خداحافظی چهره های سیاسی با واسلاو هاول

 

 
رهبران جهان امروز در پراگ در مراسم رسمی تشییع جنازه واتسلاو هاول شرکت کردند رهبر انقلاب سال ۱۹۸۹ چکسلاواکی علیه حکومت کمونیستی دست نشانده شوروی. او روز یکشنبه در ۷۵ سالگی درگذشت. بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، همسرش هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا و دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، از جمله مهمانان مراسم امروز هستند.
 
کسری ناجی، بی بی سی، گزارش می دهد.

          

+58
رأی دهید
-114

Amir Sayeh - فرانکفورت - آلمان
ای کاش ما هم یک هاول داشتیم. دوستان چپ, هنوز بر طبل خود میکوبند, که هاول و لخ والسا را غرب و صدای رادیو آزادی آوردند. (مراجعه شود به پیک نیت روز دوشنبه همین هفته). اگر حرف آنها منطقی باشد, چرا این همه رسانه, اینترنت, روزنامه, رادیو, ماهوراه و .. را نمیتواند دولتهای غربی و آمریکا بکار گیرند و یکی را از این آقایان بعنوان رهبر منصوب کنند (بنی صدر, رضا پهلوی, دکتر خویی, اکبر گنجی و .....) . دلیلش واضح است: بعضی از ایرانیان, هنوز بعد از گذشت سی و اندی سال, هنوز در زمان جنگ سرد زندگی میکنند. حیف که در جامعه غربی, مدرن, آزاد زندگی میکنند, ولی تبلیغ زور , استبداد و کمونیسم ناب زمان جنگ سرد میکنند.
جمعه 2 دي 1390 - 20:06
khosh bavar - يزد - ايران
قابل توجه دوستان گرامی‌، که از میلیونها و من خرده میگیرنند که چرا ما از موسوی و کروبی راضی‌ نیستیم که در " حساس ترین " لحظه‌ تاریخی‌، که اینگونه لحظه‌ها فقط یکبار در یک قرن به رخ میپیوندد، دست روی دست گذاشتند و مردم را به " بصیرت و صبر " دعوت نمودند ! لطفا چند بار به زندگی‌ این شخص گوش فرا دهید و یا به این لینک مراجعه فرمائید https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111218155615017 که به عمق مطلب و دردم برسید و باز به عنوان مثال حتی، یلسین هم چنین نقشی‌ در تاریخ روسیه را به نحو احسن بازی کرد !
جمعه 2 دي 1390 - 19:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.