هشدار تازه رهبران عرب خلیج فارس به ایران

 

بعضی از مقامهای عربستان سعودی گفته اند در صورت دسترسی ایران، حتما عربستان سلاح اتمی کسب خواهد کرد

رهبران شورای همکاری خلیج فارس از ایران خواستند به آنچه دخالت در امور داخلی اعضای این گروه خواندند، پایان دهند.

سران شش کشور شورای همکاری خلیج فارس امروز در پایان نشست سالانه خود در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، در بیانیه ای خطاب به ایران اعلام کردند: "به این سیاستها و اعمال پایان دهید و دست از دخالت در امور داخلی اعضا بردارید."


آنها نسبت به آنچه تلاش ایران برای "تحریک مناقشه فرقه ای" خواندند، هشدار دادند.

به نظر می رسد این هشدار اشاره ای به اتهامهای بحرین علیه ایران درباره تحریک اکثریت معترض شیعه در این جزیره کوچک خلیج فارس است.

ایران هر گونه دخالت در امور داخلی بحرین و سایر اعضای شورای همکاری خلیج فارس را تکذیب کرده است.

نتایج تحقیق کمیسیون مستقل تحقیق بحرین درباره ناآرامی های ۹ ماه اخیر این کشور عربی هم هر گونه نقش ایران را منتفی دانسته است.

با این حال حاکمان بحرین می گویند که یک گروه تروریستی را دستگیر کرده اند که توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران آموزش دیده اند.

همچنین در پایان این نشست دو روزه در ریاض، ملک عبدالله، پادشاه عربستان، بدون اشاره به ایران، اعلام کرد که امنیت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس "هدف" قرار گرفته است.

او همچنین از اعضا خواست از مرحله "همکاری" بسوی "اتحاد" حرکت کنند.

پادشاه عربستان توضیحی درباره این پیشنهاد خود و تبعاتش نداد، ولی به نظر می رسد صرف نظر از همگرایی اقتصادی، در مرحله جدید حیات شورای همکاری خلیج فارس، تهدید نظامی علیه یک عضو، تهدیدی علیه تمام اعضا تلقی خواهد شد.

بعضی از مقامهای عربستان سعودی هشدار داده اند که در صورت دسترسی ایران به سلاح اتمی، حتما کشورشان را به سلاح اتمی مسلح خواهند کرد.

عربستان سعودی و آمریکا همچنین ایران را به طراحی توطئه ای برای قتل سفیر عربستان در واشنگتن متهم کرده اند، اتهامی که جمهوری اسلامی قویا رد کرده است.

+162
رأی دهید
-51

hamtarane - سیدنی - استرالیا
اینقدر خوار و ذلیل شدیم و رهبران جمهوری اسلامی اینقدر انگشت توی هر سوراخی می کنند که این عربها هم دیگه برامون شاخ و شونه میکشند. همینهایی که زمان شاه، وقتی ارتش لب مرزهای غربی مانور میداد، از ترسشون، کل نیروهاشون را تا عمق خاکشون عقب می کشیدند
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 00:34
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
در حیرتم که ملخ خوران را قدرت غیبی امده حایل=شما را که تا دیروز این علم نبوده سایل/ در چه بودین سیرافزون که این چنین رم کرده اید=نکند ضعف آخوندبیمخ شما را کمی کرده مایل/ ز من است بر من بوده این غیرت آریائی حامل=نه تنها شما بلکه جهانی هرگز نشده قایل/ از من اش نظر جوئید به که همان سوسمار خورید=عرب را کی این دنیا عضوئی بوده عایل/ باشد ار این نکته ها نقطه حیات بیابید=تا نشده اید از طرف ما به کلی چسته زایل/...تقدیم به انان که وطن را گرامی می دانند و ایرانپرست را جزئی از این خاک می نامند.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 01:10
khosh bavar - يزد - ايران
سگ زرد برادر شغاله ! ایران بدتر از عربستان و بدتر از عربستانها، خود عربستانیها هستند که خواهان ایدلوژی وحشی وهابی در کشورهای مسلمان دنیا هستند چه از ترویج دینشان در کشور بالکان و یا چه در کشورهای مسلمان نشین اتحاد جماهیر شوروی سابق و تا زمانیکه این دو کشور دست از سر نقشه پلیدشان بر ندارند، دنیا نباید انتظار بیشتری از مردمی که خواهان آزادی و دمکراسی هستند داشته باشند ! پس ننگتان باد !
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 03:21
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
تا این رژیم سر کار هست هیچ کسی در دنیا خواب خوش نخواهد دید. این آفت الله‌های که من میشناسم به هیچ بنی بشری رحم نخواهند کرد. اگر سلاح‌های کشتار جمعی‌ به دستشان بیفتد.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:04
m.noor - شارجه - امارات
با درود. اینها حقٔ دارند حرف دلشان را بزنند ما ایرانیها یا دولت رو دوست نداریم ولی ترسو هستیم یا که ذوب در ولایت و وحشی روی کدام یکی‌ حساب کنند ترسو یا وحشی؟؟؟؟؟.م.ن
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 05:00
Sadat Sayed - هرات - افغانستان
برداشت میشه که دولتمردان ایران امروزه فقط با روسیه, چین و سوریه ارتباط خوبی دارند. البته ارتباط با سوریه بخاطر هم مذهب بودن و ارتباط با روسیه و چین هم به خاطر باج های هجومیست که این کشورها از ایران میگیرند. البته اگر کشور های مخالف با ایران را خواست دید بالیست بالاو بلندی روبرو میشویم که تصورش هم سخت است. بطور مثال امروزه ایران در سطح منطقه ارتباط خوبی با اتحادیه عرب, اسراییل ,ترکیه, جاپان, کره جنوبی و.....ندارد و همچنین در سصح بین المللی هم که با امریکا, اتحادیه اروپا, استرالیا و... ارتباط خصمانه ای را در پیش گرفته است. متاسفانه ارتباطش در داخل کشور هم با مردمش چندان جالب نیست هر جمعی را تحت نامهای مختلفی مثل فتنه گرا, انحرافی و....تاپه زده. من منحیث یک آسیایی متحیرماندم که با این 100 ملیارد دلاری که سالانه از مدرک نفت دولت ایران میگیرد چی میکند؟ فقط میدانم که بعضی از حلقات در داخل افغانستان, عراق, فلسطین, سوریه و.. از این پولهای بی زبان خوب دارند متاسفانه استفاده میکنند. برای ملت فهیم و فرزانه ایران آرزوی موفقیت میکنم.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 05:02
naslesookhteh - تهران - ایران
(ایران هر گونه دخالت در امور داخلی بحرین و سایر اعضای شورای همکاری خلیج فارس را تکذیب کرده است.) پس حقیقت داره.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 06:36
Kouroshi - بازل - سوییس
........ اگر غیر از این بود در حیرت بودم. بقدری تجزیه و تحلیل این مطلب ساده و پیش پا افتاده است که احتیاج به هیچ تفسیری ندارد. ۳۳ سال است که لرزه بر تن شیوخ افتاده. از یک طرف در دامن غرب و زیر چتر آنها به شغل انبارداری نفت مشغول هستند، از طرف دیگه همسایه دارند که روز بروز در مسائل و دردسر‌های سیاسی و در بحرانها مطرح هست. با اینکه هیچ واقع و پیشامدی نباید سحطی گرفت ، ولی‌ تاریخ نشان داده که اتحاد و گروه بندی در میان اعراب به نه کجا آباد ختم شده، و هیچ دلیلی‌ در دست نیست که این یکی هم مثل اون یکی‌ها نباشه. در قسمت نظامی من به خاطر نمی‌‌آورم که جایی خوانده باشم عرب در جنگی پیروز شده باشند. در مورد اقتصادی تنها کاری که انجام دادند سپردن پولهایی دریافتی از انبارداری نفت در بانکها بوده. ساختن ساختمانهای کشورشان هم که همیشه به عهده غرب بود. اصلا در این کشورها چیزی به نامه صنعت محلی وجود دارد؟....وقت هدر ندهیم و بگذریم.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 07:37
gol andam - ژنو - سویس
تا این رژیم کنار نره ،،،همین که میبینیم هست ،،،از این بدتر هم میشه
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 08:45
Azadikhah - تكسل - هلند
با عالم و آدم مشکل دارن میخوان مدیریت جهانی‌ بکنن!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 10:41
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
درود. من آخرش نفهمیدم چرا این اعراب ابله به خصوص عربستانی های وهابی فکر میکنن واسه ایران و ایرانی مهم هستند و یا ایران واسشون خیلی مهمه اگه نه ما اونا رو اصلا به حساب نمیاریم و به هیچ وجه رقیبی واسه ما محسوب نمیشن.بازم درود به برادران صهیونیست که دهنه هر چی عربه سرویس کردن و عربا هیچ غلطی نتونستن بکنن.بدبختا نمی دونن از نیل تا فرات که کل سرزمین اعرابه باید در آینده قسمتی از خاک اسرائیل بزرگ بشه.شما اگه غیرت و عرضه داشتین مقابل بمب های هسته ای اسرائیل که این همه ساله در اختیارشه کاری میکردید نه در برابر سلاح هسته ای نداشته ی ایران.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 11:18
sarbaze vatan - ایران - ایران
ادم معمولی-ارمانشهر-ایران. قسمتی از ایران هم جزو ارض موعود یهوده فقط سرزمین اعراب نیست بهتره بگم مهم ترین قسمت کشور رو اسراییل جزو سرزمینش میدونه که میخواد پس بگیره.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 17:43
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
sarbaze vatan- ایران - ایران - دوست عزیز شما درست میگین ولی خوب واسه این کار اول باید از سرزمین اعراب بگذرن.بعدشم مطمئنا جرات دست درازی به ایران رو ندارن و از ایرانی جماعت ترس دارن.منظور این بود که این 60 سال فقط واسه عربا دردسر ساز بودن نه ایران و دشمن اصلی اعراب اسرائیله نه ایران.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 18:25
oghab - هلسينكي - فنلاند
اابا اینها دیگه خیلی ...... هستندامریکا وجهان غرب برای ایران هیچ است شماها که یک ..... سوسمار خوار بیشتر نیستید
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 20:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.