مدیر گوگل: ایرانی‌ها، به طرز غیرمنتظره‌ای در جنگ سایبری با استعداد هستند

اریک اشمیت، مدیر گوگل
 

مدیر کمپانی گوگل به تازگی هشدار داده است که با توجه به «استعداد غیر منتظره» ایران در جنگ سایبری، این کشور  تهدیدی برای امنیت سایبری به شمار می‌رود.
 
اریک اشمیت، در گفت‌و‌گو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته است: «ایرانی‌ها، به دلایلی که به درستی برای ما روشن نیست، به طرز غیرمنتظره‌ای در جنگ سایبری با استعداد هستند... بنابراین به وضوح ایرانی‌ها در آینده، تهدیدی برای امنیت سایبری به شمار خواهند رفت.»
 
مدیر گوگل در این سخنان که روز پنجشنبه از شبکه سی‌ان‌ان پخش شد از جمله به نفوذ «ایران» به فضای مجازی در دانمارک اشاره کرد و گفت: «آنها (ایرانی‌ها) به تازگی توانستند از طریق هک هوشمندانه، کنترل رفت و آمد اطلاعات اینترنتی را به دست بگیرند... هیچ کس به درستی نتوانست بفهمد آنها چگونه این کار را کردند.»
 
به گفته اریک اشمیت، در مورد دانمارک، هکرها موفق شده بودند مسیر حرکت اطلاعات در دانمارک را به سمت ایران منحرف کنند و بار دیگر به دانمارک بازگردانند.
 
در شهریور ماه سال جاری نیز شرکت هلندی «دیجینوتار» اعلام کرد که تعدادی از گواهینامه‌های دیجیتالی این شرکت که برای قفل کردن و امن‌سازی اطلاعات صادر شده ‌بودند در ماه ژوئن جعل شده و این جاعلان به این وسیله توانسته‌اند وارد مکاتبات جی‌میل شمار زیادی از ایرانیان بشوند.
 
انگشت اتهام در این زمینه به سوی ایران نشانه رفته و گمان می‌رود این گواهینامه‌ها از سوی کسانی که در ایران مستقر هستند به سرقت رفته‌اند.
 
اریک اشمیت روز پنجشنبه با اشاره به مورد دانمارک، فعالیت‌های ایران در فضای مجازی را نوعی آزمایش دانست و گفت: «به نظر می‌رسد بسیاری از موارد مربوط به امنیت سایبری برای ایران جنبه آزمایش داشته باشد و ایران می‌خواهد قابلیت دسترسی یافتن خود به اطلاعات را بسنجند و ببینند آیا می‌توانند اطلاعات را رهگیری کنند.»
 
وی خاطر نشان کرد: «آنها‌در واقع اطلاعات را نمی‌دزدند، یا شاید آنها را می‌دزدند اما سپس آن را در جای خود قرار می‌دهند و بنابراین نمی‌توان فهمید که آیا اطلاعات به سرقت رفته‌اند یا خیر.»
 
مدیر گوگل اظهار کرد که همیشه این نگرانی وجود دارد که ایرانی‌ها به نحوی به نرم‌افزارهای کدگذاری شده، نفوذ کرده باشند.

+268
رأی دهید
-48

pull.over - دوحه - قطر
خوشمان آمد.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 08:56
love-iran - چابهار - ایران
الان باز میان دوستان امریکا و شروع میکنن که بابا چرت هست و نمیدونم کار ایران نبوده طرف اشتباه میکنه اصلا نقشه امریکا هست از این حرفها
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:15
mehdi6374 - واشینکتن - امریکا
پس امریکا حاضره بیاد جلو پای علی خامنه رو ببوسه در کل بگم بیایید ولایت فقیه رو سرتاسر امریکا گسترش اگر یه کم دیگه بی عرضه بازی در بیارین علی جون میاد تو کاخ سفید میشینه
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:35
romano - تهران - ایران
به این می‌گن درست کردن world security threat یا همون لولو خودمون از ایران والا تعریف از خود نشه ما اینجا امکان اینو داشتیم که با بهترین نوابغ ایرانی همنشین بشیم و با حضرات در ارتباط. و جیک و پیک کارشون دست من و برخی و از دوستانمه اینها همه چرت و پرته سپاه یکبار اعضای گروه هک آشیانه رو دستگیر کرد (زمان انتخابات 88) همون بود که اینها سپاه سایبری رو راه بیاندازند و اونو تقویت کنند. هیچ چیزی ندارند فقط 10 برابر هلوکاست و چرت و پرتهای دیگرشون گنده .. می‌کنن. برای مهندسی عالی شما به پول مغز و از همه مهمتر مدیریت دارید اینها پول رو دارند نابغه ‌ها هم همه فراریند. قول می‌دهم اگه استعداد خاصی وجود داشت من همین الان اسمش رو میزاشتم تو این سایت که هیچ 70 جای دیگه که هیچ بی پدر مادری جرات نکنه پول مفت فاحشگی دختر 12 ساله رو بزاره تو جیبش تو تهران برای من ادای نبوغ اعظم در بیاره در حالی که نابغه های واقعی یا فراریند یا دیوانه شدن یا تو زندانن. ادامه...
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:43
محمداصلی - تهران - ایران
باید منتظر بود ساندیس خوران ولایتی از سوراخ موش بیرون خزیده و زیر این مطلب کامنتهای پر از ادعاهای واهی خود را بنویسند . تحت مطالبی که حاکی از گند زدن آخوندها است لال میشوند و صدایشان در نمی آید اما اینجا که به نوعی موفقیت آخوندها را در دزدی و خرابکاری نشان می دهد انتظار می رود دهانشان را باز کنند و...... بزنند !
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:52
romano - تهران - ایران
تمام ترقه‌هاشون در چهار چوب یک شرکت بزور چپونده بنام هوایو و خرید موشکهای بالیستیک است. حالا بزارید پرده‌ها بیفته چیزهایی می‌شنوید که شاخ از کلتون می‌زنه بیرون مخصوصا در بخش نظامی قراردادهای بین المللی و .. 30 تا ترکمن چای قرار داد بستن خبر ندارید. صحبت زیاده برای دسترسی این نیروها شما نیاز به بهترین امکانات از سن 15 سالگی با مغزی آرام و با حس وطن پرستی هستید نه اینترنتی که در پایتختش بزور راه می‌رود. ما همکلاسی بسیجیهای اینها در دانشگاه بوده‌ایم و می‌دانیم که هستند. اما واقعیت چیست اینها با چین ارتباط نزدیک در این رابطه دارند و در یک معاهده مخفی امنیتی نیازشان را به رفع تجهیزاتی (مانند پینت بال و باتوم و ماشین آبپاش و ...) و نیروهایی در بخش جنگ سایبری و الکترونیک تامین می‌کنند و خوب می‌دانم که چینی‌ها به آنها هیچ چیز نداده‌اند و با آنها بازی می‌کنند ادامه...
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:03
romano - تهران - ایران
تکنیک دزدیدن ترافیک بعد از چینی ها که پارسال 25% ترافیک را برای یکماه منحرف کردند تمرین ایران برای درسهای چینی بود چینیها اینها را تنها برای اختلال و رد پا گم کردن هکر های قابل خود می‌خواهند و فشار بر روسیه و اروپا ولی اینهم زیاد مهم نیست دلیل چیست اولین مشکل در ایران این است که ما 90% ترافیک را از کشورهای حاشیه خلیج فارس میگیریم یعنی آنها با قطع کردن ما همه چیز را از ما می‌گیرند (هه هه). خلاصه روسیه هم هم پیمان چین است و هم دشمن چین! ایران اینجا نقش شاه را برای قدرتهای شرقی در زمان حاضر بازی می‌کند. روسیه بارها از دادن سرویسهای پیشرفته با ایران سر باز زده چون خوب می‌داند که با سقوط ایران امریکا و .. بسرعت تجهیزات موجود در ایران را بررسی و مورد دزدی قرار خواهند داد تا تخمین قدرت حریف قدیمی شود همچنین دادن امکانات جنگ الکترونیک و هک یعنی اشتباه روسیه. ادامه ...
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:11
romano - تهران - ایران
داستان کوتاه کنیم خودتان بعدا خواهید فهمید و در کتابها اینها را خواهید خواند فقط یک پیام از این وراجی هرچه در مورد قدرت اینها می‌خوانید باور نکنید ما داخلشون 100 تا گوش و چشم داریم هیچ چیز نیستن اینها می‌خوان لولو درست کنن صدام چطور رفت آره اینهم همینطوره (البته آلترناتو دومه بعد از انقلاب مردم).
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:12
romano - تهران - ایران
اینها آیت اللهشون کارخونه کاندوم داره خوانندشون ساسی مانکنه ، آرتیستشونم سلحشور و ده نمکی دیگه خود بخوان حدیث اینها چقدر استعداد مهندسی در میونشون وجود داره و از همه مهمتر مدیریت. خوابهایی دارند که الحق و النصاف از اونطرف هم خوب اینها رو سر کیسه می‌کنن.تنها منطق اینها برای مهندسی اینه که خوب پول خرج کن آمریکا می‌شی و هر سوراخی یک نرخی داره! (ببخشید باور کنید همین راه اینها برای حیاته) و مهندسی بازی کودکانه خامی برای اینهاست که تنها ملاکش پول و قدرت تخیلی بعد از خرج پول است. اینها هنوز تونل باد آزمایشگاهی کوچک رو به قیمت گزاف از شرکتهای انگلیسی برای تاپ ترین دانشگاههای ایران می‌خرند! که یک پنکه و یک وزنه و یک لوله و یک سیستم تنظیم دوره (دانشگاه اول کشور خودش نمی‌تونه اینو در غالب یک طرح تحقیقاتی بسازه). در حیطه مخابرات تمام کارخانجات شیراز که زمانی قطب الکترونیک بود رو نظامی و نابود کردن. ادامه ..
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:53
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
romano - تهران - ایران هموطن گرامی‌. مطلب شما در مورد دستگیری چند هکر رو تصدیق می‌کنم. اینکه غربیها ایران رو دست کم می‌گرفتند باعث اظهار نظر اینچنینی شده ولی‌ دلیلی‌ بر قدرت سایبری حکومت ولی‌ وقیح نیست. معمولاً شرکتهای بزرگ برای شناسایی ضعف‌های موجود در سیستم خودشان هکر استخدام می‌کنن و حکومت ایران اینکار رو با هزینهٔ مردم ایران برای این شرکت‌ها انجام داده.مرگ بر خامنه‌ای و مزدورانش
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:21
reza hadisi - تبریز - ایران
ببین به این آقای مدیر گوگل بگین که به قول ایرج حسابی پسر دکتر حسابی ایرانیا ضریب هوشی بالایی دارند اینا یه وقت فکر نکنند با جلبک ها رو به رو اند..تمام
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:28
mortimer - اصفهان - ایران
دکتر جون خودتی! n تا دکترا تو کامپیوتر وریاضی داری و می گی ما نمی دونیم چطور این کارا رو کردند؟!؟! خودتی!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:29
greentree - تهران - ایران
چابهار -ایران : مشکل مردم با این حکومت اینه که ایران باید به دست افراد باهوش و تحصیل کرده اداره بشه و اینها باید وزیران کشور باشند نه یک مشت اوباش اسلامی بیسواد که تمامی‌ مدیریت اونها اشتباست ،چرا باید ۹۰% نخبه‌های ایران مهاجرت کنند به آمریکا ؟..چرا باید آزادی تو کشور نباشه؟.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:29
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اتفاقا من در جواب اون دوسمون از چابهار باید بگم که ما ایرانی‌های خارج از کشور معتقدیم که حتما این کار، کار مهندسینِ دولت ایران است! چون دزدی اطلاعات کرده اند! هر جا نامه دزدی هست، نامه دولت ایران میدرخشد!(البته با عرضِ پوزش از جوانان با استعداد پاکِ میهن )
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:09
آوای آزاد - آنتورپن - بلژيك
من نمیدونم چرا ما ایرانیها وقتی‌ تقی‌ به توقی میخوره سریع جبهه گیری می‌کنیم و میشین بهترین تئوریسین‌های قرن.وقتی‌ که خوب ۲ دوتا ۴تا میکنی‌ میبینی‌ هیچ ربطی‌ هم به هم نداره.بابا هموطنان .دوستان.قربون شکل ماهتون اینکه حکومت دست یه مشت آخونده پیر دره پیتی هست و اینها همه کارهٔ مملکتن و ۸۰% مردم هم شاید از اینها خوششان نیاد شکی نیست.ولی‌ تورو خدا اینقدر به خاطره نارضایتی از حکومت اجر و ارزش خودتان را پایین نیارین و امتیاز الکی‌ به بیگانه‌ها ندین.به جرات میگم که ایرانیها باهوشترین زرنگترین با استعداد‌ترین مردم روی زمین هستن اگر مطلق نباشند مطمئناً جزو بهترین‌ها هستند
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:10
آوای آزاد - آنتورپن - بلژيك
.ولی‌ متاسفانه ما خودمون مقصریم ،خودمونیم که داریم تیشه به ریشه خود می‌زنیم.از قدیم میگن خود کرده را تدبیر نیست و یا به قولی‌ از ماست که بر ماست.چند وقت پیش یک نوشته خوندم که گفته بود تو ژاپن از هر ۱۰ نفر ۹ تاشون خنگ هستن ۱نفرشون زرنگه.تو ایران از ۱۰ نفر ۹ تاشون زرنگن ۱نفر خنگ ولی‌ اینکه چرا ژاپن همیشه بهترینه به این خاطر هست که تو ژاپن اون ۱ نفر زرنگ بقیه رو رهبری می‌کنه ولی‌ تو ایران برعکس اون ۱نفر خنگ بقیه رو رهبری می‌کنه.به امید اون روز که خدمون رو پیدا کنیم و بفهمیم و بدونیم که جایگاه ما کجاست؟هر چند واسه ما عمری تا اون روز باقی‌ نخواهد موند .آرزو می‌کنم برای آیندگان ایران زمین.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:10
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Romano- منم با این موافقم ، چراکه با خیلی از نبوغ و تحصیلکرده های رتبه بالا توی ایران سر و کار دارم و میدونم که گرفتاری های فکریشون و اوضاع اجتماعیشون جایی واسه نابغه شدن نگذاشته.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:18
کاپیتان - تهران - ایران
این خبرهای بودار نیاز به دقت دارن. چند وقتی میشه که دارند ایرانی هارو نوابغ خرابکاری و .. معرفی میکنن و ذهن مردم دنیارو جهت میدن. با این حساب در آینده ی نزدیک همه ی مردم دنیا ما رو سردمدار کارهای خلاف و ایران رو سرچشمه ی بدیها می دانند. شاید شما از زرنگی و باهوشی کسی خوشت بیاد اما ناخودآگاه سعی میکنی فاصله ی خودتو با او حفظ کنی تا مبادا در دام او بیفتی. حالا حساب کنید که اگر این آدم زرنگ بدنام هم باشه چی میشه. امیدوارم هرجا از نبوغ و هوش سرشار ایرانی استفاده میشه در جهت خدمت به مردمان تمام گیتی و آیندگان باشه.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:48
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
love-iran - چابهار - ایران اره قربان . داره تعریف می کنه اما مثل این میمونه که بگی عجب دزد جابکی که به 3 شماره از در و دیوار مردم میره بالا. اخه این افتخار داره . داره کل دنیارو میترسونه از ایرونی ها.باز فردا فضای سایبر رو برای ایرونی ها محدوتر می کنن.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:22
soheil220 - آرهوس - دانمارک
romano باز تو دوباره شروع کردی........گفتن ها ها ها
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:48
iSam - لندن - انگلستان
معمولا وقتی کسی رقمی نیست و میخواهند بترکونندش, ازش تعریف میکنند.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:55
m.noor - شارجه - امارات
با درود. بادکنک رو پر با د میکنند برای ترکندن بزودی هورا میکشیم باری ذوب در ولایت یها امین.م.ن
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:01
آشی - لندن - انگلیس
romano اصلا معلومه چی نوشتی؟ همینطو که فارسی حرف میزنی همینطور هم مینوسی؟ دستور زبان فارسی الا بختکی و کوچه بازاری.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:10
Dara va sara - پرت - استرالیا
خاک بر سر ان یه عده که مغز در سر ندارند که ندارند.....چه بسیجی و چه بسیجی صفت...پول مردم بدبخت رو هزینه متخصصین روسی میکنند که جوانهای ما از اطلاعان جهانی بدور باشند و ملایان در نعمت غارت ایران. پول و دانش را خرج ضد بشیریت و جعل میکنند. توان مملکت را خرج بدنامی ایران میکنند....و عده ای کوته فکر و نادان. تکیه بر مسند جهالت زنند و با افتخار این شرم جهانی را تبریک گویند...حقا که شما مظهر جهالت هستین.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:19
دختر ایران - تهران - ایران
ایرانی ها از اولم باهوشترین و با استعدادترین نژاد در دنیا بوده و هستند و با هوش و استعداد زاتی و پشتکاری که دارند مایه افتخار و سربلندی ایران و ایرانی هستند.موفق و سربلند باشن.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:21
houmanr - کوالالامپور - مالزی
ای کاش اینهمه استعداد واسه آزادی کشور و بالا بردن سطح شعور ملی میشد
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:28
golly47 - فرانکفورت - المان
جنگ جنگه حالا با شمشیر یا توپ و تانک یا سایبری یا ماهواره‌ای یا فضایی اینها همه شروع کار برای جنگ ستارگان است ما بایست از این کره خاکی در شروف نابودی بریم هر چه زودتر بهتر ولی‌ ‌یک سری مسائل مثل دین دستو پا گیر ماست
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:32
asdolla mirza - کابل - افغانستان
love-iran - چابهار - ایران - بابا ضد آمریکایی، بابا ضد ایمپریالیسم، بابا روسیه پسند، بابا بسیجی، بابا ساندیس خور.. انقدر خودتو نشون نده همه می دونن چی به چیه من جداً از مدیران سایت میخام این بسیجی رو فیلتر کنین بفهمه فیلتر یعنی چی؟
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:51
UKGUY4U - لندن - بریتانیا
فکر کنم کم کم دارن وجود یک ابر قدرت جدید البته از نوع دیکاتوریش رو به رسمیت میشناسن. ایران ابرقدرت نوظهوری در کنار چین و روسیه. این یعنی تسلیم شدن جهان غرب مقابل ایران. با این حساب باید منتظر یک معجزه بود تا از دست این رژیم خلاص بشیم.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 14:09
amoo uk - ليدز - انگليس
خوب تمام تکنولوژی را خودتون بهشون دادید و روس‌ها براشون پیاده می‌کنن
یکشنبه 27 آذر 1390 - 15:02
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
هرچند هوش و استعداد ایراتی ها چیزی نیست که بشه انکارش کرد ولی طوری که این مرتیکه حرف میزنه هر غربی بخونه میگه باید حتما به ایران حمله کرد که هدفشونم از این نحوه ی صحبت کردن همینه
یکشنبه 27 آذر 1390 - 15:50
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
romano - تهران - ایران....بابا خیلی کارت درسته خیلی واردی دمت گرم استادواین چیزا که بلدی خیلی باحالند دمت گرم من که انقدر سطحشون بال بود چند بار کامنتتو خوندم هیچی نفهمیدم،فقط فهمیدم خیلی کات درسته
یکشنبه 27 آذر 1390 - 15:57
دختر ایران - تهران - ایران
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی.احسند.موافقم با شما.موفق باشین.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 17:45
habibollah - تهران - ايران
آره توکاردودره کردن هم خیلی بااستعدادن.3هزارمیلیاردتویه وعده.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 19:22
lucina - تهران - ایران
بابا، ایرانی -بابا، نابغه- بابا ،همه چی دان- بابا، انیشتین -بابا، مغـــــــــــــــــــــــــــــز: ایول
یکشنبه 27 آذر 1390 - 19:47
assassin - ایران - ایران
عجبا
یکشنبه 27 آذر 1390 - 20:26
romano - تهران - ایران
soheil220 - آرهوس - دانمارک راست می‌گی تو هم بگو تو که سه کلمه گفتی توش .. (تربیت هر آدم از حرف زدنش مشخصه). دوستان متاسفانه مطلب من توسط سایت پس و پیش انتشار پیدا کرده. در ضمن صد بار گفتیم آقا ما هیچ چیز نیستیم کی ادعای نابغه بودن کرد حالا باشیم یا نباشیم دخل و تصرفی به شما می‌شه؟ اونهایی هم که خوششون نمی‌یاد یا حسودیشون می‌شه نخونن چرا می‌خونی آخه چرا می‌خونی. اینها برای تو نوشته نمی‌شه من اول برای دل خودم میگم مثل هر کس دیگه تو این سایت و اون دوستهایی که احتمالا تخصصشون چیزی غیر از این مطلبه می‌خونند چون ماشالله جمهوری اسلامی به اندازه بوق تبلیغاتی داره بخواد جار بزنه بله مهندس ایرانی گفت جی پی اس رو هک کردیم این می‌شه جنگ نا برابر یک عده از مردم نازنیننمون و یک دستگاه با پول و زور داره حرف خودش رو به مردم تحمیل می‌کنه ماهم چون از خود مردمیم زورمون می‌گیره و نمی‌زاریم اینها برای خودشون حرف مفت بزنن. باز هم می‌گم نمیفهمی، حسودیت می‌شه خوشت نمیاد مشکل خودته.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 00:18
morgan123 - واشینگتن - امریکا
شما فکر میکنید چرا کسی باید دشمنشو باد بکنه شاید انتظار داره بعد بترکه!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 23:58
compatriot - تورنتو - کانادا
گفت ایرانیها نه‌ آخوندهای عرب!
دوشنبه 28 آذر 1390 - 00:42
علی اکبر - مشهد - ایران
حضرت محمد گفته اگر علم در ثریا باشه ایرانیان بدست میارن. ما ایرانیها بجایی گه به کشورمون ارق بورزیم و در همه چی سهیم باشیم از کشور و هموطنانمون بدگویی می کنیم. نه امریکایها دشمن ما هستن نه آخوندها بلکه مزدوران ایرانی نما . درود بر هموطن
دوشنبه 28 آذر 1390 - 07:58
danial nabi - استكهلم - سوئد
امید پر جلال - لس‌انجلس - آمریکا. اتفاقا آعر جا نم دزدی یا جاسوسی هست نام آمریکا میدرخشد. پاچه خار آمریکا شدید حسابی‌.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:29
Mossadegh - لندن - انگلیس
این مقاله فقط قابل توجه: ان دسته از وطن فروشان...و خائنین داخل و خارج از کشور میباشد که اکثر به دو دلیل که یک: بیخردی ونداشتن اطلاعات کافی. دو: نداشتن رگ و ریشه وغیرت ایرانی. به جانبداری از سیاستهای غربی. و بی اعتنائی به استعدادهای درون کشور میکنند وبا نوشتن جملاتی .... سعی در نشان دادن وموجودیت پوچ خود دارند! زنده باد ایران و هر ایرانی که باعث سربلندی ایران میشود! .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 08:50
amin.rost79 - اصفهان - ایران
من دقیقا به خاطر اینکه به پیشنهاد همکاری در ایجاد گروه پلیس سایبری پاسخ منفی داده ام. حدود 6 ماه است که از همه جا طرد شده ام.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.