پنج مهندس ایرانی در سوریه ربوده شدند

 

سفارت ایران در دمشق در بیانیه ای اعلام کرده است که  پنج شهروند ایرانی که از «مهندسین و کارشناسان فنی» پروژه نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی «جندر» در حمص بودند، بامداد روز چهارشنبه  توسط افراد مسلح ربوده شده اند.
 
به گزارش خبرگزاری  جمهوری اسلامی، ایرنا، در بیانیه سفارت ایران در دمشق امده است:« ۵ نفر از اتباع جمهوری اسلامی ایران که از مهندسین و کارشناسان فنی پروژه نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی جندر در حمص بودند، روز سه شنبه ۲۹ آذر ۹۰ مطابق با ۲۰ دسامبر ۲۰۱۱ ساعت شش و نیم صبح در مسیر حرکت خود به سمت کارگاه فنی نیروگاه توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده اند.»    
                     پنج مهندس ایرانی در سوریه ربوده شدند   
 
سفارت ایران در دمشق از مقامات سوریه خواسته است «به منظور شناسایی ربایندگان و آزادی سریع پنج مهندس ایرانی ربوده شده » فوری اقدام کند.
 
سفارت ایران در دمشق  همچنین گفته است :در هماهنگی با دستگاه های ذی ربط سوریه بسرعت وارد عمل شده است و در جهت اطلاع یابی از نامبردگان تلاش می کند.
 
در همین حال وزیر امور خارجه سوریه در پاسخ به پرسش خبرنگاران  درخصوص وضعیت ربوده شدگان گفته است : تحقیقات در این زمینه در جریان است.
 
شهر حمص یکی از کانون های اصلی نا آرامی ها و اعتراضات علیه حکومت بشار اسد است و طی هفته های اخیر شاهد سرکوب گسترده اعتراضات توسط نیروهای امنیتی بوده است.
 
مخالفان حکومت بشار اسد، جمهوری اسلامی ایران را به همکاری با حکومت بشار اسد در سرکوب معترضان متهم می کنند.
 
دولت جمهوری اسلامی اصلی ترین حامی سوریه در منطقه  به شمار می رود.  آمریکا، سپاه قدس ، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، و  همچنین فرمانده نیروی انتظامی ایران را به اتهام همکاری در سرکوب مخالفان در سوریه تحریم کرده است.
 
آمریکا ایران را متهم می کند که در راستای کمک به بشار اسد برای سرکوب مخالفان تجهیزات و خدمات تخصصی در اختیار  دولت سوریه قرار می دهد.
 
در همین حال، خبرگزاری ایرنا می گوید، هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار طرح عمرانی از سوی مهندسان و متخصصان ایرانی در سوریه در حال اجرا است.
+151
رأی دهید
-38

massoudoslo - اسلو - نروژ
حتما با لپ تاپاشون گم شدن نه !!؟ :)
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 04:43
shervin-iran - خرم آباد - ایران
منظورشون از واژه مهندس همونیه که به دکترهایی مثل کردان و رحیمی می گفتند؟...مهندسهای کیلویییی.دکترهای سهمیه ای و افتخاری....ای اف بر چنین مملکتی که دراون هیچ چیزی اهمیت و ارزش نداره مگر ریا و تظاهر و دستمال به دستی
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 07:59
hassan5 - تهران - ایران
کور کور را پیدا میکنه اب گودال را ..دیکتاتور ها همدیگر را براحتی پیدا میکنند و بهم کمک میکنند
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 11:27
dara20 - تهران - ايران
به درک امیدوارم سر‌ بریده مزدوران رژیم کثیف اسلامی رو برای سرکرده حکومت فاسد اسلامی ارسال کنند.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 14:56
mortimer - اصفهان - ایران
مهندسی در رشته تروریسم دارند!
جمعه 2 دي 1390 - 05:11
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
همه پنج نفر از مزدوران سپاه هستند که برای سرکوب ملت سوریه به آنجا رفته بودند.
جمعه 2 دي 1390 - 06:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.