محسنی اژه ای : بازداشت فردی که به احمدی نژاد کفش پرتاب کرد

عصر ایران - غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفتگی خود به سئوالات مختلف پاسخ داد.

ردپای همسران متهم پرونده فساد مالی/ خرید 16 میلیارد تومان جواهرات و خانه

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به ابعاد مختلف پرونده فساد مالی اخیر گفت: متوجه شدیم متهم این پرونده 16میلیارد تومان جواهرات و خانه برای دو همسر خود خریداری کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری روز دوشنبه خود با بیان این مطلب افزود: در پرونده فساد مالی اخیر متوجه شدیم که متهم بخشی از  اموال را برای بستگان خود خریداری کرده و در جاهایی پنهان کرده‌اند. به طور مثال بیش از 10 میلیارد تومان برای دو همسر خود جواهرات خریده که موجود است و حتی سند یک برلیان که حدود 6 میلیارد تومان هزینه آن بوده است به دست آوردیم که البته خود برلیان را هنوز پیدا نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین متهم برای یکی از همسران خود آپارتمان 600 متری در برجی خریداری کرده که دو میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه آن است که تقدیم آن خانم شده است و روز به روز چنین مسایلی در پرونده روشن می‌شود.

محسنی اژه‌آی با بیان اینکه برخی از متهمان در پرونده صداقت ندارند، افزود: این افراد راستگو نیستند و ما باید با کنکاش و جستجو ابعاد مختلف پرونده را روشن کنیم چرا که آنها چیزی را مطرح نمی‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که نقش این دو خانم که بیش از 16 میلیارد تومان برای آنها هزینه شده است در پرونده فساد مالی اخیر چه بوده، گفت: ممکن است که این دو هیچ نقشی در پرونده نداشته باشند و متهم بخشی از این اموال را برای آنها خریداری کرده باشد. به هر حال تا کنون آن دو به عنوان متهم شناسایی نشده‌اند تا بازداشت شوند.

پیگیری شکایت ایران از دو مقام آمریکا

سخنگوی قوه قضائیه درباره شکایت جمهوری اسلامی ایران از دو نماینده کنگره آمریکا که مسئولان ایرانی را تهدید به ترور کرده بودند، افزود: این شکایت انجام شده و از طریق پلیس بین‌الملل آن را پیگیری می‌کنیم. ضمن آنکه دادگستری تهران نیز این موضع را دنبال می‌کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا اسامی افرادی را که بر قوه قضائیه در خصوص پرونده فساد مالی فشار وارد می‌کنند اعلام می‌کنید، گفت: به نظر نمی‌رسد که هم اکنون نیازی به ذکر نام این افراد باشد اما به هر حال در این گونه پرونده‌ها به طور طبیعی کسانی هستند که منافعشان به خطر می‌افتد و یا احساس خطر می‌کنند و به دنبال جوسازی علیه قوه قضائیه هستند که ما در مقابل باید کار خودمان را به درستی انجام دهیم.

بدون وابستگی به منابع قدرت امکان اختلاس بزرگ وجود نداشت

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه احمد توکلی نماینده مردم تهران در نطق قبل از دستور خود به پرونده فساد مالی اخیر اشاره کرد  و عنوان  کرده‌اند 29 فساد و تخلف و جعل اسناد در این پرونده وجود داشته گفت:‌ من سخنگوی قوه قضائیه هستیم اما من در گذشته گفته‌ام و بار دیگر تکرار می‌کنم که یک شخص حقیقی و یا حقوقی بدون وابستگی به قدرت نمی‌تواند چنین تخلفی را مرتکب شده باشند. قطعاً کسانی بوده که راه را برای آنها هموار کرده‌اند، عده‌ای آنها را حمایت کرده‌ و یا در این جریان شرکت و یا معاونت داشته‌اند که به حول قوه الهی آنها را شناسایی و با همه آنها برخورد می‌کنیم.

وی ادامه داد: طبیعی است که افراد در یک رده نیستند و ما به تناسب جرم افراد بدون اغماض و کوتاهی با آنها برخورد می‌کنیم. همچنین در نظر داریم از این پرونده مطالبی را برای پیشگیری از موارد مشابه استخراج کنیم و دستگاه قضائی و سایر دستگاه‌ها آسیب شناسی خود در این زمینه را انجام می‌دهند.

اژه‌ای با بیان اینکه رسانه‌ها و مردم خواهان این هستند که زودتر به این پرونده رسیدگی شود، افزود: باید این پرونده با ظرافت و دقت لازم بررسی شود تا همه ابعاد ماجرا روشن شود ولی به هر حال ما سعی می‌کنیم این پرونده را با دقت، سرعت و ظرافت جمع‌بندی کنیم.

هنوز هیچ یک از جاسوسان سیا محاکمه نشده اند

وی درباره جزئیات  اقدامات 15 جاسوسی که دادستان تهران هفته گذشته دستگیری آنها را اعلام کرد، اظهار داشت: این افراد کسانی هستند که با اعلام وزارت اطلاعات دستگیر و به دادگاه احضار شدند اما هنوز هیچ یک از آنها محاکمه نشدند ضمن آنکه دو جاسوس دیگر نیز در گذشته در این باره دستگیر شده‌ بودند که باید به پرونده آنها رسیدگی شود.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه اخیراً  شرکت همراه اول اطلاعات مردم به خصوص نخبگان را در اختیار شرکت‌های تبلیغاتی قرار می‌دهد که این موضوع ممکن است از لحاظ امنیتی آنها را به خطر بیاندازد، آیا دادستانی در این باره موضعی نخواهد گرفت،‌گفت: این موضوع برای من روشن نیست اما اگر ضرورت پیدا کند وارد این ماجرا می‌شویم اما تا کنون از مراجع رسمی چیزی در این باره نشنیده‌ام.

هواپیمای جاسوسی آمریکا

وی با اشاره به کشف هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط ایران گفت: یکی از هواپیماهای پیشرفته جاسوسی آمریکا در اختیار نیروهای مسلح و سپاه پاسداران قرار گرفت که این لطف اللهی جای سپاسگزاری و شکر دارد. همچنین از نیروهای هوشیار و توانای مسلح و تلاشگران حوزه فضای مجازی و سایبر نیز تشکر می کنم هر چند توانمندی های جمهوری اسلامی در این رابطه بیش از اینها است.

محسنی اژه ای با اشاره به ایجاد سفارت مجازی توسط کشور آمریکا گفت: این کار بچگانه آمریکا از نظر حقوق بین الملل قابل پیگیری است هر چند این موضوع سطحی و پیش پا افتاده است اما به مردم و جوانها یادآور می شوم که معمولا هدف از این تاسیسات و برنامه ها جهت جذب افراد برای سوءاستفاده از آنهاست.

وی ادامه داد: به جوانها هشدار می دهم در دام دشمنان نیفتند زیرا برخی از جاسوسان آمریکا از این طریق جذب می شوند.

پلیس بین‌الملل به دنبال خاوری/ بازداشت مدیرعامل کارخانه فولاد اهواز

سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت مدیرعامل کارخانه فولاد اهواز در رابطه با پرونده فساد بانکی اخیر خبر داد و گفت: به زودی کیفرخواست این پرونده سنگین صادر و به دادگاه ارسال می‌شود.

محسنی اژه ای با اشاره به آخرین وضعیت پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی گفت: همانطور که وعده داده‌ایم اگر اطمینان حاصل کنیم خاوری به کشور باز نمی گردد از طریق پلیس بین الملل پیگیر او می شویم  این اتفاق رخ داد و در حال حاضر اینترپل این موضوع را پیگیری می کند. همچنین لیست تعدادی از شرکت های بین المللی وابسته به این فرد نیز به اینترپل داده شد.

وی ادامه داد: دررابطه با پرونده فساد بزرگ بانکی 50 نفر دستگیر شده بودند که توسط دادستان قرار مجرمیت آنها صادر شده بود. در این مدت پرونده این افراد تکمیل و برخی از ابهامات توسط بازرس پرونده با همکاری دادستانی رفع شد. در حال حاضر کیفرخواست در حال تایپ شدن است و به زودی این کیفرخواست سنگین صادر و هر چه زودتر پرونده به دادگاه ارسال می شود.

محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به واگذاری برخی از کارخانه ها و املاک وابسته به این پرونده گفت: این موضوع رسیدگی شد و در این راستا 4 یا 5 نفر بازداشت شدند که اتهاماتی در این رابطه به مدیرعامل فعلی فولاد و مدیر عامل کارخانه فولاد اهواز وارد شد که وی در حال حاضر بازداشت است.

وی ادامه داد: سایر معاملات در حال رسیدگی است که اگر مشخص شود تبانی در کار نبوده است مختومه و اگر مجرمیت ثابت شود به طور جداگانه به دادگاه می رود.

دادستان کل کشور با اشاره به شناسایی اموال متهمین این پرونده گفت: اموال تازه ای از متهمین پرونده کشف شده و احتمال می رود شرکت ها و املاک خصوصی بیشتری که به صورت صوری واگذار شده باشد کشف شود.

وی افزود: پیش از این 175 مورد املاک شخصی کشف شده بود که در این مدت به 200 مورد افزایش پیدا کرد.

بازداشت فردی که به رئیس جمهوری کفش پرتاب کرد

سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت فردی که لنگه کفش به سمت رئیس جمهور پرتاب کرده بود خبر داد.

اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا فردی که به سمت رئیس جمهور کفش پرتاب کرده بود دستگیر شده و آیا دولت در این باره شکایت داشته است، گفت: فردی در این باره بازداشت شده و لازم نیست که دولت در این باره شکایت کند چرا که اگر توهینی به مقامات رسمی در حین انجام وظیفه شود نیاز به شکایت ندارد و ما در این باره اقدام می کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین درباره صحت بازداشت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و فرزند وی به دلیل اتهامی که در خصوص مشارکت آنها درباره پرونده فساد مالی اخیر بوده نیز گفت: این دو نفر بازداشت نشده اند ولی برای انجام تحقیقات احضار شده اند.

اژه ای درباره آخرین وضعیت پرونده بیمه ایران نیز اظهار داشت: این پرونده چند ماه پیش به دادگاه رفته بود اما به آن نقص وارد شد و به دادسرا اعاده شده که دادسرا رفع نقص کرده و برای رسیدگی مجدد به دادگاه فرستاده است و هم اکنون در نوبت رسیدگی در دادگاه است.

+197
رأی دهید
-132

benetton - لندن - بریتانیا
هیچی‌ پس این بدبخت هم با این کارش به سوی بهشت پرواز کرد.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:58
mahan mahan - برایتون - انگلستان
آقای اژه‌ای اگر امام زمان اختلاس کنه چی‌؟ اژه ای:ما در حال بررسی آن هم هستیم
دوشنبه 28 آذر 1390 - 17:28
dannni - سوئد - استکهلم
کاری بد کرد حیف از اون لنگ کفش
دوشنبه 28 آذر 1390 - 17:28
gol andam - ژنو - سویس
آدمی را امتحان به کردار باید کرد نه به گفتار ، چه بیشتر مردم زشت کردار و نیکو گفتارند . .اگه با خاله خرسه دوست شدی. . هشیار باش و لحظه ای غفلت نکن. . این روزها اینجور دوستی ها زیاد شدند . . فیثاغورث)
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:54
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خاوری و امثال اینا را باید توی دادگاه علنی بیارن و تمام اموالشون را تا ریال آخر مصادره کنند. البته از این دزدها حتی توی اداره آموزش و پرورش هم هست. برای گرفتن هر نوع مدرک و جواز کار و ساخت همه و همه پول می گیرن.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:20
بابک - سبزوار - ایران
خداییش حقش بود توی دهن کثیفش می زد تا دندوناش بریزد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 19:05
shafag - تبریز - ایران
وای بر شما که خود را از پیروان علی (ع) می دانید! شما که در بین کشور های اسلامی خودرا شیعه آن بزرگوار می دانید.و به آن افتخار می کنید.آیا آن بزرگوار در دوران حکومتش با مردم این گونه بر خورد می کرد؟وصیت آن بزرگوار به فرزندان خود در مورد قاتلش چه بود.مبادا با او بدرفتاری کنید.از شیری که به من می دهید به او نیز بدهید.و یا رسول خدا حضرت محمد (ص) موقع ای که از کوچه ای می گذشت.یک یهودی از بالای دیوار سر آن حضرت خاکستر زغال می ریخت.وقتی خبر اوردند به رسول اکرم که آن یهودی مریض شده و در بستر بیماری افتاده آن حضرت فوری به عیادت ان یهودی رفتند.دین اسلام دین محبت و گذشت است.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 20:39
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
یکی باید خودتونو بازداشت کنه
دوشنبه 28 آذر 1390 - 21:11
compatriot - تورنتو - کانادا
من پیشنهاد می‌کنم مسابقه کفش پرت کنی‌ به مموتی و آخوندها برگزار بشه ۶۹ میلیون صف می‌بندند تا امتحان کنند.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:10
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
همتون کثافت هستین و دستتون یکی‌ هست ...از اون خامنه‌ای دزد تا باقی‌...ملت سر کار هستن و کسی هم معرفی‌ نمی‌شه چون راس دزدها پسر خامنه‌ای هست و باقی‌ هم در مجلس و دولت..ایشان تحقیقاتشون که به پایان رسید اعلام میکنند که همه کشف و ضبط شد ا تمام...ای مرگ بر همتون. به امید روزی که سر هما شماها را بالای در ببینیم...مرگ با جمهوری اسلامی..
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:16
Islam zoda - تورنتو - کانادا
نه این اسلام واقعی‌ نیست.. یک پنجاه ساله دیگه اسلام خوبه رو امتحان کنیم ببینیم چی‌ می‌شه..
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 00:51
sattar57 - خوزستان - ایران
حیفه اون لنگه کفش
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:18
شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
shafag تبریز-ایران.قربون دهنت.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 06:09
hassan5 - تهران - ایران
برای این ان فرد کفش پرت کن را دستگیر کردند که ان یک لنگه کفشش را هم بگیرند.تا احمدینژاد بدون کفش نمانه
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 14:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.