مخالفت کانادا با تاسیس کنسولگری ایران در ونکوور

دولت فدرال ایالت بریتیش کلمبیا کانادا با تاسیس کنسولگری ایران در شهر ونکوور   مخالفت می کند .

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه " ونکوور سان " اخیرا تقاضای ایجاد کنسولگری ایران در ونکوور برای رسیدگی به کارهای کنسولی ایرانیان ساکن در  ونکوور از سوی سفارت ایران به دولت فدرال محلی ارایه شده است که ظاهرا مقامات وزارت خارجه دولت فدرال مخالف تاسیس چنین کنسولگری هستند.

دولت کانادا بر اساس سیاست " ارتباطات کنترل شده " خود با ایران ، گسترش روابط سیاسی و دیپلماتیک با این کشور را محدود کرده است و بر اساس این سیاست افتتاح هر گونه کنسولگری ایران خارج از سفارت ایران در اتاوا ممنوع بوده و هیچ پرواز مستقیمی از ایران حق نشستن در فرودگاه های کانادا را ندارد.

ونکورو سان می نویسد : دولت کانادا از سال 2005 بنا به 4 دلیل مشخص گسترش ارتباطات سیاسی و اقتصادی خود با ایران را متوقف کرده است که این دلایل عبارتند از : وضعیت حقوق بشر در ایران ، برنامه های هسته ای ایران ، نقش ایران در منطقه  و نیز مرگ زهرا کاظمی خبرنگار ایرانی – کانادایی در سال 2003 در زندان اوین در تهران .

کانادا در این راستا از سال 2005 روابط سردی با تهران داشته است و ازسیاست اعمال فشار و گسترش تحریم ها علیه ایران حمایت می کند.

هم اکنون تنها سفارت خانه ایران در اتاوا به شهروندان ایرانی – کانادایی مقیم کانادا سرویس کنسولی می دهد و بسیاری از ایرانیان برای دریافت خدمات کنسولی مجبورند از اقصی نقاط کانادا به اتاوا بروند .

به دلیل اینکه بر اساس قوانین ایران مساله دو تابعیتی بودن پذیرفته نیست بسیاری از ایرانیان مقیم کشورهای خارجی از جمله کانادا برای سفر به ایران مجبورند از گذرنامه های ایرانی خود استفاده کنند و این مساله سبب می شود تا ایرانیان مقیم خارج از کشور   به دریافت خدمات کنسولی از جمله گرفتن شناسنامه و گذرنامه ایرانی برای فرزندانشان و دیگر خدمات کنسولی نیاز داشته باشند.

گفته می شود قریب به 120 هزار ایرانی در ونکوور کانادا زندگی می کنند که همه این ایرانی ها در صورت نیاز برای دریافت خدمات کنسولی مجبورند به سفارت ایران در اتاوا مراجعه کنند.

+96
رأی دهید
-28

khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
حالا وزیر امور خارجه می‌‌دود تا کانادا. و می‌‌گوید غلط کردیم. بعد از آن امام جمعه می‌‌گوید. به دولت کانادا نشان دادیم. رییس مجلس می‌‌گوید. رییس جمهور کانادا زنگ زد و گفت ببخشید . ما می‌‌خواهیم به زیارت امام بیاهیم.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 11:53
star60 - امارات - امارات
باید مخالفت کند
دوشنبه 28 آذر 1390 - 12:48
amoo uk - ليدز - انگليس
خرمدین بابک - فرانکفورت - فرانکفورت / کاملا همین طوره که گفتید اما متاسفانه مردم ۷۰% از این موارد اطلاع ندارند
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:08
bavar88 - آمستردام - هلند
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت. زرشک! به همین خیال باش دایی جان ناپلئون! اون ممه را دیگه لولو برد اگه ایران می‌خواست التماس کنه که سر کاظمی کوتاه میومد...کانادا شده مرکز خلاف کاران و مجرمان سیاسی و فراری...به قول سازگارا فراری باید برای اکشن نهایی آماده شد..راستی‌ چه خبر از اون ...هههه
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:51
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
صرف نظر از دلایل مطرح شده از سوی کانادا و اینکه کانادا یک کشور بزرگ و تاثیر گذاره اقتصادی دنیاست ولی متاسفانه کشور ترسویی هست و هیچ اختیاری به جز در موارد کوچک و جزئی از خودش نداره و تابع محض امریکاست.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:49
Nur_ir - هامبورگ - المان
چه خوب بود اقای خاوری دزد میلیاردی ملت ایران را هم از نورنتو بیرون میکرد و. خانه و پولهای خاوری ودخترش را بلوکه میکرد . انوقت میشد گفت عدالت را کشور کانادا انجام داده . اما ازاین عمل اجازه ندادن به تاسیس کنسولگری ایران در شهر ونکوور خشنود هستیم .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:15
(KaViR) - ماستریخت - هلند
یکی‌ به ما بگه این یعنی‌ چی‌((کانادا شده مرکز خلاف کاران و مجرمان سیاسی و فراری)),,, مجرم سیاسی یعنی‌ چی‌ عزیز دل‌؟؟یعنی‌ کسی‌ که با سیاست آخوندی مخالف هستش ، مجرم هستش؟؟. ۱ دنیا دارن میگن این رژیم فاسد و جنایتکار هستش،،اون موقع شما میگی‌ کسایی که از دست اینا رفتن کانادا،،همه رو مجرم میدونی‌؟؟؟
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:03
sepehr79 - وین - اتریش
باور ۸۸ -- من نمیدونم تو این حرفهای بی‌ سر و ته رو از روی عقده می‌زنی یا از روی کم عقلی یا از روی مواجبی که به حسابت ریخته میشه. اما در هر صورت وای به حالته وقتی‌ به دست این مردم ستمدیده بیفتین. در ضمن ما میدونیم که هر کدوم از شما بسیجیا با چند تا نام کاربری میاید و الکی جو میدید . این کارها هم کمکی بهتون نمیکنه. ایران به زودی آزاد می‌شه. فکری کنید که بکر باشه!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 15:28
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اگه اون یکی‌ توی اتاوا رو هم ببندند خیلی‌ بهتره. لانه جاسوسی و ترور ولی‌ وقیح بسته بشه به نفع ایرانیهاست.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:01
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
باور۸۸امستردام٬پس‌اعطراف‌میکونی‌که‌اون‌خبر‌نگار‌بیچاره‌رو‌تو‌اوین‌کشتین؟حا‌لامیسوزه‌که‌گفتن‌. همون‌سفارت‌اتاوا‌هم‌از‌سرتون‌زیاده٬خداییش‌موندم‌که‌چه‌رویی‌دارین‌وبا‌کمال‌وقاهت‌میایی‌کامنت‌هم‌میزاری؟
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:16
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
باور۸۸امستردام‌=اخه‌به‌‌تو‌چه‌که‌کانادا‌شده‌مرکز‌فراریها‌وخلافکارا؟نیست‌که‌شمااز. تروریستا‌تو‌ایران‌پزیرایی‌نمیکونین،
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:44
Mossadegh - لندن - انگلیس
کانادا تابع 100% سیاستهای انگیس هست .. دلار کانادائی عکس ملکه انگیس رویش است بعلاوه برای گرفتن شهروندی هم باید همه به ملکه انگلیس قسم یاد کنند ... دیگرخود قضاوت کنید!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:03
Islam zoda - تورنتو - کانادا
انقدر جاسوس و مزدور و دزدهای میلیاردی و آقا زاده و معشوقه‌های صیغه‌ای تو کانادا زیاد شده که سفارت اتاوا به تنهایی برای امورات اینها کافی‌ نیست دیگه. اسلام صادر شد!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 01:10
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران.bavar۸۸ - آمستردام - هلند. کیلو چند....مزدور در ونکوور به خاطر اینکه تمام مزدوران نظام اسـ... تروریستی هستند میخوان براشون سرویس بزارند ولی‌ کور خوندند.من اگر جای دولت کانادا بودم آن لانه تروریستی در اتاوا را هم می‌بستم. ....
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:06
mortimer - اصفهان - ایران
Mossadegh:تو چرا تو انگلیس زندگی می کنی و با پول های ملکه ای امورات می گذرانی؟!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:12
Mossadegh - لندن - انگلیس
mortimer - اصفهان - ایران. دوست عزیز انقدر این سئوال شما کوته بینانه است که( قابل) جواب نیست. ولی اگر جوابی که درخور و شائن شما باشد بخواهی این است که: بنده در این جا زندگی میکنم که تا جان از ... شما دراید!
جمعه 2 دي 1390 - 23:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.