پرسپولیس در جستجوی کیمیاگر


با کناره‌گیری استیلی از پرسپولیس پرونده تغییر و تحول روی نیمکت این تیم باز شد تا با انتخابی تازه بیست و هشتمین مربی تاریخ این باشگاه روی نیمکت سرخپوشان پایتخت بنشیند، انتخابی که با توجه به شرایط بحرانی پرسپولیس و با نظر مدیرعامل این باشگاه قرار است خارجی باشد تا شاید پرسپولیسی که با حمید استیلی رکورد تازه‌ای در زمینه ناکامی و از دست دادن امتیاز به ثبت رساند بتواند بالاخره لیگ یازدهم را به امید بهتر شدن در فصل آینده به پایان برساند.

 

 
ورق زدن تاریخ باشگاه پرسپولیس علاوه بر یادآوری نام‌ها این نکته را نیز یادآور می‌شود که به مربیان خارجی همیشه به چشم یک فرشته نجات نگریسته شده است، ناجیانی که انگار قرار است معجزه کنند، غافل از این که غیر از مربی ابزار‌های دیگری برای موفقیت نیز لازم است.
 
این بار نیز همین است. وضعیت کنونی پرسپولیس واقعا برای تحول به چیزی شبیه معجزه نیاز دارد. نگاهی به عملکرد پرسپولیس در مقاطع مختلف تاریخ که با مربی خارجی به خود دیده است، بیانگر کامیابی‌ها و ناکامی‌هاست. دورانی که توأم با موفقیت و بحران بوده است تا امروز به اهالی فوتبال یادآوری کند که از سیزدهمین مربی خارجی پرسپولیس هم نباید بدون دلیل و منطق انتظار معجزه داشت، هر کس که به عنوان مربی روی نیمکت داغ پرسپولیس با همه حاشیه‌هایش می‌نشیند برای رسیدن به موفقیت و جلب رضایت این همه طرفدار ابزارهای دیگری نیز لازم دارد.
 
آلن راجرز؛

اولین سرمربی خارجی پرسپولیس، مهر 1350 هدایت این تیم را به عهده گرفت تا فصل جدیدی از فعالیت مربیان خارجی در فوتبال ایران را باز کند. آلن راجرز با حضور در پرسپولیس تیمی کاملا تهاجمی ساخته بود که ارائه بازی‌های تماشاگرپسند و کسب پیروزی‌های پرگل از مهم‌ترین ویژگی‌های آن بود، آلن راجرز در مدت حضورش در پرسپولیس سال‌های 50 و 52 دو جام قهرمانی لیگ را برای سرخپوشان به ارمغان آورد و از 72 بازی که در پرسپولیس حضور داشت، 44 پیروزی، 18 تساوی و 10 باخت را به ثبت رساند. راجرز سال 53 برکنار شد، اما مهم‌ترین عامل موفقیت تیم راجرز به عقیده پیشکسوتان پرسپولیس داشتن بازیکنان خوب و آماده در آن مقطع بود.
 
ایوان کونوف ؛

دومین مربی خارجی پرسپولیس بود که البته دوران خوبی نداشت، او اسفند 54 سر کار آمد و کمتر از یک سال در ایران حضور داشت، چرا که آذرماه 55 به دلیل کسب نتایج نه چندان رضایت‌بخش از کار برکنار شد. گفته می‌شود این مربی نسبت به مربیان داخلی حقوق قابل توجهی از مدیران وقت پرسپولیس می‌‌گرفت و حقوق ماهیانه‌اش 10هزار تومان بود.
 
لادیسلاو بگوویچ؛

اما 18 سال گذشت تا سومین مربی خارجی پرسپولیس روی نیمکت این تیم بنشیند. فروردین 73 امیر عابدینی، مدیرعامل وقت سرخ‌پوشان با یک مربی اسلوونیایی برای حضور در پرسپولیس به توافق رسید، اما دوران مربیگری لادیسلاو بگوویچ خیلی کوتاه بود. او در 4 بازی هدایت این تیم را برعهده داشت که 3 برد و یک تساوی کسب کرد اما بدون خبر و ناگهانی ایران را ترک کرد.
 
یورگن گده؛

دیگر سرمربی آلمانی پرسپولیس بود که البته توفیق چندانی در این تیم نداشت، اواخر 73 بود که گده روی نیمکت پرسپولیس نشست و نتایج خوبی نگرفت که بدترین آن شکست 3 بر یک در دربی پایتخت بود که عاقبت شهریور 74 با اخراج از پرسپولیس تهران را ترک کرد.
 
استانکو پوکله پوویچ؛

اولین مربی کروات حاضر در فوتبال ایران را نیز امیر عابدینی به ایران آورد. استانکو پوکله پوویچ در پرسپولیس خیلی زود محبوب شد و سبک بازی پرسپولیس را عوض کرد، ارتباط خوب استانکو با هواداران پرسپولیس و ارائه بازی‌های هجومی باعث محبوبیت او شده بود، او با پرسپولیس دو بار در لیگ آزادگان قهرمان شد و در جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا نیز تیمش را به مقام سوم رساند.
 
مت کوویچ؛

دی‌ 76 به پرسپولیس آمد، اما نتایج خوبی نگرفت که بدترین آن در مرحله نهایی جام باشگاه‌های منطقه غرب آسیا رقم خورد که منجر به بازگشت علی پروین به پرسپولیس و اخراج مت کوویچ شد.
 
وینگو بگوویچ؛

اما با شروع لیگ برتر اکبر غمخوار با آوردن وینگو بگوویچ دوران پرفراز و نشیبی را تجربه کرد. بگوویچ با عقد قراردادی 200 هزار دلاری به پرسپولیس پیوست، در ابتدای فصل شروع طوفانی داشت و در چند بازی پیاپی نتایج خوبی کسب کرد؛ اما در ادامه با حاشیه‌هایی دردسرساز مواجه شد که عملکرد تیمش را در میدان نیز تحت تاثیر قرار داد و عاقبت با حذف از گردونه رقابت‌های جام حذفی، خرداد 83 از پرسپولیس جدا شد.
 
راینر سوبل؛

با روی کار آمدن حجت‌الله خطیب از ابتدای لیگ چهارم حرفه‌ای، مدیرعامل جدید در اولین اقدام وعده استخدام یک مربی خارجی را داد، البته انتخابی بحث‌برانگیز که مورد انتقاد کارشناسان فوتبال بود، راینر سوبل آلمانی با سابقه هدایت نورنبرگ و کایزرسلاترن با قراردادی 600 هزار دلاری که نوعی رکودشکنی قیمت در آن دوره محسوب می‌شد، به پرسپولیس آمد؛ اما همان زمان خیلی‌ها بر این باور بودند که سبک فوتبال آلمان متناسب با چیزی نیست که طرفداران فوتبال ایران از تیم‌های محبوبشان انتظار دارند. این موضوع نیز بعدها در بازی پرسپولیس که علی پروین را به عنوان مدیر فنی روی نیمکت داشت، به چشم آمد. در نهایت سوبل با کسب عنوان چهارمی برای پرسپولیس، ایران را ترک کرد و برای دریافت حق و حقوق خود به فیفا شکایت کرد و همه مبلغ قراردادش را گرفت.
 
آری هان؛

در لیگ پنجم، محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس شد. انصاری‌فرد از همان ابتدا وعده استخدام یک مربی نامدار خارجی را داد، بعد از مذاکرات ابتدایی آری‌هان با قراردادی نسبتا بالا که یک میلیون و 200 هزار دلار بود، حاضر شد هدایت پرسپولیس را بپذیرد؛ اما سفرهای بدون هماهنگی آری‌هان و بی‌انضباطی‌های مکرر او رای به برکناری‌اش داد. موقع جدایی هان‌ از پرسپولیس این تیم در میانه‌های جدول قرار داشت. او هم مثل راینر سوبل با شکایت به فیفا برای پرسپولیس دردسرساز شد و کل مبلغ قراردادش را طلب کرد.
 
مصطفی دنیزلی؛

بعد از آری هان، انصاری‌فرد باب‌مذاکره را با دنیزلی گشود، مربی که با تجربه کسب 3 عنوان قهرمانی در لیگ و جام حذفی ترکیه با فنرباغچه و گالا تاسرای و تجربه مربیگری در فوتبال ایران با هدایت پاس گزینه خوبی برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس به حساب می‌آمد، پرسپولیس با دنیزلی در لیگ ششم، سوم شد و در جام حذفی با شکست برابر سپاهان نایب‌قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد. در این دوره آنچه دنیزلی بیشتر از عملکرد فنی در آن موفق بود ارتباط خوب و موثر با رسانه‌ها و مردم بود، محبوبیتی که باعث شده این روزها و با مطرح شدن نام دنیزلی به عنوان یکی از کاندیداها، هواداران پرسپولیس از حضور دوباره وی استقبال کنند.


نلووینگادا؛

بعد از حبیب کاشانی که با سیاست حضور مربی ایرانی افشین قطبی را به ایران آورد در ادامه و با روی کار آمدن دوباره عباس انصاری‌فرد یازدهمین مربی خارجی پرسپولیس هم روی کار آمد. مذاکره ناگهانی هدایتی با نلووینگادای پرتغالی که در تیم ملی اردن ناکام مانده بود به حضور او روی نیمکت پرسپولیس منجر شد. قراردادی که گفته می‌شد در ازای 18 ماه همکاری 2 میلیارد تومان برای هدایتی و پرسپولیس هزینه داشته است، وینگادا با وجود دریافت این مبلغ هنگفت نتایج دور از انتظاری گرفت و با کناره‌گیری هدایتی او هم کنار رفت و با شکایت به فیفا پرونده قطور پرسپولیس سنگین‌تر شد.
 
زلاتکو کرانچار؛

عباس انصاری‌فرد یک مربی خارجی دیگر را هم به پرسپولیس آورد،‌ زلاتکو کرانچار جانشین وینگادا شد اما نه‌تنها نتایج خوبی نگرفت بلکه نتوانست هواداران پرسپولیس را نیز راضی کند، کرانچار آخرین مربی خارجی پرسپولیس بود چون بعد از او علی دایی و بعد حمید استیلی روی این نیمکت آمدند تا شانس خود را در عرصه مربیگری بیازمایند که کارنامه موفقی در لیگ برتر نداشتند و حالا با کناره‌گیری استیلی قرار است بیست و هشتمین سرمربی تاریخ پرسپولیس وارد میدان شود تا شاید این بحران پرفراز و نشیب لیگ یازدهم برای سرخپوشان سیری نزولی درپیش بگیرد.
 
هواداران پرسپولیس از بین گزینه‌های مطرح شده برای پذیرفتن هدایت پرسپولیس بیشترین رای را به دلیل همان محبوبیتی که ذکر شد به مصطفی دنیزلی دادند، محبوبیتی که خیلی از کارشناسان بر این باورند که می‌تواند برگ برنده‌ای برای موفقیت یک مربی خارجی در لیگ برتر ما باشد. ضمن این که شناخت وی از فوتبال ایران و پرسپولیس در این زمینه او را از سایر همتایانش جدا کرده است.
 
مربی پرسپولیس هر که باشد کیمیاگر نیست که نسخه تازه‌ای برای پرسپولیس بپیچد، باید به او فرصت داد و باور کرد که سرمربی بدون داشتن امکانات و ابزار لازم نمی‌تواند معجزه کند.
 
زادمهر: مربی یک تیم بزرگ باید تجربه و مدیریت داشته باشد

 
یک تیم بزرگ برای عملی کردن برنامه‌ها و اهداف گسترده خود به یک مربی بزرگ و با تجربه نیازدارد که پرسپولیس هم چندان از آن جدا نیست.
 
محمدرضا زادمهر، عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس با بیان این مطلب به «جام‌جم» می‌گوید: ممکن است یک فرد مربی خوبی باشد که در تیم‌های کوچک به دور از تنش‌ها و حاشیه‌ها و همچنین توجه رسانه‌ای نتایج خوبی گرفته باشد اما وقتی روی نیمکت یک تیم بزرگ می‌نشیند نتواند آن موفقیت را تکرار کند. بنابراین حضور موفق در هر تیمی نیازمند تجارب بالای مربیگری و مدیریت است که امیدواریم هر کس این مسوولیت را می‌پذیرد آن را با خود برای هواداران به ارمغان بیاورد.
 
زادمهر هم معتقد است که مربی به‌تنهایی نمی‌تواند معجزه کند، او این تفکر را ناشی از فرهنگ‌سازی غلط در فوتبال ما می‌داند و یادآور می‌شود: این فکر را مدیران ما در فوتبال به هواداران منتقل کردند. وقتی برای بقای خود اولین تغییر را متوجه نیمکت می‌کنند و نتیجه‌گرایی را در کوتاه‌ترین مدت انتظار دارند، مردم هم به همین باور می‌رسند. در حالی که باید سایر شرایط هم فراهم باشد، این‌که بضاعت یک تیم از نظر بازیکن و سایر امکانات چیست و این‌که آیا اصلا شرایط آرامی برای رفع نقاط ضعف وجود دارد یا خیر.
 
وی ادامه می‌دهد: در هر صورت معتقدم پرسپولیس به این تغییر نیاز داشت و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به‌خصوص نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرد اما زمان دادن به سرمربی نکته‌ای است که نباید از آن غافل شد، پرسپولیس در حال حاضر یک تیم است که انگار شیرازه‌اش از هم پاشیده و برای سر و سامان گرفتن دوباره فرصت می‌خواهد، خونی تازه که جریان پیدا کند و این تیم را دوباره به اقتدار برساند.
 
پنجعلی: زیرساخت‌های فوتبال باید اصلاح شود
 
عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس مشکل فوتبال در ایران را از زیرساخت‌ها می‌داند و تغییر مربی را مسکنی مقطعی برمی‌شمارد.
 
محمد پنجعلی در گفت‌وگو با «جام‌جم» تصریح کرد: تغییر و تحول مربی یا تقویت کادر فنی گاهی ضروری‌ترین اقدام برای بهبود شرایط فنی یک تیم است. اتفاقی که پرسپولیس در این فصل به آن نیاز داشت اما این تغییر زمانی جواب می‌دهد که خیالمان از بابت سایر عوامل مهم در رسیدن به موفقیت راحت باشد، آیا این شرایط در پرسپولیس وجود دارد؟
 
وی ادامه می‌دهد: این فقط مشکل پرسپولیس نیست بلکه در فوتبال ما مرسوم است که با نادیده گرفتن همه کمبودها مربی را تغییر بدهند و با تعاریفی مثل شوک مثبت خیلی زود منتظر تغییر نتایج باشند، اگر زیرساخت‌ها در فوتبال ما اصلاح شود آن وقت انتظارها هم منطقی می‌شود و هواداران هم مطابق با همین انتظار به مربی فرصت می‌دهند و تحت تاثیر جو قرار نمی‌گیرند.
 
پنجعلی با اشاره به مشکلات این فصل پرسپولیس خاطرنشان می‌کند: اگر مروری بر تاریخ لیگ برتر داشته باشید متوجه می‌شوید که این مشکلات هر فصل گریبان یک تیم را گرفته است، بحرانی خودساخته و ناخواسته که اگر واقعا حرفه‌ای بودیم تا این حد باشگاه‌های ما را تحت تاثیر قرار نمی‌داد.
 
عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس می‌گوید: علاوه بر اینها صداقت داشتن در برخورد با مردم و علاقه‌مندان به فوتبال به نظر من رکنی است که کم‌کم به فراموشی سپرده می‌شود، اگر نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم باید روراست باشیم چون با دادن وعده‌های بیهوده و ایجاد امیدواری نزد علاقه‌مندان به فوتبال در درازمدت آنها را دلزده و سرخورده می‌کنیم پس چه بهتر که از اول اگر کاری در توان ما نیست بگوییم.
 
وی در مورد سرمربی آینده پرسپولیس می‌گوید: سرمربی پرسپولیس به دلیل شرایط ایجاد شده کار سختی دارد، اگر کسی باشد که هواداران قبولش داشته باشند و به خاطر همین اقبال عمومی به او فرصت بدهند و درکش کنند قطعا می‌تواند در درازمدت نتایج بهتری بگیرد، الان وضعیت پرسپولیس به دلیل این نتایج خاص است و هر کس این مسوولیت را بپذیرد در واقع خطر کرده است.

+142
رأی دهید
-42

احتراز - دورف - آلمان
منحلش کنین خیال همه راحت بشه. این تیم دیگه تیم نمی‌شه
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 08:50
poriyaye_vali - دوحه - قطر
بابا کیمیاگر نمیخواد..نورمحمدی ،غلامرضا رضایی،علیرضا محمد ،شیری رو با تیپا از پرسپولیس بندازن بیرون چند تا بازیکن خوب بگبرند تیم درست میشه..غلامرضا رضایی بی خاصیت ترین مهاجم در همه دنیاست
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 08:43
*Fanoos* - ايران - ايران
. پرسپولیس بدون مربی اگه ذره ای شانس داشته باشه و حقش رو نخورن و پنالتی رو هم داور جزء فوتبال بدونه تو بازی پرسپولیس حریف نداره.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 11:25
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
poriyaye_vali - دوحه - قطر..اگه یکم فکر کنی میبینی این بازیکنا قبل از اومدن به لنگ خیلی بهتر بودن..بازم هستن مثل معمارزاده.فشنگچی.منصوری.بادامکی.نصرتی.اولادی.هاشمیان..نوری.:)این باشگاه لنگ یه چیزی داره..که گند میزنه به بازیکنا..فعلا فقط در حال بازیکن سوزیه..تو این چندسالم بهترین بازیکنایی که تحویل داده شیثو حقیقی بوده بقیه رو نگم بهتره:)کافیه فیکس تیم ملی یه سال بیاد لنگ سر از دسته یک در میاره اگه تیم گیرش بیاد:))شاید به خاطر طرفداراشه که الکی بزرگشون میکنن:)
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:08
zoroye iran - وين - اتريش
نیستن فقط باید منصوری سیف الهی و شیری و نورمحمدی و شکوری و دوتال در حد تیم نیستن باید جاشونو با بازیکنهای خوب عوض کنند من واقعا نمیدونم چرا منصوری چند سال تو تیمه و در کل این چند سال شاید ا بازی هم فیکس نبوده بهرحال تیم احتیاج به بدنسازی داره و امیدوارم در نیم فصل جبران کنه
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 22:49
zoroye iran - وين - اتريش
تیم بزرگ پرسپولیس احتیاج به بازیکنهای بزرگ داره نه بازیکنهای درجه ۲ و ۳ در ضمن لگن هم بازیکنهایی داشت که کنارشون گذاشتن طالب لو صادقی قربانی شکوری و محمدی و الان هم بازیکنهایی دارند که در تیمهای سابقشون بازیکنهای خوبی بودن و الان در لگن ضعیف نشان دادن اشجاری -امیر آبادی-حمودی- زندی- کیانوش رحمتی- کرار-یوسفی- اگه امسال دولت و فدراسیون بهتون حال داد و چندتا بازیکن گرفتید وگرنه هر سال گند میزدید به تیم یادتون رفت برهانی در هر بازی ۱۰ گل خراب میکرد الان هم همینطوره و هم میداودی میداودی سابق نیست بهرحال امیدوارم پرسپولیس در نیم فصل بازیکنهای خوب بگیرن که بعید میدونم گیرشون بیاد امیدوارم لگنیهای سابق رو نگیرند چون همشون داغونند
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 22:16
pandora - کلن - آلمان
زندی یوسفی امیرآبادی کیانوش توی استقلال بهتر از تیمای قبلیشون هستند،زندی استیل آذین که همش نیمکتنشین بود خوب بوده لابد،کیانوش تو استقلال شد کیانوش.آرش اینجا آقای گل شد قبلش بیشتر گل نزن بود تا گل زن،انگار بعضیا همیشه مجبور هستن یه چیزی بگن معلوم شه زبون دارند،ما هم بر خلاف میلمون گاهی مجبور میشیم توضیح بدیم اگه ندیم باعث سو تفاهم می‌شه
جمعه 2 دي 1390 - 00:25
zoroye iran - وين - اتريش
من نمیدونم چرا بعضیها نقش نخود را بازی میکنند و تا من کامنتی مینویسم تا ۱۰ روز خودشونو اذیت میکنند من اگه دلم نخواد با این شخص هم کلام بشم چکار باید بکنم من اگه بخوام این شخص رو تعریف کنم یا باید نقطه چین بزارم یا کامنتم سانسور میشه بهرحال با کراهت مجبورم جواب بدم فقط بخاطر پرسپولیسیها زندی المان بازی میکرد اومد ایران داغون شد سر از قبرس و استیل در آورد نیمکت نشین رو خریدن الان هم نیمکت نشینه در لگن. امیر آبادی در سایپا بهترین بود و ملی پوش الان نقش سوراخ فوری رو بازی میکنه( یاد پلنگ صورتی افتادم)کیا رحمتی هم سایپا بهترین بود و ملی پوش بود آرش در پاس کجا آرش در لگن کجا زمان مرفاوی و حجازی یادشون رفته الان هم همش بگیر نگیر داره و همش در نوسانه یه زمانی آقای گل بود حالا چی .شما مجبور نیستی جواب بدی و من اصلا علاقه ندارم جوابتونو بدم چون معلومه آخرش چی میشه شما اگه حرف نزنی کسی نمیگه زبون نداری و چیزی که بهت ربط نداره جواب نده که باعث سو تفاهم نشه نکنه داروغه سایتی و ما خبر نداریم و یا وکیل مدافع عموم هستی
جمعه 2 دي 1390 - 02:32
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
کارشناس توهمی ایکیو همینطور که تو جواب کامنت منو در مورد بازیکنا دادی در حالی که اصلا کسی با تو کاری نداشت ومنظورم poriyaye_valiبود هر کسی هم میتونه وقتی در مورد بازیکنای استقلال حرف میزنی بیاد جوابتو بده..این چیزارو باید یاد گرفته باشی دیگه بچه:))pandora - کلن - آلمان...خوشم میاد با دو خط آتیشش میزنی:))همیشه خودشو قاطی میکنه این بچه بعد توهمی میگه من نخوام هم کلام شم کیو باید ببینم:)))سوژه خنده عادت کرده ضایع بشه:)راستی امیرابادی چه پاسی داد تو دربی سه بر صفر:))
جمعه 2 دي 1390 - 10:35
zoroye iran - وين - اتريش
.... کمتر توهم بزن تو که هر جا من کامنت گذاشتم شیرجه زدی و مهمل جواب دادی این مهم شعبون یه بار رمضون بعدا من رفیق شفیقتو گفتم البته شما که یکی هستید و ادبیاتتون هم یکیه مهم نیست گفتم ۱۰۰ مثل شما رو میپیچونم امیر آبادی هم اگه نتونه یه پاس بده باید بره منچ بازی کنه کم مییاری کمتر از سوزشت و توهمت حرف بزن سوژه های مفرح من!!!!!!!!!!!!!
جمعه 2 دي 1390 - 13:03
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
توهمی با تو که کل کل نمیکنیم ..تو خودتو نشون دادی هیچی بارت نیس..تو حرفای خودتم قبول نداری بعد چند وقت:)))تو سوژه سایتی.ما وقتی میخوایم کمی بخندیم جوابتو میدیم..ولی بعضی مواقع خودتو میندازی وسط خنده اجباری همراه دل درد بهمون دست میده:))همون امیرابادی می ارزه به اندازه ی کل بازیکنای درپیتتون:))باز توهم زدی ما یکی هستیم..ساعت ها مشکلی نداره که:)))))))))))خدا.
جمعه 2 دي 1390 - 13:21
pandora - کلن - آلمان
هرجا راجع به سرورت چرت بگی‌ باید جوابت داده بشه،با اینکه هر کس با تو همصحبت بشه خودش رو در حد یک آدم فوتبال نفهم پایین آورده!۱۰۰۰تا حرف راجع به تیم سوراخت بزن اما واسه درورت جز حقیقت اگه بگی‌ ضایع میشی‌.کیانوش تو سیپا بهتر از استقلال بود؟زندی هم تو استیل بهتر از الان بوده؟امیر آبادی هم الان ۳۳ سالشه،چندین ساله تو استقلاله،بازیی خوبش به سنّ تو قد نمید لابد.آرش هم همینجا شد آقای گل،اینا واضحه،منتها واسه کسی‌ که فوتبال بفهمه و درد سوراخ بودن تیمش رو مغزش اثر نکرده باشه
جمعه 2 دي 1390 - 13:49
zoroye iran - وين - اتريش
تمام بازیکنهایی که گفتی بازیکن نیستن مقوان .کیا سایپا ملی پوش بود تو لگن ذخیره و نبود کرار باعث بازیش شده زندی تو لگن ذخیرس و تو استیل بهتر بود و همیشه جزو بهترین ها بود میگی نه ثابت کن الان هم تو لگن بازیش نمیدن.امرآبادی هر سال میخوان بفروشنش امسال هم همش ذخیره بود و هر وفت کسی مصدوم میشد بازیش میدن سایپا که بود ملیپوش بود الان مقواس آرش هم گفتم زقارته ۱۰ بازی یه گل ۱۰۰ موقعیت نیم گل آقای گل شد الان چیه الانو بچسب یادشون رفت با حجازی و مرفاوی چه کرد یوسفی کجاست اشجاری چی حمودی ؟؟؟ میداودی؟؟؟ کرار چی پارسال بهترین بود بمب فتل دزده بود با کریمی مقایسه میشد الان کجاست با ۹۰۰ میلیون در عراق داره به شماها میخنده ...
شنبه 3 دي 1390 - 03:03
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
کارشناس قلابی توهمی تو برو فکر بازیکنای درپیتتون باش که هیچی نیستن..همون بهترینتون کریمی از میثم حسینی نمیتونست رد بشه:)))تو تیم ملی هم که با پارتی دعوت میشن واسه نیمکت:))هر کی تو استقلال بوده اگه پیشرفت نکرده پسرفت هم نکرده ولی لنگ همه پسرفت:))))..اشجاری کدوم سال تو استقلال بوده هی میگی تو؟؟راستی جلال اکبری مهدی شیری خلیلی آقای گل کدوم تیمن الان؟:)))))ارفی دو سال اومد گند زدین توش رفت..بائو ملیپوش بود یه سال اومد گند زدین رفت..رودباریان فیکس ملی بود اونم در عرض به سال..نصرتی همین الان..نیکبخت.آقایی و...:))))
شنبه 3 دي 1390 - 11:45
pandora - کلن - آلمان
زندی تو استیل سکو نشین بود عزیزم،خبر نداری؟برو بگرد پیداش کن یا ثابت کن همش فیکس بود،کیانوش از زمانی‌ که یادمه فیکس استقلال هست چند ماه،اینقدر هم کرار و ۴تا اسم رو تکرار نکن بخندیم.میلاد ۶ماه مصدوم بود اومد شروع کرد گل زدن،پارسالم قبل مصدومیت خیلی‌ خوب گل میزد.حمودی که اغلب فیکس بازی کرد اونم با وجود خسرو.جا میفته اینم تازه اومده.آرش هم گفتم،امیر آبادی هم گفتم به سنت قد نمیده لابد،حالا مثل بچه‌ها هی‌ تکرار کن به جای اینکه بفهمی از رو سوزش چرت گفتی‌.
شنبه 3 دي 1390 - 12:09
zoroye iran - وين - اتريش
آقای .. پایین تمام اونایی که نام بردی تو بزرگی پرسپولیس غرق میشن پرسپولیس جای زقارتها نیست پرسپولیس جای محرمی کریمی باقری عابدزاده محمدخانیها خاکپور پنجعلی پیوس کیا دایی درخشان شاهرودی پیروانی و ... است نه داغونهایی در حد لگن تیم بزرگ آدمهای بزرگ میخواد این تیم آنقدر محبوبیت داره که اینها گم میشن و به حاشیه و به سمت دختر و غیره کشیده میشن تو که در حد......... نیست این چیزها رو بفهمی برو بزار نسیمی بوزه
یکشنبه 4 دي 1390 - 03:53
zoroye iran - وين - اتريش
باز تقلید کرد نو آوری داشته باش برو بگرد بعد نطق کن زندی فیکس استیل بود نمونش مقابل پرسپولیس حالا برو یه آرام بخش بزن بعد بیا.کرار ترقه حاج فتل هاهاها میلاد چند بازی مثل تو تعطیل بود جوسازی موقوف اونوقت مصدوهای پرسپولیسو نمیبینید چه جمکی حمودی اغلب فیکس بازی میکرد بیخود نمیگم لیدر قلعه مرغیی بازیهای لگن رو نگاه نمی کنی ما رو باش با کی رفتیم ۱۳بدر و رو درخت کی یادگاری مینویسیم برو اول بازیها رو ببین بعد بیا شیپور بنواز هر وقت حیدری هست این با امیر آبادی تو ذخیره چرت میزنند بقیه هم اونی که تو کامنته بحث نکن سنت انقدر رفته بالا مغزت سنگ کلیه برداشته (آلزایمر) گرفتی بجای حقایق کمتر هزیون بگو
یکشنبه 4 دي 1390 - 04:05
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
کارشناس توهمی این بازیکنا الان چه تیمین؟؟چرا بحث و میکشونی به 20 سال پیش باز..اشجاری چه سالی تو استقلال بود؟؟یه دفعه بگو لنگ 20 سال پیش خوب بود الان هیچی نیس دیگه...به خدا با بچه کل کل کردنو این چیزارو داره دیگه..یکم قوانین کل کلو یاد بگیر
یکشنبه 4 دي 1390 - 09:45
pandora - کلن - آلمان
اشجاری رو که به نفعش نیس سوتی قرن رو داد اونم ۳بار تکرار کرد.ببین میرزا کوچک،اشکان چندتا مثال زد که همش هم درست بود از بازیکنانی که تو لنگ فنا شدند،تو بی‌ دلیل نتونستی مثل همیشه جلو زبونت رو بگیری،یه حرفی‌ زدی که چرت بود،حالا ثابت هم کردیم بهت،بهتره اینا برات تجربه بشه.باز نرو اسم فسیل‌های زیرخاکی لنگ رو بیار.مغلطه نکن،به خدا داره دیر می‌شه ! یه نگاه به این لینک از بالا تا اینجا کن ببین چیزی می‌‌فهمی یا نه.حمودی هم امارشو بگیر ببین چندتا بازی فیکس بود،اگه حق با تو بود من هیچی‌ نمیگم !زندی هم معلومه یه وقتایی بازی کرده،اما اکثرا سکو نشین بود.حالا هی‌ مثل کودکان لج کن حرف غلط خودت رو بزن،کم آوردی هم برو سراغ موزه و فسیل ها،فک کنم اصل بحث روشن شد:))
یکشنبه 4 دي 1390 - 13:12
zoroye iran - وين - اتريش
سوژه خنده اگه سواد نداری و کامنتها رو نمیتونی بخونی و بفهمی تقصیر من نیست فارسیتو تقویت کن اشجاری وقتی فولاد بود بهترین بود از وقتی کیسه کش شد محو شده ک مگه از لحاظ آدمی با ایکیویی مثل تو قانون هم سرش میشه وقتی سواد خوندن دو خط رو نداری پس شرایط کل کردن رو هم نداری از لحاظ من تو صفری (۰) بارها هم گفتم در ضمن من با کسی کل ندارم کامنتمو میزارم تو و دوست بوقچی قلعه مرغیت شیرجه نقش نخود رو بازی میکنید و جوابشو هم میگیرید خالی کردن عقده و .. کل کردن نیست قانونو بلد نیستی مثل خیلی چیزا که بلد نیستی مثل عفت کلام نوع کامنت نوشتن شخصیت و....
یکشنبه 4 دي 1390 - 15:14
pandora - کلن - آلمان
اشجاری رو که به نفعش نیس سوتی قرن رو داد اونم ۳بار تکرار کرد.ببین میرزا کوچک،اشکان چندتا مثال زد که همش هم درست بود از بازیکنانی که تو لنگ فنا شدند،تو بی‌ دلیل نتونستی مثل همیشه جلو زبونت رو بگیری،یه حرفی‌ زدی که چرت بود،حالا ثابت هم کردیم بهت،بهتره اینا برات تجربه بشه.باز نرو اسم فسیل‌های زیرخاکی لنگ رو بیار.مغلطه نکن،به خدا داره دیر می‌شه ! یه نگاه به این لینک از بالا تا اینجا کن ببین چیزی می‌‌فهمی یا نه.حمودی هم امارشو بگیر ببین چندتا بازی فیکس بود،اگه حق با تو بود من هیچی‌ نمیگم !زندی هم معلومه یه وقتایی بازی کرده،اما اکثرا سکو نشین بود.حالا هی‌ مثل کودکان لج کن حرف غلط خودت رو بزن،کم آوردی هم برو سراغ موزه و فسیل ها،فک کنم اصل بحث روشن شد:))
دوشنبه 5 دي 1390 - 00:19
zoroye iran - وين - اتريش
احتیاجی نیست حرفهای تکراری بزنم نظرهام همونی بود که گفتم هر چی هم میخوای بگی مهم نیست خودتو بیشتر نشون میدی
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 16:25
pandora - کلن - آلمان
تو نمایشگاه سیّاری عزیزم
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 22:30
pandora - کلن - آلمان
تو نمایشگاه سیّاری عزیزم
‌سه شنبه 6 دي 1390 - 22:30
zoroye iran - وين - اتريش
بگور شاعر برره
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 00:39
pandora - کلن - آلمان
از آشنائی با شما بگور جان خوشوقتم،من هم سرور لنگیا از کلن هستم:))
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 01:02
pandora - کلن - آلمان
از آشنائی با شما بگور جان خوشوقتم،من هم سرور لنگیا از کلن هستم:))
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 01:02
zoroye iran - وين - اتريش
پرسپولیس کیمیاگر خودشو پیدا کرده دنیزلی کیسه سوراخ کن دربی برگشت چه حالی بده به لگن ۶تا رو دوباره تکرار میکنه
‌چهارشنبه 7 دي 1390 - 03:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.