روش طب چینی برای جوان سازی ﭘﻮﺳﺖ

روش تغذیه و روش زندگی:
اگر برنامه غذایی مناسبی نداشته باشید و یا از غذاهای آماده استفاده کنید و در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ خود از میوه و سبزیجات استفاده نکنید، پوستی ناسالم و بد خواهید داشت. افسردگی، اضطراب موجب به وجود آمدن تغییراتی در پوست و بویژه در پوست صورت می ﺷﻮﻧﺪ. گاهی این عوامل، ﺑﺎﻋﺚ ایجاد لک و چروک بر صورت شما می شوند .
 
ﺗﺎﺑﺶ ﺷﺪﯾﺪ نور آفتاب، آب و هوای خشک و سرد یا وزش باد، باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی و گردش خون طبیعی پوست و در نهایت باعث پیری زودرس پﻮﺳﺖ می گردد. مصرف مواد مخدر و سیگار، مصرف الکل و عدم خواب کافی همه بر روی پوست شما اثر می گذارد.

• در چین باستان ملکه ها، روشهای خاصی برای زیبایی پوست و محافظت از آن داشتند. ﺑﻌﻀﯽ از این روشها، شامل رژیمهای غذایی خاصی بودند. غذاهایی ﻣﺎﻧﻨﺪ: گردو، سویا، عناب، آلبالو، گیلاس و بعضی از میوه های مشابه و مرکبات، به عنوان خوراکی های التیام ﺑﺨﺶ ﭘﻮﺳﺖ محسوب می گردند که مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارند و بر سلامت پوست تاثیر می گذارند.
 
اگر ﭘﻮﺳﺖ شما خشک است می توانید از روغن زیتون، روغن کتان، روغن ناخالص نارگیل استفاده کنید. بهتر است روزانه از آووکادو، آجیل و دانه های مختلف بویژه (گردو ،بلوط، تخمۀ افتابگردان و فندق) استفاده کنید.

• ﭘﻮﺳﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﺮﺗﺒﺎً ﺗﺠﺪﯾﺪ ﻣﯽ شود و سلولهای قدیمی و مردۀ پوست با سلولهای جدید ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ می شوند. روش موثر برای کم کردن چروک و خطهای های پوست، تسریع این فرایند است. می توانید از روشهای لایه برداری با مواد شیمیایی و لیزر استفاده کنید و یا عمل ﻻیه برداری پوست را با مواد طبیعی انجام دهید. ﻣﻠﮑﻪ ها و زنان اشرافی چین از این مواد طبیعی برای انجام عمل ﻻیه برد اری پوست خود استفاده می کردند. آنها از موادی مثل پودر برگ درخت خرمالو ، خزه دریایی، کلپ (ﻧﻮﻋﯽ مروارید) و نیشکر استفاده می کردند.
 
ﺷﻤﺎ ﻣﯽ توانید با مخلوط بعضی از این مواد ﺑا هم، یک ماسک طبیعی درست کنید. ﺑﻪ این مواد می توان آب و مقداری سفیده ی تخم مرغ ﯾﺎ ژل آلوئه ورا، اضافه کرده و در مخلوط کن بریزید و یک مخلوط خمیرمانند بدست آورید و آنرا بر روی پوست خود بمالید. بعد از ده دقیقه بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این ماسک یا هر نوع دیگر آن، نباید ﺑﻪ دور چشم مالیده شود.

• در طب چینی روشهای مختلفی برای خارج کردن مواد مضر از بدن و خصوصاً از پوست وجود دارد . گاهی مواد مضر در پوست به دام می افتند و باعث ایجاد جوش در صورت می شوند . برخی از این مواد مضر شاﻣﻞ محیط، سموم، آفت کشها و مواد نگهدارنده ای ﮐﻪ در غذاهایی مصرف می کنیم، می ﺷﻮﻧﺪ. تمام این مواد به پوست آسیب می رسانند. خارج کردن این مواد مضر از بدن، باعث حفظ تعادل داخلی بدن می شود و در نهایت شما پوستی زیبا و بدون جوش خواهید داشت .
 
کبد و کیسۀ صفرا دو عضو مهم در بدن هستند که سموم را از بدن خارج می ﮐﻨﻨﺪ. گیاهانی که به کبد و صفرا برای سم زدایی بدن ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺷﺎﻣﻞ: نعناع ، شیرین بیان ، توت سفید، گیاه قاصدک، گل داوودی می باشد.

• به کمک ماست، پوستی عالی داشته باشید
 
ماست با داشتن اسید ﻻکتیک و تولید آلفا هیدروکسی اسید، می تواند عمل لایه برداری طبیعی را انجام دهد و به آرامی ﻻﯾﻪ های سلولی مرده را از روی پوست بردارد و پوست را شاداب و صاف ﮐﻨﺪ. ﭘﻮﺳت، به آلفا هیدروکسی اسید ساخته شده به صورت شیمیایی، حساس است ولی می توان از ماست به عنوان منبع طبیعی آن، استفاده نمود. ﻣﺎﺳﺖ، بتدریج می تواند ﻟﮑﻪهای روی پوست صورت شما را روشن تر کند. با استفاده از ماست ، صورت خود را شستشو داده و سپس، ماست را روی آن بمالید و بعد از 15 دقیقه، آنرا بشویید. اگر پوست صورت شما قرمز شد، می توانید از کمپرس آب سرد، استفاده کنید.

+114
رأی دهید
-123

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.