی داد. ببینید در کشورها اسلامی مردم ان کشورها جمهوری اسلامی را دیدند چه بلائی سر ملت و ثروت ایران اوردند بنابراین امکان ندارد دیگر کشور اسلامی پیدا شود که حاکمانش مفتی ها یا معممین باشند. انها وقتی بیکاری ،گرانی ، دزدی و چپاول اخوندها در ایران را دیدند رهبران این دین را شناختند. زمانی ایران درست میشه که هرچه اخوند است بساط شان را جمع کنند و بدرک واصل شند. اینها را باید به زباله دان تاریخ ریخت.
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:07
noshafarin - اکلند - نیوزلند
ari jojeh . این چه مقایسه عجیبی میکنی ؟؟؟ شما مادر بزگت هم مال چندین سال پیش است میندازیش دور ؟؟؟ همه چیزای قدیمی که عوض کردنی نیست که ! در ضمن امروز که حداقل میلاد حضرت مسیح است و با خوندن این خبر تاسف بار جاش نیست که به مسیحیت توهین کنی !
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:21
robo - لوس آنجلس - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند / اصلا جای تاسف نداره شما خودت رو به کوچه علی چپ نزن، انگار که دین اسلام پر از رحمت و برکت بوده تو تاریخ--- نه که حضرت علی ۷۰۰ تا یهودی قبیله بنی قریظه رو سر نبرید!!!! حالا جمهوری اسلامی که دقیقا احکام اسلام رو اجرا میکنه حسابش جداست! اسلام دقیقا همین گند و کثافتیه که جمهوری اسلامی داره پیاده میکنه، شما اگه خبر نداری بارها گفتم برو ۴ تا کتاب تاریخ بخون بجای قرآن، اونم با تفسیر محمد سبزوارى نجفى‏!. !!!!!!!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:36
noshafarin - اکلند - نیوزلند
robo. با توهین به مقدسات ما از بزرگی اونها چیزی کم نمیشه ولی بی ادبی شما ثابت میشه... مودب باشید لظفا
یکشنبه 4 دي 1390 - 10:56
gol andam - ژنو - سویس
این‌ها که ادعا می‌کنن آدم‌های متدینی هستند ،،، دروغه ،،،اینا برای طواف به مکّه نمی‌رن می‌رن خدا رو دور بزنن ،،،دین هر کس ماله خودشه نباید به زور مجبور کنن ،،،،
یکشنبه 4 دي 1390 - 11:50
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
روبوـلس‌انجلس‌ـمقتدایه‌اینها‌کسیه‌که‌تو‌یه‌روز‌۷۰۰‌نفر‌رو‌گردن‌میزنه‌ـ(واقعاً‌فقط یک‌لحظه‌. تجسّم‌کنید)ـ. اینها‌حرف‌خدا‌و‌پیغمبر‌خودشون‌رو‌قبول‌ندارن‌‌که‌گفتند‌هیچ‌اجباری‌در‌دین‌نیست‌٫
یکشنبه 4 دي 1390 - 12:36
krag - ويرجينيا - امريكا
. اوسر - وین - اتریش...، باز خوبه تو این سایت چند نفر از فامیلاشون عضو هستن. یکیشون هم من. ایشان شوهر عمه ی من هستند.
یکشنبه 4 دي 1390 - 13:23
krag - ويرجينيا - امريكا
... تهران - ایران. خدای ما خدای تازه‌ها است. برای شما متاسفم که دین رو مثل یک ماشین می‌بینید و مثل یک ماشین مقایسه می‌کنید. ضمنا ما مثل شما خرافاتی نیستیم
یکشنبه 4 دي 1390 - 13:31
robo - لوس آنجلس - امریکا
noshafarin / بارها گفتم بازهم تکرار میکنم، سالهاست مقدسات شما به فهم و شعور من توهین کرده و من برای انتقاد از اسلام از کسی اجازه نمیگیرم، اینکه علی قاتل بوده ۷۰۰ نفر رو تو یکروز گردن زده توهینه؟ یا بازگو کردن این واقعیت تاریخی؟
یکشنبه 4 دي 1390 - 20:06
khmdv - انندل - امریکا
avasar - وین - اتریش. من فکر میکنم نه تنها او را نمیشناسی بلکه خیالاتی هم شدی و یا اینکه میخواهی بگی من هم عددی هستم در صورتی که هیچی نیستی
یکشنبه 4 دي 1390 - 16:29
Zhaleh j - استین - امریکا
از اون شخصی که گفته فرهاد رو می شناسه می خواستم بپرسم از کجا میدونی اون مسیحی نیست؟؟؟ اگه مسیحی نیست برای چی باید بریزن تو خونش بچه هاش رو کتک بزنن و بعدش خودش و زنش رو بگیرن. الان هم ٣ روز هیچ خبری ازشون ندارن!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 17:12
mona.b77 - تگزاس - امریکا
آقای یا خانوم اواثر فکر کنم که بدونم کی‌ هستی‌، تنها چیزی که می‌تونم بهت بگم اینِ که خفه شو. از دست دادن فردی مثل فرهاد خیلی براتون گرون بوده. و شمایی که ادعای دین داری می کنی در دین من و تو دروغ و تهمت خیلی زشته.
دوشنبه 5 دي 1390 - 00:03
noshafarin - اکلند - نیوزلند
robo. بشویید فلب هایتان را از هر احساس ناروا . مغزهایتان را از هر اندیشه خلاف و زبانهایتان را از هر گفتار ناپاک ( ملا صدرا). دوست من در لغت نامه شما معانی توهین و انتقاد دقیقا جا بجا شده اند. بدرود
دوشنبه 5 دي 1390 - 02:53
robo - لوس آنجلس - امریکا
وَاقْتُلُوهُمْ حَیْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَیْثُ أَخْرَجُوکُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلاَ تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى یُقَاتِلُوکُمْ فِیهِ فَإِن قَاتَلُوکُمْ فَاقْتُلُوهُمْ کَذَلِکَ جَزَاء الْکَافِرِینَ/// هر جا که آنها را بیابید بکشید و از آنجا که شما را رانده اند ،، برانیدشان ، که فتنه از قتل بدتر است و در مسجدالحرام با آنها مجنگید ، مگر آنکه با شما بجنگند و چون با شما جنگیدند بکشیدشان ، که این است پاداش کافران (قرآن کریم ) من دوست شما نیستم! دقیقا دشمن شما هستم!، اگه نتونستید دوست رو از دشمن تشخیص بدین براتون متاسفم. سعی در دوستی با من هم نکنید که لایق آن نیستید! بدرود.
دوشنبه 5 دي 1390 - 08:27
felora - تهران - ایران
noshafarin - اکلند - نیوزلند - میدونی علت تمام این دعواها و توهینها چیه دوست من. چون انسان امروز فهیمتر از 2000سال پیشه/ اگر قبول کنیم که انسانهادر طول تاریخ احتیاج به پیامبرانی داشتن, 1400 ساله که هیچ پیامبری و "دین جدیدولی با احکام مناسب امروز, نداشتیم عزیزم (اصول وپایه همه دینها هم یکیست.. خوب باشید. دزدی نکنید . کمک کنید.. ) پس سکولار ! اگه روح خدا در کالبد انسانه پس هرروز رو به کماله و طبیعیه که دیگه بیشتر" قوانین دینهای چند هزار ساله جواب"" پرسشها ونیازهای انسانهای باهوش و متفکر امروزی رونمیده.
دوشنبه 5 دي 1390 - 14:36
noshafarin - اکلند - نیوزلند
felora. اینو ما میگیم که مال این دوره هستیم ولی پس چرا نمیتونیم یکی مثل اهرام ثلاثه درست کنیم ؟؟ چرا نمیتونیم مثل سینوهه ووووووو . بشر همیشه ضعیف و محتاج بافی خواهد ماند به صرف بنده بودنش . آمدن خاتم رسولان به معنای بی نیازی بشر نیست به معنای اتمام حجت است. چندین بار موکدن در قران به صراحت بیان شده که بعد از آمدن پیامبر (ص) تنها راهنمای بشر قران است. قوانین دینی حذف نمیشوند بنا به شرایط کمی تغییر میکنند. این انسان به ظاهر باهوش و متفکر امروزی عاجز تر از آن است که حتی خود را بشناسد. آیا این خلق بدون خالق از نیستی صرف به وجود آمدند ؟ یا خویشتن را خود خلق کرده اند؟ یا آنکه آسمانها و این زمین را مردم آفریدند؟ بلکه به یقین خدا را نشناختند ودر خالق به شک و ریب فرو ماندند (طور 35-36).
دوشنبه 5 دي 1390 - 15:29
Pezhman - وين - اتريش
حرکت اشتباهی است. و باید دلسوزان و سیاستمداران ایران دوست آنرا محکوم و در تلویزیون و رادیو برنامهای آموزشی فراهم گردد تا همه مردم بدانند وجود مسیحیان در ایران هیچ خطری برای کشور به وجود نمی آورد.و برعکس بسیار وجهه ایران را در جهان مثبت نشان میدهد.
دوشنبه 5 دي 1390 - 19:40
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
دوست گرامی‌ این یک آبجی‌ زینب جدید الورود به سا یت هست برای لجن پراکنی در قسمت دیگر سایت با وقاحت-لجن دینش را مخفی‌!!!!! و به تاریخ گذشته ی ایران به عنوان ازدواج با محارم تاخته!!!!---و به یک مزدور که نوشت (((شاه فقید با اشرف خواهرش ارتباط جنسی‌ داشت)))) عزیزم و چاکرم!!! بوی تهوع دین ننگینش از افکارش مشهود!!!!
دوشنبه 5 دي 1390 - 21:20
noshafarin - اکلند - نیوزلند
artemis. در آرامش از این فرصت استفاده کن و از دانش و سواد دیگران بهره ای بگیر و به اعصابت مسلط باش وحرفت را با توهین و فحاشی بیان نکن اینطوری کسی شما را جدی نمیگیرد. برای خودت میگم !
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:54
hamishe-iran - سیدنی - استرالیا
ARMETIS-SW فرانسه . من عضو جدید این سایت هستم و در بدو ورود کلام آری از فرهنگ بعضی از هم وطنان مثل شما برایم غیر منتظره بود. زبان توهین و فحش برازنده هیچ انسانی نیست
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 04:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.