دوستی با این اشخاص را به هم بزنید

هشت نوع شخصیت که باید از آنها دوری کرد:

همه ما دوست داریم باور کنیم که نزدیکان مان آدم‌هایی متعادل ، شاد و دارای ذهنی سالم هستند اما بارها پیش آمده که متوجه شدیم واقعیت غیر از این است. تصور کنید یکی از بهترین روزهای زندگی تان را آغاز کرده اید و خدا را برای همه زیبایی‌ها و نعمت‌هایش شکر می‌کنید که ناگهان رویارویی با یکی از آشنایان بلافاصله شما را از عرش به زیر می‌آورد. حتی اگر انسانی خوشبین و مثبت باشید، در کنار چنین اشخاصی منفی خواهید شد. از بدترین این نوع شخصیت‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

● خودشیفته‌ها
این افراد شدیدا حس خودبزرگ بینی دارند و چنین می‌پندارند که دنیا گرد آنها می‌چرخد. این افراد مانند کنترل گرها موذی و حیله گر نیستند و تا حدی آشکار خواسته‌های خود را بیان می‌کنند. گاهی به نظر می‌رسد باید به آنها گفت: « فقط خودت مهم نیستی که!»

این افراد فقط خواسته‌های خود را در نظر می‌گیرند و نیازهای شما به باد فراموشی گرفته می‌شود. در این رابطه شما احساس یاس و سرخوردگی پیدا می‌کنید. آنها چنان انرژی شما را صرف خواسته‌ها و امیال خود می‌کنند که دیگر چیزی برای خودتان باقی نمی‌ماند.

● منفی گراها
این دسته قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آنها بگویید که امروز روز بسیار قشنگی است حتما از اتفاق ناگوار قریب الوقوعی خبر می‌دهند؛ اگر از موفقیت امتحان میان ترم خود خبر دهید، در مقابل از سختی امتحانات نهایی به شما هشدار می‌دهند.

آنها شادی را نابود می‌کنند. دید مثبت شما به زندگی جای خود را به بدبینی و منفی بافی می‌دهد. قبل از آنکه متوجه شوید، منفی گرایی در ذهن و روح شما جایگزین شده و همه شادی‌ها پشت شیشه‌های خاکستری پنهان می‌شود

● افرادی که همیشه در مورد دیگران قضاوت می‌کنند
مواردی که شما زیبا و دلفریب می‌بینید، به نظر این افراد عجیب و غیرجذاب است. اگر شما نظر جدیدی را جالب بدانید، این افراد آن را به کل اشتباه می‌شمارند. اگر شما سلیقه دوستی را ستایش کنید، آنها آن را بد یا مایه نگرانی قلمداد می‌کنند. افراد همیشه قاضی تقریبا مانند منفی گراها هستند. اگر قسمت اعظم وقت خود را با اینگونه افراد بگذرانید، طولی نمی‌کشد که شما هم یکی از آنها خواهید شد.

● خود رای‌ها
تخصص این عده کنترل دیگران به نفع خودشان است؛ و ممکن است چنان مهارتی هم داشته باشند که شما اصلا متوجه کنترل آنها نشوید تا زمانی که دیگر دیر شده است. این افراد نقطه ضعف‌های شما را پیدا می‌کنند و از این طریق به خواسته‌های خود می‌رسند.

این افراد باورها و اعتماد به نفس شما را هدف قرار می‌دهند. این افراد راهی برای اجبار شما به انجام کاری پیدا می‌کنند که لزوما انجام نمی‌دهید و به این ترتیب شما احساس هویت، اولویت‌های شخصی و توانایی درک واقعیت مساله را ازدست می‌دهید و به ناگاه دنیا حول محور خواسته‌ها و اولویت‌های آنها قرار می‌گیرد.

● همیشه ناامیدها
اگر طرح جدید و بکری داشته باشید، همیشه ناامیدها به شما اطمینان می‌دهند که با شکست روبه رو خواهید شد؛ و زمانی که موفق می‌شوید، شما را دلتنگ و افسرده می‌کنند. اگر رویایی در سر داشته باشید، هشدار می‌دهند که دستیابی به آرزویتان غیرممکن است.

این افراد «آنچه هست» را باور دارند و نسبت به «آنچه خواهد شد» مشکوک و ناامید هستند. معاشرت با این افراد موجب می‌شود خودباوری و اعتماد به نفس خود را به راحتی از دست بدهید. در حالی که پیشرفت و تغییر فقط نتیجه نوآوری و بدعت گذاری است، رویای ناممکن‌ها و تلاش برای دستیابی به دوردست‌ها.

● آنهایی که نمی‌توانند صممیمی‌شوند
در کنار این افراد هیچگاه حس صمیمیت و راحتی نخواهید کرد؛ داستانی خنده دار تعریف می‌کنید اما آنها فقط لبخندی مودبانه تحویل می‌دهند. در پی بی توجهی آنها، شما غمگین و افسرده می‌شوید. یکی از مهیج ترین اتفاقاتی را که برایتان پیش آمده تعریف می‌کنید اما آنها فقط سرسری سر خود را تکان می‌دهند.

روابط این دسته افراد مبتنی بر معیارهای سطحی و بی معنی است. زمانی که شما واقعا به یک دوست نیاز دارید، آنها نیستند. زمانی که نیازمند انتقادی سازنده هستید، از همانی که هستید تعریف می‌کنند و اگر حمایت بخواهید، شما را محکوم به شکست می‌دانند.

● حرمت شکن‌ها
این افراد در بدترین زمان و به بدترین شکل ممکن حرفی می‌زنند یا کاری انجام می‌دهند؛ در یک کلمه حرمت نگاه نمی‌دارند. شاید این فرد کسی باشد که به او اعتماد کرده بودید اما او از این اعتماد سوءاستفاده کرده ورازتان را برملا می‌کند. شاید یکی از نزدیکان تان باشد که در کارهایی که به او ارتباط ندارد دخالت می‌کند، یا شاید همکاری باشد که رفتاری تحقیرآمیز پیشه کرده است.

● آنهایی که همیشه متوقع هستند
هیچ وقت نمی‌توان این افراد را راضی و خوشحال نگه داشت. آنها قدر شما را نمی‌دانند و خواسته‌هایشان غیرواقعی و نامعمول است؛ همیشه دنبال مقصر جلوه دادن شما هستند و هرگز مسوولیت چیزی را خود قبول نمی‌کنند.

+210
رأی دهید
-111

آشی - لندن - انگلیس
شامل اکثر ایرانیان که در خارج هستند می شود. برای همین من ازشان پرهیز می کنم و راحت زندگی می کنم.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 07:19
azerbaican - تبریز - ایران
منتظر راهنمایی شما بودیم.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:27
mortimer - اصفهان - ایران
من از اوناییم که نمی تونم با هیچ کس صمیمی بشم واسه همینه که هیچ دوستی ندارم؟!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:28
felora - تهران - ایران
1----- افرادی که همیشه در مورد دیگران قضاوت می‌کنند! 2------ حرمت شکن‌ها ! این ادمها بدترین کسانی هستن که نباید باهاشون دوستی کرد . چه در ارتباطهای زندگی روزمره خودمون
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:26
mahsa222 - مالمو - سوئد
سلام ،همهٔ آدما حتما یکی از این خصوصیات‌ها رو دارن اگه به اینا توجه زیادی بکنیم مجبوریم از همه دوری کنیم و انوقت هم تنها میشیم و افسرده .به نظرم باید زیاد توجه به حرفهای آنها نکنیم .و با آنها دوستی‌ رو ادامه دهیم .با آرزوی موفقیت‌های های انسانها.واااا مرسی‌ از ایرانیان یوکه
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:11
*Fanoos* - ايران - ايران
فوق العاده بود ممنون
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:40
*Fanoos* - ايران - ايران
***زندگی مثل یه جاده است من و تو مسافراشیم. قدر امروز رو بدونیم ممکنه فردا نباشیم . ***
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:42
paltalk - تهران - ایران
در این صورت هیچکس نباید با فرد دیگری معاشرت کنه! چون خودش هم دست کم یکی‌ از صفات بالا رو داره! همه که نمی‌شه کاملا بی‌ عیب باشن. شرط می‌بندم همه اونایی که این مطلب رو خوندن دست کم یک یا دو تا از این مورد رو داشتند.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:43
lucas71 - اوپسالا - سوئد
mortimer - اصفهان - ایران. اخیی اخیی مورتیمر دلم کباب شد........با من صمیمی میشی‌.....که جفتمون تنها نباشیم.......
دوشنبه 28 آذر 1390 - 10:05
shirzan - برلین - آلمان
افراد چاپلوس رو یادتون رفته
دوشنبه 28 آذر 1390 - 10:49
oghab - هلسينكي - فنلاند
یعنی‌ همهٔ ایرانی‌ ها
دوشنبه 28 آذر 1390 - 11:59
mortimer - اصفهان - ایران
lucas71:نخیرم،ایییش!/تو انگار خیلی سربه سر من می ذاری؟! قضیه چیه؟ مشکوک میزنی!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 11:56
birmingham - شیراز - ایران
اشی_لندن_انگلیس من هم با شما موافقم زمانی‌ که در ایران بودم رفیق رفقای زیادی داشتم و از روزی که اومدم اینجا هر که افتاد تو پست من دارای همه این مشخصات بود که الان دیگه سایه ایرانیها رو با تیر میزنم و حاضر نیستم به هیچ ایرانی‌ حتا یه سلام بدم .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:16
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اونهایی که تمام افراد اطراف خود را اینجور می بینند, خودشون شدیدآ بیمارند و دارای خصوصیاتی مازاد بر اینها و از اینها باید جدآ دوری کرد.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:18
reza_persian - تنسبرگ - نروژ
عقاب - هلسینکی - فنلاند. شما هم زود قضاوت کردین
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:51
benetton - لندن - بریتانیا
mortimer - اصفهان - ایران/ lucas71 - اوپسالا - سوئد/ بچه‌ها منم پایه هستم
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:56
felora - تهران - ایران
paltalk - تهران - ایران ـ کاملادرست میگین دوست عزیز ولی گاهی اوقات انتخاب بین بد وبدتره..! بعضیها با اخلاقهای انرمالی" که دارن اعصابها روداغون وزندگیهارو متلاشی میکنن . ارزوی بهترینهارو براتون دارم
دوشنبه 28 آذر 1390 - 13:51
bofekoor - هانوفر - آلمان
موافقم باهاتون a.ahooraei
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:07
Azadikhah - تكسل - هلند
هر کسی‌ ضعف هایی داره این دلیل نمی‌شه که باهاش دوستی‌ رو به هم زد!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:24
mortimer - اصفهان - ایران
benetton:آره؟! بازی بازیه؟!تو هم بیا باکی نیست.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 17:25
lucas71 - اوپسالا - سوئد
mortimer - اصفهان - ایران. ااااا من که چیزی نگفتم که همچی‌ آییش کردی دلم بیشتر کباب شد... قضیه!!!!! چه قضیه ای؟؟ مشکوک می‌‌زنی‌ چی‌ گفتم که احساس تنهایی می‌‌کنی‌ منم گفتم با هم بشیم که از تنهایی در بیائیم تازه بینتون (benetton - لندن - بریتانیا) هم حاضره که با هم دیگه باشیم که احساس تنهایی نکنیم ....
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:48
avesta_afshin - تهران - ایران
. خلی خوب بود ممنون درود بر همه بچه های خوبه iranianuk. . و مدیریت محترم سایت
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:13
Royan - بوخوم - آلمان
mortimer - اصفهان - ایران/ lucas71 - اوپسالا - سوئد/benetton - لندن - بریتانیا/برای من هم خیلی سخت بود که زود صمیمی بشم ولی خودم را تغییر دادم و الان دوستان خوب و زیادی دارم. سعی کنید خودتان را تغییر دهید رفتار کسی را زود صمیمی میشود و پیش شما محبوبیت دارد الگوی خود کنید.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 19:12
porharfi - آرنم - هلند
از 72 میلیون ایرانی. پس از 32 سال ..کاشکی در پایان مینوشتید که:چند نفر از کُل ِ 72 میلیون ایرانی میشه ســـــــــــوای این مشخصات باشه؟؟!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 21:45
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
مثل ساندیس خرهأی که در اروپا زندگی‌ میکنند و ضد مردمش حرف میزنند و فرهنگ اروپا را زیر سوال میبرند راستی‌ چرا اینها نمی‌روند در ایران زندگی‌ کنند تا در رکاب رهبر ازیمشن باشند چرا در اروپا زندگی‌ میکنند اما از آخوندها دفاع میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید از اینها ترسید و دوری کرد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:12
shervin-iran - خرم آباد - ایران
mortimer - اصفهان - ایران. اگه طرف حسابی پولدار باشه چی؟ بازم باهاش صمیمی نمی شی؟؟؟؟(LOL)
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:38
mortimer - اصفهان - ایران
shervin-iran:من دختر نیستم!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 15:27
Persian-London - لندن - انگلیس
شی - لندن - انگلیس من بهات موافقم، اینجا تو لندن بیشتره ایرانیها دیوانت می‌کنن، یا به کارت کار دارن، یا دائماً فضولی می‌کنن، و یا اینکه پشتت حرف در میارن، چقدر آدم بی‌خیال بشه، من بد از ۱۴ سال که انگلیس هستم فهمیدم که بر خلاف میلم اگه با ایرانی‌های تو انگلیس کمتر تماس داشته باشم راحت تر زندگی‌ می‌کنم. می‌دونم هستن کسای که با من موافق هستن.. ایرانی‌های تو ایران خیلی‌ اینجور نیستن، نمیدونم چرا وقتی‌ میان انگلیس اینطوری میشن، اگه کسی‌ فهمید به منم بگه. مرسی‌
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 23:15
لرستان سرزمین شاپور - خرم اباد - ایران
باور کنید هیچ کدومو نداشتم حاضرم با6.5 میلیارد ادم صمیمی شم؟:"
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 09:50
Nejat aria - ابوظبی - امارات محتده عربی
همه ما یه نقصی داریم.مهم اینه که با هم کنار بیاییم.البته غیر از دو سه مورد.
شنبه 3 دي 1390 - 19:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.