گفتگوی جالب با خانواده شیث رضایی

قدس نوشت: برای آگاهی از گذشته شیث به زادگاه او، روستای حمیدآباد رفتیم و دیدیم چقدر با شیثی که حمیدآبادی ها می شناسند بیگانه ایم. خانواده روستایی ساده و گرم رضایی از پسری می گویند که محبوب همه حمید آبادی هاست.
محبوبیت شیث در حمیدآباد نه به خاطر جنجال ها و خبرسازی هایش که بابت کارهایی است که واقعا قابل ستایش اند.


 
** پدر شیث: شوخ هست ولی بی ادب نیست


* علاقه به فوتبال از چه زمانی در شیث به وجود آمد؟
- از همان کوچیکی علاقه داشت و همیشه در زمین فوتبال بود. از مدرسه می اومد می رفت زمین فوتبال با بچه ها بازی می کرد. از کوچیکی عادت داشت داخل بچه های بزرگ بازی کنه و همش به بزرگترها می گفت منو بازی بگیرید!
 
* و ماجرای حضورش در تیم ملی نوجوانان؟
- شیث در یک باشگاه در ساری بازی می کرد. یک روز در 13 سالگی نامه آورد که من می خوام برم تهران برای تست تیم ملی نوجوانان. ما ناراحت شدیم و گفتیم پسر جان تو رو کجا می خوان ببرن؟ گفت ما رو می خوان ببرن تهران از ما تست فوتبال بگیرند.
ما نگران بودیم و گفتیم شیث کوچیکه، چی کار کنیم؟ به دامادمان پول دادیم و اون رو برد تهران. آقای درخشان سرمربی تیم ملی بود و از شیث امتحان گرفت و شکر خدا قبول شد. داماد ما تنها برگشت. ما نگران شدیم و گفتیم بابا این سن و سال نداره. این تهران نمی دونه کجاست. خدا رو گواه می گیرم شیث از همان 13 سالگی نماز می خوند و اهل نماز بود. نسبت به ائمه اطهار اعتقادش خیلی زیاده و هر اتفاقی که می افته اول به من می گه باباجون اگه خواست خدا نباشه برگی از درخت هم پایین نمی آید. چند روز بعد من زنگ زدم برای آقای درخشان که گفت نگرانش نباش شیث تو کمپه و جاش امنه. الان شیث حدود 16- 15 ساله که از خونه رفته و تهرانه.
 
* الان چقدر به شما سر می زند؟
- خیلی کم می آد ولی هر وقت باشگاه بهش پول می ده سه میلیون رو می فرسته برای مادرش و می گه مامان این پول رو بین هر کسی که یتیمه تقسیم کن. بعضی موقع ها خانواده های یتیم میان منزل ما در می زند و می گن شیث برای ما پول نفرستاد که مادرش می گه من خودم می رم تهران ازش پول می گیرم. حتی به بهزیستی تهران هم خبر داریم هر ماه یک میلیون تومان می دهد.
شیث دو بار ما رو به کربلا فرستاد. بار اول به مادرش گفت که شش نفر از کسانی که اهل نماز و روزه هستند و توان خرج کربلا ندارند رو بفرست کربلا. دو سال پیش هم 5 نفر رو ثبت نام کرد. امسال هم هشت نفر رو برای مکه مکرمه ثبت نام کرد. پارسال هم برای ما خونه درست کرد و برای من یک ماشین خرید. من مریض هستم و توان کارکردن ندارم و شیث تمام هزینه های منزل ما رو می ده.
 
* شغل خودتان چه بوده؟
- کشاورز. هنوز هم توی زمین های مردم شریکی کار می کنم و محصول رو نصف نصف با صاحب زمین تقسیم می کنیم. مادرش هم پا به پای من تو زمین های مردم کار می کنه.
 
* شیث از کودکی همین قدر شیطنت داشته؟
- زیاد شوخ بود و آروم نبود ولی بی ادب نبود. بابت اتفاقی که اخیرا افتاده از همه خواهش می کنم که بچه من قربانی نشه ما بعد از خدا کسی رو به جز شیث نداریم. او نه تنها ما رو تحت پوشش داره، خیلی از اهالی روستا رو هم تحت پوشش داره. شیث شوخی باز هست ولی بی ادب نیست. در فیلم هم نمی بینیم شیث کاری کرده باشه. ولی اون متهم ردیف اول شده! آقای نصرتی هم بچه خوبیه و فقط یک شوخی قلقلکی کرد.


 
** مادر شیث: بعد از اون ماجرا من و پدرش مریض شدیم


* از شیث بگویید: «از کودکی اش و علاقه اش به فوتبال.»
من خیلی از شیث راضی هستم، خدا الهی از اون راضی باشه. بچه من از کوچیکی با توپ پلاستیکی بازی می کرد. من که سروصدا می کردم، توپ رو می برد قایم می کرد. خیلی از کوچیکی علاقه به فوتبال داشت. همه می اومدند به من می گفتند خانم رضایی این رو بفرست فوتبال که من می گفتم این رو کجا بفرستم من زن هستم و از پس کارها تنها برنمی آم. پدرش هم مریضه. به هر حال اومدن این رو بردن و رفت تست داد و قبول شد. خیلی اخلاق خوبی داشت و بچه خوبی بود. خیلی پدر و مادر دوسته. الانم به ما می گه مامان، بابا من اگه دارم بازی می کنم به خاطر شماست تا شما راحت باشید.
بچه من پسر باخدا و بانمازیه. هر دفعه که پول می گیره به من زنگ می زنه و میگه مامان پول می فرستم ببر بین اونایی که نیاز دارند تقسیم کن. دو سه نفر رو فقط بردیم تهران شیث هزینه درمانشون رو داد. یکی عمل چشم و یکی عمل اعصاب داشت که شیث درمان کرد. یک بچه کوچیک رو هم شیث برد تهران عمل قلب کرد و پسره خوب شد. به زن های بی سرپرست روستا هم کمک می کنه. هر دفعه می گه مامان سه چهار تا گوسفند بخر ببر در خونه یتیم ها تقسیم کن بده بخورن. خدای من شاهد ما هم همین کار رو می کنیم.
 
* و این اتفاقی که اخیرا برای شیث افتاده؛ نظرتان در این مورد چیست؟
- من از رسانه ها می خوام، خواهش می کنم، تمنا می کنم بچه من رو قربانی نکنید. این نون آور خونه منه. خواهش می کنم بگذارند بچه من بازی کنه. اون کمک خیلی هاست. اگه هم خطایی کرده به بزرگی خودشون ببخشند. خدا گواهه هم من و هم پدرش بعد از این ماجرا مریض شدیم. من رو توی یک روز سه بار بردند دکتر. کل اهالی محل از پسرم راضی هستند. به خاطر اینکه به همه کمک می کنه. هر دفعه کفش و لباس می خره می بره تو زمین فوتبال حمیدآباد بین بچه ها تقسیم می کنه. برای خواهرش خونه درست کرد، برای ما خونه درست کرد. برای ما ماشین خرید. برای یکی از هم محلی ها که نمی تونست خونه بخره، خونه خرید. تو راه می تونید برید سوال کنید. برای یکی ماشین خرید که الان داره آژانس کار می کنه و نونه زن و بچه اش رو می ده. شیث خیلی بچه رئوفیه، خیلی آقاست. از رسانه ها خواهش می کنم اگر بچه من تقصیری کرده اون رو ببخشند. پسرم شوخ هست اما بی ادب نیست.


 
** شعیب رضایی، برادر شیث: شیث الان از لحاظ روحی اصلا شرایط مناسبی نداره


* در جریان اتفاقی که برای شیث افتاده هستید؟
- من نمی گم در کل مسائلی وجود نداشته. اتفاقی افتاده که هم شیث جریمه اش رو داده و هم از مردم عذرخواهی کرده. متاسفانه این حرکت خیلی بازتاب داشته و خواهش من از رسانه ها اینه که خیلی روی این قضیه پردازش نکنند؛ چون تو کشورهای دیگه هم بازتاب داشته. شیث یه پسر پرانرژی و شوخ طبعه. ولی فکر نکنم این مسائل باعث بشه کسی رو خدای ناکرده برنجونه. شیث جدا از شوخ طبع بودنش واقعا می گم نمازش اصلا قضا نمی شه. اگر سفره ای، خرجی عاشورایی و مسائل خیری باشه همیشه پیش قدمه. تو خونه جدیدمان 8 ماهی است که مستقر شدیم و 6 سفره حضرت رقیه و فاطمه زهرا داشتیم. من خواهش می کنم از مسئولان بیشتر تامل کنند، بیشتر بررسی کنند و زود قضاوت نکنند. من خواهشم از مسئولان اینه.
شیث الان از لحاظ روحی اصلا شرایط مناسبی نداره. اینجا از هواداران پرسپولیس واقعا تشکر می کنم که هنوز هم دارن از شیث حمایت می کنند.
 
* طی این مدت سابقه داشت شیث همبازیانش را به حمیدآباد بیاورد؟
- یک بار با محسن خلیلی و یک بار هم با حجت زادمحمود به خونه اومد.
 
* شیث را بیشتر در کجا می بینید؟
- بیشتر ما می رویم تهران. تو تهران یک منزل اجاره ای داره.
 
* ازدواج هم کرده؟
- یک ازدواج ناموفق داشته که توافقی از خانم خودشون جدا شده.

+201
رأی دهید
-64

pull.over - دوحه - قطر
برای صدا و سیما و روزنامه ها مخصوصا خبر ورزشی متاسفم که تا تونستند این قضیه رو بزرگ کردند و با زندگی یک جوان بازی کردند.خدا ازشون نگذره.
شنبه 26 آذر 1390 - 22:46
samuk66 - لندن - لندن
ولش کنید این شیثو و نصرتی به زری باعضیشون رو کنند انقدر بهش گیر ندین.از شیث رضائی خوشم میاد به خاطره اینکه جلوی قطبی یه چاپلوس و علی‌ داییه اقدهی بایستد.
شنبه 26 آذر 1390 - 23:00
mossi - بیرمینگهام - انگلستان
بابا تو مجلس ی اتفاقهایی رخ میده که حرکت شیث در برابرش چیزی نیست فقط عکاس ها و روزنامه ها بزرگش کردند من شجاعت شیث و تعصب نصرتی را دوست دارم و امیدوارم زود زود برگردن
شنبه 26 آذر 1390 - 23:28
ghafas - مشهد - ایران
دست خیر داره ؟نه بابا ؟ شیث ؟ خوب پس مخلصش هم هستیم می بخشیمش
شنبه 26 آذر 1390 - 23:29
porharfi - آرنم - هلند
اونقده واسه .رقیه زهرا فاطمه سفره پهن کرده!!..که بهش شـــَک کردند!!//"آخه مــَرد ِ حسابی همه پولها را چرا به کربلا و مکه و زهرا..رقیه..فاطمه..دادی؟!//خُب یه کمی هم بفکر جسیکا..ژینوس..کاترین..کارملا..می بودی. شاید اینهمه جریمه نمیکردنت!؟؟"//
شنبه 26 آذر 1390 - 23:29
zoroye iran - وين - اتريش
این خبر رو ۳-۴ روز پیش خوندم چقدر بروز هستید !!!!!!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 23:53
dkdk - اسلیس - دانمارک
من اصلا از شیث بدلیل شوخی در هواپیما و فحاشی به هوادار که در یوتیوب وجود دارد خوشم نمیامده اما اگر واقعاً شیث چنین کارهای خوبی انجام داده قابل ستایش است.یادمون نره گٔل بی‌ عیب خداست.تمامی‌ انسانها دارای صفات خوب و بد هستند.باز میگم اگر شیث چنین کارهایی کرده که باعث شاد کردن دلهای روستا و خانواده و فقیران شده درود به شرف و مردانگی و همدردیش..در آخر خوشا به حال انسانی که دل‌ خیلیها را شاد کرده باشد.بخصوص که دل‌ روستاییان و فقیران را شاد کرده باشد.منم متاسفم که در مورد شیث بد قضاوت کردم.
شنبه 26 آذر 1390 - 23:55
ozreshk - اصفهان - ایران
باسلام انسان همیشه مرتکب خطا میشه اگر قراره به خاطر یک خطا یک نفر اینطور محو بشه که همه رو باید از زندگی خلاص کرد این اقایونی که الان اومدن شیث ونصرتی رو محروم کردند هیچوقت خطا نکردند ؟
یکشنبه 27 آذر 1390 - 03:21
oshtoleshang - مشهد - ايران
کارشون قشنگ نبود انصافا. اما این حد بزرگ کردن ماجرا و بازی با آبروشون اصلا کار درستی نبود. میتونستنبی سر و صدا به موضوع رسیدگی کنن. به هر حال امیدوارم همه چی ختم به خیر بشه و با زندگی اینا بازی نشه. همه ماها یه جورایی اشتباه داریم تو زندگیمون.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 03:47
alihasan - کاشان - ایران
باید تا آخر عمر از بازی محروم میشدن بی شخصیتا
یکشنبه 27 آذر 1390 - 04:21
puya_dubai - دبی - امارات
واقعا ادم نمیدونه جی بکه. اصالتا ما ایرانیها قلب رعوفی داریم. بابا ایول شیث جون دمت کرم ما که تسلیم شدیم
یکشنبه 27 آذر 1390 - 04:43
afshinmehr1351 - کرج - ایران
من با اینکه استقلالیم اما انسانهای بخشنده را ستایش می کنم واگر شیث چنین است که گفته شد امیدوارم به زودی به خواسته اش برسد
یکشنبه 27 آذر 1390 - 04:57
Alexberd - بوداپست - مجارستان
دلم کباب شد!! آخی!!! این نمی دانم چه اخلاق ضایعی هست فقط یکی یک کار غلطی میکند و داره گوشمالی میشه هی میان ماست مالیش میکنن. آخه خطا کرده باید بکشه دیگه با هر منطقی هم درسته.. آخه آبروی فوتبال و فوتبال ایرانی را برد!!!!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 05:58
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
و متاسفانه ساده دلان هر چیز رو از دهان هر کس میشنوند سریعاً باور می‌کنن! تا دیروز لجن و کثافت بود حالا دیگه شد امام زاده شیث!.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 06:49
compatriot - تورنتو - کانادا
اگه ۲ نفر را برای یه شوخی‌ بی‌مزه متحمل چنین جریمه سنگینی‌ میکنند پس باید در حوزه علمیه "خم" را که محل فسق و فجور است, برای همیشه گًل گرفت.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:00
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
همه خوب بودن ولی وقتی پاشون به باشگاه فرهنگی ورزشی لنگ باز شده از این رو به این رو شدن..این بیچاره هم از شانس بدش از پایه در لنگ بوده و اخلاقش میشه اینی که الانه..صد تا پرونده تو کمیته انضباطی داره..کسان دیگر هم هستند مثل محمد نصرتی..نیکبخت که بعد از دو سال حضور در لنگ منشوری شد.ولی اگه از لنگ بره هم لنگیا ناراحت میشن هم استقلالیها:)))به نظر من دوتاشونو باید ببخشن و از نیم فصل بازی کنن
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:12
aryan1381 - تهران - ایران
بی انصافی هم حدی داره.نصرتی دستش را تا جائی که میتوانست کرد توی ماتحت شیث.اونوقت شیث را محکوم کردند!!همه چیز این مملکت عجیب و غریب است.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 16:25
star2004 - تورنتو - کانادا
رفتارش زشت بوده ولی نه به اندازه اختلاسهای مالی که فقط یکیش ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال بوده پس بهتره که اینو بیشتر کشش ندید 
یکشنبه 27 آذر 1390 - 18:49
مهران خان - تهران - ایران
بیشترین ایراد به پرسپولیس واردِ که سال ها به بازیکنی میدون داد که هیچ وقت منضبط و با اخلاق نبوده .
دوشنبه 28 آذر 1390 - 07:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.