جنایت بدون انگیزه در ساختمان نیمه‌کاره

شرق: مردی که در حالت مستی یک معتاد را با ضربه قمه به قتل رسانده بود، 15 ماه بعد از ارتکاب جنایت دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد.به گزارش خبرنگار ما، ماموران کلانتری نواب ساعت 22 روز 19 شهریور از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان درگیری منجر به جرح در ساختمانی نیمه‌کاره در خیابان دامپزشکی قرار گرفتند و فهمیدند در این نزاع مرد 40 ساله‌ای به نام «جواد» به‌شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. مرد میانسال بعد از دو روز بستری بودن در بیمارستان با وجود تلاش‌های کادر درمانی به دلیل شدت جراحات جان باخت و پس از آن پرونده‌ای جنایی به جریان افتاد.
کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل وقتی مسوولیت تحقیق درخصوص قتل جواد را برعهده گرفتند به ساختمان نیمه‌کاره پنج طبقه رفتند و متوجه شدند این مکان به محلی برای استعمال موادمخدر تبدیل شده و جواد و دوستانش شب‌ها در آنجا مواد می‌کشیدند.
با توجه به آنکه دوستان مقتول هویت مشخصی نداشتند، در آن زمان هیچ‌گونه اطلاعاتی درخصوص هویت و نشانی مظنونان احتمالی در اختیار کارآگاهان نگرفت تا آنکه آنها در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند، شب حادثه یکی از بستگان مقتول به نام «احمد» همراه جواد، در محل حادثه حضور داشت. به این ترتیب محل سکونت احمد در خیابان قصرالدشت شناسایی و او آخرین روز آبان سال‌جاری دستگیر شد. احمد ضمن اعتراف به حضور در محل درگیری، درخصوص شب حادثه به کارآگاهان گفت: «آن شب به همراه پنج نفر دیگر در ساختمان نیمه‌کاره در حال استعمال شیشه بودیم که ناگهان مردی به نام «تورج» به همراه تعدادی از دوستانش در حالی‌که همگی قمه داشتند وارد ساختمان شدند. قبل از اینکه با آنها درخصوص علت همراه داشتن قمه و چاقو صحبتی کنیم به طرف ما حمله و شروع به ضرب و شتم ما کردند. در این زمان هر کدام به سمتی فرار کردیم و آنها نیز به تعقیب ما پرداختند. چند ساعت بعد از آنکه توانستیم از دست آنها فرار کنیم، متوجه شدیم جواد به قتل رسیده است.»
کارآگاهان بعد از به دست آوردن مشخصات تورج این جوان 24 ساله را به همراه چهار نفر دیگر از مهاجمان در روز 22 آذر در خیابان‌های جیحون، شهران و قصرالدشت دستگیر کردند.
این متهمان که همگی سابقه‌دار بودند در تحقیقات اولیه منکر حضور در محل حادثه شدند، اما در تحقیقات تکمیلی و مواجهه حضوری با دوستان مقتول به ناچار لب به اعتراف گشودند و به حضور خود در محل حادثه اعتراف کردند، اما درخصوص هویت عامل قتل جواد اظهار بی‌اطلاعی کردند.
کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی، به اطلاعاتی درخصوص نقش احتمالی «تورج» در ارتکاب قتل دست پیدا کردند؛ اطلاعات به دست آمده حکایت از آن داشت که در شب حادثه تورج پس از آنکه مقتول از دست آنها فرار کرد و به سمت پشت‌بام ساختمان نیمه‌کاره رفت وی را تعقیب کرد و پس از دقایقی نیز به‌سرعت از ساختمان خارج شد.
با توجه به اطلاعات به دست آمده، تحقیقات روی «تورج» متمرکز، اما وی همچنان منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد تا اینکه سرانجام روز شنبه هفته جاری به ارتکاب قتل اعتراف کرد. متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: «من به همراه دوستانم در محل مشروب می‌خوردیم و مردم را اذیت و آزار می‌کردیم. آن شب هم همین اتفاق افتاد. ما می‌دانستیم همیشه افرادی در ساختمان نیمه‌کاره موادمخدر مصرف می‌کنند برای همین پس از آنکه مشروب خوردیم، تصمیم گرفتیم به آن ساختمان برویم و کمی معتادان را اذیت کنیم در حالی‌که همگی چاقو و قمه داشتیم بدون هیچ انگیزه‌ای به آن ساختمان حمله کردیم و در این بین هر‌کدام از ما یک نفر را کتک می‌زد. من به طرف مقتول رفتم و او نیز به سمت پشت بام فرار کرد، به تعقیب او پرداختم و زمانی‌که به پشت‌بام رسیدم مقتول که در لبه ساختمان ایستاده بود مرتبا التماس می‌کرد با او کاری نداشته باشم، اما من در حالی‌که به همراه خود یک قمه داشتم به او نزدیک شدم و با ضربه‌ای که به پای او زدم، او را به پایین ساختمان پرتاب و به سرعت از ساختمان فرار کردم.» بنا بر این گزارش، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با تایید این خبر گفت: «با تحقیقات انجام‌شده و شناسایی قاتل و اعتراف صریح متهم، تشدید قرار بازداشت موقت برای متهم اصلی پرونده صادر و به دستور مقام قضایی تمامی متهمان پرونده برای بازسازی صحنه قتل و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.»
 

+111
رأی دهید
-82

oghab - هلسينكي - فنلاند
همهٔ اعدام در همان محل .. به امید خدا
دوشنبه 28 آذر 1390 - 12:08
shadow of london - لیدز - انگلستان
با درود،شوربختانه از در و دیوار این مملکت نکبت می‌بارد،(قتل،دزدی،تجاوز،اعدام)واقعا جای تعمق و تفکر دارد.تا پیامی دگر بدرود
دوشنبه 28 آذر 1390 - 12:51
romano - تهران - ایران
توالت اجتماعی جای خوبی برای تخلیه برخی از افراد است که وجود ندارد بجای آن چراغ منابر چراغانی و نان و آب پایین آن برای بعضی خراباتیست که همه معصیتی در آن حلال است از زنبازی و شراب بگیر تا مال مردم خوری فقط باید بازی را بلد باشی به این بازی زهد بازی می‌گویند. گر حکم کنند که مست گیرند هر آنچه هست در شهر گیرند. چرا پول و قدرت و زن برای هر دو دسته معتقد و بی اعتقاد رواست و هر کدام با آن به گونه‌ای کنار می‌آیند و دیگری را متهم حال اینکه هر دو کودک یک بازیند. سر ساقی و مطرب سلامت.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 12:00
noshafarin - اکلند - نیوزلند
لابد اونی که مست بوده برای یک لحظه چشمش به شیشه افتاده دیونه شده آدم کشته ! آخه این روزها هر کی تو ایران آدم میکشه میزاره گرده شیشه...
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:09
Banooye Irani - هیوستن - آمریکا
یعنی اینقدر خاک بر سر وبی کار . بی عار شدین که تفریحی میرین آدم می کشید . ای خاک بر سرتون که جمهوری اسلامی از سرتون زیاده. فرهنگگگگگگگگگگگ نیست. شاه بیاد.. خمینی بره ه ه ه ما همون خری هستیم که بودیم . این لات بازیها همیشه بوده و هست قیصر بازی شعبون بی استخون..
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:13
benetton - لندن - بریتانیا
یه انگل کمتر=آسایش،آرامش،امنیت بیشتر
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:43
ariana11 - تورنتو - کانادا
بنتن - لندن - بریتانیا عزیزم جمهوری اسلامی تولیدی انگل زده ۳۲ سال، تا زمانی‌ هم که سر کار باشن تلیدیشون کار می‌کنه، دیگه تموم شد اون آسایش و آرامش و امنیت .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:14
gol andam - ژنو - سویس
فقط می‌خوام گریه کنم به حال هم وطنم ،،، : (
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:40
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
این ره به کجا ختم شود؟
دوشنبه 28 آذر 1390 - 19:31
lucina - تهران - ایران
هر دم از این باغ بری میرسد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 20:31
hamtarane - سیدنی - استرالیا
تصور اینکه معتاد بدبختی که خدا زده توی سرش و مفلوک از بدبختی هایی که رژیم آخوندی بر سرش آورده، لب پشت بام ایستاده و رو به قداره کش مستی که بهش نزدیک میشه، التماس میکنه که باهاش کاری نداشته باشه، دل من را به درد آورد...ای وای بر ما، ای وای بر ایران
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.