صدور حکم دستگیری رئیس شرکت تولید کننده سیلیکون پستان توسط اینترپل

 

پلیس بین الملل، اینترپل، گفته است در صدد دستگیری موسس شرکت پلی ایمپلنت پروتز( پی آی پی) است . بافت های سیلیکونی این شرکت فرانسوی اخیرا باعث نگرانی هزاران زنی شده که از این بافت ها در عمل بزرگ کردن پستان استفاده کرده اند.
                                                  صدور حکم دستگیری رئیس شرکت تولید کننده سیلیکون پستان توسط اینترپل 
براساس گزارش ها نام ژان کلود ماس ۷۲ ساله از سوی اینترپل در فهرست افرادی قرار گرفته که پلیس بین الملل در کاستاریکا به دنبال آن اوست.
 
اینترپل گفته است او به دلیل ارتکاب تخلفاتی که " سلامت " افراد را به خطر می اندازد، تحت تعقیب قرار گرفته است.
پیشتر دولت فرانسه از ۳۰ هزار زنی که از این بافت سیلیکونی برای عمل زیبایی پستان استفاده کرده بودند، درخواست کرد تا این سیلیکون‌های غیر استاندارد را به خرج دولت و برای احتیاط از بدنشان خارج کنند.
مقامات بهداشتی فرانسه تاکید کرده اند که هیچ مدرک قاطعی در مورد تاثیر این ماده بر احتمال ابتلای به سرطان وجود ندارد، اما با این حال دولت هزینه این جراحی را پرداخت خواهد کرد.
تاکنون هشت مورد سرطان در بین زنانی که از بافت سیلیکونی این شرکت استفاده کرده اند، گزارش شده است.
این نگرانی وجود دارد که شماری از موارد ابتلا به سرطان مربوط به نشت سیلیکون از این بافت های پیوندی باشد.
خاویر برتراند، وزیر بهداشت فرانسه از زنانی که از این نوع سیلیکون استفاده کرده اند، خواست که به عنوان یک "اقدام پیشگیرانه" این مواد را از بدنشان خارج کنند؛ هر چند تأکید کرد که نیاز به جراحی "فوری" نیست.
در این حال دولت بریتانیا توصیه همگانی برای خارج کردن این سیلیکون‌ها را رد کرده است و اعلام کرده است که "هیچ مدرکی" در تأیید خطر بالقوه استفاده از این ماده وجود ندارد.
تخمین زده می‌شود که حدود ۴۰ هزار زن بریتانیایی با استفاده از این سیلیکون ها عمل جراحی زیبایی پستان را انجام داده‌اند.
تحقیقات انجام شده توسط جامعه جراحان پلاستیک فرانسوی در سال گذشته نشان می دهد که احتمال گسیختگی بافت های سیلیکونی شرکت پی آی پی به نسبت سایر بافت های مصنوعی بیشتر است و سیلیکون به کار رفته در این بافت های مصنوعی برای استفاده پزشکی مناسب نیست.
بافت های سیلیکونی پیوندی شرکت پی آی پی در بین ارزان ترین بافت های مورد استفاده در پیوندهای پستان قرار دارد و این بافت ها به میزان زیادی به سایر کشورها هم صادر شده است.
+79
رأی دهید
-111

khosh bavar - يزد - ايران
چون تا حالا کسی‌ ننوشت، پس با اجازه تان این سوال را عنوان می‌کنم : فقط نگرانی من از اینست، که اگر مردی دست به " آن " زد، آیا دست او هم آلوده به مواد سمی شده یا نه‌ !؟
شنبه 3 دي 1390 - 13:03
morgan123 - واشینگتن - امریکا
چند سال پیش که در ایران بودم از یک کتابفروشی روبروی دانشگاه که کتب و مجلات قدیمی رو بفروش میرساند چند مجله -دانشمند- قبل از انقلاب رو خریداری کردم جالبه که در یکی از شماره های این مجله مقاله ای در مورد سرطان زا بودن این پروتزها چاپ شده بود و این نشون میده که این موضوع قبلا هم شناخته شده بود.
شنبه 3 دي 1390 - 15:29
pelle - استکهلم - سوئد
khosh bavar - یزد - ایران- خیالت راحت فرهاد جان هیچ خطری تهدیدت نمیکند چون شما مستقیم دستتان به آن سیلیکون خطرناک تماس پیدا کرده چون سیلیکونِ محافظ !!! داشته . کریسمس مبارک امیدوارم هدیه های خوبی دریافت کرده باشید.
شنبه 3 دي 1390 - 15:35
من هستم - تورنتو - کانادا
خوش باور عزیز اگه دست زدی ایرادی نداره ولی بد به حالت اگه خورده باشی
شنبه 3 دي 1390 - 16:38
khosh bavar - يزد - ايران
دانیال جان، عید کریسمس شما هم مبارک و برای شما و سایر عزیزان ایرانی‌ بهترین لحظه‌ها را آرزومندم و با سپاس فراوان از راهنما ییتان که خیال من راحت شد !
شنبه 3 دي 1390 - 17:16
khosh bavar - يزد - ايران
من هستم - : با درود بر شما که حرف دل‌ مرا زدید و من نه میتوانستم اینطور مثل شما بیان کنم و هم اینکه خجالت می‌کشیدم که خودم ر لو بدم! بهر حال، پس وای به حالم ! باید برم زبان و لبم را معاینه کنم !
شنبه 3 دي 1390 - 17:19
ari jojeh - تهران - ایران
khosh bavar, سیلیکون چه مزه ایه؟ خوردنشو به بقیّه توصیه میکنی‌ یا نه؟
شنبه 3 دي 1390 - 17:53
خمینی - کرمان - ایران
احوط این است که دست نزنید و واجب است با دستانی بسته بخورید
شنبه 3 دي 1390 - 18:31
khosh bavar - يزد - ايران
ari jojeh - : مزه آن یه‌چیزی میان جوجه و آدامس هست !
شنبه 3 دي 1390 - 20:00
Naser hejazi - بهبهان - ایران
khosh bavar . شیطون مگه امتحان کردی؟
یکشنبه 4 دي 1390 - 00:59
ari jojeh - تهران - ایران
khosh bavar یعنی‌ منظورت طعم آدمس جوجه ای!!! اه اه حالم بد شد، همون ارگانیک شو می‌خوریم بهتره!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:14
khosh bavar - يزد - ايران
عجب گرفتاری شدم من !؟ پس دیگران حق داشتند که خودشان را لو ندادند ! و چقدر ما در ایران خوش باور داریم که هر چه به آنها بگی‌ زود باور می‌کنند ! ( دادن پول نفت و آب و برق مجانی‌ کردن و و و ) ! نه عزیزجان، من فقط در رویایم با آن مزه آشنا شدم !
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:28
morgan123 - واشینگتن - امریکا
من توصیه میکنم از سیلیکون صرفه نظر کرده و به همان چیز درب و داغون که در اختیار دارید بسنده نمایید.من الله...
یکشنبه 4 دي 1390 - 05:22
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
دوستان عزیز لطفا نزاکت و ادب رو رعایت کنید و فراموش نکنید اینجا یه سایت عمومی‌ هست و نه یه محفل خصوصی
یکشنبه 4 دي 1390 - 08:38
morgan123 - واشینگتن - امریکا
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا - سالومه جان ما چندتا مردیم داریم با هم اختلاط میکنیم !!! تازه حرف بدی هم نزدیم ضمنا اگر انتظار داری همه پاستوریزه حرف بزنند خوب حوصله خودت هم سر میره از خوندنشون ولی با این حال چشم دیگه تکرار نمیشه . او کی؟.
یکشنبه 4 دي 1390 - 11:23
golly47 - فرانکفورت - المان
همه اینها درست ولی‌ آخوندا که همه چیز را می‌دانند و همه مدل سیلیکون را امتحان کردند بایست فتوا بدهند
یکشنبه 4 دي 1390 - 12:14
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
morgan123 - واشینگتن - ممنون از شما، به شما هم حق میدم اما بهر حال ما هم احساس معذب بودن می‌کنیم
دوشنبه 5 دي 1390 - 03:15
khosh bavar - يزد - ايران
salomeh_f -: چقدر با این اصطلاح شما با صدای بلند خندیدم که منو به یاد این داستان میندازه : که یک شخص " مطربی " که وظیفه ش نواختن و رقصیدن است، از مجلس زنانه باز اجازه نواختن و رقصیدن را می‌کند ! ولی‌ دوست عزیز، فراموش نکیند تا زمانیکه " فرهنگ " ما با این مرزها و ارزش‌ها " گریبانگیر است، باید قبول کرد که همین آش و همین کاسه !
دوشنبه 5 دي 1390 - 13:01
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
khosh bavar - دوست عزیز اینها مرز یا قید و بند نیست، اینها آداب و اخلاقیات هست، همون جوری که اصلا خوشایند نیست که خانوم‌ها بیان و در یه مجلس یا سایت عمومی‌ در باره ی مسائل خصوصی آقایون با صدای بلند، جدی یا شوخی‌، اظهار نظر کنن
دوشنبه 5 دي 1390 - 20:18
ari jojeh - تهران - ایران
khosh bavar . بی‌ خیال اینا ، تنها چیزی که می‌توان به این قبیل گفت فقط کلمه متحجر می‌باشد، حتا اگر در ساکرامنتو آمریکا زندگی‌ کنند!. اگر از سیلیکون در همه جاشون استفاده کنند چیزی نیست ولی‌ اگر صحبتی‌ راجع بهش بشه این متحجران صدایشان در میاید.
دوشنبه 5 دي 1390 - 23:24
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ari jojeh - تهران - ایران دوست عزیز من نه مخالف استفاده از سیلیکون هستم و نه کسیو محکوم کردم، نه متحجر هستم نه فمینیسم. فقط گفتم بهتره از بعضی‌ اظهار نظر‌ها در بعضی‌ جاها خود داری کنیم ، همین
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 02:37
khosh bavar - يزد - ايران
دوست عزیز و گرامی‌، میدانم درد دل شما از چیست ولی‌ تا کی باید بهدیگر دروغ بگوییم و آن باشیم که شما خواهان دیدن و شنیدنش باشید و از طرفی‌ شما ( خانم‌ها ) باید برای آزادی بیان باشید که درد این " ترمز زدنهای فکری " شما‌ها بیشتر از ما مردها آنرا کشیدید و عواقب آنرا بخوبی میدانید که به کجا " ختم " خواهد شد ! و جهت اطلاع و مثال, توجه شما را به این تاپیک جلب می‌کنم : https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111221071444004 پس تا بعد دوست عزیز شاد و خود باشیم !
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 07:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.