پخش مصاحبه فرد موسوم به جاسوس آمریکا در تلویزیون ایران

امیر میرزایی حکمتی
 

تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران، یکشنبه شب   مصاحبه و گزارشی در مورد امیر میرزایی حکمتی، که از او با عنوان «جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» در ایران یاد شده، پخش کرد. وی در این برنامه می‌گوید که در عراق برای نیروهای نظامی فعالیت کرده و بعد به استخدام برنامه ایران در سازمان سیا درآمده است.
 
در این برنامه تلویزیونی، امیر میرزایی حکمتی به عنوان ایرانی – آمریکایی معرفی می‌شود که در آریزونا تحصیل کرده و بعد به دلیل آشنایی با زبان‌های عربی و فارسی، به استخدام سازمان‌های اطلاعاتی درآمده و راهی عراق می‌شود.
 
عکس‌هایی از آقای حکمتی «در عراق» و در کنار سربازان آمریکایی هم در این گزارش تلویزیونی به نمایش درآمد. وی همچنین می‌گوید مسئولان اطلاعاتی به او کاری در ایران پیشنهاد می‌کنند و او آن را پذیرفته و راهی ایران می‌شود.
 
در این گزارش گفته شده که آقای حکمتی به پایگاه نظامیان آمریکا در بگرام فرستاده می‌شود تا گزارش‌های مربوط به ایران را خوانده و آنها را تحلیل کند. سپس راهی دبی می‌شود و دو روز بعد به تهران سفر می‌کند. وی در این گزارش می‌گوید ماموریت او این بوده که به عنوان دلال اطلاعات، برخی اطلاعات را به وزارت اطلاعات ایران بدهد و نظر آنها را جلب کند.
 
امیر میرزایی حکمتی در این گزارش تلویزیونی می‌گوید در ماموریت خود، باید حجم زیادی از اطلاعات را در اختیار طرف‌های ایرانی می‌گذاشت  تا آنها را تشنه اطلاعات بیشتر کند. گزارشگر تلویزیونی می‌گوید «دستگاه اطلاعاتی ایران بر این تشنگی غلبه کرده، و آن را مهار می‌کند.»
 
جمهوری اسلامی روز شنبه از شناسایی و دستگیری «یک جاسوس سازمان سیا» در خاک ایران خبر داد. در بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در این زمینه، فرد دستگیر شده «یک تحلیلگر اطلاعاتی ایرانی‌تبار» معرفی شده که از طریق خاک افغانستان به ایران وارد شده است.
 
دستگاه اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی پیش از این نیز چند بار از دستگیری جاسوسان وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داده بود، اما این بار برای نخستین بار اعلام شده که فرد دستگیر شده از زمان حضور در افغانستان تحت نظر نیروهای امنیتی ایران بوده است.
 
وزارت اطلاعات ایران در بیانیه‌ای که در خصوص دستگیری این فرد منتشر کرده مدعی شده است که این «تحلیلگر اطلاعاتی» سوابقی همچون «فعالیت در واحدهای اطلاعاتی ارتش آمریکا و حضور در پایگاه نظامی این کشور در افغانستان و عراق داشته» و اجرای «سناریوی اطلاعاتی- عملیاتی پیچیده‌ای» به وی محول شده بود.
 
اعلام دستگیری «یک جاسوس سازمان سیا» در ایران، نزدیک به یک ماه پس از آن صورت گرفته که دادستان عمومی و انقلاب تهران، از صدور کیفرخواست برای «۱۵ جاسوس آمریکایی و صهیونیستی» خبر داده بود.
 
عباس جعفری دولت آبادی، در آن زمان بدون اشاره به زمان، مکان و نحوه دستگیری این افراد تنها به این نکته اشاره کرده بود که اتهام این افراد دست زدن به «اقدامات جاسوسی» علیه جمهوری اسلامی بوده است.
 
این موضوع چند هفته پس از آن بود که چندین مقام کنونی و پیشین امنیتی در آمریکا از دستگیری بیش از ۱۰ جاسوس آمریکایی در ایران و لبنان خبر داده بود. مأمورانی که به گفته این مقام‌های امنیتی از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.
 
وزارت اطلاعات ایران اواخر اردیبهشت سال جاری نیز اعلام کرده بود که با شناسایی «شبکه پیچیده جاسوسی و خرابکاری وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا»، این شبکه را متلاشی و «۳۰ نفر از جاسوسان آمریکا» را بازداشت کرده‌ است.

+193
رأی دهید
-75

Dave07 - سیدنی - استرالیا
عجب جاسوسی بوده که اول با آمریکایی‌‌ها عکس خانوادگی گرفته بعدا گفته یسر بریم ایران جاسوسی کنیم. این یکی‌ از اون صد سندی که هاج آقا خامنه‌ای قرار بود رو کنن. داشته باش تا بقیه‌اش هم بیاد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 01:42
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
بیچاره امریکا از هرطرف داره رو دس میخوره از آخوند
دوشنبه 28 آذر 1390 - 02:42
mashkok - تهران - ايران
با آخوندها کاری نداریم ولی‌ جاسوسی و وطن فروشی راه نداره مرگ بر وطن فروش
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:18
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
این شیوه‌های منفوره رژیم جهل و جنایت دیگه کهنه شده که هر بار یه بدبختی رو از زندان که جرمش یه چیزه دیگه است رو با وعدهٔ آزادی مجبور به این اعترافات ساختگی کنند.مرگ بر جمهوری اسلامی آخوندی با تمام کلیتش.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 03:21
morid - بوشهر - ایران
جالبه بعد ازRQ170 جاسوس هوایی جاسوس زمینی هم دستگیر شد. لابد آقای اوباما دو باره با پر رویی میگه جاسوس زمینی را تو ماکت بگذارید و برگردانید به امریکا.!!!! مزدوران امریکا RQ 170 را ماکت نامیدند .این جاسوس هم عروسک باربی است که اطلاعات ایران دستگیر کرده LOL !!!!! سرافراز باشی میهن من ایران.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 04:00
علی اکبر - مشهد - ایران
ایول بر سربازان گم نام ایران و سربازان سایبری ایران که توانستن اینگونه آمریکا رو در منگنه اطلاعاتی خود قرار دهند. ننگ بر مزدوران ایرانی نما
دوشنبه 28 آذر 1390 - 07:40
love-iran - چابهار - ایران
این امریکا چه رو دستی داره میخوره از اخوند ها خودمونیم ها
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:54
shakila99 - شارجه - امارات
خدا نکند اتفاقی تو ایران بیفتد چنان با سرعت همه مجهولات را جلوی چشم مردم تو صفحه تلویزیون معلوم می‌کنند که آدم حیرت می‌کند چه جا سؤ س مظلومی تا گرفتنش زود اعتراف کرد بارکلا چه پسر خوبی‌
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:21
shahram407 - تهران - ایران
مرگ بر وطن فروش و جاسوس هرکی،هرکجا، در هر لباسی که باشه. بی وطن از اسمت خجالت نکشیدی تن به این کثافتکاری دادی؟؟ بی حکمت!!!. نا امیر!!. کجایی؟؟((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!!)) د بیا یه جوکی بگو در این رابطه یکخورده بخندیم!!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:25
red mist-37 - اصفهان - ایران
چقدر بعضیاتون ساده هستید؟. من مصاحبه رو دیدم. اولا چرا به دو زبان مصاحبه کرده؟. معلومه! واسه اینکه اونجا که داره انگلیسی صحبت میگه هرچی بخوان ترجمش کنن.. دوما غیر از چندتا عکس یادگاری با آمریکاییها که البته با وجود فتوشاپ احتمال ساختگی بودنش صددرصده که نمیشه به یه نفرگفت جاسوس!. سوما اگه امریکا این آقارو اجیر کرده واسه جاسوسی بیاد ایران چرا با اسم واقعیش فرستادنش؟. یعنی اونا اینو نمیدونستن؟. عزیزان دوران جاسوس بازیهای اینجوری باوجود دستگاههای پیشرفته مثل هواپیماهای بی سرنشین و ماهواره ها که میتونن هرچیزی رو شنود کنن و ببینن گذشته.. این بود ‎مدرکشون؟. گفتم حالا چه خبره؟. این چرندیات این آقایون دیگه خز شده..‏. قبل از اینکه میهن پرست باشید حقیقت پرست باشید. کشوری که داره توسط این شیادان دروغگو اداره میشه..‎مردمی که اینقدر ساده هستن، کشور من نیست، همون که بی ملیت باشم راحت ترم.. درپناه ایزد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:33
rezanl - امستردام - هلند
morid - بوشهر - ایران. شاید شما به رادیو سلامت گوش میدی وگرنه ما که نشنیدم کسی‌ از ماکت صحبت کنه. درضمن ما تو بوشهر ساندیسی خیلی کم داریم چون مردم ویمتو میزنن.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:48
morid - بوشهر - ایران
rezanl-امستردام-هلند-و لابد شما به رادیو نکبت گوش میدی voa . تو هلند خنگ کم پیدا میشد اما نه چشممان به شما افتاد.!!!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:55
Azadikhah - تكسل - هلند
در امریکا بسیاری از جوانان برای استفاده از کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه به ارتش و گارد ملی امریکا به عنوان رزرو می پیوندند که بعد از یک 8 هفته دوره آموزشی در زمان صلح برای چندین سال ماهی یک آخر هفته به پادگان می روند. و در ازای آن حقوخ ناچیزی هم می گیرند. اما بهترین مزایای این کار استفاده از کمک هزینه تحصیلی است که شامل شهریه دانشگاه و گاهی بخشیده شدن وام دانشجویی است. اما در زمان جنگ داستان فرق می کند و می توانند شما را برای ماهها و سالها به منطقه جنگی بفرستند. به نظر می رسد که این جوان بیچاره هم یکی از این هاست که حالا گیر آدمخوران اسلام ناب محمدی افتاده و اعتراف گیری الکی از چنین کسانی برای جمهوری اسلامی از آب خوردن آسان تر است.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:56
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
بعید نیست واقعا جاسوس بوده باشه
دوشنبه 28 آذر 1390 - 20:23
shahram407 - تهران - ایران
رد میست 37 اصفهان ایران. عزیز دلم خود پدر طرف گفنه: بله پسرم یک مدت تو ارتش امریکا بوده!!( انتظار نداشتی که صریحا بگه پسرم انتن سیا بوده!!!) بعدش هم تو این دوره و زمونه بقول شما با تمام این ابزار جاسوسی پیشرفته هنوز هم عامل انسانی داره حرف اول رو تو دنیایی جاسوسی میزنه. بیشترین خدمات اطلاعاتی حتی در زمان جنگ سرد حتی در زمان جنگ های جهانی نتیجه فعالیتهای انسانی بوده همین الان هم اگه یک سرچی بکنی میبینی که دارن عامل انسانی رو استخدام . میکنن جهت کارهای اطلاعاتی .پس خیلی چیز عجیب و غریب نیست.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.