آمنه بهرامی: پزشکان اسپانیایی نسیه جراحی ام کردند

یک روز پس از آن که پزشکان اسپانیایی حاضر نشدند آمنه بهرامی را بدون پول جراحی کنند با پادرمیانی یکی از پزشکانش او به اتاق عمل رفت و جراحی شد. عمل جراحی آمنه قرار بود روز پنج شنبه در بارسلون انجام شود اما عملی نشدن کمک ها این عمل را به تعویق انداخت. این درحالی است که پیش از این قرار بود بخشی از هزینه درمان آمنه از سوی دولت پرداخت شود اما این کار انجام نشد.

آمنه ۱۰روز قبل به اسپانیا سفر کرد. معاینه های اولیه توسط پزشکان اسپانیایی نشان می داد شرایط برای انجام بیستمین عمل جراحی روی صورت آمنه مهیا است. از سویی طبق وعده های داده شده قرار بود هزینه عمل جراحی اش که ۲۳هزار یورو برآورد می شد تا پیش از انجام عمل برای او فرستاده شود. در چنین شرایطی طبق برنامه ریزی گروه پزشکی، آمنه در بیمارستان بستری شد تا روز پنجشنبه چشم چپش را به تیغ جراحان بسپارد.نزدیک شدن به زمان عمل اضطراب آمنه را نیز افزایش می داد. چرا که هنوز هیچ پولی به دستش نرسیده بود. با این حال او امیدوار بود پیش از شروع جراحی هزینه عمل را دریافت کند.انتظار برای رسیدن پول تا چند دقیقه پیش از جراحی نیز ادامه یافت اما وقتی پولی به حساب بیمارستان واریز نشد پزشکان از انجام عمل خودداری کردند و درحالی که همه چیز برای درمان آمنه مهیا بود او بدون انجام جراحی از اتاق عمل خارج شد. آمنه باز هم روزهای تلخ گذشته را به یاد آورد. روزهایی که به تنهایی در بارسلون سرگردان بود و به دلیل نداشتن پول کافی شهرداری بارسلون او را به کمپ فرستاد. او این بار تلاش کرد از طریق پزشک معالجش که او را از قبل می شناخت مسئولان بیمارستان را برای انجام عمل جراحی متقاعد کند. بالاخره پادرمیانی پزشک اسپانیایی ثمربخش شد و مسئولان بیمارستان قبول کردند آمنه هزینه عمل جراحی را چند روز بعد پرداخت کند. به این ترتیب عصر دیروز آمنه به اتاق عمل منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.عصر دیروز در حالی که ۳ساعت از عمل جراحی آمنه می گذشت او در گفت وگویی تلفنی با خبرنگار خراسان آخرین وضعیت درمانی اش را تشریح و از افراد و سازمان هایی که وعده هایشان برای کمک به او را عملی نکرده بودند گلایه کرد.

 درباره عمل جراحی ات توضیح بده؟

چون پوستم مشکل داشت امروز (جمعه) پزشکان زیر گردن تا شکمم را عمل کردند. هزینه این عمل ۸هزار یورو بود. پزشکم توانست برایم ۲هزار یورو تخفیف بگیرد. ۳هزار یورو هم از یکی از دوستانم قرض گرفتم اما ۳هزار یوروی دیگر هم بدهکارم. در واقع پزشکان اسپانیایی نسیه عملم کردند.

 این عمل موفقیت آمیز بود؟ حالت خوب است؟

خدا را شکر حالم خوب است.اینجا پزشکان خوب و دلسوزی دارد که خیلی برایم زحمت می کشند.

 ظاهرا ابتدا پزشکان نمی خواستند تو را عمل کنند. چرا؟

اول گفتند عمل نمی کنیم و باید اول هزینه جراحی را پرداخت کنی. اما من با پزشکی که چند مرتبه من را جراحی کرده است صحبت کردم و او مسئولان بیمارستان را متقاعد کرد من را عمل کنند.

 مگر قرار نبود چند سازمان و نهاد برای درمان چشمت به تو کمک کنند؟

بعد از این که مجید را بخشیدم افراد زیادی به من قول کمک دادند. آقای رئیس جمهور گفت یک سوم هزینه های عمل جراحی ام را دولت پرداخت می کند. شهرداری تهران هم قول کمک داد.حتی در جشن باشگاه راه آهن هم به من قول کمک دادند. اما از هیچ کدام خبری نشد.

 چرا وعده هایی که به تو داده بودند عملی نشد؟

چند روز قبل که ایران بودم از طریق ریاست جمهوری پیگیری کردم گفتند شما برو بارسلون عمل کن ما هزینه ها را می فرستیم. من هم آمدم اسپانیا اما یک هفته قبل از عمل هرچقدر تماس گرفتم گفتند دستوری برای پرداخت پول به شما به ما ندادند و ما نمی توانیم پولی بفرستیم. وقتی از طریق شهرداری تهران هم پیگیری کردم گفتند در دست بررسی است. از طرف باشگاه راه آهن هم هیچ کس جوابم را نداد.

 در ادامه باید چه کارهایی برای بهبود چشمت انجام شود؟

باید چند عمل جراحی دیگر انجام شود که عمل بعدی به چشمم مربوط می شود. این عمل خیلی پیچیده است و پزشکان می گویند اگر این عمل موفقیت آمیز باشد و مشکلی پیش نیاید تا اردیبهشت ماه حتی ممکن است به مقدار خیلی کمی هم بینا شوم. قرار است آنها همراه پروتز یک چیپ هم داخل چشمم کار بگذارند که احتمال بینا شدنم را بالا می برد.

 جراحی چشمت چقدر هزینه دارد؟

 پزشکان گفته اند هزینه عمل های بعدی حدود ۱۵هزار یورو می شود. اینها جدا از هزینه زندگی ام در اینجا است.

 چقدر به موفقیت آمیز بودن این عمل ها امیدواری؟

اولین مرتبه ای که به بارسلون آمدم چند عمل جراحی چشم انجام دادم و حتی چشم هایم برای چند روز بینا بود اما به دلیل بی پولی جای مناسبی نداشتم و چشم هایم عفونت کرد و نتوانستم هزینه های بیمارستان را بدهم و متاسفانه چشمم تخلیه شد.دکترم این بار تذکر داد که باید شرایط خوبی داشته باشی تا عمل موفقیت آمیز باشد. به من گفت شرایط را بسنج اگر دوباره بی پول شوی و به خودت نرسی چشم هایت عفونت می کند و کارمان نتیجه ای ندارد.امیدوارم تا فرصت دارم افرادی که قول دادند کمکم کنند تا بتوانم درمان شوم، شرایط اینجا بسیار سخت است. امیدوارم این فرصت از بین نرود.

+154
رأی دهید
-38

shirzan48 - بروكسل - بلژيك
کاشکی‌ یه آدم خیر پیدا بشه و دل‌ این دختر نازو شاد کنه .
شنبه 26 آذر 1390 - 16:26
Islam zoda - تورنتو - کانادا
خواهر عزیز متأسفم از این همه سختی‌ که به تنهایی میکشی.. من به شخصه اگر یک شماره حساب شخصی‌ در خارج از ایران داشته باشید، به اندازه توانم قادر به کمک هستم. اگر کسی‌ اینجا اطلاعی از این قضیه داره لطفا بگه..
شنبه 26 آذر 1390 - 16:27
نیایش - تهران - ایران
دل بستن به کمک دولت کاری بس بیهوده است چون آمنه یه زن ایرانیه نه یک لبنانی یا فلسطینی که بلافاصله پول به حسابش ریخته بشه و از طرفی با گذشت و بزرگواری مجرمش رو بخشید نه مثل بعضی ها که ادعای پهلوانی دارند و قاتل رو پیش از 18 سالگی به طرز فجیعی اعدامش میکنند . و این موجب خشم آخوندهاست . بنابراین بهترین کار اینه که یه شماره حساب بده مردمی که در خارج زندگی می کنند و تعدادشون هم 6 میلیون نفر هست کمک کنند حالا هر کس که توانش رو داره حتی یه پول کم بریزه مشکلش حل میشه
شنبه 26 آذر 1390 - 16:51
shakila99 - شارجه - امارات
نمیدانم چی‌ بگویم از کشوری مثل ایران که نفت دارد و ادعای اتمی‌ شدن دارن بعید است دلم آتش گرفت من افغان استم و اگر چنین مسله‌ای برای یکی از همشهریانم پیش میآمد می‌گفتم دولتی فقیر داریم و آنها تقسیری ندارند ولی آین دیگه شرم آور برای انسا نیت است انرژی هسته‌ای حقٔ مسلم ماست من فکر می‌کنم آسایش ورفاه حقٔ مسلم مردم است خدا هر کسی‌ که آین دختر نازنین را اینطور بی‌ سر نو شت در کشور غریب رها کردند به‌‌‌ روز آن دچار کند
شنبه 26 آذر 1390 - 16:58
greentree - تهران - ایران
لعنت به اون اوباش بی‌سوادی که اسید میپاشه تو صورت دخترها ،مگه هر دختری گفت نه تو باید بری اسید بیاری ،،امیدوارم که رژیم بعدی ایران اوردگاه کار اجباری رو در کویر ایران بسازه‌ تا اینطور شیطان‌ها رو برای ۳۰ سال به این اردوگاه‌ها ببرند تا یاد بگیرند دیگه این کارو نکنند
شنبه 26 آذر 1390 - 16:59
shakila99 - شارجه - امارات
ای کاش این مقدار پول میداشتم تا براش میفرستادم مردم ایران همیشه دلسوز و مهر بان هستنند ترا خدا هر کس میتواند کمکش کند اگر میداشتم دریغ نمیکردم آتیش به‌‌‌ جونم افتاده خدا یا تا کی‌ ظلم.
شنبه 26 آذر 1390 - 17:35
mortimer - اصفهان - ایران
نه عزیزم اگه خواستند توی ایرانی رو پول درمانتو بدند اون وقت پول حزب اله و حماس رو از کجا بیارن؟!
شنبه 26 آذر 1390 - 18:34
ايدين - کرج - ایران
ساندیس خورهایی که ادعای مسلمونی میکنند اینجور موقعها .... میشن !!!اینم از دولت دروغ گوتون !!!اگر حزب الله لبنان یا حماس پول میخواست سریعاً میدادن
شنبه 26 آذر 1390 - 18:36
Naser hejazi - بهبهان - ایران
دل بزرگی داره این خانم
شنبه 26 آذر 1390 - 19:08
poriyaye_vali - دوحه - قطر
بروکسل - بلژیک..ادمهای خیر فعلا سرگرم رفتن به "حج"ومشهد وکربلا هستند..تا دلت بخواد امثال امنه تو ایران زیاده..بدبختانه ملت ما خودشون به همدیگه رحم نمیکنند وبه قولا هرکی به فکر خویشه گرگه به فکر میشه
شنبه 26 آذر 1390 - 20:17
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اگر یک لبنانی یا فلسطینی بود فورا احمدی نژادهای دولت دست بکار میشدند. این همه حاج اقا بازاری داریم که ماه محرمها برای دستجات عزاداری میلیونها هزینه می کنند در حالیکه اگر واقعا قلبا هدف صواب دارند اینجاست که باید هزینه کنند وگرنه فقط و فقط تظاهر کردن و خودنمائی و گول زدن خود است.
شنبه 26 آذر 1390 - 20:49
alisam - تهران - ایران
Islam zoda - تورنتو - کانادا. درود به تو هموطن. ای کاش من هم داشتم و میتونستم کمکش کنم
شنبه 26 آذر 1390 - 21:26
amoo uk - ليدز - انگليس
آمنه عزیز امیدوارم بینایی و سلامتیت را به دست بیاری ، ولی‌ تا تروریستها و جنایت کاران باشن به شما کمکی‌ نمی‌شه
شنبه 26 آذر 1390 - 22:59
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
عجب روزی بود. صبح با اون دختر که توی خیابون از سرما میلرزید اشکمونو دراوردین و حالا اخر شبی با این خبر. عجب زمونه ای شده. یکی یک خبر خوب بده
شنبه 26 آذر 1390 - 23:36
morgan123 - واشینگتن - امریکا
آمنه خانم یک شماره حساب در خارج بده تا بشه بتو کمک کرد این حق تو است نباید مشکل مالی داشته باشی.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 03:41
puya_dubai - دبی - امارات
سلام هر کس می دونه از جه طریقی میشه کمکش کرد خواهشا اعلام کنه تا اندک ناجیزی که داریمو بهش هدیه کنیم
یکشنبه 27 آذر 1390 - 05:30
the-only-one - ساحل نشین جنوب - ایران
جان آدمیزاد در کشور ما که ارزشی نداره. شما هم مثلها هزارن بیمار بی پول و بی چیز در این کشور.اقتصادمان هم که هر روز داره شکوفاتر میشه ارزش پول ملی هم که روز به روز داره بهتر میشه اصلن دلار چه باشه در برابر ریال . دارند اتم میشکافند. دارند ماهواره پرتاب می کنند به آسمانها تا کهکشانها را در نوردند.ای هموطن کسی به فکر من وشما نیست.کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
یکشنبه 27 آذر 1390 - 05:12
noshafarin - اکلند - نیوزلند
ما هم حاضر هستیم تو این امر خیر سهیم باشیم اگر شماره حسابی‌ چه در خارج از ایران و چه در ایران علا م کنند
یکشنبه 27 آذر 1390 - 06:12
matina - تهران - ایران
اشتباه کرد که مجید رو بخشید همین طور که می بینیم مردم هم خیلی زود همه چیز رو فراموش می کنن و حالا آمنه بیجاره مونده با این همه مشکلات . امیدورام زودتر مشکلاتت حل بشه .
یکشنبه 27 آذر 1390 - 08:09
baran828 - تهران - ایران
shakila99 - شارجه - امارات: ممنون از همدردی شما دوست عزیز.گویا قراره اینروزهای سخت و سنگین و پرستم به بدترین شکل در تاریخ ثبت بشه .
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:26
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا چرا یه انسان پدر داری که توی اسپانیا زندگی میکنه از پیش تدارک ندید و یک حسابی برای ایشون باز نکرد و توی روزنامه های فارسی زبان شماره حساب بده تا ما همه هر چه در توان داریم کمک کنیم! بخدا خیلی خانمه و انسان بسیار خوبیه و خدا میدونه که من خیلی کمک میکردم هر چه در توان داشتم میدادم و مطمئنم خیلی از دوستان و ایرانیان خارج از کشور هم به این مصدوم جهل و نادانی مجید کمک میکردند.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 09:46
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
روشن نیست ساندیسی هایی که تا نامی از رژیم گذشته میاید دشنامها و سرزنشهایشان سرازیر میشود، کدام گوشه ای چپیده اند و صدایشان در نمیاید. چرا رژیم عطوفت! اسلامی به این زن کمک نمیکند؟ چگونه است که تندیس آن زن خیابان چرخ تازی را، که با پسرک های نژادپرست دهان به دهان میشد تا سرانجام کشته شد، در خیابانهای تهران میگذارند و این دختر بدبخت ایرانی که قربانی بیسوادی و نادانی وسیستم خراب اسلامی است را اینگونه اواره دنیا میکنند تا کافران غربی از سر دلسوزی کاری بکنند؟!!!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 17:22
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
بیچاره دختر. یک حساب معرفی کنید- .هر کس یک مقدار کمک کند پول این جراحی‌ها فراهم میشه. مطمئنم که ایرانی‌‌ها کمک خواهند کرد
دوشنبه 28 آذر 1390 - 02:50
dragonfly - تهران - ایران
آمنه جان امیدوارم این جور ادمها اولا به سزای عمل کثیفشون برسند ثانیا منتظر کمک دولت نباش اگه دولت به شما کمک کنه پس مردم غزه و لبنان وغیره چه طور خرجشونو در بیارند.چراغی که به خونه رواست به مسجد حرام است.
دوشنبه 28 آذر 1390 - 09:15
gol andam - ژنو - سویس
امان از دروغگوی این عنتری نژاد ،،،این همه پول دزدیدن یه کم دیگه از کیسه علی‌ چلاق بدین به آمنه عزیز ،،،با دل‌ و جون از قصاص گذشت این حقش نبود ،،،ناا انسانها الان نشون بدین که چقدر مردین،،،مرگ ٔبر آخوندیسم
دوشنبه 28 آذر 1390 - 20:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.