تارتار : هیچ مربی در پرسپولیس موفق نیست

رفتن استیلی بهترین راهکار برای خروج پرسپولیس از بن‌بست تاسف‌بار این باشگاه بود.

 
مهدی تارتار مربی پیشین پرسپولیس در تشریح این نظر خود به «جام‌جم» گفت: بدون تعصب باید مدعی شوم پرسپولیس پرطرفدارترین باشگاه ایران است که هواداران بسیار زیادی از میان ایرانیان سراسر دنیا دارد آنچنان‌که بعد از باخت اخیر به استقلال ـ که اوج ناکامی‌های این فصل این تیم بود ـ موجی از یاس و افسردگی در بین خیل وسیع هواداران به وجود آمد که این اتفاق بدی محسوب می‌شود.
 
در چنین شرایطی، وضعیت بسیار دشواری برای استیلی به عنوان مسوول نخست فنی پرسپولیس به وجود آمده بود و تصمیم به رفتن، تنها چاره و در عین حال بهترین راهکار برای خروج استیلی و پرسپولیس از این بحران به شمار می‌رفت.

تارتار، دلیل اصلی ضعف شدید این فصل و نوسان‌های فراوان سه فصل اخیر پرسپولیس را در یارگیری نامناسب دانست و گفت: تقصیر این قضیه بیش از هر فرد دیگری متوجه مدیریت باشگاه است.

به نظر من کاشانی فردی زحمتکش و مقید به مقررات بود و تبعیت بی‌چون و چرای او از محدویت‌های جذب بازیکن (سقف قراردادها) موجب شد دستش برای جذب بازیکنان شاخص و مناسب بسته بماند، در حالی که فتح‌الله‌زاده که حالا فردی باتجربه و کارکشته شده است با شیوه‌ای دیگر عمل و بازیکنان بهتری جذب کرد تا تیمش موفق‌تر باشد.

مربی سابق پرسپولیس افزود: البته قبل از کاشانی، انصاری‌فرد هم در یارگیری موفق عمل نکرد، ولی نباید تمام تقصیرها را بر عهده مدیران بگذاریم و از کوتاهی استیلی صرف‌نظر کنیم. به نظر من ، او می‌توانست فشار بیشتری به مدیریت بیاورد و بازیکنان مورد نظر خود را به دست آورد در حالی که مسائلی مثل رفاقت، مانع از این حرکت شد.

تارتار در مورد سرمربیگری موقت محسن عاشوری در پرسپولیس گفت: به نظر من تا حضور یک مربی شاخص و صاحب‌نام در پرسپولیس، عاشوری بهترین گزینه است، چون علاوه بر این که او سلسله مراتب مربیگری را پله به پله طی کرده و از دانش خوبی برخوردار است به خاطر حضور در کادر فنی، شناختی بیش از هر مربی دیگری نسبت به بازیکنان فعلی و شرایط روحی،‌ جسمانی، تکنیکی و تاکتیکی آنها دارد و مطمئنا می‌تواند با انجام تغییراتی، بازسازی روحی ـ روانی و تاکتیکی در پرسپولیس را مورد توجه قرار دهد. البته آنقدر این تیم دارای اشکالات زیرساختی است که بهترین مربی دنیا هم نمی‌تواند در طول این فصل با آن نتیجه‌گیری مطلوبی داشته باشد.

در حقیقت در ادامه هم باید منتظر نوسان‌های پیاپی در پرسپولیس باشیم و بالا و پایین رفتن‌های پیاپی آن را به نظاره بنشینیم.

سرمربی پیشین راه‌آهن در مورد شرایط موجود این تیم نیز گفت: راه‌آ‌هن طی سال‌های اخیر همواره با ضعف مدیریت دست و پنجه نرم کرده، آنچنان‌که همیشه برای سقوط‌نکردن تلاش کرده است.
 
این باشگاه طی سال‌های اخیر همواره به مربیان و بازیکنانش بدهکار بوده است، ولی صرف‌نظر از این مشکل اصلی، راه‌آهن امسال با مشکلات فنی بزرگ هم روبه‌روست، چون تیمی که بارها بازی برده را با تساوی عوض می‌کند قطعا در نقاطی دچار نقص و ایراد فنی جدی است.

با وجود آن که علی دایی از دوستان من به شمار می‌رود و دید وسیع و خوبی به فوتبال دارد، ولی قطعا مشکلات فنی راه‌آهن را می‌پذیرد و آن را اصلاح می‌کند.

تارتار 39 ساله در پایان راجع به ادامه حضور خود در فوتبال گفت: مایل بودم در لیگ برتر به کار ادامه دهم، ولی تنها پیشنهاد رسمی که از تیم‌های لیگ برتری به من شد در هفته‌های چهارم و پنجم لیگ بود که مس سرچشمه خواهان حضورم شد، ‌ولی پس از بررسی شرایط به این تیم پاسخ منفی دادم.

البته برخلاف پیشنهادهای تیم‌های دسته‌اولی، سایر پیشنهادهای تیم‌های لیگ برتری به من، شکل رسمی نداشت. تصمیم گرفته‌ام تا نیم‌فصل صبر کنم و اگر پیشنهادی رسمی از تیمی لیگ برتری دریافت نکردم در دسته‌اول مربیگری کنم.

+58
رأی دهید
-84

*Fanoos* - ايران - ايران
انشاالله قهرمانی پرسپولیس
دوشنبه 28 آذر 1390 - 11:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.