احمدی‌نژاد: برخی نهادهای به اصطلاح مردمی غیرقانونی کالا وارد می‌کنند

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت، بار دیگر از نهادهایی که در کشور با عناوین مختلف گمرک را دور می‌زنند انتقاد کرد و گفت این «نهادهای اقتصادی به اصطلاح مردمی» باید خود را با قانون هماهنگ کنند.
 
رئیس دولت که روز شنبه در مراسم، تشریح «روند پیشرفت طرح تحول در نظام گمرکی کشور» شرکت کرده بود، این دسته از «نهادهای اقتصادی اصلاح مردمی» را متهم کرد که با عناوین مختلف، از جمله با عنوان «کالاهای خاص» قوانین و گمرگ را دور می‌زنند.
 
محمود احمدی‌نژاد گفت: «متاسفانه عده‌ای منافع خود را در راستای منافع ملی تعریف نمی‌کنند؛ بهترین ملت و اقتصاد جایی است که آحاد مردم منافع شخصی خود را در راستای منافع ملی تعریف کنند.»
 
رئیس دولت بدون نام بردن از ارگان یا فردی، اظهار داشت «عده‌ای به دنبال دور زدن قوانین و اعمال فشار» هستند و در ادامه گفت: «متاسفانه برخی تخلفات را تزیین کرده و اسامی دیگری به منظور تطهیر روی آن می‌گذارند.»
 
محمود احمدی‌نژاد، با بیان اینکه عده‌ای به عنوان واردات «کالایی خاص» و نیز تاسیس «موسسات خیریه» کالاهای غیر ضروری وارد کشور می‌کنند، تصریح کرد: «بهتر است برخی از نهادهای اقتصادی به اصطلاح مردمی، به جای دور زدن قانون ساختارها و رفتار خود را اصلاح کنند.»
 
این اظهارات در حالی است که محمود احمدی‌نژاد، در تیرماه امسال، نهادهای امنیتی و نظامی ایران را متهم کرده بود که از طریق اسکله‌های غیرقانونی و  معابر دیگر کالا به کشور وارد می‌کنند که بلافاصله با واکنش  فرمانده سپاه پاسداران مواجه شد.
 
محمود احمدی‌نژاد در تیرماه امسال و به دنبال دستگیری مدیران اجرایی کشور و تشکیل پرونده برای مقام‌های ارشد دولتی، به صراحت گفته بود «فلان سازمان، فلان نهاد، فلان دستگاه، هر کس یک جا را سوراخ کرده و برای خودش می‌برد، می‌آورد.»
 
در آن سخنرانی محمود احمدی‌نژاد حتی از «برادران قاچاقچی» سخن گفت که به تعبیر او بازار بزرگ سیگار ایران آنها را به  «طمع» انداخته است.
 
 تنها یک روز پس از اظهارات محمود احمدی‌نژاد درتیرماه، عزیز جعفری، فرمانده سپاه پاسداران،به آن واکنش نشان داد و اتهام مشابهی را به دولتی‌ها وارد آورد.
 
فرمانده سپاه ضمن رد واردات کالاهای غیرمجاز، در اختیار داشتن اسکله‌های نظامی توسط نیروهای مسلح را امری «طبیعی» توصیف کرده بود.
 
فرمانده سپاه پاسداران، در واکنش به اظهارات محمود احمدی‌نژاد گفته بود که این اتهامات «بحثی انحرافی» است که «توسط افرادی که ذینفع هستند، مطرح می‌شود.»
 
جعفری تصریح کرده بود که «این افراد با مطرح کردن چنین بحث‌هایی قصد دارند توجه دولت و دستگاه‌های دیگر را از جایی که قاچاق اصلی کالا اتفاق می‌افتد، منحرف کنند.»
 
این همه در حالی است که سپاه پاسداران که خود در سرکوب اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و تثبیت دولت نقش عمده‌ای ایفا کرد، در کمتر از دو سال به گفته فرمانده آن، مامور برخورد با نزدیکان محمود احمدی‌نژاد یا «جریان انحرافی» شد.
 
قوه قضاییه و اصولگرایان مخالف احمدی‌نژاد شماری از مقام‌های دولتی را متهم کرده‌اند، که در پرونده موسوم به اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی  نقش داشته‌اند.

+96
رأی دهید
-27

baran828 - تهران - ایران
همه تون یکی هستین دیگه مردمو سرکار نذارین خواهشا !جواب نمیده تطهیرات و تزییناتتون .
یکشنبه 27 آذر 1390 - 08:59
bkherebati - پونا - هندوستان
عزیزان......سگ زرد برادر شغاله......
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:43
demokrasi-solh - صحنه - ایران
احمدی نژاد با رهبری چپ افتاده داره به اصطلاحه خودش افشاگری میکنه بازم تا همین حد افشاگری در این فضای بسته بازم خوبه.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:02
bnajafi2003 - گوتنبرك - سوئد
«فلان سازمان، فلان نهاد، فلان دستگاه، هر کس یک جا را سوراخ کرده و برای خودش می‌برد، می‌آورد.»mardak پس تو اونجا چکار ه هستی‌.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:42
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
وقتی‌ دزدها بعد از ۳۳ سال دزدی از سرمایه‌های ملت ایران سهم بیشتری از این دزدیها طلب میکنند. گورتون رو گم کنید قبل از اینکه گورهای دسته جمعی برایتان کنده شود. ایران ما توسط عراقیها اشغال شده و این ایرانیها هستند که بابت جنگ ۸ ساله به عراق غرامت میپردازد. مرگ بر خامنه‌ای و مزدورانش.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:25
parsaus - امريكا - امريكا
وای چه کار بدی کردن . مرتیکه چه غلطی تو کردی تا حالا . لعنت به همتون ،ایران اسلام دولت .مردم هفت رنگ .
یکشنبه 27 آذر 1390 - 14:53
sama128 - شیراز - ایران
آقا یکی نیست به این بوزینه بگه عتیقه پس تو رئیس جمهور شدی چه غلطی بکنی همه اش که داری میری سفر و سخنرانی صدتا یک غاز می کنی نمی زارن - نمی خوان - نمیشه - نگذاشتند - دزدی هست - پشت پرده هست از این شر و ور ها که دیگه براش تره هم خرد نمی کنند مرتیکه آب حوضی با دوز و کلک که رئیس جمهور شدی پس خفه خون بگیر کاری بکن بجای زر زدن زیادی .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 04:59
gol andam - ژنو - سویس
میمونی نژاد تو هم که غیر قانونی امدی ،،،،پس دیگه غلط زیادی نکن بی‌ عرضه،،،، میمونی با دهان گشاد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 16:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.