پاداش ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای مهره القاعده در ایران

 

ایالات متحده آمریکا برای دستگیری مردی که به گفته این کشور از طریق ایران برای القاعده نیرو جذب می کند و پول انتقال می دهد، ۱۰ میلیون دلار پاداش می دهد.
وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، می گوید یاسین السوری، به موجب توافقی میان حکومت ایران و القاعده می تواند در ایران فعالیت کند.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا می گوید که آقای السوری "مبالغ قابل ملاحظه ای پول را از طریق ایران برای رهبران القاعده در افغانستان و عراق فرستاده است."
رابرت هرتینگ، از اداره امنیت دیپلماتیک آمریکا، می گوید که السوری "تهدیدی مستمر برای منافع ایالات متحده است."
به گفته این مقام آمریکایی، این اولین بار است که وزارت خارجه آمریکا برای کسب اطلاعاتی که منجر به دستگیری یک تامین کننده مالی تروریستها شود، پاداش تعیین می کند.
در تابستان گذشته نیز وزارت خزانه داری آمریکا ایران را به پناه دادن و حمایت از مهره های القاعده متهم کرده بود.
این وزارتخانه اعلام کرده بود که عزالدین عبدالعزیز خلیل از "تسهیل کنندگان" ارشد امور القاعده است که با آگاهی دولت ایران در این کشور کار و زندگی می کند.
در بهار گذشته هم کنگره آمریکا گزارشی منتشر کرد که در آن نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به ارتباط با القاعده متهم شد.
در این گزارش آمده بود که ایران طی ۱۰ سال گذشته با حمایت و کمک به ایمن الظواهری، رهبر کنونی القاعده به این گروه امکان حملات بیشتر به آمریکا و متحدانش را داده است.
پاداش وزارت خارجه ایالات متحده در شرایطی تعیین می شود که روابط جمهوری اسلامی و آمریکا پس از دست یافتن ایران به یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی و دستگیری یک ایرانی آمریکایی تبار به اتهام جاسوسی برای سیا به تیره ترین سطح در سالهای اخیر رسیده است.
ایران تاکنون اتهامهای همکاری با القاعده را رد کرده و خود را یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در دنیا معرفی کرده است.
+197
رأی دهید
-19

meh-pa - وین - اتریش
تاکی منتظر امام زمان امریکا تا دنیا را از دست آخوند نجات بده اجل فرج
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 21:41
dkdk - اسلیس - دانمارک
همین ساده اندیشی‌ هموطنان است که باعث امید بیهوده میشود.آمریکا اصلا دلش برای مردم ایران نسوخته و نمیسوزد.اون تنها بفکر منافع و ملت خودش است که البته طبیعی‌ است.حماقت و خود فریبیست که فکر کنیم آمریکا ما را نجات میده.تنها ملت ایران است که ملت ایران را نجات میده .
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 22:17
avicenna - لندن - انگلیس
بله . کی می خواهید بفهمید که آمریکا عاشق چشم و ابروی ما نیست.... ننگ آخوند به از آمریکا
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 23:56
KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
چشم حقیقت بین واقعیت را زود میپذیرد نا افتراح و تهمت...اینجور که از متن مطلب استشمام میشود به نزدیک زاویه مرکزی حساسیت نشانه رفته و از خطهای موازی رسیدن به یک راه حل مناسب را در دیده تردید نگه داشته و همچنان در برقراری ایجاد فضائی آلوده به سم رباتهای آدم نما در تصرف پیشبرد اهداف بقول خودشان بشردوستانه دارند مضرانه عملیات را آغاز مینمایند!!!
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 21:12
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
meh-pa - وین - اتریش فقط میشه گفت برات متآسفم تا حل آمریکا کدوم کشور و نجات داده؟
جمعه 2 دي 1390 - 04:54
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
دکدک - اسلیس - دانمارکavicenna - لندن - انگلیس. همین امسال شما هستند که منتظر هستید در ایران معجزه بشه ۳۲ سال فلاکت کافی‌ نیست در خارج نشستید و هر ماه پول مفت میگیرید و برای ملت ایران تصمیم میگیرید.اگر مزدور نیستید بروید ایران زندگی‌ کنید بعدا نظر بدهید.ملتی که سرکوب شده چطور میتواند برای خود تصمیم بگیرد.
جمعه 2 دي 1390 - 05:23
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
من شک ندارم که تمام حرکتهای تروریستی در دنیا از زیر عبای این آخوندها در میاید.
جمعه 2 دي 1390 - 05:31
Azadikhah - تكسل - هلند
شاید ۱۰ میلیون دلار واسه هر کشور دیگه ای عدد فوق العاده ای باشه ولی آمریکا باید بدونه که تو ایران واسه خیلیها پول آب خوردن و مخصوصا اونهایی که اطلاعاتی از این شازده دارن چیزی واسشون نیست. سه میلیارد دلار رو ورداشتن آب هم از آب تکون نخورده حالا میان این مندلی رو تحویل میدن؟البته ایران والقاعده اختلاف ایدئولوژی دارند،اما منافع مشترکی نیز دارند، منفعت مشترک آنان دشمنی با آمریکاست، طالبان مشترکاتی با القاعده دارند اما حساب آنان با القاعده جداست.القاعده دشمن عربستان بوده وهست وتاکنون نیزشبکه های فراوانی از القاعده رامنهدم کرده،ایران با القاعده جهانی اتحاد استراژیک دارد به غیر از گروهک ریگی مگر القاعده در ایران عملیات انجام داده؟مسلما خیر،چرا؟ زیرا تعدادی از سران آن از جمله بن لادن در ایران زندگی می کردند، حتی زرقاوی که بزرگترین جنایات بر علیه بشریت را انجام داد ازطریق ایران به عراق رفت آنهم با اسکورت برادران سپاهی!!
جمعه 2 دي 1390 - 07:37
assassin - ایران - ایران
meh-pa - وین - اتریش. تا وقت گله نی
جمعه 2 دي 1390 - 08:05
Dara va sara - پرت - استرالیا
یه عده چنان در جمهوری جهل ذوب شدند که عقلشان دیگر از هر تفکری ناتوان شده.. چه کسی گفته که آمریکا به فکر و منافع کشورهای دیگری چون ایران هست؟؟ یا اصلا کدام کشور بجز جمهوری احمق اس..هالی در فکر منافع کشور دیگری هست؟؟ یا اصلا آمریکا جه وقت به ما نفع رسانده که اینبار باشد...ولی انچنان ما بدبخت شده ایم که همانند یک کودک یتیم به دنبال پدر میگردیم. رهبران بی ناموس ما چنان بلایی سر ملت ما آورده اند. که از درد ناپدری به دنبال هر بیشرفی هستند..این آمریکا نیست که به دنبال منافع هست. این بی عرضه گی رهبران ما هست که انچنان کشورمان را ذلیل کرده. که خود رهبران نیز چشم در تصمیم گرگ ان دارند. این کثافت بازی ملا هست که چوب حراج ایران را به یا مفت در بازار آمریکا و اروپا زده که چند صباحی شراب جهالت در دست گیرد. اگر پدری داشتیم دلسوز. اگر رهبری داشتیم بالغ و آگاه. دشمنان ایران در برابر ما هیچ بودند..ما دشمن نداریم . دشمن در خانه کمین کرده.
جمعه 2 دي 1390 - 09:57
jacki - دوبلین - ایرلند
باید این ملت خابیدهٔ ایران دیگه بفهمن که چه خوشبختی‌ رو آمریکا به عراق و افغانستان آورد.بعضی‌ها که منتظر خوشبختی‌ از آمریکا هستن واستن تا براشون نازل ب اش.ملت ایران که باید این اختلفت گمی رو بزارن کنار و باهم باشن.همانطور که تو انتخابات دیدیم تنها کاری نمی‌شه کرد.به امید روز اتحاد ملت ایران و آزادیه ایران عزیزی توسط ملت ایران.
جمعه 2 دي 1390 - 10:12
bavar88 - آمستردام - هلند
باتلاق افغانستان و عراق باعث شده که دیگه فکر لشکرکشی به خاور میانه را ناداشته باشد. بدون ایران آمریکا از انجام امورات خود در خاور میانه در مانده است.
جمعه 2 دي 1390 - 10:59
bita tehrani - ونکوور - کانادا
dara v sara/آفرین،درود ٔبر شما،خیلی‌ کامل و جامع گفتی‌ درد مردم مظلوم ایران را.
جمعه 2 دي 1390 - 23:45
بابک - سبزوار - ایران
خامنه ای خودش سرباز القاعده است.
شنبه 3 دي 1390 - 02:02
danial nabi - استكهلم - سوئد
خود آمریکا بزرگترین تروریست توی دنیا است و یک سری ساده اندیش را سر کار گذاشته، خریت است کسی‌ که گول این شیطان صفت‌ها رو بخوره.
شنبه 3 دي 1390 - 14:55
ordak - بن - المان
Azadikhah - تکسل - هلند متاسفانه مسولین سایت هم مبتلا به ویروس سانسور شده اند چون نصایح من و به شما سانسور فرموده اند حیف شد شاید اگه سواد خوندنش و داشتی در اینده سوژه خنده نمیشدی......
شنبه 3 دي 1390 - 16:30
ordak - بن - المان
Azadikhah - تکسل - هلند تو اصلا معنی جنایت علیه بشر حالیته،با این کامنتت. ثابت کردی که فرق موشک و گوجه فرنگی را نمیدونی ،سعدی میگه دو چیز طیره عقل است دم فرو بستن به وقت گفتن و گفتن به وقت خموشی لطفا در اینده با کله بنویس نه با مخرج،در مورد چیزی که نمیدونی اظهار فضل نکن،اینجوری حداقل سوژه خنده نیستی ،اگه روشنفکرانی؟؟؟؟مثل شما خاموش میبودند،نه خوندها ٣٢سال سوار ملت بودند نه ملتنه ملت اینطور بدبخت و دربدر.......
شنبه 3 دي 1390 - 22:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.