پلیس می‌توانست به غارتگران و خرابکاران لندن شلیک کند

عملکرد پلیس در جریان ناآرامی ها و شورش های ماه اوت امسال در انگلستان، مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است

در گزارشی که در باره روش‌های کار گرفته شده توسط پلیس بریتانیا در زمان شورش‌های ماه اوت در انگلستان تهیه شده، آمده که پلیس برای مقابله با افرادی که دست به خرابکاری و غارت زده بودند، می توانست در شرایط خاصی از اسلحه گرم استفاده کند.

اداره کل بازرسی پلیس در گزارش خود گفته است اگر در مواردی مانند به آتش کشیدن ساختمان‌ها، جان مردم در خطر بود، استفاده پلیس از اسلحه گرم قابل توجیه بود.


این گزارش تاکید دارد که در آینده، استفاده از گلوله های پلاستیکی و ماشین های آب پاش هم می تواند مدنظر قرار گیرد.

گزارش اداره کل بازرسی پلیس، خواهان قوانین شفافی برای کنترل ناآرامی ها و غارت ها شده است.

از عملکرد پلیس در جریان ناآرامی ها و شورش های ماه اوت امسال در انگلستان، انتقادهای زیادی شده است.

روز دوشنبه این هفته، یک کمیته پارلمانی مجلس بریتانیا گفت استفاده از گلوله پلاستیکی و ماشین های آب پاش در عملیات پلیس می توانست خطرناک باشد.

گزارش یک گروه تحقیق مستقل در باره این شورش‌ها هم که اخیرا منتشر شده، از واکنش پلیس نسبت به این ناآرامی‌ها به شدت انتقاد کرده است.

گروه "شورش‌ها، جوامع و قربانیان" در گزارش خود گفته بود که نزدیک به پانزده هزار نفر در ناآرامی ها، خرابکاری‌ها و غارت‌ها شرکت داشتند.

دلیل اصلی این افراد برای این کار به گفته خودشان، این باور بود که پلیس با آنها مقابله نخواهد کرد.

این گزارش خاطرنشان کرد که در برخی مناطق نظر آنها درست بود.

به موجب این گزارش، بی اعتمادی به اقدام پلیس در مراحل اولیه ناآرامی‌های لندن در ماه اوت منجر به گسترش آنها شد.

ناآرامی‌ها در منطقه تاتنهام در شمال لندن آغاز شد و سپس به دیگر شهرهای انگلستان به خصوص منچستر، برمینگام و بریستول کشیده شد.

در روزهای اول پس از آغاز ناآرامی های لندن، منتقدان گفتند که کمبود پلیس در خیابان ها کاملا مشهود بود و باعث شد تا این نیرو نتواند به وظیفه خود که حفظ امنیت جانی و مالی مردم است به خوبی عمل کند.

نا آرامی های لندن، در پی تجمع گروهی از ساکنان محله تاتنهام لندن در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست آغاز شد که حمله به پاسگاه پلیس و گسترش ناآرامی در این محله را در پی آورد و طی روزهای بعد، ناآرامی به چند محله دیگر نیز سرایت کرد که با حمله به ماموران پلیس، به آتش کشیدن ساختمان ها، خودروهای پلیس و اتومبیل های شخصی و اتوبوس ها و غارت فروشگاه ها همراه بود.

+99
رأی دهید
-38

samuk66 - لندن - لندن
اگر پلیس چند تا از این خلاف کار هارو میکشت ، بقیه که بیشتره اونا افریکیی بودند دیگه میترسیدن و به خاطره آزادی نمیریختن تو مغازه‌ها یا خونهٔ مردم رو آتیش میزدن یا ...
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 14:41
love-iran - چابهار - ایران
samuk66 - لندن - لندن. تو تظاهرات به اصطاح ازادی ایران هم 4 بانک 18 تا اپارتمان 3 تا پارک رو اتیش زدن و کلی ماشین و موتور سطل زبابه اسم اون چی هست بد پلیس اگه یک مشت به کسی میزد خودتون رو میکشتید ولی اونجا رو اینطوری میگید واقعا که
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 15:32
morid - بوشهر - ایران
دنی کوک وبلاگنویس انگلیسی که مردم کشورش را به اعتراض علیه حکومت به خاطر وضع اسفبار بحران اقتصادی و وضع مالیاتهای سنگین فرا خوانده بود دستگیر و محاکمه میشود.فرد دیگری که فقط 44 نفر به دعوت او پاسخ داده بودند به 4 سال زندان محکوم شد.کامرون گفت وبسایت های اخلالگر و حتی فیسبوک وتویتر هم باید جلوشان گرفته شود .خوب این تشکیلات برای اخلال در کشورهای غیر دوست طراحی شده اند آنها نباید ضعف های مدیریتی آقایان را آشکار کنند.!!!!!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:07
birmingham - شیراز - ایران
چرا پلیس می‌خواد از آب برای این آشغالها استفاده کنه اینها کسایی‌ هستند که ارزش آزادی رو ندارن و حق آنها هست که با اسلحه و تیر آنها رو هدف بگیرند .کاری که این افراد کردند باعث وحشت شهروندان شد در همین بیرمنگهام چند نفر رو به قتل رسندند .آیا این اشخاص ارزش این کشور رو دارن که با انسان مثل انسان رفتار میکنند ؟زنده باد بریتانیا
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:21
massoudoslo - اسلو - نروژ
نیرو های انتظامی ایی که مردم رو با تیر زدن و کشتند تو تقلب انتخابات ۲ سال پیش چیزی نیستند جز خود ارازل و اوباش که ریختن تو سفارت بریتانیا .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:19
massoudoslo - اسلو - نروژ
پلیس در بریتانیا جلوی خرابکاران و اغتشاش گرها ایستاد و در ایران خراب کاران و بسیجی های اغتشاش گر جلوی مردم !!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:17
bita tehrani - ونکوور - کانادا
اسم وبلاگ نویس کشور خودش را بلد نیست،که بدون دعوت به خرابکاری به ۵ سال زندان محکوم شده(فقط به دلیل نوشتن!)،که نه حق درمان دارند و نه حق ملاقات محترمانه.مرخصی هم که به قاتلان و قاچاقچیان میدهند که به این عزیزان نمیدهند.حالا ازش بپرسی‌ اسم و رسم و جدّ و آبا این بابا (دنی کوک) را بلد هست!.....دهان گشاد و فّک محکمی دارید برای حرف مفت زدن و ننه من غریبم بازی
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 07:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.