پنج مهندس ایرانی در سوریه ربوده شدند

سفارت ایران در دمشق در بیانیه ای اعلام کرده است که  پنج شهروند ایرانی که از «مهندسین و کارشناسان فنی» پروژه نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی «جندر» در حمص بودند، بامداد روز چهارشنبه  توسط افراد مسلح ربوده شده اند.
 
به گزارش خبرگزاری  جمهوری اسلامی، ایرنا، در بیانیه سفارت ایران در دمشق امده است:« ۵ نفر از اتباع جمهوری اسلامی ایران که از مهندسین و کارشناسان فنی پروژه نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی جندر در حمص بودند، روز سه شنبه ۲۹ آذر ۹۰ مطابق با ۲۰ دسامبر ۲۰۱۱ ساعت شش و نیم صبح در مسیر حرکت خود به سمت کارگاه فنی نیروگاه توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده اند.»
 
سفارت ایران در دمشق از مقامات سوریه خواسته است «به منظور شناسایی ربایندگان و آزادی سریع پنج مهندس ایرانی ربوده شده » فوری اقدام کند.
 
سفارت ایران در دمشق  همچنین گفته است :در هماهنگی با دستگاه های ذی ربط سوریه بسرعت وارد عمل شده است و در جهت اطلاع یابی از نامبردگان تلاش می کند.
 
در همین حال وزیر امور خارجه سوریه در پاسخ به پرسش خبرنگاران  درخصوص وضعیت ربوده شدگان گفته است : تحقیقات در این زمینه در جریان است.
 
شهر حمص یکی از کانون های اصلی نا آرامی ها و اعتراضات علیه حکومت بشار اسد است و طی هفته های اخیر شاهد سرکوب گسترده اعتراضات توسط نیروهای امنیتی بوده است.
 
مخالفان حکومت بشار اسد، جمهوری اسلامی ایران را به همکاری با حکومت بشار اسد در سرکوب معترضان متهم می کنند.
 
دولت جمهوری اسلامی اصلی ترین حامی سوریه در منطقه  به شمار می رود.  آمریکا، سپاه قدس ، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، و  همچنین فرمانده نیروی انتظامی ایران را به اتهام همکاری در سرکوب مخالفان در سوریه تحریم کرده است.
 
آمریکا ایران را متهم می کند که در راستای کمک به بشار اسد برای سرکوب مخالفان تجهیزات و خدمات تخصصی در اختیار  دولت سوریه قرار می دهد.
 
در همین حال، خبرگزاری ایرنا می گوید، هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار طرح عمرانی از سوی مهندسان و متخصصان ایرانی در سوریه در حال اجرا است.

+213
رأی دهید
-31

مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
دروغ در روز روشن.بدون شک مهندسان بسیجی هستند که برای آموزش سرکوب به سوریه رفته اند.حالا اگر آنها را به درک واصل میکردند بهتر بود تا اینکه آنها را بگیرند و هزینه تعلیف و نگهداری آنها را برای مدتی متقبل شوند
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 16:46
Azadikhah - تكسل - هلند
مهندسان ایران تو این بحران سوریه، اونجا چیکار می‌کردن؟! چرا اسمشون رو اعلام نکردن؟!حتما از اعضای سپاه قدس بودن!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:15
baas - روتردام - هلند
تبریک
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:26
ایرانزمین - یوتوبوری - سوئد
باز حیله گری گل کرد,,اینبار ببینیم آخوندا چه خوابی دیده اند برای مردم بیچاره سوریه.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:26
Negah* - فرانکفورت - المان
پاسدارهاى تک تیر انداز که در سال 88 از دور نداها را بر خاک وخون غلتاند شدند دکترو مهندس. افتادند جان مردم بدبخت سوریه ایران از سوریه مزدور آدم کش استخدام میکنه وبر عکسش سوریه مزدور بسیجى وپاسدار
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:54
hamtarane - سیدنی - استرالیا
حالا دیگه مدرک زنده هم در دست معترضان سوری هست که میتونند باهاش ثابت کنند حکومت جمهوری اسلامی در سرکوب خونین ملت سوریه نقش بسزایی را بازی میکنه...بوی الرحمن بعضی ها بلند شده
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:57
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
پست فطرت‌های تروریست به همه جا صادر میکنند برای سرکوب ملت سوریه
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:07
ghafas - مشهد - ایران
امیدواریم این تروریستهای عزیز هر چه زودتر به آغوش خانواده خود برگردند
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:07
avesta_afshin - تهران - ایران
امید وارم برن به جهنم
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 13:01
avesta_afshin - تهران - ایران
احتمالا به درک واصل شدن . هوراااااااااااااهوراااااااااااااااهوراااااااااااااااا.
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 14:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.