تولید سوسیس و کالباس‌هایی از جنس آشغال مرغ

 همشهری آنلاین :رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام تولید سوسیس و کالباس زیر پله‌ای و استفاده از خمیر مرغ (که حاوی همه اعما و احشای زائد مرغ هم هست) در تولید این محصولات گفت: حتی اگر جلوی چشمم از بهترین جای گوشت هم در تولید این فرآورده‌ها استفاده کنند لب به سوسیس و کالباس نمی‌زنم.
 
احمد شیبانی در گفت و گو با فارس درباره وضعیت تولید فرآورده‌های پروتئینی در کشور افزود:‌ وقتی ما حدود ۲ سال پیش مسئولیت غذا و دارو را پذیرفتیم برخی تولید‌کنندگان سوسیس و کالباس از خمیر مرغ که حاوی همه اعما و احشا و اشغال مرغ بود استفاده می‌کردند.
 
وی ادامه داد: ما نامه نوشتیم که جلوی این کار را بگیریم، بگذریم که چقدر اذیت شدیم و چقدر مقاومت کردند اما این یک واقعیت است که می‌گفتند اگر ما از این مواد استفاده نکنیم ضرر می‌کنیم.
 
معاون وزیر بهداشت گفت: برخی کارخانه‌های بزرگ و معروف آمدند که این دستورالعمل را رعایت کنند اما بعد معلوم شد که یکسری تولید‌کنندگان زیر پله‌ای و قاچاق در بازار هستند که این کارها را می‌کنند و محصولات با قیمت ارزان وارد بازار می‌کنند و در اختیار ساندویچی‌ها قرار می‌دهند.
 
وی افزود: کارخانه‌های بزرگ و معروف سوسیس و کالباس که از وزارت بهداشت پروانه دارند، مشکلات کمتری دارند اما همه سوسیس و کالباس‌های که در بازار هستند که از برندهای معروف نیستند، شما می‌روی در ساندویچی یک کالباس یا سوسیسی را لای نان می‌گذارد و به شما می‌دهد از کجا می‌دانید که چیست.
 
رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: تازه سوسیس و کالباس فله هم در بازار هست، ما وظیفه داشتیم این برخورد را داشته باشیم و محکم هم پای آن ایستادیم و گفتیم خلاف است بعد هم آیین نامه آن را به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ کردیم و گفتیم پیگیری می‌کنیم.
 
وی گفت: البته اگر محصولات قاچاق وارد بازار شود باید مسئولان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و بهداشت محیط با آن برخورد کنند و مأموران بهداشتی که در محل عرضه مرغ در مغازه‌ها حاضر می‌شوند و جلوی آنها مرغ را پوست می‌کنند و اشغالش را در یک ظرف می‌اندازند باید مراقبت کنند که این اشغالها وارد سیستم نشود.
 
شیبانی افزود: بنده خودم لب به سوسیس و کالباس نمی‌زنم حتی اگر جلوی چشمم گوشت ران را هم بگذارند و با آن سوسیس و کالباس درست کنند باز هم نمی‌خورم و کلاً وزارت بهداشت به مردم توصیه می‌کند که اصلاً فست فود و سوسیس و کالباس یا همبرگر نخورند.
 

+195
رأی دهید
-44

marde.irani - مشهد - ایران
پیشنهاداتتون بخوره تو سرتون مرد ناحسابی عوض اینکه وظیفتون رو انجام بدید و مانند یک آدم تولیدات رو بازرسی کنید میگی سوسیس و کالباس نمی خورم شما هم نخورید .. رو که نیست سنگ پای قزوینه !
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:00
zpirooz - آخن - آلمان
آقای محترم نفست از جای گرم بلند میشه. خیلی از مردم بیچاره تو اون مملکت سوسیس و کالباس رو به خورد زن و بچه هاشون میدند چون ارزونتره و می تونند بخرند و چون نمی تونند مثل شما گوشت کیلویی بیست سی هزار تومان برای بپه هاشون بخرند. شکم باید یه جوری سیر بشه دیگه حالا یا با سم سرطان زا یا مثل شما با گوشت تازه گوسفند و ماهی و ...
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:19
benetton - لندن - بریتانیا
یه ساندویچی بود تو تهرانپارس بهش میگفتن اسد کثیف،همیشه سرش شلوغ بود ،فکر کنم اونم از همین جور سوسیس کالباس‌ها استفاده میکنه.نمیدونم چرا هر چی‌ ساندویچی معروفه تو تهران اسم‌های این مدلی‌ دارن،مثل فری کثیف،هاشم سگ پز،جواد میکروب
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:39
avesta_afshin - تهران - ایران
یکی از دوستان دوره دبیرستان برای دوره طرح کاد ( دوره مهارت فنی ) برای کار به یکی از همین کارگاههای ساخت سوسیس و کالباس رفته بود می گفت یه روز یه گربه چلو چشمام به هوای کش رفتن آشغال گوشت به سمت چرخ گوشت که خیلی بزرگ هم هست رفت و افتاد توش و به همراه بقیه گوشتها مخلوط شد می گفت اعتراض کردم گفتن از این اتفاقات زیاد می افته ما هم نمی تونیم همه گوشتهارو به خاطر این معدوم کنیم و بریزیم دور صرف نمی کنه و البته به خاطر همین اعتراض اخراج شد حالا دیگه تصورش رو بکنید ببینید (سوسیس گربه )آیا کسی جرات داره سوسیس و کالباس بخوره شاید بارها و بارها بدون این که متوجه بشیم کالباس و سوسیس گربه خورده باشیم و باز هم جالب این که مرغی که برای تهیه کالباس یا سوسیس استفاده می شه با همه مخلفاتش دل و روده و کله و پا و پوست چرخ می شه یعنی اصلا پاک نمیشه و فقط گاهی پرهای مرغ کنده می شه وااااااای خداااااای من
دوشنبه 28 آذر 1390 - 17:18
avesta_afshin - تهران - ایران
یه بار تو ترافیک گیر گرده بودم و کلافه شده بودم یه وانت درغو داغون اومد چسبید بیخ ماشینم بوی گندش داشت دیوونم می کرد از رانندش پرسیدم چیه پشت وانت گفت بازپرسی گفتم نه ولی بوی گندش داره حالمو به هم میزنه گفتش اینا مخلفات و آشغال گوشت مرغه گفتم خوب برای چی بار کردی این کثافتها رو گفت اینها رو از مرغ فروشای میدون تره بار و فروشگاههای مرغ فرشی می خریم و می بریم می فروشیم به تولیدی های سوسیس و کالباس اونها هم خوب از ما می خرن اینجوری امرارو معاش می کنیم . پیش خودم فکردم که ای خدااااااااا کجااااااااایییییی . آشغالهای که باید دور ریخته بشن رو دوبار درستش می کنن می دن به خورده ملت بدبخت . بیهوش شدم ای خدا مارو بکش راحت شیم. گناه من چیه که تو ایران بدنیا اومدم
دوشنبه 28 آذر 1390 - 17:35
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
یه کبابی بود تو خیابان صفا تو فوزیه بنام ابرام پیش پیش،بخاطر این به بهش پیش پیش می‌گفتند که گربه هارو می‌گرفت چرخ میکرد و کباب درست میکرد ولی‌ سرش هم خیلی شلوغ بود ..
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:26
gol andam - ژنو - سویس
واییییییییییییییی خدای من ،،،از دوستای که تو ایران هستین خواهش می‌کنم نخورین ،،،،به خودتون رحم کنین : ( بمیرم براتون
دوشنبه 28 آذر 1390 - 21:20
silencio - پاریس - فرانسه
گوشت همینجوریشم زهر هست برای بدن! حالا آشغالشو که دیگه بی‌خیال! انواع سو استفاده از حیوانات به خاطر پول و شکم! برید خجالت بکشید بزدلهای طمع کار! این مردم فقط برا پول زندگی‌ می‌کنن دیگه نه دلی‌، نه عشقی‌ *** به قول اشو "تو فقط میتوانی مالک آن چیزی باشی‌ که مرگ نمیتواند آنرا از تو بگیرد، الباقی همه وهم است".
دوشنبه 28 آذر 1390 - 22:13
avesta_afshin - تهران - ایران
gol andam - ژنو - سویس. خدا نکنه هر چند که دیگه طعمش برامون عادی شده . خیلی گلی گلم .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:50
morgan123 - واشینگتن - امریکا
دوران دوم خاتمی بود و من در ایران دانشجو بودم یک ساندویچی سر راهم بود که خیلی وقتها از اون ساندویچ میگرفتم یادش بخیر نباشه سر وته نان را با یک چاقو بزرگ و با سرعت تمام بریده و در کیسه پرتاب میکرد و با وسط نان ساندویچ رو میپیچید یک روز که اعتراض کردم با لهجه غلیظ ترکی گفت فکر میکنی این کالباس که توشه از چی درست شده من اینها رو میدم کارخانه تا کالباس آشغال به خورد امثال تو ندن اون موقع کلی دستش انداختم ولی حالا معلوم شد خیلی هم بی ربط نمی گفت!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 00:23
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
کالباس و سوسیس از ن چیزهایی است که همه از آنها بد می گویند و قصه های عجیب و غریب سر هم می کنند اما همه هم می خورند و لذتش را میبرند.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 01:42
suhail - دبی - امارات
یه رستوران هم به خاطر اینکه گوشت خررا به جای گوشت واقعی به مردم قالب می کرد را تعطیل کردند؛ولی انصافاً وقتی چلو خورش سفارش می دادی آنقدرپر ملات بود که مردم حسابی حال می کردند چون هیچ رستوران دیگری آنقدر زیاد گوشت به مردم نمی داد؛به خاطر همین سرش هم شلوغ بود تا اینکه بعدها گندش در آمد؛ولی خودمانیم لابد گوشت خر هم خوشمزه است که مردم بعد ازاین همه سال کسی متوجه نشده بودند!!!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 03:54
amir-amir - تورنتو - كانادا
انوقت تلویزیون ضرغامى باد به غبغبه اش مى اندازد که ما در ایام محرم گل کاشتیم و بیشترین برنامه عزادارى را پخش کردیم و تاییدیه چند تا آشغال مثل خودش را هم ضمیمه مطلبش مى کند آیا تا به حال شده که یک کمى از این مسائل غیر بهداشتى به مردم اطلاعات بدهد?
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 03:55
noshafarin - اکلند - نیوزلند
من نمیدونم چه آشغالی هست ولی باور کنید سوسیس کالباسهای ایران یک مزه دیگه ای داره من که خیلی وقتها دلم واسش تنگ میشه مخصوصا همون ساندویچی های کثیف دور بر میدون انقلاب ... خیلی خوشمزن !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:10
sattar57 - خوزستان - ايران
مثل همیشه صورت مسئله رو پاک می کنن و خودشون رو راحت. آخه اینم شد حرف مردک عوضی من نمیخورم شما هم نخورید بله جنابعالی پولشو داری که بری گوشت بوقولمونو و قرقاو بخوری مردمی که ندارن چکار کنن نباید توی الدنگی که مسئول نظارت مواد غذائیشونی یه نظارت درست داشته باشی و با متخلفین برخورد شدید کنی حالا اگه یکی اسم اون مموتی رو بیاره سر سه سوت با سرش هستین و با چماق حالشو جا میارین
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:51
Mahyar-Tpour - تـهـران - ایـران
ای کاش یه خــبــری روی سایت بذارین راجع به طعم کالباس و سوسیس.واقعاً چه ماده ای در این غذا هست که اینقدر خوشمزه میشه؟ نمیشه اون مواد رو با گوشت و سویا مخلوط کرد و تا مزه ی سویس کالباس بگیره؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 05:53
matina - تهران - ایران
اگه همگی با هم دست به دست هم سوسیس و کالباس مصرف نکنیم رو دستشون باد میکنه . بیایین به خودمون و خانوادمون رحم کنیم
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 06:12
cantona - شاهین شهر - ایران
من که عاشق سوسیس کالباس و پیتزام. پس خاک به سرم شد با خوندن این مقاله . یعنی مارک های معروف هم همین طور هستند؟
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:16
Behrooz_uk - بريستول - انگلستان
این مشکل فقط مختص ایران نیست. کافیه سرچ کنید ببینید که چند تا برنامه تو دنیا در مورد استفاده کردن اشغال گوشت در سوسیس و فراوردههای اینچنینی درست شده. بهترین راه استفاده نکردن این جور غذا‌ها هست ولی‌ چه کنیم که خوش مزست لامصب. ل‌ول .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 16:17
felora - تهران - ایران
benetton - لندن - بریتانیاـ فری کثیف هنوز هم هست و باور کن هنوزم سرش خیلی شلوغه :)
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 14:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.