وزیر دفاع : پهپادهای تهاجمی در خط تولید قرار دارند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: توانایی ما در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین بالا است و در حوزه پهپاد‌های تهاجمی نیز نمونه هایی در دست تولید داریم."‌در حوزه جنگ الکترونیک و سایر ابعاد جنگ‌های مدرن بررسی‌های لازم را انجام داده و در همه این حوزه‌ها کار کرده‌ایم و توانمندی بالایی در حوزه جنگ الکترونیک و جنگ نرم داریم."


 سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه همایش آماد و پشتیبانی نزاجا در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی ایران در برابر تهدیدات گفت: موضوع جنگ نامتقارن و بررسی ابعاد آن و پیش‌بینی دکترین‌ها، تاکتیک‌ها و جنگ‌افزارهای مناسب جزو دستور‌کار نیروهای مسلح بوده و برنامه‌ها را آماده کرده‌اند.
 
وی افزود: نیروهای مسلح فضاهایی را که می‌توانند دشمن را در آن زمین‌گیر کنند، پیش‌بینی کرده‌اند و آن جنگ، جنگی است که ما به دنبالش نیستیم؛‌ اما اگر دشمن بخواهد وارد عمل شود، از تمام ابعاد توانمندی خود در حوزه‌های پیچیده استفاده می‌کنیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمن علیه ما جنگ سایبری را انجام داده است، گفت: آنها قبلا هم تلاش کردند توسط ویروس‌ها به سیستم‌های ما وارد شوند؛ اما جمهوری اسلامی در این زمینه بسیار قوی ظاهر شد و آن بدافزارها را رفع کرد و به همین ترتیب در برنامه‌های دیگر مانند هواپیمای بدون سرنشین نیز شاهد بودیم که ایران قدرت خود را به دنیا نشان داد و نیروهای مسلح خود را برای انواع جنگ‌هایی که ممکن است دشمن در پیش بگیرد، آماده کرده است.
 
وحیدی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در حوزه جنگ الکترونیک و سایر ابعاد جنگ‌های مدرن بررسی‌های لازم را انجام داده و در همه این حوزه‌ها کار کرده‌ایم و توانمندی بالایی در حوزه جنگ الکترونیک و جنگ نرم داریم.
 
وی همچنین در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر ادامه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در عملیات علیه ایران گفت: ما از یک ذات سلطه‌طلب و تجاوزگر انتظار نداریم به راحتی تسلیم شود و این ایده را کنار بگذارد. نظام سلطه اساسا برای تجاوز ساخته شده؛ اما اینکه این قضایا را رسماً اعلام می‌کنند، ناشی از ضعف مفرطی است که این نظام‌ها دارند؛‌ زیرا این اقدامات، اقدامات جنگی و تجاوز محسوب می‌شود.
 
وی افزود: این مشکلی است که در جهان وجود دارد و جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده شرایط اداره جهان به‌دلیل وضعیت نظام سلطه و اقداماتش باید تغییر کند.
 
وحیدی با بیان اینکه در همه حوزه‌های فرکانسی که کار می‌کنیم، توانمندی‌های خوبی داریم، تاکید کرد: همچنین توانمندی ما در حوزه‌ هواپیماهای بدون‌سرنشین بالا بوده و هست. ما در حوزه شناسایی، هواپیماهایی با قدرت پروازی خوب، ماندگاری پرواز و قدرت شناسایی بالا داریم و همچنین چندین مدل از هواپیماها هدف تولید شده و در حوزه هواپیماهای تهاجمی نمونه‌هایی داشتیم و نمونه‌هایی در دست تولید داریم و در حال تکامل در این راه هستیم.
 
وزیر دفاع در پاسخ به سؤالی در خصوص مهندسی معکوس هواپیمای بدون‌سرنشین آمریکایی اظهار داشت: تصمیمات راجع به این موضوع بنا نیست زیاد تشریح شود.
 
وحیدی با اشاره به تحریم فرماندهان ارشد نظامی ایران توسط غرب گفت: همه فرماندهان ارشد نظامی ما که مقابل تجاوز به کشور ایستادند و خوار چشم دشمنان شدند امروز از سوی آنها تحریم شده‌اند و این تحریم‌ها نشانه صحت راه آنهاست و بیانی برای قدرت جمهوری اسلامی است که از زبان آنها اعلام می‌شود.
 
وی در پایان اظهار داشت: سردار فیروز‌آبادی نه حسابی در آمریکا و نه در هیچ جای‌ دیگر دارد. این اظهارات غربی‌ها فریبکاری است و سؤال این است که آنها که این موضوعات را مطرح می‌کنند، چگونه می‌خواهند پاسخگوی افکار عمومی و مردم‌شان باشند.

+92
رأی دهید
-63

greentree - تهران - ایران
توان شما در دروغ گوئی و تقلب و شکنجه خیلی‌ بالاست ولی‌ از لحاظه علمی‌ هیچ قدرتی‌ ندارید ،،کشوری که ۹۰% دانشجوهای باهوش و نخبه در این کشور فرار میکنند و از سران رژیم نفرت دارند چه طور مخواد با آمریکا مقابله کنه؟..
شنبه 26 آذر 1390 - 14:23
shadow of london - لیدز - انگلستان
با درود،بله البته از نوع پلاستیکی در مقیاس وسیع در دست تولید می‌باشد.
شنبه 26 آذر 1390 - 14:33
mortimer - اصفهان - ایران
"سردار فیروز‌آبادی نه حسابی در آمریکا و نه در هیچ جای‌ دیگر دارد."..."این تحریم‌ها نشانه صحت راه آنهاست"...دروغگو ها کم حافظه اند....
شنبه 26 آذر 1390 - 14:39
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اگه قرار باشه کسی‌ هم بجنگه تو و امثال تو نیستند!!! همانطور که در جنگ خمینی و صدام هم نجنگیدید. ...‌ مثل تو فقط میتونند دستمال یزدی دست بگیرند و بس. پاینده ایران.
شنبه 26 آذر 1390 - 14:29
massoudoslo - اسلو - نروژ
.....لووووووووووووول :) خوب حالا این خط تولید چه نوع خطی است !!؟فقط امیدوارم این خط تولیدتان میخی و کمری نباشد . مثل مدیریت جهانی اتان و یا نیابت امام زمان آبکیتان :)
شنبه 26 آذر 1390 - 14:42
morid - بوشهر - ایران
ژنرال وحیدی آنچه که لازم بود به این یانکی های زبان نفهم یاد آورشدند.فقط امریکاییها فکرمیکنند افسران جمهوری اسلامی ایران مثل افسران شکم گنده ی پهلوی هستند که دزد بودند واز مال مردم در امریکا ذخیره میکردند افرادی مثل طوفانیان-اویسی-اظهاری و و و و.....
شنبه 26 آذر 1390 - 14:44
m.noor - شارجه - امارات
با درود. اگر زبان نداشتن موش میخورد شون.م.ن
شنبه 26 آذر 1390 - 14:58
SnakeEater - تهران - ویران
مثل این است که یک شکارچی اولیه در یک قبیله بدوی آفریقایی، بعد از پیدا کردن یک لپ تاپ که آب آن را به ساحل آورده؛ در حالی که بقیه اعضای قبیله مشغول رقصیدن دور لپ تاپ هستند، ادعا کند که بزودی نمونه ای از این وسیله را خواهیم ساخت. بونگا-بونگا-بسازید-بازینگا
شنبه 26 آذر 1390 - 15:33
Islam zoda - تورنتو - کانادا
جناب فرمانده تقیه کاران، تو رو خدا بعد از تصویب تولید انبوه این پهباد، مرحمت فرموده دستور تولید انبوه مرسدس بنز، هواپیمها ی مسافربری و جنگی، دستگاه‌های استخراج نفت و گاز، ماهواره ها، سفینه‌های فضایی و همهٔ اون چیزهایی که تا این لحظه یادتون رفته بود کپی‌ کنید رو صادر فرمائید .
شنبه 26 آذر 1390 - 16:20
golly47 - فرانکفورت - المان
حرف زدن با عمل کردن خیلی‌ فرق می‌کنه این عمل که حرف باید بزنه
شنبه 26 آذر 1390 - 16:44
baas - روتردام - هلند
در دروغ همیشه اول هستید.
شنبه 26 آذر 1390 - 17:33
alirezamoghaddam48 - لندن - انگلیس
خیلی‌ جالبه آمریکا بارها اعتراف کرده به توانمندیهای ایران ولی‌ کامنت‌های ساواکی زادگان نشان میده که هنوز باور ندارند به قدرت دانشمندان جمهوری اسلامی
شنبه 26 آذر 1390 - 18:32
koorosh55 - شیراز - ایران
اگر خاطرتون باشه چند وقت قبل ایران تصاویری رو منتشر کرد که توسط یه پهپاد از ناو هواپیمابر امریکایی گرفته شده بود . صرف توانایی ساخت چنین پهپادی یک پیشرفت عظیم تکنولوژیک بحساب میاد . توانایی و دانش مهندسین ایرانی ربطی به نفرت بعضیا از رژیم نداره . من به سهم خودم از پیشرفت علمی دانشمندای ایرانی خوشحال میشم چون هر حکومتی دیر یا زود رفتنیه ولی ملت ایران باقی میمونه . شاهدش تاریخ ایران از حملات اشور و اسکندر تا کنون
شنبه 26 آذر 1390 - 18:35
sobhanjan - ابوظبی - امارات
بدبخت ها اینقدر .... هستند که نمیدونند دارند یکی میزنند صدتا میگیرند آخه احمق ها شما نمی فهمید که دارند کاری میکنند که هرچی دارید رو بکنید بعد از خجالتتون در میان حساب جوری که تو خواب هم ندیدید
شنبه 26 آذر 1390 - 18:15
mlowes - واشنگتن - آمریکا
مدیرانی که توانایی ایمنی‌ هواپیماهای مسافربری رو ندارند، میخوان هواپیمای پیشرفته بسازند. مدیرانی که آلودگی‌‌های صنعتی رو نمیتونند در حد کشورهای در حال پیشرفت هم کنترل کنند میخوان این هواپیما رو بسازند. در اینکه اینها دست ماکیاول رو از پشت بستن شکی نیست، ولی‌ من در عجبم که چطور بعضی‌ از مردم حرف‌های اینها رو هنوز هم باور میکنند، پس از ۳۳ سال دروغ گوئی؟ یادم نیست که این رو کی‌ گفته ولی‌ همواره درسته؛. اگر کسی‌ خوابیده باشه ممکنه بشه از خواب بیدارش کرد، اما کسی‌ که خودش رو به خواب زده باش هرگز نمی‌توان.
شنبه 26 آذر 1390 - 19:13
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. با عرض سلام خدمت ایران پرستان و میهن دوستان. متاسفانه بعضی‌ از ایرانیها بیش از حد خود کم بین هستن....و فکر می‌کنن فقط کشورای اروپایی و آمریکا هستن که می‌تونه تکنولوژی داشته باشه. اونایی که خارج هستن و خودشون باسواد هستن میدونن که افراد مثل خودشون تو ایران هم هست و تعجب نمی‌کنن که ایران بتونه هر کاری رو انجام بده. ولی‌ یه گروه هستن که رفتن خارج از ایران و تو رستوران و سوپرمارکت گارسونی و حمالی می‌کنن....اینها معمولا باورشون نمیشه و فکر می‌کنن که ایرانیها همه مثل خودشون هستن. شاید هم از نوعی حقارت و خود کم‌بینی عذاب میکشن و وقتی‌ می‌بینن تو خود ایران خیلی‌‌ها پیشرفت داشتن حسادت می‌کنن، من خودم نه ایران با دنیا اومدم نه اونجا زندگی می‌کنم ولی‌ می‌دونم اونجا آدمهای عقل و تحصیل کرده زیاد داره،،حسادت هم نمیکنم،،،،می‌تونن و موفق میشن. قرار نیست هر کس که رفت خارج برتر باشه یا اینکه دانشمند باشه...خیلی‌‌هاشون نون شب ندران بخورن و دریغ از یک ذره سود. فقط کلاس میزارن که ما خارج هستیم ولی‌ دلشون خونه و به رو نمیارن.
شنبه 26 آذر 1390 - 19:17
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. یک گروه از ایرانیها اینقد ترسو و خود کم بین و بیسواد هستن که اگه فردا آمریکا بگه که نیرو فرستاده به سیاره مشتری و حتی خورشید رو می‌خواد جا به جا کنه باورشون میشه ولی‌ اگه بگن ایران کاغذ درست کرده باورشون نمیشه. یکی‌ از برنامه‌های اسرائیل و آمریکا همینه که کشورای دیگه رو به این صورت بترسونن واسه همین خودشون هم حسابی‌ بلوف میزنن....البته تا آدمای خود کم بین و ترسو زیاده اونا هم موفق هستن. نکته جالب اینه که اون ایرانیهایی هم که طرفداری از آمریکا و اروپا و اسرائیل می‌کنن اگه جنگ بشه عرضه و جراتشو ندران که حداقل برن و به اونا کمک کنن تو جنگ.
شنبه 26 آذر 1390 - 19:27
love-iran - چابهار - ایران
alirezamoghaddam48 - لندن - انگلیس. موافقم خب دوست گرامی هستن کسایی که واسه نون شب مجبورن کاسه لیسی امریکا رو بکنن اگه رئیس جمهور امریکا نیاد بگه ایران همه دنیا رو هم گرفته باز اینها میگن نه
شنبه 26 آذر 1390 - 20:59
massoudoslo - اسلو - نروژ
اره دوستان کله باچه خور و حکومتی های خودم اینجا . اره راست میگید اگه امریکا بگه رو ماه میخایم یه توالت اسلامی بزنیم ما فورا باور میکنم ولی اگه بگن که ایران یه موشک که نه بلکه یه مشک سوراخ هم ساخته باورمان نمیشود چونکه یه بار عکس ان خمینی بر روی کره ماه باورمان شد و شدیم اینی که الان هستیم ! حالا نوبتی هم که باشه باور و عاقبتمان رو خودمان انتخاب کرده ایم . شما دروغ و تزویر و ظلم میکنید و ایران را به لجن کشیدید و این بار تنها هستید .
یکشنبه 27 آذر 1390 - 01:11
Pezhman - وين - اتريش
توانمندی بالایی در حوزه جنگ الکترونیک و جنگ نرم داریم."(دروغ حناق نمیا ر‌ه...). اگر جنگ شد، اولین نفر که خیانت خواهد کرد.همین بابا شمل خواهد بود.بجای این اراجیف بگو چرا در جنگ عراق, خمینی گفت: با صدام بیعت می‌کنم و جا م زهر را سر کشید.حالا چی‌؟میتو نی‌ آمریکا را در جنگ نظامی شکست بدهی‌.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 02:44
garfield - تهران - ایران
بعد میگن چرا برای اینا جک درست میکنین! بابا اگه شما با یک ماه در اختیار داشتن یک هواپیمای فوق مدرن جاسوسی میتونید اون تولید کنید، چرا یه 4 - 5 تا بوئینگ مسافربری برای این مردم بدبخت درست نمیکنید تا اینقدر زجر نکشن؟ این که الان 40 ساله دم دستتونه. تکنولوژیشم مال عهد قرقره میرزاست.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 04:11
the-only-one - ساحل نشین جنوب - ایران
بابا این کشور چقدر پیشرفته است ماخبر نداریم؟؟ آخه پس چرا اقتصادمون داغونه؟؟؟؟ گفتی وماهم باور کردیم
یکشنبه 27 آذر 1390 - 05:20
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
سردار‌نفرمودین‌در‌ساخت‌آفتابه‌چه‌توفیق‌جدیدی‌بدست‌اوردین٬. مردک‌مافنگی‌چاخان٫
یکشنبه 27 آذر 1390 - 07:42
*پسر شجاع* - تهران - ایران
جالبه خود آمریکاییها کوتاه اومدن .به التماس افتادن..ولی عده ای هنوز کوتاه نمیان :)
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:41
Azadikhah - تكسل - هلند
عجب جوکی گفت سردار!آقا جون تولید کنید ببینیم چی‌ از آب در میاد.از به پرواز در آوردن همین پهبادی که گرفتید عاجز هستید!mohd1975 - دبی - امارات عجیبه شما ایران نبودید اینطور قاطعانه این حرف‌ها رو میزنید.در هر مملکتی آدمهای روشنفکر و دانشمند وجود دارند این که بحثی‌ در اون نیست ولی‌ در ایران کسی‌ در مسیر رهبری نباشه پودرش می‌کنن مثل این همه روشنفکر رو که کشتند(قتلهای زنجیره‌ای روشنفکران نویسندگان).بهتره بری ایران ببینی وضعیت چه‌جوری هست.در آخر هم آمریکا،اسرائیل،اروپا همه به فکر منافع خودشان هستند و کسی‌ دلش به حال این مملکت نمیسوزه به غیر از سران این مملکت که باید عاقل باشند که نیستند و متاسفانه اونها هم ضدّ ایرانی‌ هستند
دوشنبه 28 آذر 1390 - 14:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.