برگزاری بزرگترین راهپیمایی اعتراضی در روسیه

 

هزاران نفر در مسکو و دیگر شهرهای روسیه امروز ( شنبه ۲۴ دسامبر) در اعتراض به نتیجه انتخابات پارلمانی اخیر دست به تظاهرات زده اند.
                                              برگزاری بزرگترین راهپیمایی اعتراضی در روسیه
انتظار می رود این یکی از بزرگترین راهپیمایی های اعتراضی به نتایج انتخاباتی اخیر باشد. معترضان دولت را به تقلب در انتخابات متهم می‌کنند.
 
در مسکو، پایتخت، سازمان دهندگان اعتراضات پیش بینی کرده اند حدود ۵۰ هزار نفر در مرکز شهر دست به راهپیمایی بزنند.
راهپیمایی اعتراضی امروز( شنبه ۲۴ دسامبر) از سوی اتئلافی از گروه های مخالف سازماندهی شده است.
در شهر ولادی وستک در شرق روسیه، آرتیوم سمسونوف، نماینده پارلمان این منطقه گفته است نتایج انتخابات باید باطل اعلام شود.
معترضان در این شهر با حمل تصاویری از ولادیمیر پوتین، نخست وزیر، خواستار محاکمه او شدند.
براساس نتایج اعلام شده، حزب حاکم روسیه متحد در این انتخابات توانست همچنان اکثریت کرسی های این مجلس را در اختیار داشته باشد.
حزب روسیه متحد از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری سابق و نخست وزیر کنونی، حمایت می کند و رهبری آن در دست دمیتری مدودف، رئیس جمهوری کنونی است.
آقای پوتین،که پس از دو دوره ریاست جمهوری، سمت نخست وزیری را بر عهده دارد، بار دیگر نامزد حزب روسیه متحد در انتخابات ریاست جمهوری است که قرار است سه ماه دیگر برگزار شود.
معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی اخیر تشکیلات نظارتی دولت و حزب حاکم را به نقض مقررات در جریان مبارزات انتخاباتی و دخالت و تقلب در انتخابات متهم کرده و گفته اند که بدون این تمهیدات حزب روسیه متحد اکثریت خود را در پارلمان از دست می داد.
مقامات دولتی این اتهام را رد کرده اند و آقای پوتین کاهش محبوبیت حزب حاکم را نیز واقعه ای طبیعی در نظام دموکراتیک خوانده است.
در همانحال، ناظران بین المللی انتخابات روسیه نیز از نحوه برگزاری این انتخابات انتقاد کرده و آن را با معیارهای رایج منطبق ندانسته اند.
از جمله ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا، که معمولا برای نظارت بر انتخابات در کشورهای مختلف حضور می یابند، گفته اند که تشکیلات انتخاباتی از حزب حاکم حمایت یکجانبه به عمل می آورد و مقررات انتخاباتی نیز در موارد متعدد نقض شده است.
+148
رأی دهید
-21

khosh bavar - يزد - ايران
خوشبحال این مردم، زیرا کسی‌ نیست که به آنان حرف از " بصیرت و صبر " بزند و آنان را به آن دعوت کند و یا اینکه : " مردم مراقب باشید، پوتین ( کمونیست ) در خطر است !
شنبه 3 دي 1390 - 12:58
romano - تهران - ایران
khosh bavarدوست عزیز می‌دونم که میدونی ماهم داریم مسیر خوب ولی سختی رو طی می‌کنیم من بشدت از افکار روشن نسل جدید ایران در حیرتم.همه چیز رو در حد مناسبی درک می‌کنه و می‌دونه چی می‌خواد و خوب هم می‌دونی ملتمون از این اسطوره پرستی باید عبور کنه که داره به این حد می‌رسه حرف درستی زدی ولی تا از این مقطع عبور نکنیم آزادی مفهومش برای یک عده اینه که وسط میدون شهر عرق بخورن عربده بکشن و برقصن که خامنه‌ای رفته دیگه داریم به اون پختگی نزدیک می‌شیم معمولا فرای جهل و مشکلات در هر ملتی تغییرات با زمینه قبلی و در یک شب اتفاق می‌یفتن همونی که بهش می‌گیم موج جمعیت و عقل جمعی دفعه قبل اتفاق افتاد اما بدون زمینه تکامل قبلی اما الان داره اتفاق می‌فته با کوله باری از تجربه.دیگه حتی جوونهای شهرستانی هم می‌دونن مطبوعات آزاد و قوه قضا مستقل یعنی چی می‌دونن هر سیاست مداری گربه مرتضی علیه و انگشت بچشون رو با روروک قطع می‌کنن که اونور رود بره درس بخونه! جوونها خیلی فرق کردن خیلی ما باید عوض منفی بودن در این هافتایم دوم و دقایق آخر موج رو تقویت کنیم دیگه بحران این حکومت درونیه مثل بدن مریض پیر دوا درمون بیفایدست.
شنبه 3 دي 1390 - 14:35
ordak - بن - المان
اگه احمق نبودند میدونستند پوتین ابروشون و نجات داد،ابرویی که اون مردک دیونه دایم الخمر یلتسین به باد داد ین گله به اصطلاح ناظرین بین المللی دردشون اینه که پوتین مثل یلتسین دست اونها را برای غارت باز نمیزاره.....کسی روسییه زمان یلتسین را دیده باشه وبعد با زمان پوتین مقایسه کنه میدونه پوتین به روسیه چه خدمتی کرده......
شنبه 3 دي 1390 - 16:50
khosh bavar - يزد - ايران
romano - : با درود خدمت دوست گرامی‌، که مثل همیشه با نظرات جنابعالی موافقم ! پس تا بعد دوست عزیز.
شنبه 3 دي 1390 - 17:48
hovakhshatare - تهران - ایران
فقط کاسپاروف! اگه کاسپاروف یا حزبش بتونن قدرت رو در دست بگیرند شاید بشه به بهتر شدن اوضاع روسیه امیدوار بود. البته ظاهرا کاسپاروف نامزد ریاست‌جمهوری نشده اما امیدوارم بشه. یه آدم حسابی توی سیاست‌مدارهای روسیه باشه همین کاسپاروف است.
شنبه 3 دي 1390 - 22:02
shahab46 - هانوفر - المان
ordakبن - المان لابد از این ناراحتی‌ که دیگه کمک سیاسی و باج گیریها روسیه از ایران کمتر می‌شه و بزودی مردم با اردنگی آخوند را میندازند بیرون
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:03
mortimer - اصفهان - ایران
ordak:راست می گی.از وقتی پوتین اومده سرکار دیگه تو روسیه فساد مالی و جنسی و ... جرم محسوب نمیشه.
دوشنبه 5 دي 1390 - 14:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.