پیشنهاد سرمایه‌گذاری مشترک ایران و آمریکا

در تازه‌ترین پیشنهادی که برای همکاری ایران و ایالات متحده آمریکا مطرح شده، از سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور نام برده شده؛ سرمایه‌گذاری مشترکی که به نفع بشریت است!
سرویس سیاست خارجی ـ در یکی از مجلات پزشکی در ایالات متحده آمریکا پیشنهاد داده شده است که ایران و آمریکا در موضوعی غیر از سیاست و مسائل هسته‌ای با هم گفت‌وگو کنند.

به گزارش «تابناک»، به نقل از «نیویورک تایمز»، دکتر «پیتر جی هوتز»، رئیس بخش اطفال دانشکده پزشکی بایلور در آمریکا، به تازگی با انتشار مقاله‌ای به سرمایه‌گذاری مشترک آمریکا و شوروی در تولید واکسن فلج اطفال در دوره جنگ سرد اشاره کرده و نوشته است که چنین سرمایه‌گذاری‌های مشترکی نیز می‌تواند میان ایران و آمریکا ایجاد شود.

بنا بر این گزارش، وی در این مقاله نوشته است که واکسن فلج اطفال را یک دانشمند روسی با سرمایه‌گذاری مشترک آمریکا و روسیه تولید کرد و در اختیار بیماران دو کشور گذارد.

به گفته وی، ایران هم‌اکنون روی واکسنی کار می‌کند که در صورت به نتیجه رسیدن تلاش‌هایش، می‌تواند جان میلیون‌ها نفر را به ویژه در کشورهای فقیر نجات دهد. این واکسن برای مقابله با یک نوع بیماری به نام «لیشمانیا» در حال تولید است؛ لیشمانیاها بیماری‌های انگلی هستند که توسط انگل‌های تک یاخته‌ای از جنس لیشمانیا پدید می‌آیند. این انگلها از گروه تاژکداران خونی و بافتی هستند که به اشکال گوناگون بروز می‌کنند. به همین دلیل، اصطلاح لیشمانیوز به یک گروه از بیماری اشاره دارد.

این تک‌یاخته که از راه گزیدن پشه خاکی آلوده منتقل می‌شود، عامل بیماری‌های گرمسیری است. دو شکل از بیماری با عامل لیشمانیا وجود دارد: لیشمانیوز جلدی که بر غشای پوست و مخاط تأثیر می‌گذارد و منجر به پدید آمدن یک زخم در محل گزش پشه خاکی می شود. این زخم معمولا به طور طبیعی بهبود می‌یابد؛ اما شکل جدی‌تر این بیماری، باعث تب و آسیب کبدی می‌شود و ممکن است کشنده باشد. برای درمان این بیماری از داروهای ضد این تک‌یاخته استفاده می‌شود.

این پزشک و استاد دانشگاه آمریکایی، افزون بر پیشنهاد همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک آمریکا با ایران، چنین پیشنهادی را درباره کوبا نیز مطرح کرده است.

+189
رأی دهید
-42

danial nabi - استكهلم - سوئد
کم کم دارن ایرانی‌‌ها رو میشناسند که امروز پا به پای جهان اول گام بر می‌دارد در هر زمینه یی. این موضوع نشان دهنده این است که انقلاب شکوهمند ۵۷ به درستی‌ به ثمر رسید، و اینکه قبل انقلاب وابسته آنها بودیم و محتاج شان، اما امروز نه تنها محتاج‌شان نیستیم بلکه از آنها بهتر می‌دانیم.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:17
khosh bavar - يزد - ايران
آفرین بر این دانشمند که سیاست را با دانش قاطی‌ نمیکند ولی‌ آخوند " هوشیار تر " از این حرفهاست که فریب شما را بخورد و آمریکا هم " نادانتر " از این حرفهاست که عوض میز مذاکره با تحریم و جنگ, ایران و مردم ایران را گرفتارتر کند ! ولی‌ الان بهترین موقعیت ایران است که دست دوستی‌ به آمریکا دراز کند و با تعمیر کردن نقص فنی‌ هواپیمای نامرئی را به آنان دودستی تقدیم دارد ! زهی خیال باطل !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:30
avasar - وین - اتریش
دوطرف پدرسوخته هستین خوب ملــــــــــــــــــت گذاشتین سرکار
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:32
vickie - هیوستون - آمریکا
danial nabi تو که شوش بودی شکوهمند چطور سر از استکهلم درآوردی البته خودت بهتر میدونی.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:58
garfield - تهران - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد، تکبیر!!!! :)))
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:06
morid - بوشهر - ایران
با عرض معذرت از کامنت گزارن محترم سایت- میگن طرف از پس معشوقه های مادرش برنمی اومد از روی ناچاری بهشون میگفت عمو جون.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:16
romano - تهران - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد من در حیرتم شما و امثالهم در مورد دین و مذهب که اینجا انتقاد می‌شه صداتون در نمیاد در حالیکه باید سینه چاک کنید. خیلی شغل باحالی دارید بخدا ببین به رئیستون بگو منو هم استخدام کنه سرعت تایپم خیلی خوبه از منتظری تا خاتمی و شریعتمداری هم براتون تیپ انقلاب و مسلمونی میام. در مورد دست آوردهای انقلاب شکوهمند هم آنچنان روده درازی می‌کنم که کسی نباشه می‌گه بطری نوشابه مورد تولید ایران از تکنولوژی شیشه ضد گلولس و از کره مریخ اومده که تو کهریزک استفادش کردن! منتها یک لطفی هم بکن با این اقتدار اسلامیمون از اونطرف برو سهم آب خزر و کاهش میزان فاحشه تا سن 12 سال و ... اصلاح بکن. آخجون بچه‌ها من به شغل شریف تن فروشی ولایت استخدام شدم از فرا میام اینجا حال همتون رو می‌گیرم اسمم مسلم ابن عقیله! چرا از قبرس وارد می‌کنن مگه من مردم.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:18
Rya-m - رشت - ایران
خودشونو گیر آوردن.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:55
danial nabi - استكهلم - سوئد
تا کور شود هر آنکه نتوان دید، اجنبی یا غیر اجنبی، هر دو از یک قماشند. بعضی‌‌ها نوکر استثمار گران هستند ذاتاً اینطور آفریده شدند، کاریش هم نمی‌شود کرد. این همه حیوان میچرند اینها هم روش.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 12:31
shahram407 - تهران - ایران
رومانو -تهران- ایران!!. اگه قصد فروش ....تو داری میتونی یکجای دیگه تبلیغشو بکنی!! خواهشا دهنتو اینجا اب بکش ( اگه افاده نکرد میتونی هفت مرتبه خاک مالش کنی!!!) اینجا خانواده میاین و میرن.در مورد استخدام هم یک خبر خوش برات دارم: همین الان دارن ایرانی های وطن فروش رو تو اروپا و امریکا استخدام میکنن !! تا دیر نشده. دست بجنبون. در ضمن میتونی جهت رزومه کاریت هم همین افاضاتتو که تو این. سایت نوشتی پیوست درخواستت بکنی.(البته نیاید دو شغله باشی.ملتفتی!!)
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 13:27
gol andam - ژنو - سویس
آدم نمی‌دونه قسم حضرت عباس رو باور کنه یا دم خروس رو،،،عجب
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 14:59
morid - بوشهر - ایران
shahram 407 -تهران-ایران-خیلی 20 جواب دادی کلی خندیدم.رو بانوی بیچاره!!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:15
love-iran - چابهار - ایران
کم کم دارم به ایران امیدوارم میشم درود بر ایران و ایرانی مرگ بر امریکا و اخوند
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:32
bastan - ساری - ایران
از تابناک چه انتظاری جزٔ این دارید؟تابناک و کیهان هر دو شبیه هم دیگرند.دانیال و مرید ،هم چه ذوق زده شدند.البته کسانی که واقعیت را ببینند و درک نکنند یا انکار کنند.چه انتظاری می‌‌رود؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:17
golly47 - فرانکفورت - المان
روی میکروب آخوند کارکنید چون مثل علف دارند زیاد می‌شند قبل از اینکه ایران تبدیل به اخوندستان شود در این مورد میتوانید از انگلیس کمک بگیرید
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:37
v_1984 - آستاراخان - روسیه
هر دو دولت چه امریکا و چه اخوند پدر سوخته هستن. و دودش میره تو چشم مردم ایران
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:48
Nur_ir - هامبورگ - المان
romano - تهران - ایران. درود برشما که ایران هستی و به واقعیت ها بیشتر اشنا . دمت گرم . اختلاسها . وسفر خامنه ای بمدت دوهفته به قم بالغ برهزینه میلیاردها تومان برای گرفتن درجه اجتهاد و جانشین کردن مجتبی پسرش بعداز خودش و سهم دریای خزر از. 55 درصد به 11 درصد رسید وازهمه مهمتر ارزش پول ایران را نگاه کنید واعتبار . ویزای ایرانی در دنیا و..... اقای danial nabi - استکهلم - سوئد حساب جیره اش را میکند که هرماهه بهش میرسد . یکی نیست بگه اقا در سوئد چه میکنی.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 21:03
romano - تهران - ایران
shahram407 - تهران - ایران اتفاقا ایران نشستین تنگ دلت که تنها تنها که می‌خوری بخوری! ضمنا ما کف به خاک مالیده خدادادی هستیم حالا خودمون سلیطه شدیم شما رو با پژو 407 می‌فرستیم می‌فروشم مجلس گرم کنی و چپه ... خلاصه بار آخرت باشه با دهن خاکی ها لب به لب می‌کنی. خیال کردی هرکی دوشب تخته روحوضی ملا علی کرد دوتا ساندیس انداخت بالا می‌شه وطن پرست! ما سالی 300 تا شاگرد که داشته باشیم 20 سال می‌شه 6000 تا توکه تازه ‌ای407 برو یکی قدیمیتر بیار شاید افاقه کنه. راستی برای رزومه هم تورو می‌فرستم خدمت حاج آقا ملتفتی که چی میگم این روزها آقا اصل جنشسو می خواد نه عکس. زرشک نوجوون که بودیم روزگار عوض شد لات سبیل از بناگوش در رفته واجبی انداخت شما که تازه راه افتادین . خیال کردی جا افتادی! هه هه این روزگار چه می گذرد بر مردمان خوابیده! بخواب بموقع بلند میشوی می‌فهمی که چی می‌گم!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 11:39
romano - تهران - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد شب درازست و قلندر بیدار زمینه سفت زیاد داریم. جیره کمشه سگها بجان هم می‌افتند امام خمینی! ما که همون اول جیرمون بریده شد شمایید که جیره می‌خورید اساسی آدم سگ غرب باشه اما سگ شرق نباشه! چه چیزهایی گفتن این بزرگان
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 11:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.