برد دو هزار کیلومتری موشک‌های ما مدیون شهید مقدم است

سرلشکر صفوی در جمع خبرنگاران: برد دو هزار کیلومتری موشک‌های ما مدیون شهید مقدم است.

                                                     برد دو هزار کیلومتری موشک‌های ما مدیون شهید مقدم است

خبرگزاری فارس: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شهید حسن مقدم برد موشک های ما را از ۳۰۰ کیلومتر در ابتدای دفاع مقدس، به دو هزار کیلومتر رساند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید حسن تهرانی‌مقدم که امروز سه شنبه در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: شهید مقدم یک انسان خردمند، بانبوغ و با استعداد درخشان و یک انسان منحصربه فرددر عرصه دفاع مقدس بود.

وی افزود: از نظر بعد علمی، بنیانگذار توپخانه سپاه بود و ما در سال‌های اول جنگ تنها سلاح سبک داشتیم و سلاح توپخانه‌ای در اختیارمان نبود و بنده اولین حکم تشکیل فرماندهی توپخانه سپاه را به ایشان دادم.

صفوی ادامه داد:‌ در آن زمان توپخانه را از عراقی‌ها غنیمت می‌گرفتیم و این بزرگوار در سال ۶۲ بنیانگذار توپخانه سپاه شد و باعث شد ما تا پایان جنگ تحمیلی یکی از قدرتمندترین گروه‌های توپخانه‌ای را با بیش از ۶۰۰ قبضه و چندین گروه توپخانه داشته باشیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه توپخانه نقش مؤثری در دفاع مقدس داشت تأکید کرد: اگر بخواهیم یکی از عملکردهای نتیجه راه‌اندازی توپخانه را اشاره کنیم آن موفقیت در بیستم بهمن ماه سال ۶۴ در خط فاو بود که با ابتکار شهید مقدم ۶۰۰ قبضه توپخانه در مکان‌های مناسب مستقر شده بودند و عراقی‌ها را زیر آتش می‌گرفتند.

صفوی تصریح کرد: در اواسط جنگ بود که با حمایت‌های شوروی سابق و برخی از کشورهای اروپایی برد موشک‌های عراق افزایش یافت و عراقی که در اوایل جنگ برد موشک‌هایش به ۱۰۰ کیلومتر بود در اواخر جنگ برد موشک‌هایش به ۷۰۰ کیلومتر رسیده بود در این زمان بنده حکم سردار مقدم برای تشکیل فرماندهی موشکی سپاه را داده بودم.

وی افزود: در ابتدا ما برای تأمین موشک‌هایمان از کشورهای خارجی و صنعت و تکنولوژی یکی از این کشورها کمک می‌گرفتیم اما بعد به کمک وزارت سپاه و آقای رفیق‌دوست و مهندسین جوان در صنعت و ابتکاراتی که شهید مقدم داشت سیستم موشک سازی و موشک‌های برد بلند را راه‌اندازی کردیم.

صفوی تأکید کرد: با آینده نگری و ابتکاراتی که سردار مقدم در تولید موشک‌های برد بلند داشت تکنولوژی موشکها بهبود پیدا کرد و به عنوان مثال ما تا مدتی از سوخت مایع استفاده می‌کردیم. ولی پس از آن به سمت سوخت جامد رفتیم که ما را به برد بالاتری می‌رساند و برد موشک‌های ما از ۳۰۰ کیلومتر در زمان جنگ آغاز شد و حسن مقدم این برد را به دو هزار کیلومتر رساند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شهید مقدم پدر موشکی ایران بود و البته کار ایشان یک کار دسته جمعی بود و مجموعه ای که با ایشان کار می‌کردند همچنان به دنبال پیشرفت در صنعت موشکی هستند.

صفوی در پایان با بیان اینکه شهید مقدم چهره‌ای ماندگار در تاریخ ایران خواهد بود، اظهار داشت: قدرت بازدارندگی ما در برابر دشمنان بزرگی مثل آمریکا و صهیونیستها قدرت موشکی ماست و سردار مقدم مؤثرترین فرد در ایجاد این قدرت و شبکه موشکی ما بود.

+93
رأی دهید
-90

shahram407 - تهران - ایران
کجایی((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!!!)) بیا ، بیا که ببین این اقا نمک ریخته به زخمت!!!. پیشنهاد میکنم که ساکت نشینی و جهت شادی روح ان مرحوم برای اون یک فانحه و برای ما یک جوک توپ تعریف کنی!!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:10
morid - بوشهر - ایران
سایت اینترنتی لوپست فرانسه نوشته ایرانیها اینبار با سامانه الکترونیکی خود ماهواره جاسوسی سیا بر فراز ایران راکور کردند و کارشناسان غربی را انگشت بدهان کرده اند.در رابطه با پهپاد هم نوشته ایرانیها با ورود به سیستم کنترل زمینی RQ170 در خود امریکا هدایت آن در دست گرفته اند زیرا این پهپاد دارای کنترل خود انفجاریست و چون امریکاییها نمیدانستند که ایران هدایت هواپیما در دست دارد سیستم خود انفجار پهپاد را فعال نکرده بودند. از ایران سرافراز باز هم خواهید شنید.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:27
khosh bavar - يزد - ايران
فعلا که این موشک‌ها او را به بهشت بردند !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:33
ari jojeh - تهران - ایران
من صمیمانه به ساندیس خوران سایت تبریک میگویم، این تکنولوژی پرتاب لوله خیلی‌ مهم است، مخصوصا ۲۰۰۰ کیلومتر!!!! می‌دانید اگر این لوله‌ها تو سر کسی‌ بخورد چه فاجعه انسانی‌ میتواند به بار بیاورد !!! نکند که ۲۰۱۲ که میگن ساله نبودی دنیاست همینهه !!! تو نظر بیارید ۹ متر لوله آهنی حداقل یک تن وزن دارد، اگر از آسمان بیفتند یعنی‌ چی‌، وای تصورش هم برام مشکله، من به شما ساندیس خوران افتخار می‌کنم، به امید ..... ملت ایران.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:26
garfield - تهران - ایران
اینها تکنولوژی 40 سال پیش شوروی است که پس از فروپاشی، کشورهای مشترک المنافع به علی نیاز مالی حاضر به فروش تکنولوژیشون به ایران کردند. البته با قیمت دوبله سوبله!!! اگر این 2000 کیلومتر رو با برد موشک های بالستیک فعلی ایالات متحده (که حدود 12000 کیلومتره) مقایسه کنید، نکته رو میگیرید. ;)
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:07
morid - بوشهر - ایران
صدای جزغاله شدن ari jogeh را میشنوم آتش نشانی هم خبر کنیم فایده نداره. واقعا صمیمانه به جیره خواران سایت تسلیت میگم.آخه ملتی که در زمان شاه بیل نمیتونست بسازه موشک قاره پیما درست میکنه واز بالای ایالت میشیگان و پایگاههای اندروز واشنگتن دی سی عبور میده.واقعا تصورش مشکله ؟نه غلام ؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:12
ali1111 - تهران - ایران
چقدر می‌گفتند صدام قویترین نیروی زمینی‌ را دارد، کسی‌ حریف قذافی نمیشه..بن لادن از خودشونه هیچوقت شکست نمیخوره و الان هم بزرگترین هدف جمهوری اسلامی بزرگ جلوه دادن قدرت نظامی خود است..مقایسه این موشک با آخرین محصول بوئینگ مانند مقایسه پژو اّر دی با استون مارتین است...واقعاً تهدید بسه، دیگه همه میدونند که غرب مایل به داشتن همچین حکومتی در خاور میانه نیست...
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:17
oshtoleshang - مشهد - ايران
از کامنت ةای خوش باور لذت می‌برم. کوتاه و موثر :)
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:22
ari jojeh - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران. خدا قدرتی‌ بهم داده که اگر اراده کنم تمام حکومت فاسدتونو ظرف ۱۵ دقیقه می‌تونم به لجن بکشم که تا خدا خدائی میکنه .... تو صورت همدیگه بندازید، فعلا دارم صبر پیشه می‌کنم اما صبرم تا ساله دیگه به سر میاد، حالا مسخره کن تا ساله دیگه، اما اگر ورقتون برگشت برو تو سوراخ موش یا لوله .... مثل قذافی،
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:38
zamanphp - تهران - ایران
همون بهتر که ... شد
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:50
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
آفتابه لگن هفت دست. شام و ناهار هیچچی. عوض اینکه دوزار در صنعت و کشاورزی سرمایه گزاری کنند که گدای خرید ساده ترین محصولات نباشیم افتخارشان این است که موشک 2000 کیلومتری ساخته اند. خوبست که بدبختی کره شمالی را با اینهمه اسلحه می بینید و باز هم شعورتان نمی رسد دنیای امروز دنیای پول است و صنعت. ژاپن و آلمان و سوییس ارتش ندارند ولی اربابند و کره شمالی با ده میلیون نظامی و این همه سلاح اتمی و غیر اتمی مردمش لیاقت شستن توالت کشورهای پیشرفته را هم ندارند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:56
kamran63 - ليون - فرانسه
morid - بوشهر - ایران - نمیشه از این ایران سرافراز شما خبر خوب در زمینه‌های دیگه بشنویم؟ مثلا ساخت هواپیما ، که مجبور نشید که جنس‌های بنجل روسی ( مثل توپولف ! ) رو خریداری کنید و جان هزاران نفر رو به خطر بندازید ؟ این موشک‌های مال ۴۰ سال پیش ساخت روسیه رو به رخ ما نکشید، با اینها میخواین کجا رو هدف بگیرید ؟!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 12:20
avesta_afshin - تهران - ایران
جناب سردار سرلشکر صفوی به جای ساخت لوله فاضلاب و زدن چاه توالت و تخلیه فاضلاب بیت رهبری باید هواپیمای مسافربری می ساختی که مردم جونشون سر هواپیماهای وارداتی آشغال روسی از دست ندن ای کاش به جای هیئت و مسجد مدرسه می ساختی ای کاش تو مناطق محروم ایران یه درمانگاه می زدی ولی توی همون باتلاق و لجنزاری که خودت برای خودت و بیت رهبری جمهوری فاشیستی اسلامی ساخته بودی غرق شدی و این رو بهمه دوستان و عزیزان تبریک می گم ولی باز ای کاش قبل از اینکه به درک واصل بشی جواب این سوال ملت بی گناه و خوب ایران رو می دادی به خاک و خون کشیده شدن شکنجه شدن و تجاوز و زندانی کردن هزاران هزار مردم بی گناه رو مدیون کی چه کسی و چه چیزی بودید و هستید ؟؟؟!!!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 13:14
tahrim - ورامین - ایران
shahram407 - تهران - ایران morid - بوشهر - ایران. )))بازم بهتون ساندیس و تیتاپ یارانه ای دادند؟؟ پولی که باید صرف بیکاری و فقر و گرسنکی و رفاه و اسایش و.. ملت و مردم میشد. صرف خرید چنین مزخرفاتی از روس های حـ... شد!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 15:03
Azadikhah - تكسل - هلند
از برکات این حکومت فقط موشک هوا کردن رو یاد گرفتید! ای بابا بی‌خیال خوش به حالتان.garfield - تهران - ایران :اصلا قابل قیاس نیست.۲۰۰۰ کجا ۱۲۰۰۰ کجا حتی زیر ربع مسافتش هم نیست.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:00
khosh bavar - يزد - ايران
oshtoleshang - : و من هم از مشوقانی چون شما بسیار لذت میبرم، پس شاد و باهم باشیم !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 17:57
bahane88 - تهران - ایران
یه عده هی میگن اگه ایران کاره هست ،هواپیما بسازه:. ژاپن هواپیما میسازه؟. کره جنوبی هواپیما میسازه؟کانادا و استرالیا چطور؟. منطقی بودن از آدم چیزی کم نمی کنه :-)
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 22:06
robo - لوس آنجلس - امریکا
khosh bavar جان از کامنت شما نتیجه میگیریم که فاصله بهشت تا ایران ۲۰۰۰ کیلومتره!!!بسیار زیبا بود ممنون.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 22:29
khosh bavar - يزد - ايران
robo - : با درود به دوست گرامی‌، باور بفرمایید که من خودم متوجه چنین نتیجه یی نشده بودم که به‌ان اشاره نمودید ! پس با سپاس فراوان از نتیجه گیری شما و شما هم خیلی‌ زیبا نتیجه گیری کردید !
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 01:42
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
این رژیم فقط در صدد ساختن چیزهایی برای کشتار انسانها نه‌ برای رفاه انسانها.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 03:47
mortimer - اصفهان - ایران
ما برد موشکامون 2000 کیلومتره،برد هواپیماهامون 200 کیلومتر!
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 06:32
mortimer - اصفهان - ایران
bahane88:می دانستی ساندیس ضریب هوشی را به شدت کاهش می دهد؟/نابغه ژاپن،استرالیا و ...هواپیمای دست شیشم از لاغروف و چاقالوف و.. نمی خرند بویینگ و ارباس دست اول می خرند و بعد از اون برو یه نگا به تولید ناخالص داخلی و صادرات این کشورها بنداز تا ببینی نیازی به تولید هواپیما ندارند./بعد از اون برو این حرفا رو به اربابات بزن که دم به دقیقه حرف از مدیریت اقتصاد دنیا می زنند!
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 06:31
gol andam - ژنو - سویس
یعنی‌ پرت کرده؟؟؟ چه زوری داشته،،،،،
جمعه 2 دي 1390 - 09:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.