حکم زندان مادری ایرانی که برای پسر دربندش مصاحبه می داد

 

پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی، یکی از فعالان حقوق بشر که در ایران زندانی است، به دلیل انجام مصاحبه درباره پرونده پسرش به ۲۳ ماه زندان محکوم شد.
مجتبی سمیع‌نژاد، فعال حقوق بشر در این باره به بی بی سی فارسی گفت که بر اساس حکم شعبه دوم دادگاه انقلاب کرمان خانم مخترع به "اتهام تبلیغ علیه نظام" به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
به گفته آقای سمیع‌نژاد این حکم به دلیل مصاحبه‌های خانم مخترع با رسانه‌ها درباره پرونده پسرش در زمان بازداشت او، صادر شده است.
خانم مخترع، حدود ۵ ماه پیش، دهم مرداد ماه در کرمان بازداشت شده و به گفته آقای سمیع نژاد از زمان بازداشت و در دادگاه از داشتن وکیل محروم بوده است.
کوهیار گودرزی نیز از مرداد ماه گذشته در بازداشت به سر می‌برد و چندی پیش سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای بازداشت این فعال حقوق بشر را محکوم و اعلام کرد که احتمالا این فعال حقوق بشری در زندان اوین در حبس انفرادی است.
پیش از این کوهیار گودرزی در آذرماه سال ۸۸ در حالی که برای شرکت در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله منتظری عازم قم بود به همراه عده‌‌ای دیگر بازداشت شد و ۲۳ آذرماه سال گذشته، پس از سپری ‌کردن یک ‌سال محکومیت خود از زندان رجایی‌‌شهر کرج آزاد شد.
+56
رأی دهید
-161

KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
فرزند را زندانی میکنند / مادر را قربانی میکنند / خانواده را متلاشی میکنند / اینان فقط ویرانی میکنند / امیدوارم به زودی این رژئم ضد بشری از روی کره خاکی محو بشود...
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 23:27
noshafarin - اکلند - نیوزلند
این دیگه کمال بی انصافی است 2 سال زندان برای یک مصاحبه ... تازه بدون وکیل. دولت ما زورش را به کی میروسونه ؟!
جمعه 2 دي 1390 - 00:00
hamtarane - سیدنی - استرالیا
خدا که فعلا یک سی سالی هست رفته مرخصی، اما امیدوارم لااقل آه این مادران ، گریبان ظالمین را بگیره
جمعه 2 دي 1390 - 00:39
Naser hejazi - بهبهان - ایران
ننگ برشما بی شرفها
جمعه 2 دي 1390 - 02:52
amirmansoor - اصفهان - ایران
اینم حکومت امام زمانشون.
جمعه 2 دي 1390 - 05:00
koroush007 - نهران - ایران
واقعا متاسفم -ولی یک روز جواب کارشون میدهند این همه ظلم وجنایت همیشه باقی نیست.
جمعه 2 دي 1390 - 07:57
gol andam - ژنو - سویس
وای بر ما ،،،،کجاست اون غیرت ایرانی‌ که ادعا می‌کنن،،، وای بر ما که چشم بستیم ،،،وای از سکوت ما ،،،مادرم پیش رویت دگران صورت بر دیوارند. نه چنین صورت و معنی که تو داری دارند. . تا گل روی تو دیدم همه گل‌ها خارند. تا تو را یار گرفتم همه یار، اغیارند….
جمعه 2 دي 1390 - 10:16
avesta_afshin - تهران - ایران
نظامی که ادعا می شه امام زمانیه به راحتی و به وسیله یک زن بی گناه به ورطه سقوط و نابودی کشیده می شه و صد البته مردم و کشوری که امام زمان از داخل چاه فاضلاب ( جمکران ) بر اونها حکم رانی و رهبری بکنه لایق نابودی و تباهی هستن
جمعه 2 دي 1390 - 13:08
Royan - بوخوم - آلمان
امام زمانیه دیگه, اسلام ناب محمدی به معنای واقعی , کمال عدالت وعدل علی ....
جمعه 2 دي 1390 - 17:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.