رئیس قوه قضائیه: مخالفت با اعدام در ملاء عام، مخالفت با اسلام است

آیت‌الله صادق لاریجانی در سخنانی به‌شدت به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل علیه نقض حقوق بشر در ایران حمله کرد و گفت اعدام در ملاء عام عین قوانین اسلام است.

                                                          رئیس قوه قضائیه: مخالفت با اعدام در ملاء عام، مخالفت با اسلام است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران امروز، چهارشنبه ۳۰ آذرماه، در نشست مسئولان عالی قضائی قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران را "تکراری، سراسر دروغ و برگرفته از شعارهای کذایی ضد انقلاب" خواند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲۸ آذرماه (۱۹ دسامبر) با اکثریت بالا قطعنامه‌ای را علیه نقض حقوق بشر در ایران به تصویب رساند.

این قطعنامه که از سوی کانادا پیشنهاد شده بود با ۸۹ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۶۴ رأی ممتنع تصویب شد.

در این قطعنامه‌ از جمله "شلاق زدن، قطع عضو و افزایش اعدام" در جمهوری اسلامی ایران و "نقض جدی و مداوم حقوق بشر" و همچنین "رفتار بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز"، "محدودیت‌های مداوم و شدید در آزادی گردهمایی‌های مسالمت‌آمیز" و "محدودیت‌های جدی در آزادی اندیشه، عقیده و مذهب"، در این کشور محکوم شده است.

آیت‌الله لاریجانی با اشاره به این موارد و همچنین موارد دیگری چون اعدام در ملاء عام و اعدام زیر سن قانونی گفت: "طرح چنین مسائلی آن هم از سوی یک مجمع رسمی و نهاد بین‌المللی عجیب است."

رئیس قوه قضائیه موارد ذکرشده در این قطعنامه را ناشی از تحقیق‌های "نادقیق و غیرمستند" خواند که از سوی "ضد انقلاب" مطرح شده‌اند.

این در حالی است که جمهوری اسلامی تاکنون مانع از سفر احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل به ایران شده است تا بتواند در این کشور در مورد وضعیت حقوق بشر از نزدیک تحقیق کند.

مقام‌های ایران نخستین گزارش احمد شهید در مورد نقض گسترده حقوق بشر در این کشور را نیز "غیرمستند" و متأثر از داده‌های "ضدانقلاب" خوانده بودند.

احمد شهید در مهرماه سال جاری نخستین گزارش خود را درباره وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نمود.

وی در این گزارش از "نحوه رفتار ایران با فعالان جامعه مدنی و بازداشت‌‌ها، آزاد نبودن اجتماعات، بی‌توجهی به حقوق زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی، مجازات اعدام و بازداشت به دلیل ارتباط با نهادهای خارجی" به عنوان موارد عمده "نقض حقوق بشر" در ایران نام برده بود.

آیت‌الله صادق لاریجانی همچنین وجود "اعدام‌های دسته‌جمعی مخفیانه" در ایران را "کذب محض" و "دروغ آشکار" خواند و گفت: "گرچه ما در صدور احکام اعدام‌ها ترسی از مجامع تحت سلطه استکبار نداریم با این حال اعلام می‌کنیم که ما اعدام‌های مخفیانه نداریم و اگر مقصود این است که برخی اعدام‌ها در ملاء عام نیست؛ گفته درستی است اما اعدام نکردن در ملاء عام تفاوت دارد با این که کسانی به صورت مخفیانه و بدون اطلاع بستگان در گوشه‌ای اعدام شوند."

وی افزود: "اگر آن‌ها واقعأ اطلاع دارند که در نقطه‌ای چنین اعدام‌هایی به‌صورت مخفیانه انجام شده اعلام کنند تا ما در مورد صحت آن تحقیق کنیم."

محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و مشاور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه ایران نیز در آبان‌ماه سال جاری در نیویورک گفته بود: "در ایران هیچ نوع اعدام سری وجود ندارد و نتوانستند نام حتی یک نفر را اعلام کنند که به‌صورت سری در ایران اعدام شده باشد."

این در حالی است که "کمیته ضد اعدام و مجازات مرگ" چندی پیش اعلام کرد از ابتدای سال ۱۳۹۰ تا مهرماه گذشته ۱۷۳ نفر در ایران اعدام شده‌اند که تنها ۱۳۵ مورد از این اعدام‌ها توسط منابع رسمی در ایران تأیید شده است و ۳۸ اعدام دیگر نیز از منابع غیررسمی و گروه‌های مدافع حقوق بشر ثبت شده که هیچ‌کدام از آن‌ها از منابع رسمی اعلام نشده است.

۲۲ مهرماه گذشته بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارش تفصیلی ۱۹ صفحه‌ای خود درباره وضعیت حقوق بشر در ایران به‌نقل از سازمان عفو بین‌الملل نوشته بود به‌طور رسمی ۲۵۲ اعدام در سال ۲۰۱۰ به اجرا گذاشته شده اما گزارش‌ها از ۳۰۰ اعدام پنهانی دیگر که بیشتر آن‌ها در زندان وکیل‌آباد مشهد رخ داده است، خبر می‌دهند.

فعالان حقوق بشر در ایران طی یک سال گذشته بارها خبرهایی از اعدام‌های دسته‌جمعی، "بدون رعایت موازین حقوقی"، بدون اطلاع خانواده اعدام‌شدگان و به شکل مخفی در زندان وکیل‌آباد مشهد (زندان مرکزی) را منتشر کرده‌اند.

رئیس قوه قضائیه ایران در بخش دیگری از سخنان امروز خود اعدام در ملاء عام را طبق قوانین اسلام و قرآن خواند و گفت: "آن‌چه در این قطعنامه علیه اعدام‌های در ملا‌ء عام آمده است در واقع مخالفت صریح با اساس و نص اسلام و قرآن دارد و انتظار ما این بود که تمام کشورهای اسلامی علیه این قطعنامه موضع‌گیری کنند چرا که موارد مطرح شده نه علیه ایران که زیر سئوال بردن پایه‌ها و ارکان اسلام است."

وی بیشترین اعدام‌های صورت گرفته در ایران را مربوط به جرایم مواد مخدر دانست و محکوم کردن این اعدام‌ها از سوی مجامع بین‌المللی را "ناسپاسی علیه ایران" در مبارزه با مواد مخدر عنوان نمود.

این نخستین بار نیست که رئیس قوه قضائیه ایران علیه قطعنامه‌ها و گزارش‌های نهادهای بین‌المللی در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران چنین موضع‌گیری می‌کند.

وی مهرماه امسال گزارش احمد شهید درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی را نیز "سخیف، ناصحیح و غیرمستند" خوانده بود.

+58
رأی دهید
-239

sevim - مونترال - کانادا
دروغ هم نیست. ذات واقعی اسلام همینه!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 20:10
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
اعدام در ملا عام یه کار غیر انسانیه ولی. تصور کنید عربستان سعودی هم به این قطعنامه رای مثبت داده!!!!!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 20:46
Dionysos - پارسی - فرانسه
قبلا تو غسالخونه کار می کرده! قیافه این خیانتکار حال مرده ها رو هم به هم می زنه. جمهوری اسلامی خوب به این برادران جانی ساخته!!! اگه اعدام نباشه به ضرر این مرده شور و برادراش تموم می شه! مرگ بر جمهوری اسلامی و لاشخورهای اسلام زده افعی جانی!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 20:17
alisam - تهران - ایران
این عوضی ها از صد تا ملحد بدترند ببین چه جوری دین مردمو به سخره گرفته.. من نمیدوم چرا شما کثافتا از اسلام فقط اعدامشو یاد گرفتید؟! اسلام نگفته مال مردمو نخور، دروغ نگو، ریا نکن.. فقط گفته اعدام کنید اونم وسط جمعیت؟!!!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 20:49
Anti-depressive - كرمانشاه - ايران
تازه این که اصلش نیست . اصل اسلام روپیاده کنند اون وقت بیا درستش کن .
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:03
massoudoslo - اسلو - نروژ
خب دوستان راست میگوید . ایشون قاضی القضات کشور اسلامی هستند . من که در کل اسلام را نیمیخاهم حالا قوانینش هر چه میخاد باشد . فرامین مذهبی باید از قوانین سیاسی مملکت جدا شود یعنی اینکه الله و الله چی ها باید بروند گوشه مسجد و خانه اشان با هم باشند نه در امورات مملکتی و قضایی کشور .
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:11
sonixax - هامبورگ - آلمان
به عبارت دیگر ، مخالفت با توحش مخالفت با اسلام است . چون اعدام به خصوص در ملاء عام اش عین توحش است .
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:26
Naser hejazi - بهبهان - ایران
لعنت به تو بی مصرف
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:02
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
گر چه حقیقت تلخ است ولی واقعیت دارد.این چهره واقعی اسلامی هست که 1400سال بر دوش زخمیمان می کشیم .و روز به روز مشتاقتریم وبا قساوتشان داریم دلربائی میکنیم..کاش به خود می امدیم و می فهمیدیم که بسوی ترکستان داریم می رویم نه بسوی گلستان!!!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:03
bkherebati - پونا - هندوستان
ملا نصرالدین ( بادگستری ) خاک بر سرت و ان اسلامی که شماها ساختید....بی چاره خودت وان برادران دزدت فکر کن روز ی گرفتار شدیت باز هم این اراجیف را می گوئید ...به گفته شما انگلها مرگ خوبه اما برای همسایه.....
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:07
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
همین روزها نوبت خود پست فطرت هم می‌رسد اون موقع می‌خوام ببینم آیا باز هم با اسلام منافعت دارد.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:17
zpirooz - آخن - آلمان
خوب اگه اسلام و مسلمونی اینه ما نخواستیم. حالا باید کیو ببینیم؟
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:20
tahrim - ورامین - ایران
الان تو خیلی کشورهای اسلامی مانند اردن.سوریه .ترکیه واذربایجان و ...حتی اعدام و برداشتند!! یعنی اونها همشون مخالف اسلام ودینند؟؟ یعنی هموشون کافرنند؟؟!! خرییت و لجبازی تا کی؟ خرافات و حیوان بودن تا کی؟ چندسال دیگه میخواهید بکشیدو زجر بدید؟!!!!!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:33
فامیله دور - تهران - ایران
بابا به هر چیزی که قبول دارید قسم که این ابله داره راست میگه، این اسلام ناب محمدیه !!! اگه برید تاریخ رو نگاه کنید، میبینید همین امیرالمومنین که یکی از معصومین روی کره ی زمینه، به دستور پیغمبر خدا توی یک روز سره 700 تا یهودی بیدفاع، اعم از بچه و پیر رو با شمشیر سر بریده. حالا مخالفت با این وحشیگری یعنی مخالفت با اسلام عزیز و مخترعش یعنی محمد !!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:50
Neda02 - اتاوا - کانادا
sevim - مونترال - کانادا صد البته اسلام واقعی همینه. کاملا موافقم. از دوستان عزیز خواهش می‌کنم که نسبت به اراجیف این مردک واکنش نشون بدن و این دیوانه را یک کم رنگی کنن. چون من این‌قدر عصبانی هستم که نوشته‌هام این‌جا درج نخواهد شد.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:51
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
پس همه با اعدام در ملاء عام مخالفیم. البته خداییش بعضیها رو واقعا باید در ملاء عام اعدام کرد ولی از لج این پدر سوخته هم که شده با اعدام در ملاء عام مخالفیم
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 23:30
mlowes - واشنگتن - آمریکا
عین واقعیت رو گفته. من باهاش کاملا موافقم. این کار دقیقا کپی‌ اسلامه. دامش گرم که پیش از اینکه سقط بشه یک حرفِ راست توی زندگیش زد.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 01:25
khosh bavar - يزد - ايران
قابل توجه دوستان و هممیهنان گرامی‌، که از آخوند " گله " دارند و ادعا می‌کنند که اسلام آخوندی, اسلام ناب محمدی نیست و اسلام رحمین تر از این " جنایتها " هست که ما در ایران میبینم ! باید خدمتان عرض کنم، که شما تا اندازه یی حق دارید، زیرا اسلام ناب محمدی, که ما آنرا در عربستان مشاهده می‌کنیم، از " گردن زدن " مجرمین در ملا عام گزارش میدهند و اسلام ایران, اسلام " اصل " نیست، بلکه یک اسلام " سبک light " می‌باشد ! پس این بی‌پدر بدترکیب کاملا حق دارد که چنین بلغوری بکند !
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 01:57
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
حرفهایش عین واقعیت است.اصل اسلام را هنوز به طور کامل نتوانسته اند پیاده کنند ولی بعد از داشتن بمب هسته ای و کرۀ شمالیزه کردن کشور بدون هیچ مشکلی اسلام ناب محمدی را پیاده خواهند کرد تا شاید زنگ بیداری باشد برای ابلهانی که هنوز با سفسطه و تفسیرات آبکی و فلسفه و ماستمالیزه کردن صفحات سیاه و پرخون تاریخ اسلام فکر میکنند اسلام واقعی چیزی بهتر یا جدای از اینها و طالبان و القاعده و الشباب و حزب الله و گردن زنان آل سعود ودیگر آدمکشان اسلامی است
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 23:58
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا اونایی که سنگ اسلام را به سینه میزنند نباید انکار کنند که این شخص بهتر از شما اسلام را میشناسد و حق دارد. اسلام اعدام در ملآ عام میخواد که ایجاد رعب و وحشت در مردم ایجاد کند ...
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 00:24
kurosh-h - گوتنبرگ - سوئد
اسلام ناب محمدی. ادیان ابراهیمی جز خشونت چیزی ندارند.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 02:20
bita tehrani - ونکوور - کانادا
لاری جانی ما هم میگیم که مخالف اسلامیم،چرا نمی‌فهمی آخه؟؟؟؟؟؟
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 05:32
Dara va sara - پرت - استرالیا
درود به تمام عزیزان..در بیش از صدها آیه های قران. خداوند اشکارا و علنا دستور به قتل و کشتن داده..در یک مورد حدیث. محمد زندانیان خود را با بدن لخت در وسط گرمای داغ عربستان به تخته سنگی بسته و پوست یدن انها را کنده و حتی از دادن اب به انها خودداری کرده...
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 07:56
Azadikhah - تكسل - هلند
اعدام در حضور مردم یک نتیجه‌ی که می‌خواند بدست بیارن این هست که بقیه بترسند و خلاف،تجاوز،و،،، انجام ندهند که ۳۲ سال هست این کار رو دارند انجام میدند و جواب نداده.خوب بس کنید دیگه.این کارها نشانهٔ عقب موندگی هست.عربستان هم از این کارها میکنه.آخوند در ایران نه دین داره نه شرف
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 06:43
hamtarane - سیدنی - استرالیا
اینها خودشان را مترادف با اسلام میدونند و دقیقا به همین دلیل هست که الان 95% از مسلمانان ایرانی از اسلام بیزار و روی برگردان شده اند
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 07:48
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
همه ش تقصیر خود مردمه که با هر ساز این کلم به سر ها می رقصند! فراموش نکنیم که هر ملتی لایق همون حکومتیه که بهشون حکومت میکنه.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 09:31
ایرانزمین - یوتوبوری - سوئد
هر وقت قطعنامه ای علیه جنایتهای رژیم آخوندیسم به هر منظوری که نوشتند و به اتفاق آرائ بیشتر به تصویب رسید.این جانورهان ما قبل تاریخ مثل کفتار به اون حمله و محکوم کردند.ملت ایران چنین آرزویی را برای رهبر گلتون توی خونخوار وبرادران جانیت دارند که همگی شماها را در انظار تمام ملت ایران و رسانه های خارجی بخصوص خبرنگاران.سوریه.روسیه.چین.لبنان.فلسطین. بالای چوب دار ببرند بگید آمین
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 12:48
sp777 - آستانه - ایران
فقط میگم تف به ذاتت با اون عقل ناقصت
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 13:38
robo - لوس آنجلس - امریکا
مگر تو اسلام دستور اعدام و کشتار هم هست؟؟؟
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 22:14
آزادی اندیشه - سیدنی - استرالیا
امیدوارم یک روز خودتو در ملاء عام اعدام کنند جنایتکار کثیف.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 23:30
shahram407 - تهران - ایران
فامیله دور-تهران-ایران. اون موردی که شما میگین اولا تنها در مورد مردان اون قوم یهودی اجرا شده است نه در باره بچه و پیرها !!! دوما خود اون طایفه از حضرت رسول درخواست. کردند که شخصی بخصوصی ( از مسلمانان) بین یهود و مسلمانان حکم کنه که حضرت قبول کردند . اون شخص(سعد معاذ) که اتفاقا دوست یهودی ها هم بود پس از اینکه متوجه شد بنی قریظه ( یکی از طایفه یهودیان مدینه) به پیمانی. که با مسلمانان بسته بودند خیانت کرده دستور داد مردان یهودی گردن زده شوند.سوما امارها هم متغیر هست از هفتاد نفر تا هفتصد نفر روایت شده. ظاهرا یک زن نیز از یهودیان اعدام میشه چون در جریان حمله مشرکان به مدینه. این زن با پرتاب سنگی از بالای دیوار یکی از مسلمانان رو به قتل میرسونه. اگر دین نداریم حداقل ازاده مرد باشیم(منصف باشیم!!!) خدا همه ما رو رحمت کند و عاقبت بخیر.((اللهم صل علی محمد و ال محمد))
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 11:04
mamoti - کرج - ایران
دقیقادرست میگه اسلام یعنی همین!. کسانی که میگن نه اسلام واقعی این نیست حتی یک بار هم ترجمه فارسی قرآنو نخوندن. چرافکر میکنید من وشما که مهندسی یا پزشکی یا یه تخصص دیگه داریم بهتر از آخوندا اسلام شناسیم؟. ولی باورکنید صادق لاریجانی این بار داره راست میگه
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 17:00
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
مرتیکه تقصیر نداره تا روزی ۱۰۰ نفر نکشه خوابش نمیبره.در ضمن راست میگه اسلام با خون ریزی ظهور کرد و بدون آن هم نمیتونه پا بر جا بمونه. توف به ذات اسلام بیاد که تمام بدبختیمون سر اسلامه.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 17:13
miminana - لندن - انگلستان
چرا جمله ش رو درست نگفته ؟درستش اینه :مبارزه با وحشی گری و بربریت و جهالت مبارزه با اسلام است.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 17:18
EKMAN - شیراز - ‫ایران
‫مخالفت با خونریزی،مخالفت با اسلام است!!!. همانطور که خمینی گفته بود و بر در و دیوار توی خیابانها نوشته بودند،که من اولین بار این شعار را در خیابانی مشاهده کردم،از تعجب یکه خوردم،و آن شعار این بود :اسلام با خون رشد کرده است «امام خمینی»
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 20:28
Arash آرش - لندن - بریتانیا
اینها همگی تروریستهای چپاولگر و شیادی هستند که خدایشان جنایتکاری مثل خودشان ولی جنایتکارتر و با عمامه ای بزرگتر و اسلامشان عقاید و احکام قبائل وحشی بیابانهای هزاران سال پیش عربستان است. در یک کلام در جنگ با بشریت و تمامی دست آوردهای بشریت متمدن هستند.
جمعه 2 دي 1390 - 07:35
noshafarin - اکلند - نیوزلند
دوستان عزیز که ماشاالله همه تون پاش بیافته انقدر اظهار فضل و سواد میکنیند که اصلا انگار همه دوستان تمام عمرشون رو وقف تحقیق و تقحص پیرامون زندگی پیامبر (ص ) اسلام و احکام کردند و حالا بعد از تمام مطالعات شبانه روزی همه تون به این نتیجه رسیدید که اسلام چینن است و چنان است .... ولی دوستان علامه بد نیست بدانید اسلام دین مظلوم گرایی و توجه و طرفش با مظلوم است .. شما میگین قاچاقچی اعدام نشود . قاتلی که پهلوانی را ناجوانمردانه میکشد اعدام نشود قاتلین سریالی اعدام نشود آیا هیچ خودتون رو جای خانواده مقتولین و مغمومین گذاشته اید؟؟ یک بنگلادشی انگشتان همسرش را قطع میکند بلا استسنا مجازات اعدام در خواست کردید برای خواستگار اسید پاش اعدام خواستید ... پس شما بفرمایید چطوری بعد اسلام حکم بدهد . اسلام که بدهکار مالی رو اعدام نمیکند همه آنهایی که اعدام میشوند باید قصاص میشدند در ملا عام برای عبرت آنانکه فکر جنایت در سر میپرورانند ..
جمعه 2 دي 1390 - 09:16
mortimer - اصفهان - ایران
noshafarin:پهلوان یا دستمال به دست؟ پهلوان یا دلقک صفت؟/این احکام را برای عده ای بسیجیِ ساندیسی اجرا نمی کنند پس برای بقیه هم نباید اجرا شود.مگر اسلامتان دین عدل نیست؟/تو که این قدر ادعا داری چرا رفتی تو کشوری که این کارها رو نمی کنند زندگی می کنی؟ اون جا که به" گفته ی خودت" نباید سنگ رو سنگ بند بشه که!!!
جمعه 2 دي 1390 - 13:04
noshafarin - اکلند - نیوزلند
mortimer. دوست من حکم اعدام در ملا عام بسیجی و غیر بسیجی نمیشناسه اگر اجرا میشه یا نمیشه به ضفف حکومت بر میگرده شما لطفا صورت مسله رو عوض نکن موضوع راجع به اعدام در ملا عام هست این که واسه کسی تخفیف قایل بشن یا نه یه مسله دیگه هست. درضمن آدم میتونه مسلمان باشه و هر جایی زندگی کنه این همه مسلمان سراسر دنیا هستند و این که شما اگر جاییتون سوخت همون جا رو فوت کن جایی دیگه رو فوت نکن !
جمعه 2 دي 1390 - 13:43
mortimer - اصفهان - ایران
noshafarin:"صورت مسله رو عوض نکن"...تو خودت آخر "صورت مسئله" عوض کنی.دارم بهت می گم تو که آخر اعتقاد به دین مزخرف اسلامی چرا رفتی تو کشوری که انسان ها رو تو ملا عام حلق آویز نمی کنند زندگی می کنی؟ اون جا که الان باید صد باره پاره ت کرده باشند!(طبق گفته ی خودت،زیرا که "آن هایی که قصد جنایت داشته اند" درس عبرتی نگرفته اند!)
جمعه 2 دي 1390 - 14:55
shahram407 - تهران - ایران
اسلام ناب محمدی بهترین و کاملترین دین اسمانیست. بر محمد (ص) و خاندان پاک و معصوم ایشان صلوات. ((الهم صل علی محمد و ال محمد))
شنبه 3 دي 1390 - 04:06
noshafarin - اکلند - نیوزلند
morimer. من که منظورتو نمیفهمم ولی دلیل شخصی رومیخواهی بدونی همسر من نیوزلندی است به همین خاطر اینجا زندگی میکینم و متاسفانه من تو ایران تقریبا هیچ فامیلی ندارم ولی کشورمو خیلی دوست دارم
شنبه 3 دي 1390 - 06:08
mortimer - اصفهان - ایران
حال ندارید نظرات رو رد کنید کارکنان ایرنین یوکی؟!
دوشنبه 5 دي 1390 - 07:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.