هشدار نماینده مجلس ایران درباره آینده نظام سیاسی این کشور

علی مطهری فرزند مرتضی مطهری از روحانیون نظریه پرداز انقلاب اسلامی است

علی مطهری، نماینده مجلس ایران می گوید که اگر اعضای گروه جبهه پایداری که خود را برای انتخابات مجلس آماده می کنند، بر کشور حاکم شوند "نظام و انقلاب ظرف مدت کوتاهی نابود می‌شود."

جبهه پایداری دومین گروه بزرگ و اصلی طیف سیاسی اصولگرا در ایران است که با محوریت محمد تقی مصباح یزدی، روحانی محافظه کار تشکیل شده است.

 


علی مطهری که انتقاد شدیدالحنی علیه جبهه پایداری کرده، فرزند مرتضی مطهری روحانی نظریه پرداز انقلاب اسلامی است که در ماه های اول پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ مورد سو قصد قرار گرفت و کشته شد.

آقای مطهری به ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است نگاه و برداشت این گروه از موضوع ولایت فقیه، "تنگ‌نظرانه و سخت‌گیرانه است فقط خود را اصولگرا و انقلابی واقعی دانسته و بقیه را منحرف می‌داند، این نگاه جبهه پایداری، نگاه بسیار خطرناکی است."


"در انتخابات گذشته در بین اصولگرایان اگر فردی تصمیم داشت سراغ کاندیدای دیگری برود عده‌ای به او حمله می‌کردند که شما حق ندارید کاندیدای دیگری را مطرح کنید، چون ما احساس می‌کنیم میل آقا [آیت الله خامنه ای] به فرد الف است . . . نتیجه آن می‌شود که افرادی که طرفدار دو آتشه ولایت فقیه هستند می‌گویند پس فرد الف حتما باید رأی بیاورد و مخالفان می‌گویند باید کاری کرد تا فرد الف حتما رأی نیاورد، در چنین فضایی جامعه دوقطبی شده و حالت بسیار خطرناکی ایجاد می‌شود که دیدیم انتخابات سال ۸۸ به چه صورتی شد"

 علی مطهری


جبهه پایداری متشکل از شماری از وزرای اخراجی دولت محمود احمدی نژاد، جمعی از اعضا فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس و شماری از سیاستمداران و روحانیون نزدیک به رهبر ایران است.

آقای مطهری می گوید: "اعضای این جبهه بقیه اصولگرایان را یا مردودین فتنه یا خواص بی‌بصیرت می‌دانند، بنابراین حکم به خروج بخش عظیمی از اصولگرایان از حوزه انقلاب می دهند و این اعتقاد، اعتقاد خطرناکی است."

منظور از "جریان فتنه" در فضای سیاسی حاکم بر ایران، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو رهبر مخالفان دولت ایران هستندکه اکنون در حبس خانگی به سر می برند. "مردودین فتنه" نیز به همراهان این دو اطلاق می شود. در عین حال منظور از "خواص بی بصیرت" هم سیاستمداران شناخته شده ای است که مرزبندی خود را با رهبران مخالف دولت به شکل پررنگی ترسیم نکردند و از آقایان موسوی و کروبی فاصله نگرفته اند.

جبهه پایداری که آقای مطهری به شکل کم سابقه ای درباره اهداف آن در صورت پیروزی در انتخابات انتقاد کرده، رقبای خود از جمله کمیته ۱۵ نفره اصولگرایان را متهم می کند که مرزبندی روشنی با آنچه که "جریان فتنه" خوانده می شود، ندارند.

آقای مطهری در ادامه انتقاد خود گفته است که "از نظر بنده برخی از اعضای جبهه پایداری خود از مردودین فتنه هستند، آنان با عملکردشان در تشدید بحران و فتنه سال ۱۳۸۸ نقش داشتند، آنان تخلفات طرف خودی را ندیدند و قضاوت عادلانه و منصفانه نداشتند و با برخوردهایی که با معترضان داشتند باعث جری شدن طرف مقابل و شعله‌ورتر شدن آتش فتنه شدند، این افراد با پخش مستقیم دادگاه‌ها، با اتهام و تهمت‌هایی که به بسیاری از معترضان زدند فضا را تندتر کردند."

به گفته آقای مطهری اعضای جببه پایداری "کوچکترین انتقاد مؤثری به نحوه‌ مناظره [محمود] احمدی‌نژاد، حادثه کوی دانشگاه [تهران] و [بازداشتگاه] کهریزک نکردند."

نیروهای لباس شخصی که خود را وفاداران به رهبر ایران معرفی می کنند، در جریات سرکوب اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران وارد کوی دانشگاه تهران شدند و با ضرب و شتم دانشجویان خسارات گسترده جانی و مالی به دانشجویان و خوابگاه آنها وارد کردند.

جبهه پایداری به محوریت محمد تقی مصباح یزدی تشکیل شده است

بازداشتگاه کهریزک هم که آقای مطهری به آن اشاره کرده، یک بازداشتگاه غیر رسمی در جنوب تهران بود. در این بازداشتگاه شمار کثیری از معترضان به نتایج انتخابات نگهداری می شدند که به گفته برخی از سیاستمداران ایرانی "شرایط غیر انسانی" بر آن حاکم بود. نحوه نگهداری و سپس آزار و اذیت معترضان بازداشتی در کهریزک به شکلی بود که به کشته شدن دست کم سه نفر از بازداشت شدگان از جمله فرزند یکی از سیاستمداران نزدیک به محسن رضایی انجامید. این بازداشتگاه به دستور آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران، برچیده شد.

انتقاد جریان های سیاسی ایران از یکدیگر در حالی در حال بالا گرفتن است که ثبت نام از نامزدهای داوطلب نمایندگی در انتخابات مجلس ایران هفته آینده به مدت یک هفته آغاز می شود.

علی مطهری که دست به انتقاد شدیدی از جبهه پایداری زده، برادر همسر علی لاریجانی، رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی نیز هست.

آقای لاریجانی در طیف دیگر سیاستمداران اصولگرا یعنی کمیته ۱۵ نفره انتخاباتی اصولگرایان قرار دارد که رقیب جبهه پایداری محسوب می شود.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوازدهم اسفند در ایران برگزار می شود و کمتر از سه پس از آن در هفتم خرداد سال ۱۳۹۱ دوره جدید قانونگذاری در ایران آغاز خواهد شد.

+137
رأی دهید
-28

amoo uk - ليدز - انگليس
امیدوارم خودشون خودشونو نابود کنن ،،اونجوری که بوش میاد روز به روز بدتر و بد تر می‌شه و مردم بی‌چاره تر و ضعیف تر
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:25
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
حالا انگار تفاوتی‌ بین اصول گران به توان ۲ و اصول گران به توان ۱ می‌‌باشد. سگه زرد برادر شغال می‌‌باشد. یارو را توی روستا را نمی‌‌دادند . سراغ خانه کدخدا را می‌‌گرفت. وجود کثیف شما را کسی‌ نمی‌‌خواهد . هم بروید سوریه یا کره شمالی . دست از سر این ملت بر دارید. ۳۰ سال دزدی و دروغ کافی‌ می‌‌باشد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:33
zpirooz - آخن - آلمان
واقعا حال آدم از همهتون بهم میحوره. خوب گفتند که سگ زرد برادر شغاله. مصباح و خامنه ای و جنتی و لاریجانی و مهدوی و ..... همشون سرو ته یک چوب نجس هستند که فقط باید سوزونده بشه
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:54
greentree - تهران - ایران
مصباح یزدی روزشماری میکنه برای مرگ خامنه‌ای که خودش جای اونو بگیره ،،مصباح همان کسی‌ هست که هزاران هکتار درخت‌های شمال را دستور داد که قطع کنند تا پول اونو به حسابه پسرش واریز کنند ،تقلب و دروغگویی مصباح و سنگدلی بیش از حد این شخص تمامی‌ نداره،
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:22
benetton - لندن - بریتانیا
با اینکه از این یارو عجیب بدم میاد ولی‌ تو مجلس بدجور موی دماغ مموتی و دارو دستشه.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:16
دختر ایران - تهران - ایران
مصباح ادم خطرناکی هست.همونای هستند که اوایل انقلاب با افراط گرایی و کشتار و ترور ترس به جون مردم مینداختن.اینا خامنه ای رو هم قبول ندارن.میگن ادم بکشید تا امام زمان ظهور کنه.سعید عستگر و دارودستش که یادتونه.همونا بودن که اون بلارو تو حادثه کوی دانشگاه سر دانشجوها اوردن.اگه اینا به قدرت برسن ایران برای مردم میشه خوده جهنم.تازه اقا زمان پهلوی اخوند دربارم بوده.خدا کمک کنه که اگه با تقلب مثل سال88 قدرت و به دست بگیرن روز عزای ماست که تو ایرانیم.اینا نون به نرخ روز خورن.زمان پهلوی جیره خوره شاه بود اقا حالا هم میخواد کلا سند مملکت و بزنه به نام خودش.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:41
دختر ایران - تهران - ایران
یه بنده خدای که نسبت نزدیکی با ما داره تو کشتار بعد انتخابات88 بخاطر دوستی که با سردار روح الامینی داره رفت جنازه محسن روح الامینی و تحویل گرفت.ایشون میگه از این پسر هیچی نمونه بود.اونقد به سرش زده بودن که رو سرش جای سالم نداشت این جناب که خودش دکترم هست میگفت خون ریزی مغزی هم کرده بود.بعد با پا از سقف اویزون کردن با اون همه خونی که ازش رفته بود ذره ذره جون داده.با درد.میگفت از فک و صورت این پسر چیزی نمونده بود.میگفت تو زنداها بلای سرتون میارن که هر ثانیه ارزوی مرگ میکنید.میگفت بیشتر شکنجه گرا از ولایی های مصباح و جنتی هستن که خامنه ای رو هم قبول ندارن.بودن حالای خامنه رو مسند حکومتم فقط واسه اینکه اگه بزارنش کنار مملکت اشوب میشه.این از سیاست اقایونه.ماجرا به این سادگی نیست.شما از خیلی از چیزا بی خبر هستین که امثال من با دونستنش مو به تنمون سیخ میشه.ای کاش منم از این چیزا که میدونم بی خبر بودم.اینا حتی به اسلام و ولایت و از حرفها هم اعتقاد ندارن.خدا کمکمون کنه.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:50
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
قراره تمساح یزدی بشه ولی‌ وقیح؟!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:41
Islam zoda - تورنتو - کانادا
چقدر آینده نگره این اسلام...احسنت
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 01:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.