روزنامه آلمانی: آغاز جنگ پنهان علیه ایران

 

انفجار‌های اخیر در تاسیسات نظامی و حملات سایبری به مراکز اتمی حاکی از یک جنگ پنهان علیه ایران است. روزنامه "زوددویچه" به نقل از کارشناسان موشکی گزارش می‌دهد که انفجار ملارد نه یک سانحه، بلکه حمله‌ای هدفمند بوده است.
به گفته مسئولان جمهوری اسلامی سردار حسن تهرانی مقدم یکی از بانیان صنعت موشکی و «بنیان‌گذار واحد توپخانه و موشکی سپاه در دوران جنگ هشت ساله» بود.
              روزنامه آلمانی: آغاز جنگ پنهان علیه ایران  
 
 
تهرانی مقدم چهره رسانه‌ای نبود و تنها برای برخی تحلیل‌گران مسایل نظامی در ایران و سازمان‌های امنیتی برخی کشورهای مهم شناخته شده است. روزنامه "زوددویچه تسایتونگ" با نگارش مقاله با عنوان «جنگ پنهان علیه ایران» به تحلیل گسترش عملیات نظامی علیه جمهوری اسلامی پرداخته است.
 
حضور مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی نظیر آیت‌الله خامنه‌ای، علی لاریجانی، سعید جلیلی و اغلب فرماندهان سپاه‌، در مراسم ترحیم سردار تهرانی مقدم خبر از اهمیت وی در برنامه‌های نظامی ایران می‌دهد.
تهرانی مقدم از سال ۱۹۸۳ میلادی سرپرستی برنامه موشکی سپاه را بر عهده داشت. رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران اعتراف می‌کنند که وی در طراحی موشک‌های استراتژیک و بالستیکی با سوخت جامد نقشی برجسته داشته است. این موشک‌ها که از نوع "سجیل" هستند، بردی حدود ۲ هزار کیلومتر داشته که به راحتی می‌توانند اهدافی را در اروپا مورد اصابت قرار دهند. به گفته ایران تا کنون چندین نمونه از این موشک‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.
 
موشک‌های ایرانی خطرناک‌تر از موشک‌های روسی
 
سازمان‌های امنیتی و کارشناسان موشکی برنامه توسعه موشک‌های بالستیکی با سوخت جامد را به مراتب خطرناک‌تر از فناوری قدیمی روسیه در ساخت موشک‌ها با سوخت مایع ارزیابی می‌کنند. این فناوری نسبتاَ قدیمی روسیه در ساخت موشک‌های "شهاب" در ایران به کار گرفته شده و می‌شود.
اما موشک‌ها با سوخت جامد وزن کمتری داشته و آسان‌تر قابل نقل و انتقال هستند. یکی دیگر از امتیازهای این موشک‌ها این است که ایران می‌تواند بخش‌های اصلی آن را بدون کمک خارجی در کشور تولید کند. کارشناسان غربی بر این باورند که تسلط  بر این فناوری به معنای دستیابی ایران به سلاحی استراتژیک است که قادر به حمل کلا‌هک‌های هسته‌ای است.
 
یکی از دلایل افزایش تردیدها پیرامون اهداف غیرنظامی برنامه اتمی ایران همین برنامه‌های بلندپروازانه موشکی جمهوری اسلامی است. موشک‌های بالستیکی دوربرد تنها زمانی به لحاظ نظامی معنا می‌یابند که کلاهک‌های اتمی، شیمیایی و یا میکروبی حمل کنند.
 
انفجار در پایگاه موشکی ملارد
 
به گفته رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسدارن، این سانحه در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز شنبه (۲۲ آبان/۱۳ نوامبر) در یکی از مقرهای وابسته به سازمان جهاد خودکفایی سپاه در ملارد واقع در۲۰ کیلومتری تهران روی داده و دلیل انفجار نیز، جابجایی مهمات بوده است.
 
خبرهای ضد و نقیض به رواج شایعات بیشتر دامن زده است. در حالی‌که حسن فیروزآبادی، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح نیز تاکید کرد که "این انفجار در ارتباط با آمریکا و اسراییل" نبوده و آن را یک سانحه خواند، برخی دیگر از مسئولان جمهوری اسلامی پیکان حمله را متوجه کشورهای آمریکا و اسراییل نموده و آنها را مسئول "ترور کارشناسان اتمی" و ارسال "ویروس‌های کامپیوتری" نظیر "استاکس‌نت" و "دوکو" می‌دانند.
 
سازمان‌های امنیتی غرب به طور رسمی توضیحات ایران پیرامون این انفجار را رد نکرده‌اند، اما کارشناسان نظامی مستقل در آمریکا و اروپا درباره دلایل انفجار شک و تردید فراوان دارند.
 
نظر کارشناس مستقل موشکی
 
بر اساس گزارش روزنامه "زوددویچه" مایکل المن، یکی از کارشناسان برجسته موشکی درباره انفجار ملارد اعتقاد دارد که «اختلالات فراوان نمی‌توانند هم‌زمان رخ دهند.» المن ۲۰ سال سابقه شغلی در کنسرن نظامی لاکهید آمریکا را دارد و در بخش "توسعه و پژوهش" این شرکت مشغول به کار بوده است.
 
وی به عنوان بازرس سازمان ملل متحد در دهه ۹۰ میلادی یکی از نگارنده‌های گزارش ۱۴۰ صحفه‌ای درباره برنامه موشکی ایران برای "موسسه بین‌المللی پژوهش‌های استراتژیک درلندن" است. المن تصریح می‌کند که «خسارت وارده به این مرکز با انفجار ناشی از یک سانحه انطباق ندارد.»
 
روبرت شموکر، پرفسور صنایع هوایی در مونیخ نیز نظر مشابه‌ای دارد. وی می‌گوید: «موتورها که با سوخت جامد کار می‌کنند، اصولاَ منفجر نمی‌شوند.» شموکر برای اثبات نظر خود به حادثه‌ای که در سال ۱۹۸۵ میلادی در یک پایگاه نظامی آمریکا رخ داد، اشاره می‌کند. در این حادثه موتور یک موشک "پرشینگ ۲" از بدنه آن جدا و باعث مرگ ۳ سرباز آمریکایی شد. اما موج انفجاری در این حادثه وجود نداشت. در تمامی سوانح مشابه دیگر نیز چنین موج انفجاری ندیده نشده است. تخریب‌های ناشی از موج انفجار تنها در اثر انفجار بمب و یا نارنجک دستی می‌توانند رخ دهند.
 
بررسی عکس‌های ماهواره‌ای
 
عکس‌های ماهواره‌ای از پایگاه ملارد نشان می‌دهند که میزان تخریب به حدی بوده که حتی سقف برخی ساختمان‌ها در شعاع ۱۵۰ متری نیز آسیب دیده‌اند. یک کارشناس اروپایی تصریح می‌کند که حادثه پادگان سپاه در بیدگنه ملارد نتیجه یک انفجار یا چند انفجار بوده است.
 
یک کارشناس عکس‌های ماهواره‌ای می‌گوید: «بررسی دقیق عکس ماهواره‌ای از این قرارگاه نشان می‌دهد که دو ساختمان نزدیک به محل انفجار به کلی نابود و یا به شدت آسیب دیده‌اند، اما ساختمان‌های دیگری که حتی در امتداد سالن اصلی انفجار قرار دارند، آسیبی ندیده‌اند، درختان در چند متری محل اصلی انفجار نیز سالم هستند.»
این بررسی دقیق نشان می‌دهد که این حادثه می‌تواند در ارتباط با انفجار سوخت موشک‌ها باشد به شرطی که پس از انفجار اولیه زنجیره‌ای از انفجارها رخ داده باشند. این کارشناس که برای ناتو نیز عکس‌های ماهواره‌ای را تجزیه و تحلیل کرده می‌افزاید: «با توجه به ترکیب انفجار و محل‌های آسیب دیده و سالم می‌توان این امکان را در نظر داشت که ساختمان‌های بیدگنه به طور منفرد و با تسلیحات دقیق مورد حمله قرار گرفته‌اند.»
 
سه احتمال درباره چگونگی انفجار در مرکز موشکی
 
یک کارشناس دیگر در زمینه تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای به "زود دویچه" گفته است که «میزان خرابی‌ها بیش از آنکه ناشی از یک سانحه باشد، بیانگر تخریبی هدفمند است.»
 
یکی از تحلیل‌گران پیشین پنتاگون که خود طراح بسیاری حملات هوایی بوده تصریح می‌کند که سه امکان متفاوت برای انفجار در پادگان ملارد می‌توان در نظر گرفت. نخست انفجار بر اثر حمله موشکی، احتمال دوم حمله‌ی با یک پهپاد تهاجمی که بمب‌های کوچک‌تری را هدایت می‌کرده است و سرانجام مواد منفجره‌ای که در درون ساختمان‌های متفاوت قرارگاه تعبیه شده بودند.
 
در پایان گزارش روزنامه "زوددویچه" آمده است: «شاید حمله هوایی آشکارا گامی فراسوی عملیات نظامی پنهانی و قرار گرفتن در آستانه یک جنگ باشد. شاید بدین خاطر ایران، کشورهای آمریکا و اسراییل را در این حادثه مقصر ندانسته است. یک حمله هوایی می‌تواند با واکنش ایران مواجه شود، اما تشدید درگیری‌ها امری است که ایران به هر قیمتی از آن اجتناب می‌ورزد. شاید هم طرف‌‌های درگیر هم اکنون پذیرفته‌اند که مرگ سردار تهرانی مقدم یک راز باقی بماند.»
+209
رأی دهید
-56

bavar88 - آمستردام - هلند
خواب خرگوشی و زمستونی خوش باشه..چرا پنهان!! ترور که می‌کنید جاسوس که میفرستید پهپاد برای جاسوسی که میفرستید، تحریک که می‌کنید، تحریم که می‌کنید، وتو که می‌کنید، حمله که می‌کنید،....این از اعیان هم اعیان تر است. اگر ملت مظلوم ایران مقابل به مثل هم کنند هیچ جای دوری هم نمی‌رود..مشکل ما از دشمنان خارجی‌ نیست چونکه وضع اونا معلوم است مشکل ما با خائنین و فارسی زبانان منافق هست که با تزویر خود را به حق نزدیک میکنند...روزی به حساب همه اونا رسیدگی میشود.
جمعه 2 دي 1390 - 11:19
romano - تهران - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند این جملت دقیقا کیو توصیف می‌کنه؟ "مشکل ما با خائنین و فارسی زبانان منافق هست که با تزویر خود را به حق نزدیک میکنند" . بله می‌شود برادران ساندیسخور که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و خود را به حق نیز نزدیک نشان می‌دهند. برادر چقدر به معظم الله گفتند که جام زهر رو سر بکش نکشید تا تنقیش کردن. خود کرده را تدبیر نیست. مزدوری برای ما چه سودی داره مزدور کجاییم الان پرتغال برای 12 میلیار دلار دولتش داره اعلام ورشکستی می‌کنه بعد اونها پول دارن بدن ایرانیها برای مزدوری؟! شما مزدورید که دختر معصوم داره تن به فحشا می‌ده برای برجی 200 هزارتومن پول ناقابل بعد شما 34 میلیارد دلار (بابا خودتون می گید ماکه نگفتیم تازه بیشتر از این حرفهاست) فقط پول دزدی ولایت زر و زور تزویره. خائن و تن فروش خودتونید که تنتون رو در راه حرام بکار می‌برید به این می‌گن تن فروشی نه اون بدبختی که نون خوردن نداره. ادامه ..
جمعه 2 دي 1390 - 11:45
romano - تهران - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند در ضمن اینم بگم مزدور اونیه که صحبت از اسلام که می‌شه لال می‌شه ولی تا پای حکومت میاد وسط زبون پیدا می‌کنه می‌دونی چرا دوستان اینها همشون مامورا دقت کنید در شب پیغام نمی‌گذارند و محلشون هم در خیابان فلسطینه یک مزدور خونه اونجا دارن با همه امکانات راحت زیر کولر LG لم می‌دن اراجیف تو سایتها می‌نویسن به این می‌گن مزدوری مزدور به این می‌گن که ترکیه و عربستان جزو 20 اقتصاد اول دنیان مزدور اونیه که تو خیابون جون جوون 17 ساله بالای دار می‌بره چهار صبح صدای الله اکبر اذان و بچه‌های فقیر مردم رو هم به لاشخوری و تربیت مزدوری جمع می‌کنه مزدور اونیه که خدا و وجدانش شکم و زیر شکمشه بعد مادرسهراب اعرابی رو تو قبرستون بچش خاک کش از گیسو می‌کنن که چرا بچت رو کشتیم و داری گریه می‌کنی (که حتی با یک فاحشه اینکارو نمی‌کنین). مزدور اونهایین که روضه علی می‌رن و خلخال دختر یهود که هیچ که هیچ ناموس دختر ترگل دکتر مردم رو تو همدان لکه دار می‌کنن شب هم خفش می‌کنن ککشون هم نمی‌گزه. ادامه ...
جمعه 2 دي 1390 - 11:55
madjid aramesh - پاریس - فرانسه
خbavar88 - آمستردام - هلند. ودتو خوب نشون دادی حتما برایه تو هر کی عربی صحبت نکنه خائنه،
جمعه 2 دي 1390 - 12:04
romano - تهران - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند مزدور اونهایین که از کشور ایران در کشورهای عربی که زمانی برای خرید یک پرنده شکاری تو دهاتهای ایران صدتا کادو باید برای یک دهاتی می‌یاوردن برجها داره با پول میدونهای نفتی که حتی بورکینا فاسو هم عرضه توسعشون رو داره درست می‌شه که شیخ عرب که ننشم فارسه و زنشم الان فارسه با دمپایی بیاد تو کشور دهخدا فارابی و پروفسور حسابی (که انگار این دلقک بره هند کشور رابیناند تاگور و مهاتما و ...) بعید نیست برای تحقیرتون هم یک چس روی صندلی رو بروی رئیس جمهورتون بکنه. مزدور اونیه که برای عمل باد فتق و زاییدن بچش پول ملت رو تو هتل 6 ستاره لندن و لوس آنجلس خرج می‌کنه و اینجا ملت برای گرفتن همون آب و برق مجانیشون باید بطری نوشابه از شما تو کهریزک بگیرن. و مرد و زن ایرانی واقعی کیه اونیه که 5 میلیونشون تو یک شهر به عظمت تهران راهپیمایی می‌کنن و حتی یک مغازه بقالی یا موبایل فروشی غارت نمی‌شه در حالیکه بزرگترین جمعیت جوان جهان رو داره که همشون حداقل آرزوی یک گوشی موبایل رو دارن که این بی شک نشان از تربیت و شرف و بچه با زحمت و نون حلال بزرگ کردن ایرانی داره. ادامه ...
جمعه 2 دي 1390 - 12:10
romano - تهران - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند شما از روز اول وصله تن ما نبودید شما آن بچه‌هایی هستید که مادر که مام وطنتان باشد را بعد از تن کشیدن و بالغ شدن به زیر ظلم و مشت و لگد می‌گیرید چه کسی باشد که خواهر داشته باشد و به تن دختر مردم در خیابان زنجیر بزند. براستی اسم خود را چه می‌گذارید خود را چه می‌دانید در دم مرگ به چه چیز می‌اندیشید.
جمعه 2 دي 1390 - 12:21
romano - تهران - ایران
که 32 سال خود کشتید که مردم رو حیوان کنید و خودتون حیوانتر شدید که این مردم با سیلی صورت سرخ نگه داشتند و در کشورهای دیگر مردم در ناز و نعمت آرزوی بچه اینطوری دارند. مزدور شمایید که هیچ انسانی در قاموستون غیر از خودتون حق آب و مذهب و تفکر و شادی و رفاه و ازدواج و خندیدن و .. نداره و هرکی تو جیبش یک کارت تن فروشی بسیج باشه یک خونه و ماشین لیزینگ و وام می‌گیره ما تن به مزدوری نداده‌های مادی این دنیا دادیم که از 5 میلیونمون یک دزد هم تو روز آشوب پیدا نمی‌شه اما از شما صدتا صیغه کن و وام بگیر ابن الوقت و نماز ریا خون و مال یتیم خور برج و زمین ساز از مال ملت و هم وطن خارجی ... در 100 تا تون پیدا می‌شه. بسه یا بازهم بگم کی مزدوره برو فعلا دلار و ... رو درست کن که همین بچه‌هایی که تو از خارج یا داخل مزدور می‌خونیشون بخاطر غمی که در دلشون بحال این اب و خاک دارن با وجود اختلاف عقیده با برخی حتی یک .. آنها را به هیکل افرادی مثل شما نمی‌دم که چون ایرانی هستن از جان و تن و خاک منند تن آنها نیز از خاکی ساخته شده که من ساخته شدم و به شرف و وجدان همشون داخلی و خارجی اعتقاد دارم. ادامه..
جمعه 2 دي 1390 - 12:20
bahane88 - تهران - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند:کاملا با شما موافقم،. اونایی که سنگ آمریکا را به سینه میزنن تا کم میارن میگن ساندیس،..... مطمئن باش اینا اگه بتونن برای پول و ویزا امریکا و.....حاضرن همه کار بکنن. آخه بدبختی که تا کم میاری میگی ساندیس خور،فحش میدی.....اگه الان زنده ایی و داری هوا را آلوده میکنی بخاطر همون شهیدانی هست که تو جنگ جونشون را فدا کردن تا منافقانی مثل تو زنده بمونن و خیانت کنن.نه چهار تا بچه قرتی که اومدن تو خیابان و گفتن "رای من کو"
جمعه 2 دي 1390 - 12:53
habilian - قم - ایران
bavar88 - آمستردام - هلند : من با همه نظر شما موافق نیستم ولی با بخشی از صحبت شما موافق هستم و بعضی ها خداوکیلی فکر میکنن هر چی کشور های اروپایی یا آمریکا میگن مثل وحی منزل هستش و چشم بسته باید قبول کرد .دوستان اینکه یه نفر نطرشو میگه و طرفداری از رژیم میکنه مثل جناب باور 88 دلیل نمیشه که ما هر چی انگ یا فحش به چسبونیم به طرف ، اگه ما طرفدار دموکراسی هستیم باید به مخالف های خودمون اجازه صحبت بدیم نه اینکه هی بگیم ساندیس خور، باید صحبت کرد، دیالوگ برقرار کرد نه اینکه فقط فحش بدبم اینکه میشه دقیقا کار رژیم ولایت فقیه.
جمعه 2 دي 1390 - 13:16
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Bahane88/ آخه امثال شما نون مفت و به قیمت روز خور و دو رو و دغل و بی منطق کجا بودید زمانیکه بچه های ایران خودشون آزادانه به جبهه می رفتن که از مرز و بوم و خاک کشور پدریشون دفاع کنند. بی اطلاع اگه نمیدونی ، بدون که اغلب کسانی که روبروی عراقی ها وایستادند بعداً یا فراری شدن یا گوشه نشین و یا قربانی زخمهای جنگ و جز یکعده مفت خور و دو رو که تونستن با دغل بازی تا دست بوسی علی گدا برن و واسه پول همه کاری حتی وطن فروشی بکنند و سنگ تازیان به سینه بزنند.شما بچه مضلف ها کجا بودید زمانیکه جوانها برای نگهداری و حفظ مرز و بوم کشورشون دفاع میکردند و پدرهای امثال تو فقط شله زرد و آش تقسیم میکردن و بامید امام زمان بودن که جلو دشمن را بگیرد! تف به شرف دروغگو، من بیش از ٥ مجروح جنگی در خانواده دارم و یک کدوم از اونها شما را قبول ندارند.
جمعه 2 دي 1390 - 13:55
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بهانه از تهران. چیز‌هایی‌ که برای برادرت باور از آمستردام نوشتم، در مورد شما هم صدق می‌کنه.
جمعه 2 دي 1390 - 14:56
greentree - تهران - ایران
با از دست رفتن چند موشک هیچ حکومتی شکست نمیخوره ،شکست حکومت ایران به خاطره اینه که مردم از این حکومت ناراضی هستند و از رهبر حکومت به اندازه دشمن ایران متنفرند برای همین کار این حکومت تمام شده هست ،حکومتی که یک مشت مداح و اوباش پولی‌ بشن حافظ اون همون بهتر که فرو بریزه
جمعه 2 دي 1390 - 14:57
baas - روتردام - هلند
باور ... کمی هم از ویترین‌های آمستردام برامون تعریف کن آنجا هم ساندیس میدن.
جمعه 2 دي 1390 - 14:53
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
باور۸۸ - آمستردام - هلند اراجیف مینویسه بهانه۸۸ - تهران - ایران هم تائیدش می‌کنه!‌ها ها‌ها ها آیا این ۲ نفر ۲ روح در ۱ بدن هستند یا ۱ روح در ۲ بدن؟‌ها ها‌ها ها‌ها به هر حال برات متاسفم که تنهائی و با ذلت شاهد ه فروپاشی حکومتی سیاه و مرتجع که نمایندگی آن را در این سایت به عهد ه گرفتی هستی‌!‌ها ها‌ها ها
جمعه 2 دي 1390 - 15:04
m.noor - شارجه - امارات
با درود. صدای آزادی میاید ذوب در ولایت لرزان است ترس از نداری ترس از زندان ترس از انتقام بله وقت جواب است هر چقدر می‌خواهید به همدیگه پاس بدهید و از همدیگه تعریف کنید ۸۸ یعنی‌ خداحافظی یعنی‌ بای بای ولایت .یعنی‌ ذوب در ولایت هررررررررررررری.امین.م.ن
جمعه 2 دي 1390 - 15:51
ali1111 - تهران - ایران
باور۸۸ - آمستردام - هلند. خوب تو این سایت همه را بهم می‌ریزی...تو که خودت هم به حرفهایی که میزنی اعتقادی نداری، چرا همه را بازی میدی؟!!..(البته در اصل خودتو بازی میدی)
جمعه 2 دي 1390 - 16:31
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
آمریکا، اسراییل و.. هر کاری که بخوان بکنن می‌کنن ولی‌ حریفه ایران نمیشن چون ایران همیشه پزه همشونو زده و فعلا سالهاس که هی‌ وق میزنن و جز شعرو ورع گفتن چیزی ندران و از ایران مثله ساگ میترسن. اینها اگر عرضه داشتن یک بار هم که شده یه غلطی میکردن ولی‌ ایران به کسی‌ باج نمید و اینهارو همیشه خارو ذلیل کرده و وجود ندران که به ایران نزدیک شن. زنده بد ایران و مرگ بر آمریکا، اسراییل و بخصوص وطن فروش‌های کثیف. آفرین به ایران و جوانان ایران که کار‌های بزرگی‌ کردن.
جمعه 2 دي 1390 - 16:34
bahane88 - تهران - ایران
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان:اول درست صحبت کن خوبه من به .... بی احترامی کنم؟ 2-حتما یه دلیلی داره که اینجوری داغ کردی؟اون دلیل را هم بگو(با توجه به گفته خودت :یا از اونهایی هستی که از سهمیه و ... استفاده کردی و حالا که تموم شده رفتی اونور زبان درازی میکنی که ماشاا.. تعدادشون تو خارج کم نیست ،نمک خوردن و نمکدون شکستن) .در ضمن مگه هرکسی مثل تو مجروح جنگی تو خانواده داره حرف راست و درست میزنه!!! جدن خودت را چی حساب کردی؟؟. 3-وقتی پای وطن درمیانه خامنه ای،احمدی نژاد ،خاتمی و .... نداریم پای ایران در میانه.از نگاه مریض شما هرکسی بد آمریکا و غرب بگوید بسیجیه/هرکسی بگوید بالا چشم اوباما ابرو،بسیجیه/استفاده از کلماتی مثل ساندیس ،ساندیس خور ،جیره خور ... برای افرادی که نظری غیر از دیگران دارند نشانه ضعفه طرفه
جمعه 2 دي 1390 - 17:05
bahane88 - تهران - ایران
4 -فکر اینو کردی تا حالا همون مجروح جنگی که تو خانوادته به خاطر جنگ افروزی آمریکای جنایتکاره،مخالف زورگویی آمریکا بودن نشانه بسیجی بودن نیست5- آخه بدبخت هرکسی که طرفداری از ایران میکنه بسیجی نیست که،خیلی ها شاید یکدفعه هم توی بسیج نرفتن اما حاضرن اگه جنگ شد برن بجنگن...
جمعه 2 دي 1390 - 17:05
esfanie - اسن - آلمان
باور۸۸ - آمستردام - هلند. هی‌ ،پس تو کجای ساندیسی .من فکر کردم مردی.
جمعه 2 دي 1390 - 18:58
ملاصدرا - شیراز - ایران
از دوستان عزیز خواهش میکنم اینقدر به این bavar88 اهمیت ندید ...لذت میبره که شماها اینقدر براش کامنت میزارین...
جمعه 2 دي 1390 - 20:16
بابک - سبزوار - ایران
موشک های ایران در مقابل موشک های امریکا مثل پلاخمون است.
شنبه 3 دي 1390 - 01:48
Sadat Sayed - هرات - افغانستان
نمیدانم تا کی منتظر نتیجه این جنگ پنهانی باید نشست و کی جنگ آشکار شروع میشود؟ خیلی مشتاق جنگ آشکار هستیم و افغانستان میتواند نقطه خوبی برای آغاز جنگ علیه دولت طالبانی ایران باشد.
شنبه 3 دي 1390 - 05:06
ktkntiuk - مونيخ - المان
romano - تهران - ایران. بارک الله به کامنت زیبات. حرف دل‌ همه رو گفتی‌.
شنبه 3 دي 1390 - 05:39
NASA astronaut - دوبی - امارات
ای بابا میخوان بهمون حمله کنن انوقت شما دارید باهم کلکل می‌کنین، اصلا میدونید چی‌ حتا اگر آمریکا نخواد به ما حمل کنه‌ها این خود ماییم که جنگ رامیندازیم
شنبه 3 دي 1390 - 07:43
mohd1975 - دبی - امارات
سلام دوستان... خلاصه کنم و وقتتون رو نگیرم،،،. توف بر وطن فروش ،،،خائن و ترسو.
شنبه 3 دي 1390 - 08:02
bita tehrani - ونکوور - کانادا
romano/مرسی‌ از شما،هر چند تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است...فقط خواستم خسته نباشی‌ بهت بگم بابت این همه تایپ کردن،درود بر شما.
شنبه 3 دي 1390 - 07:14
massoudoslo - اسلو - نروژ
romano. تهران .ایران . هموطن دلگرم کننده هستش داشتن هموطن هایی مثل شما . تا اندیشه و دل هایی مثل شما و بقیه دوستان روشن و آزاده هستند ایران نخاهد مرد ،هر چند تنش را زخمی شده ..
شنبه 3 دي 1390 - 11:18
sepehr79 - وین - اتریش
esfanie--اسن-آلمان-- این باور۸۸ نمرده بود که، این ۱ چند روزی ساندیس بهش نرسیده بود، شارژ خالی‌ کرده بود. حالا دوباره ساندیس ریختن توی گلوش اومده هاپ هاپ می‌کنه
شنبه 3 دي 1390 - 12:33
demokrasi-solh - صحنه - ایران
ممنونم از رومانو عزیز و دوستان آزاده ی دیگر ی که پوزه این بسیجیای مزدورو و نامرد و ماله مردم خور و آدم کشو به خاک میمالند فقط مواظب باشید که از طریق وی پی ان ، توسط وزارت اطلاعات و لشکره سایبریشان ردیابی نشید که بدبختتان میکنن اینها شرف و دین و ایمان و انسانیت ندارن.اغلبه افراد در ایران به همین دلیل نظراتشون رو نمینویسن .ولی حقیقت اینست که لااقل 90 درصده مردم مخالفه این رژیمند.
یکشنبه 4 دي 1390 - 05:40
shahram407 - تهران - ایران
دموکراسی- صحنه -ایران!! یعنی تو فقط از ترس ده درصد مردم ایران خودتو خراب کردی؟؟!!
دوشنبه 5 دي 1390 - 14:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.