ایران خودرو تبریز تعطیل شد!

قائم مقام ایران خودرو تبریز از توقف تولید در این شرکت و تعطیلی آن خبر داد.


غلامرضا صادقیان اظهار کرد: متاسفانه به رغم میل باطنی مدیران این شرکت پس ازگذشت سه ماه از توقف شماره گذاری وانت پیکان باردو (تنها خودرو تولیدی این شرکت) مجبور به توقف هر سه خط تولید شرکت شدیم.

وی افزود: با توجه به اینکه نزدیک به 40 هزار دستگاه وانت در حال حاضر در پارکینگ های این شرکت بدون مجوز شماره گذاری باقی مانده و پلیس نیز هیچ رغبتی برای اجرای دستور هیات دولت مبنی بر شماره گذاری ندارد، مدیران این شرکت برای جلوگیری از ضرردهی بیشتر مجبور به توقف تولید شدند.

با توقف تولید در این شرکت یکهزار و 500 کارگر درخط مونتاژ و ده ها هزار نفر دیگر در شرکت های تولید قطعات وانت باردو بیکار می شوند.

عدم شماره گذاری وانت علاوه بر هزینه های اضافی که برای بازبینی بر دست شرکت می گذارد، موجب رکود سرمایه، بی علاقگی بخش خصوصی به سرمایه گذاری و در نهایت اشتغال زدایی می شود.

گفته می شود همه این عواقب و مشکلاتی که دامن جامعه را گرفته از ناهماهنگی و شاید بی علاقه گی پلیس برای هماهنگی نشات می گیرد، پلیسی که باید مرجع اصلی اجرای قانون باشد، مصوبه ای که از سوی هیات دولت ابلاغ شده و پلیس تاکنون از اجرای آن سرباز زده است.

در کنار مشکلات یاد شده، سرمایه های خوابیده در پارکینگ ایران خودرو تبریز موجب مشکلات دیگری مانند عدم پرداخت به موقع تسهیلات به بانک ها و آسیب دیدن وجهه تولید داخلی می شود.

عواقب اجتماعی ناشی از این عمل اگر مورد توجه قرار نگیرد به دستاویزی برای رسانه های معاند برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی تبدیل خواهد شد.

علاوه بر این، منتقدان عمل پلیس بر این عقیده اند که در سال جهاد اقتصادی و در سالی که دولت متعهد به ایجاد 2.5 میلیون شغل جدید شده، تعطیلی این کارخانه چه مفهومی می تواند داشته باشد؟.

همچنین این منتقدان معتقدند در حال حاضر که کشور با تحریم دشمنان مواجه است و شرکت های خارجی از انتقال قطعات به ایران خودداری می کنند، توقف تولید وانت باردو که صد درصد تولید داخلی است، تا چه اندازه معقول خواهد بود.

امید است هرچه زودتر مسوولان ذیربط اقدامات لازم را برای حل این مشکل انجام دهند.

به گفته ' رضا رحمانی '، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، روز سه شنبه هفته جاری وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس پلیس راهور، رییس سازمان ملی استاندارد و مسوولان مرتبط برای پاسخگویی به مشکلات پیش آمده برای صنعت خودرو کشور و حل مشکل وانت باردو به این کمیسیون دعوت شده اند.

+131
رأی دهید
-55

hamtarane - سیدنی - استرالیا
مبارک باشه
یکشنبه 27 آذر 1390 - 23:32
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
میگن ترمز نداره
دوشنبه 28 آذر 1390 - 02:23
ضد ولايت وقيح - تهران - ايران
خر بخرید، اما از ایران خودرو نخرید!!!!!!!!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:14
noshafarin - اکلند - نیوزلند
انگار هیچ کس تو مملکت ما به وظیفه خودش عمل نمیکنه ! جواب خانواده های این همه کارگر بیکار رو کی باید بده ...اینم از پلیس هر جه بگندد نمکش میرنند..وای
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:18
ali81_uk - منچستر - انگلستان
آمریکا و دیگر کشورهایی که مخالف نظام ج.ا هستند به خوبی میدانند برای از بین رفتن این نظام نیازی به حمله نظامی و تحمل تبعات و زیان ناشی از آن نیستند! دولت ایران ثابت کرده است که خودش، خودش را از بین خواهد برد! نظام اقتصادی - تجاری مملکت، مصداق بارز آن است
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:27
shervin-iran - خرم آباد - ایران
یهنی بعد از گذشت 45 سال از ورود هیلمن هانتر یا همون پیکان وطنی خودمون، قرار نیست این خودروی پیر و فرسوده دست ازسر ایرانیها برداره؟؟؟؟؟ ...کره جنوبی سالها بعد ازایران وارد صنعت خودرو سازی شد..ولی الان ببینید اونها چی می سازن؟؟؟ هیوندا جنسیس که یکی از بهترینها درآسیا وشایددرجهان باشه...ما چی میسازیم؟..وانت پیکان 1600 با تکنولوژی متعلق به دوران ژوراسیک!!!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:38
mortimer - اصفهان - ایران
عاجزانه از شما درخواست داریم که تولیدات سوپر مدرن ایران خودرو را متوقف نکنید!!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 04:20
sal_iran - تهران - ایران
کیلیلیییییی زنده باد اسلام ناب محمدی که همه دنیارو به گند کشیده
دوشنبه 28 آذر 1390 - 01:09
khosh bavar - يزد - ايران
hamtarane - : دوست گرامی‌، چرا سربسرشان میگذارید ! آنها که برای اینطور کارها تعلیم ندیدند ! آنها حتی نمیتوانند زنان ایرانی‌ را با حجاب کنند و یا آنها را به نپوشیدن چکمه مجبور کنند ! خلاصه اینکه، آنها بدرد هیچ کاری نمیخورند، و فقط خرابکاری را میتنوانند به نحو احسن انجام بدهند، چه از خرابکاری از آثار باستانی باشد و چه خرابکاری در فرهنگ و شعور مردم, از ورشکستگی یک اقتصاد یک کشور بگذریم !
دوشنبه 28 آذر 1390 - 04:09
Honara - تنکابن - ایران
یعنی با شارلاتانیزم میخواین یه تولید معیوب وغیر استاندارد رو به خورد مردم بدین و حتی راضی به تعطیل کارخانه میشیدولی حاضر به رفع عیب نیستید ،والله حقشه کارگرای ازکاربیکارشده کارخانه مدیرانی مثل شمارو آتش بزنند.!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 04:25
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
الان چندین سال است به ایران خودرو دارند تذکر می دهند که تولید این خودروی عصر حجری را که جز آلودگی و خطر چیزی ندارد متوقف کند اما به خاطر منفعت طلبی حرف به گوشش نمی رود. اگر مدیران این شرکت اندکی جربزه داشتند تا حالا خط تولید وانت سمند یا هر وانت دیگری را راه انداخته بودند اما دریغ از یک جو شعور در ایران خودرو.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 05:43
mahdinagash - مشهد - ایران
این ایران خودرو مثل یک اشپز ناشی میمونه که فقط میتونه با تخم مرغ هنرنمایی کنه . مثل نیمرو .خاکینه .املت ... ایران خودرو هم با یک پژو انواع هنرمایی ها رو انجام میده . مثل پرشیا . اردی .روا . 405. و...
دوشنبه 28 آذر 1390 - 05:59
bita tehrani - ونکوور - کانادا
خوب رفتن پهپاد بسازن دیگه...محمود شپش ملقب به رئیس جمهور: تا سال دیگه هر ایرانی‌ یک پهپاد خواهد داشت.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 07:18
gol andam - ژنو - سویس
آخوند رو جون به جونش کنی‌ ،،،جز خراب کاری کاری ازش بر نمیاد ،،،به قول مامانم به درد همون قبرستون میخوره که نتونه به زنده ضرر برسونه ،،،بیچاره مرده هم از تنهائی باید به اینا گوش بده ،،،،آخوندو چه به تکنیک و کشور داری،،،
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:14
ghalamfarsai - مالمو - سوئد
باور ۸۸ نظر نداری بعدی؟؟
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:58
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
bita tehrani - ونکوور - کانادا با این کامنتی که گذاشتی من رو راحت کردی. ممنون
دوشنبه 28 آذر 1390 - 18:38
bita tehrani - ونکوور - کانادا
sourena.de/قابل نداشت دوست عزیز.کم پیدایی؟
دوشنبه 28 آذر 1390 - 21:55
zende bad korosh kabir - اراک - ایران
ایران خودرو نگران بیکاری کارمنداش هست یا پر کردن جیب مدیرانش به قیمت بازی کردن با جان مشتری هاش . تا حالا چند بار آتش سوزی اتومبیل های ایران خودرو گزارش شده... بماند که با تکنولوژی ۷۰ سال پیششون نه ایر بگ داران نه ایمنی ... آیا این هم تقصیر امریکا انگلیس هاست یا حماقت و کوتاه بینی مدیران ایران خودرو . یک زمانی شرکت هیوندای کره از ایران ماشین های بیوک رو میگرفت مونتاژ میکرد .... حالا یکی از بزرگ ترین صادر کنندهای اتومبیل به بازار آمریکای شمالی شده .... تنبلی و بی عرضگی مسوولان ایران خودرو مثالی است از دید کوتاه مدیران ایرانی در اقتصاد . این هم تقصیر امریکا انگلستان است یا عرب ها ؟
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 07:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.