آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت اصفهان

آفتاب: صبح امروز به دنبال وقوع آتش‌سوزی در یکی از واحدهای پالایشگاه نفت اصفهان، فعالیت این پالایشگاه متوقف شد، به گفته کارشناس آتش‌نشانی شاهین‌شهر علت این اتفاق بروز حادثه در قسمت"اسلیم" این پالایشگاه بوده که در حال حاضر شرایط کنترل شده است.

سامری، کارشناس آتش‌نشانی شاهین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درخصوص حادثه امروز پالایشگاه اصفهان گفت: آتش‌نشانی برای ردیابی این موضوع در این محل حضور نیافته است، بلکه برای کنترل و همکاری با پرسنل آتش‌نشانی پالایشگاه آمده است.

وی اظهار کرد: آتش‌نشانی برای کنترل وضعیت حریق و حوادث احتمالی در محل حضور یافته است.

سامری ادامه داد: یک حادثه در قسمت "اسلیم" پالایشگاه اتفاق افتاده بود که در حال حاضر شرایط کنترل شده است.

این کارشناس آتش‌نشانی شاهین‌شهر درخصوص علت خروج دود غلیظ از مشعل‌های پالایشگاه گفت: این سیستم کاری پالایشگاه است که دودهای زاید از طریق مشعل‌ها خارج شود.

به گفته شاهدان عینی مشکل پیش آمده در واحد "آیزوماکس" پالایشگاه اصفهان رخ داده است.
کد مطلب : 141641

+115
رأی دهید
-51

hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
کار اسراییله !!!! شاید هم انگلیس !!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 11:31
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
البته اتفاق همه جا پیش میاد، ولی‌ نصف پالایشگاه‌های ایران بخاطر تحریم و فرسودگی و کمبود قطعات قابل پالایش نیستند. بعداً بعضی‌‌ها میگن ما پهپاد درست می‌کنیم، یکی‌ دیگه پسر شجاع که عقل کل مملکت هستند میگه که چون به صرفه نیست ایران هواپیما‌های مسافربری درست نمی‌کنه. وگرنه هواپیما درست میکرد ۴ طبقه با مسجد توش. این حرف‌ها رو غیر از اینجا جای دیگه نزنید که بهتون بدجور می‌خندند. ایران از نظر اقتصادی؟ فلج. سیاسی؟ ایزوله، فرهنگی‌؟ زیر صفر، علمی‌؟ برو بوق بزن....و الی‌ آخر. وقتی‌ چیزی نیستین بگید نیستیم. از دست ما بر نمیاد.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 11:50
avesta_afshin - تهران - ایران
جراتش رو ندارن بگن انفجار می گن آتش سوزی این سومین انفجار و آتش سوزیه توی چند روز گذشته که تو اصفهان اتفاق می افته . جنگ شروع شده
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 12:18
hossein87 - ایران - ایران
واحد آیزوماکس (هیدروکراکر) یکی از استراژیکترین واحد های تولیدی در پالایشگاه هستش که جزو مهمترین بخش از زنجیره ی تولید بنزین هست که شامل برجی با فشار حدود 200 بار(1 بار=1 اتمسفر) هستش که این فشار به علت هیدروژن متراکم بوجود میاد و از خطرناکترین بخشهای پالایشگاه هستش. مدتی که در پالایشگاه تهران بودم ، فرسودگی پمپ ها ، کپرسورهاو سایر لوازم بسیار مضحک بود. جالبه بدونید کپرسور واحد آیزوماکس پالایشگاه تهران ، هنوز همون کمپرسور های فابریک زمان افتتاحشون هستن!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 13:29
greentree - تهران - ایران
به قدری مردم از این حکومت متنفرند که دیگه اگه حتی خرابکار یا مورده مشکوکی هم ببینند گزارش نمی‌دهند ،این نتیجه همون کودتاست که الان دیگه به اوجه خودش رسیده ،همکاری نکردن مردم هم یعنی‌ مرگ حکومت،
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:26
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
از دو نظر خارج نمیباشد یا واقعا کار اسرائیل است و یا هم کار خود رژیم است که می خواهد مردم را تحریک به جنگ خانمانسوز بکشاند...خدا به ملت عزیزمان رحم کند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:34
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
باز دوباره برادران سه پا دسته گًل به آب دادند؟!!! بعد از سرنگونی حکومت باید همهٔ مدیران بی‌لیاقت و وابسته حکومتی به شغل قبلی‌ خودشون یعنی‌ چوپانی برگردند تا شاهد این حوادث نباشیم.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:19
دنیای وحشی - تهران - ایران
تازگیها چرا انفجار و آتیش سوزی توایران رخ میده ؟؟؟!! خدا زیادترش کنه بلکه از دست آخوند جماعت رها بشیم.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 02:24
Azadikhah - تكسل - هلند
دو انفجار اتفاق افتاد، یکی در پالایشگاهی در اصفهان و دیگری در پادگان بسیار مهم سپاه در کرمان. این پادگان مقر فرماندهی عملیاتی سپاه برای شرق ایران و افغانستان است. آمار دقیقی از کشته و زخمی ها نیست ولی انفجار کرمان خیلی بزرگ بوده. گفته شده که علی خامنه ایی در دو هفته گذشته در عموم ظاهر نشده. آنچه مسلم است او این روزها زیاد بروی صحنه خودنمایی نمیکند. این نقش به جای او به پول -ریال- ایران داده شده که همان شیب سقوط رژیم را به نمایش میگذارد. ارزش یک دلار از ۱۳۰۰ به ۱۵۰۰ در دو هفته سقوط کرده است. شاید خامنه ایی دیگر حرفی برای موفقیت رژیمش ندارد که بگوید؟
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 06:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.