اسیدپاشی خواستگار به صورت دختر

مردی که به اتفاق خانواده‌اش برای خواستگاری از دختر 23 ساله به خانه آنها رفته بود، پس از شنیدن پاسخ منفی به صورت وی اسید پاشید.

 
به گزارش «جام‌جم»، ساعت 23 روز 11 مهر امسال ماموران کلانتری 160 خزانه اطلاع یافتند دختر 23 ساله‌ای از سوی خواستگارش در خانه‌شان با اسید مورد حمله قرار گرفته است.

با حضور ماموران در محل حادثه و تحقیق از والدین دختر جوان، آنها عنوان کردند، خواستگار دخترمان پس از شنیدن پاسخ منفی، ظرف اسیدی را که زیر لباسش پنهان کرده بود، بیرون آورد و به صورت دخترمان پاشید و متواری شد. به دنبال این شکایت، پرونده با دستور بازپرس شعبه 16 دادسرای بعثت به اداره 16 پلیس آگاهی تهران ارسال شد.
 
دختر جوان که در پی اسیدپاشی خواستگار کینه‌جو از ناحیه صورت، لب‌ها و قفسه سینه و گردن بشدت دچار سوختگی شده است، به ماموران گفت: فردی به نام احمدرضا (40 ساله)‌ که بارها پاسخ منفی من و خانواده‌ام را برای ازدواج شنیده بود، بار دیگر به اتفاق خواهر و مادرش به خانه‌مان آمد و چون بیکار بود و سابقه اعتیاد به مواد مخدر داشت و به لحاظ خانوادگی هیچ تناسبی با هم نداشتیم، باز هم به وی پاسخ منفی دادم که با اسید به من حمله‌ور شد.
 
در پی این اظهارات، تحقیق برای دستگیری متهم فراری آغاز و معلوم شد خواستگار کینه‌جو پس از اقدام تبهکارانه مدام مخفیگاهش را تغییر داده و حتی مدتی در خارج از تهران مخفی شده است.
 
با جمع‌بندی این اطلاعات، سرانجام آخرین مخفیگاه متهم که خانه خواهرش در منطقه خزانه بود، شناسایی شد و ماموران با دستور قضایی، روز گذشته پس از حدود سه ماه فرار، او را ساعت شش بامداد در خواب دستگیر کردند.
 
متهم با انتقال به اداره 16 پلیس آگاهی، به اسیدپاشی به صورت دختر جوان اعتراف کرد.
 
متهم گفت: مدتی در همسایگی دختری که خواستگارش بودم، زندگی می‌کردیم. از پنج سال پیش به او علاقه‌مند شدم. وقتی اعتیادم را دو سال پیش ترک کردم، می‌خواستم به هر طریق ممکن او را وادار به ازدواج با خود کنم.
 
در پی این اعترافات، دختر زخمی نیز با حضور در پلیس آگاهی و مواجهه حضوری گفت: از ابتدا هیچ علاقه‌ای به این فرد شرور نداشتم، زیرا او 17 سال از من بزرگ‌تر بود و همیشه در کوچه و خیابان پرسه می‌زد.
 
وی اضافه کرد: خانواده‌ام نیز راضی به این ازدواج نبودند و بارها به بستگان متهم پاسخ منفی داده بودند، اما او عنوان کرده بود برای بار آخر دوست دارد خود در مراسم خواستگاری پاسخ منفی را بشنود که در این مراسم یک‌باره مرا با اسید مورد حمله قرار داد.
 
با ثبت اظهارت دختر جوان و متهم اسیدپاش، دستور قضایی در این باره صادر شد.

+114
رأی دهید
-256

Azadikhah - تكسل - هلند
خواستگار دخترمان پس از شنیدن پاسخ منفی، ظرف اسیدی را که زیر لباسش پنهان کرده بود،>> عجیبه این حرکت مشکوک رو هیچکس متوجه نشده قبل از اسید پاشی. باعث تاسف هست.پوستشو خواهند کند!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:32
zpirooz - آخن - آلمان
عجب مملکت آزادیه ها وقتی یک مردی از دختری جواب منفی بشنوه با خیال راحت بهش اسید می پاشه انگار میخواد ماشین بخره و اگه اون نتونه داشته باشدش باید کاری کنه که به کس دیگه ای هم نرسه. کجا داره میره این مملکت؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:32
darkoob-1390 - قم - ایران
لجن.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:33
greentree - تهران - ایران
امیدوارم یک قانون سخت و شدیدترین مجازات برای این عمل اسید پاشی تصویب بشه در آینده که اون اسید پاش هر روز آرزوی مرگ کنه ،،بهترین مجازات برای این افراد هم کار در اوردگاه کار اجباری هست در محیطی‌ گرم و داغ مثل کویر ایران
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:30
Arminpaniranist - تهران - ايران
توی اون مملکت اینقدر راحت میشه اسید تهیه کرد. که هر اوباشی اسید خریده و مردم را مجروح می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:54
bastan - ساری - ایران
دولت ایران که از زیادی خدمت کردنش تنها به‌‌ فکر بقا خود است.ملیتهای ما هم که تنها افتخارت‌شان به‌‌ اجداد سی‌ هزارساله است.نه‌ دولت وقت فرهنگ سازی دارد.نه‌ ملّت فکر به‌‌ خود اندیشیدن.بنا‌ ٔبر این اسید پاشی به‌‌ فرهنگ تبدیل میشود.دختران بیچاره هم دیگر جواب ،نه‌ ،گفتن به‌‌ هر بنجلی را ندارند.چه باید کرد؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:56
Rya-m - رشت - ایران
به نظر من اعدامم براش کمه. باید با زجر بمیره.باید دونه دونه انگشتاشو که اسید گرفته بود با داس قطع بشه.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:58
Rya-m - رشت - ایران
به نظر من اعدامم براش کمه. باید با زجر بمیره.باید دونه دونه انگشتاشو که اسید گرفته بود با داس قطع بشه.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:58
Rima_London - لندن - انگلستان
نمیدونم این چه مًد جدیدی هست در ایران، که تازگی مردها و پسرها همه راه اسید پاشی را پی‌ میگیرند. ظاهراً قبلا مردم متمدن تر بودند تا الان که میگن تعداد دختر‌ها تازه بیشتر هم هست، خوب یکی‌ دیگه!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:03
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
دیوونه، شرور، بی لیاقت تو اگه دوستش داشتی که به صورتش اسید نمی پاشیدی. تورا باید تو آخوره حیوانها ببندن شاید یه ذره آدم بشی
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:21
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
خاک بر سر رژیمی کنند که به جای ممنوعیت اسید در دسترس عموم.دارد برای بدحجابی قدعلم میکنند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:23
gol andam - ژنو - سویس
دعوا سر لحاف ملا ،،،احمقی نژاد داره شهر‌های ایران رو به چین هدیه می‌کنه ،،،،بعد شما‌ها اسید میپاشین به هم ،،،،واقعا جای تاسفه
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:25
sevim - مونترال - کانادا
اه دیگه این اسید پاشی هم لوس شده...شورشو در اوردن دیگه
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:46
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
قبل از شورش ۵۷ که هنوز انقلاب فرهنگی‌ نشده بود از این حوادث شوم و متحجرانه خیلی‌ خیلی‌ کمتر بود و یا شاید هم اصلا به این شکل نبود. من که یادم نمیاد. به هر حال باید به نظام مقدس ولی‌ وقیح و ساندیس خورها تبریک گفت. چه جامعه وحشی‌ای شده!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:56
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
این بی پدر باید اعدام شود تا عبرتی برای دیگر اسید پاش ها باشد! اخه اینم شد کار که هر کس از مادرش قهر میکنه، شیشه ای اسید تهیه میکنه و میریزه روی سر و کول مردم؟ مدافعین حقوق بشر هم قبل از اعتراض به پیام من یه خورده فکر کنن که اگه مثلا پای خواهر خودشون در این قضیه بود، چه حکمی برای متهم میدادند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:12
amoo uk - ليدز - انگليس
اعتیاد ،،بیکاری ،مزدوری ،ساندیس خوری کم بود اسید پاشی هم اضافه شده ،،امنیت کیلویی چند .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:30
ufo - وايله - دانمارك
شورشو دراوردید دیگه.از کدام خرابشده اسید میخرن اینا .چرادولت بفکراین مردم بدبخت. نیست.واقعا که...
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:44
Royan - بوخوم - آلمان
مردها هر بلائی سر زنها و دختران بیاورند هر خشونتی به خرج بدهند مهم نیست , همین که یک زن یه جائی سر یک مردی را کلاه بذاره و زرنگی بکنه آقایون شروع میکنند هرچی دلشون میخواد به خانمها میگویند دریغ از اینکه اگر خانمشون و یا دوست دخترشون حالشون را گرفته و از دست آنها شاکی هستنید ربطی به خانمهای دیگر نداره و حداقل باید حرمت دیگران را حفظ بکنند , ببینم حالا شماها دوست داریدکه خانمهای این سایت همه آقایان را با یک چوب برانند و توهین بکنند, و هزار تا دریوری به آقایون بگن که همشون الن و بلن و نامرد هستند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:52
new-iran - منچستر - انگلیس
ای بابا ....
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 19:28
sobhanjan - ابوظبی - امارات
نمیدونم چی شده تو ایران بعضی از مردمو .....گرفته هااااار شدن
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 19:33
کشور فقط ایران - تهرات - ایران
دیوانه که شاخ و دم نداره!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 20:17
*Fanoos* - ايران - ايران
تو ایران حرف اول رو آقایون می زنند اونها هستند که حق انتخاب دارند و زن ها حق ندارند نه بگن این حق مردِ !!! نتیجه اش هم می شه اسیدپاشی، تجاوز به عنف، آدم ربایی و .. آخرش هم حتی در حین اجرای حکم اینقدر التماس دختر بدبخت رو میکنند تا عفو کنه که دلش به رحم می اد و از حق خودش میگذره و بالاخره میگه باشه می بخشم. بعدشم طرف میره و همون آش و همون کاسه. بخشش موقعی میتونه موثر باشه که جلوی تکرار اون گرفته بشه........خانوم آمنه بهرامی نباید گذشت میکرد تا درس عبرتی بشه برای همه کسانی که فکر میکنند چون پول دارند هر کاری رو بخوان میتونند انجام بدهند....
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 20:35
*Fanoos* - ايران - ايران
به نظر من این آدما رو باید تو اسید غوطه ور کنند تا تمام اجزای بدنشون از همدیگه جدا شه . اونوقته که دیگه هیچ خواستگاری جرات نمیکنه از این کارای وحشیانه انجام بده. آمنه خوانوم هم باید جوابگو باشه .. .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 20:37
*Fanoos* - ايران - ايران
همینه دیگه! یه بار یکی از اینارو اعدام می کردن دیگه این اتفاق نمی افتاد. اسید پاشی شده یکی از رسم و رسومای خواستگاری. .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 20:41
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
بعد بگید نباید چشم اینو با اسید سوراخ کرد.. بعد بگید آمنه جان خوب کردی که گذشت کردی .. به خدا قسم اگر من جای هر کدوم از این دخترا بودم تا قصاص به مثل نمیکردم دست بر نمیداشتم .. ایناِ مشت انگل هستن که چارشون فقط از بین بردنشونه.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 20:53
azardokht - دورتموند - آلمان
بعد از بخشش آمنه بهرامی(قربانی اسیدپاشی) امید این بود که اینگونه "مردان" به این "وحشیگری " پایان دهند. ولی انگار "اسیدپاشی"‌ فرهنگ و شیوه این "نامردان " شده.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 21:03
azardokht - دورتموند - آلمان
بعد از بخشش آمنه بهرامی(قربانی اسیدپاشی) امید این بود که اینگونه "مردان" به این "وحشیگری " پایان دهند. ولی انگار "اسیدپاشی"‌ فرهنگ و شیوه این "نامردان " شده.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 21:05
oghab - هلسينكي - فنلاند
باز هم جنوب شهر . مردیکه اگر دولت شرف داره باید اعدامش کنه
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 21:08
دنیای وحشی - تهران - ایران
دنیای وحشی وحشی وحشی وحشی وحشی وحشی وحشی تابی نهایت به مانند کهکشانهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 21:51
budapest - دبرسن - مجارستان
اگر امنه خانم نمی بخشید حالا خیلیها جرات نداشتن این کار را انجام بدن هرچه زودتر مرتیک باید اعدامشود
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 22:10
Naser hejazi - بهبهان - ایران
Royan_آلمان_بوخوم. کی گفته که باید این حرفها زده بشه؟ باوحشیگری چند مرد چرا بایدبه همه ی مردهاتوهین کنید؟ واقعاچرا؟ آیاوحشیگری این اوباش بیانگر این است که مردها به قول شما نامردند؟ بیشترخانم های عزیز سایت احساسی نظر میدهند
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:22
massoudoslo - اسلو - نروژ
فرهنگ سازی به همین سادگیست که ما اینجا میخانیم و دارد در ایران اتفاق میافتد ! وقتی یک عمل بد و شری نهادینه شود یعنی این ! خب حالا شما بگردید پرتقال فروش ولایت را پیدا کنید! عجیب است همه چیزی که در ایران چه در سیاست چه در اجتماع و چه در اقتصاد رخ میدهد همه به نوعی شبیه هم هستند و هم دیگر را تعریف میکنند . چون کل بنیان نظام سیاسی ایران اشتباه است و نیاز به تغیر فوری دارد .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:13
Tonie - مونشن - المان
. وقتی یکی خرش را کنار گذاشته پا میشه اداره مملکت را بدست میگیرد نتیجه اش همینه دیگه.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:42
oghab - هلسينكي - فنلاند
بخدا قسم این خبر را من اصلا نمی تونم تحمل کنم . این کثافت باید در دیگه اسید انداخت
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:58
mlowes - واشنگتن - آمریکا
اون ۶ نفری که رأی مثبت دارن حتما برن پیش یک روان پزشک (خیلی‌ خیلی‌ فوری) تا سدیسمشون رو درمان کنند.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 00:28
rohen - لیدز - انگلستان
آقای قاضی،شمای که در آینده این شرور رو با گذاشتن وثیقه، آزاد میکنی‌ آیا اگه دختر خودت بود همین کار رو میکردی.نفرین به خودتون و قانون مظلوم کشتون.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 00:58
katrina - لندن - بريتانيا
Royan - بوخوم - آلمان -موافقم, متاسفانه واقعیت رو بیان کردید .
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 02:39
Royan - بوخوم - آلمان
Naser hejazi - بهبهان - ایران /من این را نوشتم چون چندین مورد پیش آمده که خانمی خطا کرده و بعضی‌ از آقایان همه خانمها را یکسان دونستند نمونه آن:. (دوستان متوجه شدید که تمام حوادث ناگوار اینجا توسط خانمها انجام می‌شه، خدا رحم کرد امثال این خانم اروپا نیستند هرچند مابقی در خارج ماشاالله دستکمی از اینها ندارن. حالا خانمها کامنت میدن ما عقب افتاده و هستیم چون دوست دارن کارشون یه طرفه باشه) و (توی ایران دوره می بینند و بعد میان خارج هم همونن. اینجا هم فراوونن, جوانها هواسشون را جمع کنند که اینجا دیگه مشکله که پولت را پس بگیری.)
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 02:35
suhail - دبی - امارات
به همین راحتی!!!انگار مملکت دروپیکرنداره.اصلاً آدم حالش ازاین چیزها که می شنوه به هم می خوره...آخه یکی نیست بهش بگه مرتیکه الدنگ دختره دلش نمی خواد زنت بشه مگه زوره برو دنبال دختر دیگه
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:30
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
دوست گرامی‌ شبیه این جنایات به هیچ وجه قبل از انقلاب کمونیستی اسلامی نبود در تمام آن سالها یک حادثه ی آسید پاشی بود آنهم در مورد زنی‌ با داریوش خواننده که مثل بمب سرو صدا به پا کرد----خون نوشابه ی اسلامی از ۱۳۵۷ تا کنون---آسید هم اضافه شد!!!!!!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:34
sarzamin arezoha - کانادا - کانادا
ببینم مگه تو بازار آزاد اسید میفرشن....خیلی‌ تعجب کردم.....
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:48
massoudoslo - اسلو - نروژ
با علم به اینکه بعضی چیزا تو دنیا ما آدما میتونن نفرت انگیز باشن ولی حتما لزومی نداره که ما حتما از چیزی متنفر باشیم ولی مثلا من از این مورد اسید پاشی به صورت مردم متنفرم ! یعنی روشنتر، من از این جور نر ها متنفرم .
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:48
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
واقعاً‌که‌٫هیچ‌کدام‌از‌مسعولین‌نفهم‌وبیشعور‌این‌مملکت‌این‌اخبار‌اسید‌پاشیها‌رو‌نمیخونن‌که‌دستور‌ممنوعیت‌. فروش‌بی‌مجوّزاین‌اسید‌لعنتنی‌رو‌بدن‌‌٫باور‌۸۸‌حالا‌بیا‌زرزرکن٬. حیوون‌تر‌از‌این‌‌جماعت‌اسید‌پاش‌تو‌دنیاسراغ‌داری؟
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 08:11
paltalk - تهران - ایران
mlowes - واشنگتن - آمریکا. من مثبت ندادم اما مثبت لزوماً موافقت با اسیدپاشی نیست و شاید برای این باشه که خبر بالا بیاد و دیده بشه. در مورد هر خبر دیگه هم همینطور.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 10:09
m.n.s - کرج - ایران
ترحم با پلنگ تیز دندان ستمگاری بود با گوسفندان . اگر متهم اسید پاشی آمنه بخشیده نمیشد و به سزای اعمال شومش میرسید که همه میدانیم فعلا آمنه خانم در دیار غربت در چه حالتی قرار دارد حتی کرایه تکسی را ندارد . بعید بود کسی دیگر به چنین اعمال غیر انسانی دست بزند . دگه حالا مثلیکه مد شده دختر بد بخت چطور میتونه جواب منفی بده به خواستگار تا بخواهد بگه نه یاد اسید و این داستانها..............
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 14:29
avang - هانوفر - المان
باز هم یه رسم قدیمی!!!!!!
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 19:27
zan kermanshah - کلن - آلمان
این جور کارها ضعف و زبونی انسان رو می رسونه.یا زنم شو.یا اسید انتخاب با خودته.آخه یکی نیست ده این نادانها بگه عشق و خواستن باید 2 طرفه باشه نه با زور با زور اسید وقمه.ای خاک بر سر نادان این جور مردا بکنند.بقول دوستی میگفت خواستگارهای مشکوک که بارها نه شنیدند باید قبل از ورود به خونه بازرسی بدنی بشوند
جمعه 2 دي 1390 - 06:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.