چرا پوست انسان‌ها مو دارد؟

 

 زیست‌شناسان سال‌هاست به دنبال پاسخ این سوال می‌گردند که چرا پوست بدن انسان برخلاف بسیاری از موجودات، موی کمی دارد. پژوهشگران دانشگاه شفیلد حدس می‌زنند دلیل این کار، مقابله با انگلی‌هایی مثل ساس است!
              چرا پوست انسان‌ها مو دارد؟
 
تصویری که مشاهده می‌کنید، در حین یک آزمایش گرفته شده و یک عدد ساس را نشان می‌دهد که در حال گزش پوست برای دست‌یابی به غذا (خون انسان) است. این آزمایش که توسط مایکل سیوا-جاتی و ایزابل دن در دانشگاه شفیلد انگلستان انجام شده، در تلاش برای یافتن پاسخ این سوال است که چرا پوست بدن انسان علی‌رغم این‌که جزو بی‌موترین نمونه‌های روی زمین به‌شمار می‌رود، از موهای بسیار ظریفی پوشیده است؟
به گزارش نیوساینتیست، این دو پژوهشگر معتقدند دلیل وجود این موهای ظریف این است که به ما کمک می‌کنند وجود انگل‌ها را وقتی روی بدنمان حرکت می‌کنند، تشخیص دهیم؛ ضمن آن‌که شرایط را برای نیش‌زدن این انگل‌ها دشوارتر می‌سازند. نتایج آزمایش‌ها روی دانشجویان داوطلب مشخص کرد وجود مو، زمان جستجوی حشره را برای یافتن محل مناسب تغذیه طولانی‌تر کرده و احتمال تشخیص آن‌را نیز افزایش می‌دهد.
+234
رأی دهید
-29

baas - روتردام - هلند
درست ٔبر خلاف روحانیت .
جمعه 2 دي 1390 - 14:06
mortimer - اصفهان - ایران
اگه احمدی نژاد رو ساس نیش بزنه می شه ساسی مانکن!
جمعه 2 دي 1390 - 15:22
miminana - لندن - انگلستان
چه تحقیق مسخره و چه نتیجه گیری مسخره تری
جمعه 2 دي 1390 - 18:25
avesta_afshin - تهران - ایران
خیلی متشکرم تازه فهمیدم دلیل این که آیت الله ها و بسیجی ها پر از مو و پشم هستن چیه خوب دیگه خداوند همه حیوانات رو پرمو آفریده الا انسان . حالا پیچاره این حیوانات چه عذابی می کشن
جمعه 2 دي 1390 - 18:28
khosh bavar - يزد - ايران
miminana - : کاملا‌ با شما موافقم ! زیرا، خدا ( طبیعت ) به ما مو داد، تا ما با دیدن موی بلند شده ( سیخ شده ) متوجه خطر بشویم که مثلا شیر و یا گرگ قصد خوردن ما را دارد و ما پا به فرار بگذاریم !
جمعه 2 دي 1390 - 19:35
miminana - لندن - انگلستان
نه ، خداییش این نتیجهٔ تحقیقه آخه؟این چی‌ بوود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ها ها...
جمعه 2 دي 1390 - 22:11
miminana - لندن - انگلستان
راستی‌ khosh bavar من از نظراتت خیلی‌ خوشم میاد ،خوش حال شدم جواب کامنتمو دادی!
جمعه 2 دي 1390 - 22:13
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
مو برای محافظت از خیلی‌ چیزا خوبه! فقط که حشرات هم یکی‌ از اونهاست. سرما و گرما، عرق، ضربه...
جمعه 2 دي 1390 - 22:42
zhandark - نیوکسل - انگلستان
جواب این سوال واضحه، اگر بدن انسان مو نداشت کارخانجات phillips و Braun وGillete و Venusو veetو سالن های اپیلاسیونی به وجود نمیومد و میلیون ها انسان از نون خوردن میافتادند! lol
جمعه 2 دي 1390 - 23:34
khosh bavar - يزد - ايران
miminana - : با اینکه اسم شما هم برایم نو می‌باشد ولی‌ " نظراتت " مو بر اندام من سیخ می‌کند و من هم بشدت نظر شما را " مطالعه " می‌کنم و لذت میبرم، پس تا بعد !
شنبه 3 دي 1390 - 02:19
shahram407 - تهران - ایران
ای بابا!!!!. چرا ما ایرانی ها اینقدر بی جنبه و بی ظرفیت هستیم!!!؟؟؟؟. این یک تحقیق علمیه حالا درست یا غلط. چه ربط داره به فلان یا بهمان؟؟؟!!!. زشته!!بعضیها اینقدر عقده ای هستن که هرچیزی رو ربط میدن به مورد دلخواه خودشون.
شنبه 3 دي 1390 - 08:27
barzani - كريستيانساند - نروژ
موی دماغ مثل فیلتر کار میکنه گرد و غبار را میگیره موی باسن هم مثل صدا خفه کن عمل میکنه موی زیر بغل هم عرق گیر
شنبه 3 دي 1390 - 09:18
noshafarin - اکلند - نیوزلند
shahram 407. من هم با شما کاملا موافقم تو این سایت آدم به جای اینکه یک چیزی یاد بگیره با خوندن بعضی کامنت ها متاسف میشه نمونش کامنت دوستمون barzani ..!!!.
یکشنبه 4 دي 1390 - 01:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.